Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asia090981

bardzo niskie ciśnienie krwi

Polecane posty

Gość asia090981

czy waszym zdaniem ciśnienie krwi wynoszące 99/57 lub 98/62 to normalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest normalne, prawidłowe cisnienie krwi wynosi 120/80 ja akurat mam nadciśnienie i dręczy m,nie to bardzo, moje dochodzi do 230/140 gdy nie biore leków, jak biore jest ok, idz do lekarza albo pij więcej kawki:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli stale masz takie to niestety w naszym przypadku jest ono jak najbardziej normalne ja miewam i niższe i zyję a i lekarz wiele nie pomoze w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się
ja od zawsze mam ciśnienie rzędu 80/50 i lekarz mówi, że nie ma problemu niskiego ciśnienia. Tego się nie leczy. Wypij kawę albo brandy to ci się podniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszesz,że masz bardzo niskie spokojnie ono jest nizsze niz przewiduje ksiązkowa norma ja miewam 60/40 i chodzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś mi w aptece zmierzyli bo nie wierzyli ze mozna funkcjonowac z takim cisnieniem jak przyszłam po glucardiamid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka555
ja tez mam cisnienie strasznie niskie, np. wczoraj miałam 100/42. Szok. byłam z tym u lekarza i powiedział, ze na niskie cisnienie nie ma lekow, kazał pic kawę i to bez mleka, wtedy lepiej działa. ale najgorsze jest to, ze często boli mnie głowa i chce mi się spac.Wy tez tak macie? napiszcie jak nWy odczuwacie to niskie cisnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieńcie nawyki żywieniowe - to wszystko wina gotowanych pokarmów, dzienna porcja surowej żywności (warzywa i owoce) powinna wynosić 51 - 80% , a gotowanej 49 - 20%. Czy gotowane pożywienie jest dla nas dobre? Autor: T.C. Fry, Tłumaczyła E.Spyra W naturalnym środowisku wszystkie zwierzęta jedzą żywy pokarm, taki jakiego dostarcza im natura. Tylko ludzie gotują pożywienie i tylko ludzie cierpią na szeroko rozpowszechnione choroby i dolegliwości. Te osoby, które odżywiają się głównie żywym pożywieniem, są bardziej czujne, myślą jaśniej i bardziej logicznie i stają się bardziej aktywne. A co najbardziej istotne, osoby odżywiające się żywym pożywieniem stają się rzeczywiście wolne od chorób! Gotowanie jest procesem niszczenia żywności i to już od momentu, gdy zastanie ona poddana obróbce technicznej. Długo zanim żywność obróci się w proch, jej wartość zostanie całkowicie zniszczona. więcej informacji: http://www.surawka.republika.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wymysliłaś........
jedyne co jem gotowane to zupa albo drugie danie, ale też z surówką. A ciśnienie od zawsze nie przekracza 80/85 - 50/45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnsldknv
Tez zawsze mialam okolo 85/45.Ciagle chcialo mi sie spac i bolala mnie glowa. Ale jakis czas temu postanowilam troche sie poodchudzac, no i w zwiazku z tym zaczelam biegac. Na diecie wytrzymalam tydzien, ale bieganie mi sie spodobalo i teraz biegam 3-4 razy w tygodniu po pol godzinki i chyba dzieki temu cisnienie mi sie poprawilo. Odkad biegam mam 100/50 - 110/60, takze calkiem niezla poprawa. I senna juz tak czesto nie jestem, bole glowy tez coraz rzadsze. Moze tez sprobujcie jakis sport uprawiac. Nie koniecznie zaraz bieganie, ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie miewacie osłabień przy takim ciśnieniu?? ja kiedyś zabardzo obnizylam sobie cisnienie lekami, do 120/60 i byłam słaba jak niewiem:) (bo jak juz wczesniej pisalam zyje z nadcisnieniem) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bruneteczkaaa
Autorko, rowniez cierpie na niskie cisnienie, zawsze 90/50 co po prostu strasznie utrudnialo mi zycie, caly czas czulam sie slabo nawet po wypiciu kawy. Lekarka zapisala mi KROPELKI KOFEINOWE tak to sie chyba nazywa, sa one dostepne bez recepty i nie drogie, stosuje sie je wlasnie w takich stanach niskiego cisnienia i podczas omdlen co mi sie tez zdarzalo przy takim cisnieniu. Dajesz 10 kropelek na lyzeczke i polykasz z woda. Pobudzaja, dzialaja okolo 3 h, warunek jest nie mozesz w tym czasie pic kawy. Wiec moze warto sobie je kupic. Sprawdzilam nazywaja sie CARDIAMID - COFFEIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie nie znam sie na tym, ale chciałam sie was poradzić. Czy niskie cisnienie również wpływa na zawał serca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za wysokie wpływa
a nei za niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brykzmatmy
Zbyt niskie moze doprowadzic do zapasci - to tez jest bardzo niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko czytałam o tej zapasci i juz nie wiem czy gorszy jest zawał serca czy ta zapasc o ktorej mowisz. Jestem przerazona, bo mama ma bardzo niskie cisnienie a na odwrot tata ma wysokie cisnienie. Zastanawiam sie czy nie kupic mu na wszelki wypadek Caretest Heart, który wykryje w razie czego wykryje zawał. Ale ta zapasc to powoduje zatrzynanie akcji serca. NIe wiem co o tym myslec. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Durmonnnd
beata a co Ci da wykrywacz zawału serca? bo tak nie bardzo rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapaścią niskie ciśnienie może grozić, kiedy nagle spada z wiele wyższego poziomu! Jeśli ktoś ma swoiste niskie i z takim żyje, funkcjonuje normalnie i jest zdrowy - NICZYM nie grozi! Przekroczyłam 40 rok życia i od zawsze mam niskie ciśnienie - zazwyczaj 95/55-60 a puls miewałam na poziomie 50. Mój lekarz rodzinny żartuje, że niskociśnieniowcy żyją wolniej, a więc zazwyczaj dłużej, niż wysokociśnieniowcy. Więc nie ma się czym martwić czy przejmować, jeśli jest to nasze NORMALNE ciśnienie... Normy medyczne zazwyczaj służą do wykrywania jakiegoś odchylenia od normy - 120/80-85 jest normą przyjętą umownie. Leczenie wysokiego ciśnienia bywa aż za bardzo skuteczne - kiedy ciśnienie spada poniżej książkowej normy, wtedy wiadomo, że trzeba zmniejszyć dawki leków... Nie jest ono wyrocznią, jeśli ktoś od zawsze ma swoiste niskie ciśnienie - każdy organizm jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mowie sobie
Ja też mam takie ciśnienie i nie odczuwam tego jakoś specjalnie. Czasami tylko jak zbyt szybko wstaje z łóżka to mi się kręci w głowie i robi mi się czarno przed oczami :P No i nie mogę długo stać w jednym miejscu (apele w szkole, podróż pociągiem na stojaka) bo objawy są te same i mam ochotę zemdleć. Na niskie ciśnienie lekarze zalecają ruch, ale generalnie tego się nie leczy. Różnie w życiu bywa. Moja babcia na przykład przez większość życia była niskociśnieniowcem, a po menopauzie ma bardzo wysokie ciśnienie i obecnie przyjmuje leki, które je obniżają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyrgr45
ja mam bardzo niskie ciśnienie i nie mam zadnych dokuczliwych objawów. tyle że lubie spać i potrzebuję tych min 8 godzin snu. jak mam za mało, to po prostu MUSZĘ odespać po przyjściu z pracy albo w weekendy. i jak jestem niewyspana nie jestem ani słaba ani senna- nawet wrecz przeciwnie- nadpobudliwa i rozdygotana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO gdyrgr45
a jakie masz TSH? kiedy ostatnio sprawdzałaś tarczycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srtt
Precyzyjny jest ciśnieniomierz naramienny easy med GERATHERM. Podaje wyniki bardzo szybko, od razu z informacją czy ciśnienie jest w porządku, czy nie ma arytmii itp. Myślę, że głównie spodoba się seniorom, choć nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zallss
Z bratem złożyliśmy się na ciśnieniomierz Senior firmy Sanity dla rodziców. Mieli wcześniej taki tradycyjny ciśnieniomierz, co było dla nich udręką. Tutaj pomiar to kwestia paru chwil, w pamięci mają zapisane 120 pomiarów, sprzęt atestowany, z klasyfikacją wyników zgodną z WHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda33z
Mężowi zamawiałam ciśnieniomierz Senior Sanity. Estetyczny, funkcjonalny, z pojemną pamięcią wyników. Duże przyciski, szybki pomiar. Ma coś takiego jak wskaźnik zakłóceń pomiaru i ruchu ramienia, więc można szybko skorygować ustawienie w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyga33
Mi polecono jak byłem w szpitalu ciśnieniomierz Simple sanity. Korzystam już od paru miesięcy i sobie chwalę. Szybko mierzy, nie uciska za mocno ramienia podczas pompowania powietrza. Mam na niego gwarancję na trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvss
Mam pozytywne doświadczenia jeśli chodzi o pomiar ciśnienia z modelem Senior. Produkt jest sprawdzonej marki Sanity, która specjalizuje się w produkcji tego typu akcesoriów medycznych. Mierzy ekspresowo, a sam pomiar jest dokładny, bez jakiś przekłamań (testowany klinicznie!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×