Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iwona

ból zęba i opuchlizna

Polecane posty

ostatnio zaczął mnie boleć ząb . cały dzień mnie bolał a rano jak wstałam to miałam opuchnięty policzek. na jednym forum wyczytałam że jeżeli nie chce sie iść do detysty to móżna samemu se poradzić. albo wycisnąć rope albo zastosować lek sachol który jest bez recepty. czy jest to bezpieczne? do dentysty nie mam jak iść bo jestem na wyjeżdzie w mieście gdzie nie ma czegoś takiego jak karta czipowa i ne przyjumją pozamiastowych. pomóżcie! prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
Nie może czy nie chce (wizyty u stomatologa) - o to jest pytanie... a w tym przypadku wizyta Cię czeka i nie radzę zwlekać z tym zbyt długo. Jeżeli faktycznie teraz nie masz takiej możliwości (wiadomo sylwester) udaj się do lekarza zaraz w poniedziałek. Objawy wskazują wyraźnie na mniej lub bardziej zaawansowanie zapalenie miazgi. Stomatolog wykona zdjęcie rtg i określi zmiany (czy mówimy jeszcze o leczeniu zachowawczym - w co wątpię, czy najprawdopodobniej o endodoncji...w najgorszym przypadku o konieczności ekstrakcji). Pamiętaj, że zwłoka czasowa działa na Twoją niekorzyść. A co do wizyty? No niewiele sama zdziałasz. Skoro piszesz: "wycisnąć ropę" - zakładam, że pojawił się ropień. Raczej sama go nie przekłuwaj (raz trzeba mieć w tym trochę "praktyki", dwa pole zabiegowe powinno być sterylne). A efekt będzie i tak tymczasowy, bo trzeba otworzyć ząb. Co pomoże? Z pewnością zimne okłady zewnętrzne. I ewentualnie środki antyseptyczne - raczej na bazie szałwi niż mięty. Pozdrawiam i trzymaj się. A w poniedziałek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tradkatadka
sachol tu nie pomoze,ni cholery,opuchlizny nie rozgoni, musisz wziasc antybiotyk,i koniecznie dentysta mysle ze wystarczy ze rozwierci ząb,i wypisze recepte i juz bedzie ulga bo to juz nie tylko zapalenie miazgi a pewnie jakas zmiana pod korzeniem i stąd opuchlizna sachol jest na dziąsła......a co Ci to da?,pod dziasłem jest kosc...wiec "bariera" nie do przejscia.. mozesz probowac jechac na ibupofenie 400mg,nurofenie ale mysle ze to niewile da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tradkatadka
jak jestes ubezpieczona,to szukaj pogotowia stomatolog,i zeby mieli umowe z nfz wtedy masz wizyte za darmo,tylko psel wezmą muszą Cie przyjąc,z bólem bez kojeki nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tradkatadka
podaj miasto,poszperam za pogotowiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×