Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ka-rola

badanie pieprzyków/znamion

Polecane posty

Gość ka-rola

Mam znamię które mnie trochę niepkoi chyba wybiorę się do dermatologa , mam pytanie czy dermatolog sprawdzi tylko to znamię- czy do "rosołu" i zrobi przegląd skóry całego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmurkaaaa
Nie wiem bo nigdy nie miałam takiego badania, ale myśle że to zalerzy od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy
jesli masz wiecej znamion będzie chciał zobaczyć też inne nie przejmuj się lekarz to lekarz i nie ma co się wstydzić zresztą w zależności od umiejscowienia znamiom pewnei i tak rozierzesz się jedynie do bielizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam swędzący pieprzyk na brzuchu i poszłam do dermatologa, było to latem i miałam na sobie bluzkę bez rękawów to kazał mi sie tylko obrócić no i pytał czy mam inne takie pieprzyki, powiedział, że jak cos zaczyna sie dziać to lepiej to usunąć, dostałam skierowanie do chirurga i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joolka21
jak ja byłam u dermatologa to zrobiła mi dokładny przegląd skóry , musiałam sie rozebrac do majtek,stanik też, ale skóry pod majtkami już nie sprawdziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 29
u mnie wyglądało to tak, ze pokazałam to znamie które mi sie "nie podobało" a potem tylko spytała czy są jeszcze jakies pieprzyki ktore mnie niepokoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samokontrola
Samokontrola skory - ilość zachorowań na raka skóry zwiększa się corocznie. Przyczyna? Zwiększona ekspozycja na słońce i promienie ultrafioletowe. Ale nowotwory skóry (raki i czerniaki) można wyleczyć, jeśli usunie się je we wczesnym stadium. Badanie, które każdy może wykonać sam w domu polega na: stań przed lustrem i dokładnie obejrzyj całe ciało - zwróć uwagę na przestrzenie miedzy palcami, skórę pod pachami, w pachwinach, na podeszwach, w okolicy za uszami, na karku i we włosach, na genitaliach, pod sutkami jeśli zauważysz, że którekolwiek ze znamion (tych, które masz od urodzenia i tych, które pojawiły się później) zmienia kolor, powiększa się lub zmniejsza, krwawi, swędzi, ma zaczerwienioną obwódkę, sączy z powierzchni, jest bolesne lub ulęgło naderwaniu czy uszkodzeniu - zgłoś się natychmiast do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racjonalistka20
jak by tak szczegółowo badali ,to dopiero by były kolejki do lekarzy. a tak to 5min. i nastepny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka marchewkaa
Ja mam jednego pieprzyka na twarzy i zaczęły wyrastać z niego włosy i zaczęłam je wyrywać pęsetą bo były widoczne i sama nie wiem czy to przez to wyrywanie ale mi ten pieprzyk spuchł i był lekko zaczerwieniony. Wolno wyrywać te włosy czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kali234
NIE RÓB NIC CO MOŻE PODRAŻNIĆ ZNAMIE!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niikii
To w ogole ciekawostka jest z tymi dermatologami i znamionami... Kiedys wybralam die do takieg lekarza, bo akurat sporo mam roznego rodzaju "pieprykow" i chcialam zeby je obejrzal specjalista... Lekarz niechetnie jakos w ogole ogladal te moej znamiona... Nic nie powiedzial - cz sa jakies potencjalnie niebezpieczne czy nie,.... Zaczelam go maltretowac w sprawie czy nie trzeba by tego pousuwac - na co on stwierdzil ze sam to by nie usuwal, ale jesli mi bardzo zalezy,... Wypisal skierowanie na usuniecie 4 najwiekszych znamion.. Poszlam do chirurga, ktory wszelkimi sposobami probowal mnie zniechecic do zabiegu... W koncu udalo mi sie jedno znamie polozone w miejscu gdzie grozi mu czest draznienei przez ubrania wycicc... Trafilo nawet do jaiejs pracowni patologicznej, gdize stwierdzili ze to nic groznego... Po tym jednym wycietym znamionku, ktorego usuniecie zajelo mi 2 miesiace odechcialo mi sie usuwania innych... Mam tylko nadzieje ze nie okaze sie kiedys ze lenistwo i brak zainteresowania lekarzy przyczynilsie do rozwoju jakeigos nowotworu... Najgorsze ze wszedzie sie trabi o tym iz znamiona nalezy badac, pokazywac specjalistom, ze sami nie jestesmyw stanie ocenic ich potencjalnego niebezpieczenstwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena81
Witam wszystkich!Odkąd pamietam na cały ciele mam pieprzyki, mniejsze, wieksze, kilka na twarzy, dwa duże na brzuchu, między piersiami, i jeszcze kilku miejscach. W pażdzierniku jeden na brzuchu zaczął mnie swędzieć i zrobił się wypukły, poszłam do pani dermatolog, weszłam do gabinetu, kazał sie rozebrać od pasa w górę, obejrzał to co jej się rzuciło w oczy, czyli pieprzyki miedzy piersiami i na brzuchu powiedziała ze jest wrzystko ok., dopiero po moich pytaniach, co z tymi na twarzy i łydce, raczył je obejrzeć, zwyczjnie na "oko. Myslę, ze wiele osob moze umrzeć przez takich lekarzy- niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska Rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunęłam
już kilka i wam też radzę.Mój brat zlekceważył sprawę i od 13 lat jest na tamtym świecie.Nie posłuchał,kiedy mu mówiłam,że ten akurat piprzyk szczególnie podejrzanie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizii
Ja byłam w tym tygodniu u dermatologa, bo zaniepokoiło mnie znamię na ramieniu, bardzo sympatyczna pani dermatolog zaproponowała taki ogólny przegląd –badanie przebiegało etapami a wyglądało to tak: najpierw włosy,twarz, potem musiałam ściągnąć bluzkę sprawdziła ręce tułów itp.(ubrałam bluzkę) potem zdjęłam spodnie buty i skarpetki oglądała nogi stopy,nawet podeszwy i włsciwie tyle.Zadnego ściągania bielizny ,choć mam dwa pieprzyki na pośladku ale one mnie nie niepokojom więc jej o tym nie mówiłam bo pewnie by chciała oglądać J a ja nie miałam ochoty gołym tyłkiem świecić- co do pieprzyków powiedziała że jest ok. choć jeśli chodzi o ten na ramieniu to trzeba jeszcze zrobić dermatoskopie ,tak dla pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SLOONCE
A CZY U KAZDEGO DERMATOLOGA MOZNA ZBADAC PIEPRZYKI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktaktak
U każdego!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagmarossa
u kazdego mozna ale nie u kazdego jest dermatoskop, ktory daje ci gwarancje, ze wszystko jest ok. Lekarz golym okiem nie wszystko zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eowererer
jak wy się badacie? ! przecież to nie ma sensu najmniejszego, myslicie że lekarz na oko coś zobaczy? Ja nie wiem jak można wykonywać zawód dermatologa bez videodermatoskopu, ze znamionami to tylko do takiego. On może poznać bardzo charakterystycznego, jak jest czarny i wielki i tyle. Ja widziałam czerniaka który na oko był ślicznym pieprzykiem beżowym, okrąglutkim dopiero po powiekszeniu było widać czarną wielką plamę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiusz
Gdzie można zrobić za taką cenę? skąd jesteś? Bo ja ostatnio dzwoniłem po gabinetach i ceny mnie powaliły były wyższe niż te co tu podajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasno-lutka
w krakowie w osteomedzie 315 zł całe ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe a moze ona byla singielka
witam, dziwi mnie placenie 315 albo 300 zlotych za badanie calego ciala no chyba ze ktos ma 100 ciemnych znamion na ciele ;) generalnie dobry dermatolog ocenia znamie na podstawei badania dermatoskopem i wowczas sam widzi, czy ono jest potencjalnie niebezpieczne czy nie nie musi tego rozbijac na czynniki pierwsze i okreslac stopnia znamienia, mierzac je co do milimetra 15 sekund ogladania przez dermatoskop i widac czy jakies znamie lepiej usunac czy nie kliniki ktore maja za 300 zlotych badania calego ciala to jakis trik marketingowy, co z tego macie? dostajecie wydruk komputerowy czy co ? jesli masz kilka czy kilkanascie znamion ktore cie niepokoja to po prostu umawias sie do dermatologa i on w czasie wizyty spokojnie je obejrzy i albo zakwalifikuje ktorec do usuniecia albo nie w koncu jak ktos dzie do dermatologa bo ma pryszcze, czy opryszczke czy cokolwiek to placi normalnie za wizyte okreslona cene nie ma podsstaw zeby przejrzenie znamion przez dermatoskop mialo byc 3 razy wiecej platne niz normalna wizyta, no chyba,z e mowimy o zapisaniu tych wynikow w komputerze zeby mozna bylo porownac za rok albo dwa jak znamiona sie zmienialy, (przyznaje, taka opcja moze miec sens dla osob szczegolnie narazonych/bojacych sie na czerniaka) ja kiedys bylam u dermatologa z problemem skornym, reakcjka alergiczna i przy okazji pokazalam 3 znamiona na plecach, ramionach i nie placilam dodatkowo oczywiscie podejrzewam, ze wyciecie znamienia kosztuje duzo wiecej bo wtedy na pewno zajmuje to wiecej czasu niz zwykla wizyta ja jestem spod wroclawia, we wroclawiu bylam w ubieglym roku u dermatologa włodarczyka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasno-lutka
no oczywiście, że obraz jest archiwizowany i co rok się sprawdza, czy znamie się nie zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkaaaa
Badanie dermatoskopowe polega na analizowaniu każdej zmiany komputerowo i obraz jest zachowany dla porównania. To zupełnie co innego niz jak lekarz przez lupkę popatrzy na pieprza wtedy widać tylko juz zaawansowane zmiany a nie potencjalne znamiona które moga byc groźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sigmaipi
o kurcze. to chyba lepiej się badać. A po wycieciu to już jest gwarancja, że się jest zdrowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejtereska
Jeśli jest szybko wycięty to tak, jeśli jest to juz zaawansowane stadium z przeżutymi to gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modna40
Trzeba poprosić o dokładne przebadanie i wskazać, które znamiona nas swędzą lub tworzą się strupki. Usuwałam swoje w gabinecie prywatnym, po tym wylądowałam u chirurga onkologa. Sprawdź jak to wyglądało u mnie: modna40(kropka)blogspot(kropka)com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pieprzyków nie wolno bagatelizować i najlepiej od czasu do czasu iść je zbadać, od 2 lat się do tego zabierałam ale nigdy czasu nie potrafiłam zagospodarować, jak zobaczyłam na facebooku informację z dniem otwartym z dermatologiem, który wystawiła klinika Amaryllis z Bytomia od razu zadzwoniłam i się zapisałam, pani doktor wszystkie zbadała i zaproponowała nawet usunięcie 2 pieprzyków laserem, które zawsze mi przeszkadzały, ponieważ były odstające, zabieg był szybki i bezbolesny,teraz nie ma śladu po nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się właśnie zapisałam (z NFZ) na wizytę do chirurga onkologa. Mam jeden pieprzyk, który chciałabym, żeby obejrzał. Ale boję się, jeżeli trzeba było by usunąć na zastrzyk. Nie wiedziałam, że można to laserowo zrobić. Czy NFZ wykonuje też takie zabiegi laserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×