Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość z dziura w zebie

Boję się dentysty!!!!!

Polecane posty

Gość z dziura w zebie

Nie wiem co mam ze sobą zrobić żeby zmusić się do wizyty u stomatologa. Zęby w coraz gorszym stanie, na moje oko ze 3 do wyrwania. Wszystkie plomby mi już powypadały. Czasem któryś boli,wezmę tabletkę przeciwbólową, płacze z bólu ale do dentysty nie pójdę. Zawsze coś wymyślę żeby nie iść. Zła jestem na siebie ale nie potrafię sama się wybrać na wizytę!! Jak się zmusić? Chcę iść ale po nocach śni mi się wyrywanie zębów..panicznie boję się tego bólu a jednocześnie wiem że przecież lepiej nie będzie tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestetyyyyy
fobię masz. nikt kto tego nie ma nie zrozumie. niestety nie jest łatwo sobie z tym poradzić, ale można. pomyśl sobie,że z zębami coraz gorzej i najlepiej idź z kimś dla otuchy. mam nadzieję,że masz zaufanego stomatologa? bo to też jest ważne. ja nie mam :( i niestety przez to straciłam kilka zębów,na dodatek w widocznych miejscach :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grand prix
Jej, jakbym o sobie czytała... Kiedyś :) Ja się przemogłam i poszłam do nowo otwartej kliniki, bo uzębienie miałam już w fatalnym stanie. Plomby się pokruszyły, porobiły się dziury... a jak wypadła mi plomba z przodu, to już w ogóle... Mówię sobie, nie.. młoda laska, a w buzi jak na cmentarzu :o Normalnie każda wizyta, to katorga, cała się trzeslam, rece pocily, a czas dluzyl... Cos strasznego. Ale trafilam na super Panią stomatolog - dostalam zastrzyk, nawet nie bolał i za jednym zamachem zrobiła mi 3 ząbki i nic, kompletnie nic ne poczulam... Pierwszy raz siedzialam na fotelu dentystycznym bez stresu. P{o nowym roku idę znowu :) Nie taki diabeł straszny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z dziura w zebie
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Jestem zapisana na poniedziałek po świętach, nie wiem jaki to stomatolog bo u żadnego już baaardzo dawno nie byłam. Wiem tylko, że to mężczyzna. Wstyd mi otworzyć buzię...takie mam fatalne zęby :( Trzęsę portkami i pocą mi się dłonie na samą myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izydor67
W dzisiejszych czasach to raczej przyjemnośc się przejsc. Wyrywania na pewno nie poczujesz!!! Jeżeli jest sprawny stomatolog to nie poczujesz jak robi ci zastrzyk. Przed zastrzykiem jest lekkie znieczulenie jakimś areozolem. Potem znieczulenie jest tak silne że nie poczujesz dosłownie nic! Plombowanie to juz bardziej można ale raczej na zasadzie że coś jest nieprzyjemne. Stomatolog wcale sie nie zdziwi jak zobaczy twoje zęby. On nie takie rzeczy widział w paszczęce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejjjj
Miałam to samo!!! 3 zeby do wyrwania po zzarte próchnica az do korzenia bolaly czasem ale to bralam tabletke plakalam ale nie poszlam jak myslalam o dentyscie to slabo mi sie robilo.... i nikt za nic w swiecie by mnie nie przkonal do dentysty... i w koncu zebrala mi sie ropa w podniebieniu zrobila sie wielka gula... no i postanowilam ze ide bo nie ma wyjscia.... na fotalu plakalam ale juz bardziej ze wstydu z powodu stanumoich zebow niz ze strachu.... w koncu otworzylam buzie... to byl najgorsszy moment przelamac wstyd i strach... pani dentystka widziala jaka ze mnie panikara ( w koncu juz 10 lat u dentysty nie bylam) zrobila zastrzyk wyrwała co trzeba bylo ... teraz sama sie pcham do dentysty hehe dostajesz zastrzyk ktorego wcale nie czuc a pozniej sobie siedzissz i jest super.... kiedys dla mnie dentysta to byla masakra za to teraz stwierdzam ze jest to 1000 razy lepsze niz np ginekolog hehe i naprawde polubilam tam chodzic :) no i w koncu pozbylam sie kompleksów :) nie wiem czy ci moj wywod cos pomoze ale posluchaj tez innych co tu pisza i szybciutko do dentysty to naprawde nic strasznego szkoda tylko ze tak pozno do tego doszlam i stracilam 3 zeby :/ hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie ma się co bać dentysty. Owszem czasem się kiepsko trafi, ale zawsze można popytac znajomych o dobrego dentystę i iść prywatnie - komfort wtedy o niebo lepszy. A lepiej zrobić porządek z zębami aby później nie cierpieć bardziej. Im dłużej zwlekacie tym leczenie jest gorsze, nie mówiąc o utracie zębów. A młoda dziewczyna bez zębów atrakcyjna nie jest. Warto tez w razie czego brać znieczulenia i np prosić o ile to możliwe o zrobienie od razu więcej niz jednego zęba. Na prawdę, więcej przy tym wszystkim strachu niz to wszystko warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z dziura w zebie
Dziękuję wszystkim, trochę strach mi przechodzi,. Może to dlatego że dopiero w poniedziałek czeka mnie stomatologiczna reprymenda. Jak możecie to napiszcie jeszcze ile płaciłyście za znieczulenie, wyrwanie zęba, plombę itp.. Muszę się finansowo przygotować. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta
Poszukaj dentysty ,który znieczuli leczony ząb ,a nawet miejsce znieczulenia i zrobi Ci prawidłowe wypełnienia. " Plomby" to nie ptaki i naprawdę nie wylatuja jak są dobrze zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kallla2005
Dentysty się boisz a co Ci moze zrobić- NIC- tylko pomóc- Myslę że boisz się tak jak ja całej tej oprawy poczekalni czyli jak każdy rozmawia o swoich dolegliwosciach, operacjach czy lekach jakie zażywa i ich ilości. Dlatego polecam posłuchac muzyki w telefonie by się totalnie odciąć lub czytać magazyn kupiony w kiosku. Potem jak jestes zaproszona na fotel powiedzieć lekarzowi ze jestes jeszcze nie gotowa i potrzebujesz rozmowy. Wtedy sie siadasz na fotel tylko na krześle koło biurka i mówisz chciałabym 2 rzeczy np. podnoszenie ręki to jest znak że mnie boli, mam dosyć i chcę przerwy. Gdy doktor zauważy że mnie boli i zaczynam zaciskać usta i to przeszkadza w robieniu i mój próg bólu jest mały czy niski prosze o znieczulenie. jak powie dobrze ok czy mozemy robic siadasz i dajesz się wszystkiemu. Więc umowa umowa i jeszcze raz umowa. A będzie sukces murowany bo on czy ona ma zadanie pomóc i leczyć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dommminika_klich
Ja juz sama wiem teraz po sobie że naprawde nie ma sie czego obawiać. I przyznam że teraz gabinet stomatologiczny zmienił sie nie do poznania na lepsze. Ja chodze do kliniki stomatologicznej Dentistw Krakowie i tutaj własnie nawet jak masz borowanie zęba to nie odczuwasz bólu. To juz nie to samo co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikiiiilla
ja też się bałam dentysty, ale się jakoś przemogłam i NIE żałuję :D owszem jeden ząbek (w dodatku jedynkę, która boli najbardziej) miałam całą czarną i babka chciała dać mi znieczulenie (zastrzyk), ale podziękowałam ponieważ panicznie się boję zastrzyków.. tak więc robiła mi "na żywca" owszem trochę bolało wiadomo, ale dało się ten ból przeżyć.. to naprawdę nie jest takie straszne !! i trwa ok. 15 min tylko.. także idźcie do dentysty aby potem nie wyrywać bo potem będzie strach w oczach.. naprawdę nie taki diabeł straszny.. ps. dzisiaj idę znowu i w zasadzie już się nie denerwuję przed wizytą jak to było niedawno.. :) z tego co wiem mam tylko 2 małe ubytki a najgorszy ból mam już za sobą jak to powiedziała ostatnio pani stomatolog.. :) a dla tyh, którzy nie boją się zastrzyków to znieczulenie idealna opcja (niestety nie dla mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggneska
No w sumie jesli idziesz do dobrej kliniki to nie masz sie też czym stresować. Najwazniejsze to leczyć je i nie bagatelizowac kazdego bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę, że straszenie nic nie pomoże, na pewno każdy sobie zdaje sprawę z tego, że unikanie dentysty nie jest dobrym pomysłem, ale nie zmienia to faktu, że strach przed dentystą może nas pięknie sparaliżować. Ale moim zdaniem trzeba się troche postarać, żeby się przemóc i wybrać możliwie najbardziej przyjazny gabinet. Ja chodzę do Galerii Uśmiechu i nic a nic się nie boję. Jest u nich bardzo miło i przytulnie, wszyscy uśmiechnięci od pani w recepcji po dentystów. Każdy dba o dobre samopoczucie pacjenta, więc o strachu mowy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak mozna odradzać wizytę u dentysty. Przecież bez tego nie wyleczy sie nagle nasz ząb. A wiadomo ze od zebów zaczynaja sie też bardzo czesto wszelkie infekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggdalenka9
Ile osób tak mówi a potem pluje sobie w brode ze wczesniej nie wybrali sie i nei wyleczyli jak trzeba swoich zebów. A to jak wiadomo nie wychodzi na dobre. A przeciez sa wokół nas tak wyspecjalizowane kliniki http://www.dentist.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilonisia
Strach ma często wielkie oczy a stomatolog male wiertło :-) nie ma co się bać dentysty, zwłaszcza, jeżeli gabinet jest naszpikowany najnowszymi osiągnięciami techniki :-) a takich jest trochę w około. Warto więc rozejrzeć się wokół :-) sama mogę polecić kilka. W każdym razie, czasami warto zapłacić więcej i mieć ząbki zrobione na cacy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onissskowa23
Ja ostatnio czytałam bardzo fajną książkę dr Żarowa “EndoProtetyka - przewodnik dla praktyki. W sumie sama jestem lekarzem praktykiem, ale daje ona zupełnie inne spojrzenie na kwestie stomatologii. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ioaaaaww
Nie wiedzialam ze u nas w Krakowie jest taka Klinika, ale własnei teraz jak już bede musiała sie wybrać to wypróbuje własnie tą. ZObaczymy jak sie tam leczy zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Krakowie jest kilka dobrych klinik, ja chodzę do Galerii Uśmiechu i bardzo lubię ten gabinet, ze względu na to, że mają duży pakiet usług, bardzo dobrych dentystów i panuje tam bardzo miła atmosfera, dzięki temu zapomina się o strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igorty
chyba każdy kiedyś przez to przechodził :) ja tez się bałem swego czasu, grunt to znaleźć dobrego dentystę, który nie będzie Cię zniechęcał. Wtedy już powinno być lepiej i strachu mniej! Jeśli ci to pomoże mogę C***olecić świetną klinikę Dormed pod warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same reklamy gabinetow z tego co widze:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helel22
Ja tez sie bałam to potem musiałam leczyć 8 zębów. Nie ma co przekładac takich wizyt, bo potem to też niepotrzebnie przekłada sie na nasze zdrowie i kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja lecę do dentysty jutro na 12!!! bać się boję, ale wolę to przetrwać niż później łazić po ścianach i wyć z bólu, pozdrawiam ciepło! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2-3 wizyty u dentysty i idzie sie przyzwyczaić, uwierzcie mi, że lepsza chwila niż potem umieranie z bólu! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach dentysta to przyjemnosc nawet leczenie kanalowe jest calkowicie bez bolu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeoCeo
Znam problem. Wiele lat unikałem dentysty,strach przed bólem a miałem powody bo nie jestem może stary (35l) ale pamiętam horrory na fotelu z lat PRLu i później. Najpierw był strach,poźniej już wstyd,ze dopuściłem do takiego stanu zepsutych zębów. Problem śnił mi się po nocach. Ale w końcu trzeba się przełamać i pójść. Najgorsze otworzyć usta przed dentystą,ale zrobiłem to i tak jakby ciezar spadł ze mnie. Dentysta to lekarz,który nie wysmieje i nie zniechęci tylko pomoże. Ocenił stan zębów i krok po kroku leczył albo usuwał (w przeciągu dni i tygodni). Ale wszystko w miłej atmosferze,bez bólu. I nie bójcie się igły,znieczulenia są teraz tak mocne ,że nic nie czuć. A sama igła to kilka sekund i wcale nie boli. Leczcie zęby,przełamcie się,bo zepsute zęby mają negatywny wpływ na nasze zdrowie!!!! Przede mna jeszcze połowa leczenia,ale już nie mogę doczekać się do kolejnej wizyty. Niestety jeszcze jedno,leczcie zęby prywatnie bo w NFZ to katorga. I dupa ze spam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepinka81
Też się bałam! Wypadła mi plomba, chodziłam z dziurą długi czas aż dopadł mnie ogromny ból. Na moim osiedlu właśnie otwarli mały gabinet. Zmusiłam się. Ząb był do wyrwania i nawet znieczulenie mnie nie bolało. Jedyny ból mam po-jak trzeba płacić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzajcie z tymi przyjemnościami u dentysty jestem słaby schorowany i mam ogromne problemy stomatologiczne.Potrafię uporać się w miarę sprawnie z bólem rozpadającego zęba,ale w pamięci mam głównie tych co od dentysty już nie wrócili ze względu na powikłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeżyłem nieludzki traumatyczny ból po zatruciu trzonowego gdzie jadąc w pociągu w upalny dzień od dentystki w otwartych z konieczności drzwiach (w przedziale jechali ludzie a z bólu zachowywałem się jak zwierze) o mały włos niemal nie wyleciałem z niego.Zanim w ogóle do niego wsiadłem to był koszmar rwałem kotyry trawy leżąc na nasypie kolejowym.Niektórzy chyba mają małe pojęcie o bólu.Wiem teraz jest inaczej itp itd ale mimo to są to bardzo indywidualne doznania.A jeśli ktoś myśli że mam niski próg bólu to zapraszam na głęboki masaż ja nie narzekam choć inni popłakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×