Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klinawek

BOLI MNIE SERCE. CO ROBIĆ???

Polecane posty

Gość klinawek

Dzisiaj rano zrobiło mi się słabo, ale po chwili już było okey. Tylko pozostał ból serca. A dokładnie podczas oddychania jak już robię wydech to mnie kłuje. Nie wiem co to może być. Nigdy tak nie miałam mimio iż już pare razy zrobiło mi się słabo. Nie wiem co mam robić. Czy jak zażyję tabletkę przeciw bólową to przejdzie czy tylko mogę pogorszyć sytuację? A może powinnam pojechać na pogotowie, bo jakby to miało być coś poważnego to lepiej dmuchać na zimne.Doradźcie coś proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bierz zadnych tabletek... A miala miejsce jakas sytuacja,ktora moglaby spowodowac wielkie zdenerwowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mam czesto, musze sie wkoncu do lekarza udac co i tobie radze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak miewam jak sie mocno zdenerwuje (ale nie zawsze) i jak sie zmecze np po intensywnych cwiczeniach.Poczatkowo po kazdym wysilku mnie bolalo,jednak ostatnio cwicze kazdego dnia i juz nie czuje bolu...Choc przyznam,ze nie bylo latwo,bo gdy schodzilam z orbitreka to mialam zawroty glowy,robilo mi sie ciemno przed oczami.Zaczelam regularnie cwiczyc,kazdego dnia troche wiecej...I juz nie mam problemow po wysilku... Ale czesto boli mnie jak leze na lozku i grzebie se w laptopie...Bo wtedy jestem zgieta i gorna czesc tulowia musze unosic do gory,a to powoduje u mnie bole w okolicy serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam zrobienie
EKG i pójście do lekarza pierwszego kontaktu, on oceni Wasze EKG i może da skierowanie do kardiologa, to może być wypadanie płatka zastawki mitralnej, podobno połowa polulacji to ma ale większość o tym nie wie. Mi to wykryto bo miałam kołatania serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rthhwerh
ja miałam takie problemy ale mnie kóło i mi pani dr. podała że mam zjeść codziennie jedną paczke słoneczniku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rthhwerh
aaa i jeszcze jedno jak cie zakłuje to weź głęboki oddech wiem że to troszke zaboli ale coś szczyknie i przejdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curlyyy.
też tak mam i robilam te wszystkie badania, ale nic nie wykryło. Może to być niedobór magnezu, mnie lekarz przepisal magnez i 2 razy dziennie biorę magnez B6. Do tego piję krople uspokajające MENTOWAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klinawek
Niczym się nie zdenerwowałam i nie mam żadnych stresów a serducho dalej boli.Doszło jeszcze teraz do tego szybkie bicie. Zmierzyłam sobie ciśnienie to miałam 130/100 a puls pokazało mi 150. Wiem że to troche podwyższone. Czuję sie troche dziwnie bo wszystko we mnie pulsuje. I jestem znowu trochę osłabiona. Kładę sie spać, myślę że do rana mi to przejdzie. Tylko jak ja zasne jak we mnie wszystko wali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź koniecznie do lekarza
puls 150 to stanowczo za dużo, maksymalny puls to 80. Ciśnienie też nie najlepsze, to możą być problemy z sercem, mnie przy pulsie 100 zgiagnozowano lekką i niegroźną wade serca, ale jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klinawek
Byłam dzisiaj u lekarza i ciśnienie i puls mam dalej podwyższone. Dostałm skierowanie na holter który bede miała zrobiony dopiero za tydz. bo takie kolejki. Martwi mnie trochę to, bo źle się czuję a żadnych leków mi nie przepisano. Nie wiem co dalej robić.Moze iśc do innego lekarza? Szkoda że wczoraj nie pojechałam na pogotowie tam by chyba szybciej to wszystko się wyjaśniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sercenieboli.
po pierwsze, to chciałam powiedzieć, że nie istnieje coś takiego jak 'ból serca'. uwierzcie mi, od dawna mam problemy z sercem , a w wieku 15 lat mialam nawet operacje zamykania przegrody miedzyprzedsionkowej tzw. amplatzerem. jezeli uwazasz, ze to serce cie 'boli', gdy sie zdenerwujesz, moze to oznaczac , ze masz nerwobol miedzyzebrowy. powstaje on na skutek dlugotrwalego stresu i czesto zdarza sie wlasnie, ze pojawia sie w okolicy serca , imitujac jego bol. łykaj magnez! to nie jest grozne i boli dosc czesto, nawet przy zwyklych ruchac. moze trwac nawet 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda elektrota
Jak to serce nie boli? Chyba mnie nie swędzi. Strasznie mnie kłuje a to zadaje ból a wiec boli. Coś jest nie tak bo puls cały czas mam podwyższony około 130, 140 Czuję jak wszystko we mnie pulsuje i bije. Już mam tego naprawde dosyć! Boję się że moje serce nie wytrzyma. Coraz częściej nachodzą mnie myśli ze to juz koniec. Ale wiem że to tylko moja psychika która też chyba za niedługo wysiądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klinawek
Jak to serce nie boli? Chyba mnie nie swędzi. Strasznie mnie kłuje a to zadaje ból a wiec boli. Coś jest nie tak bo puls cały czas mam podwyższony około 130, 140 Czuję jak wszystko we mnie pulsuje i bije. Już mam tego naprawde dosyć! Boję się że moje serce nie wytrzyma. Coraz częściej nachodzą mnie myśli ze to juz koniec. Ale wiem że to tylko moja psychika która też chyba za niedługo wysiądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
NEOCARDINA- krople ziolowe zawierajace miedzy innymi glog - na rozne dolegliwosci sercowe....nawet do 1 lyzeczki jednorazowo przy nasileniu dolegliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d23
mogą to też być objawy nerwicy lękowej a pijecie kawy? bo jak tak to kofeina też powoduje stresy i kołatanie serca wiem o tym bo sam piję a mam dopiero 16 lat i potrzebujecie magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d23
pamiętajcie że kawa wypłukuje magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał K.
ja mam dopiero 13 lat i jestem bardzo spokojnym człowiekiem, nie mam problemów z nerwami, mój dom leży na wsi a więc też nie mam problemów ze spalinami z samochodów a ból serca jest tak wielki że raz straciłem przytomność, było pogotowie zrobiło jakieś badanie i nic nie wykryło a więc co to morze być? jak biorę wdech to tak mnie boli że mi się ciemno przed oczami robi. co ja mam zrobić czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleaf 16 lat.
Mnie też boli serce od jakiegoś czasu.Od paru dni ciągle czuję ból,czasem się zwiększa.Czy gdy pójdę na EKG zostanie wykryte,że palę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliyah24
Boli mnie czasami w okolicach serca, pije dużo kawy (tzn teraz zaczynam ograniczać) i miewam myśli że zbliża się koniec. Sama zaczynam się dobijac tymi myślami, do tego mam trochę wkurzającą ciotkę i babcię i nie raz siedząc z nimi przy jednym stole czuję że wybuchnę! Jak mogę sobie pomóc? Zwłaszcza z tymi bólami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasi15
mnie boli serce od ponad 2 lat i na początku nic z tym nie robiłam ale teraz to jest bardziej dokuczliwe. boli nawet jeśli się nie denerwuję, bolało jeden raz na wfie, większość to w domu i szkole...nie wiem co to jest, czy to może być nerwica serca i czy jest groźna? co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dna
Mam 16 lat a kłucie serca dokucza mi już od prawie 6 lat. Byłam u kardiologa jednak nie wykryto nic oprócz niewielkich zawahań w biciu. Czasem gdy ukuje nie mogę się nawet poruszyć ani oddychać bo wtedy ból się nasila i czuję jakby coś we mnie miało pęknąć, coraz częściej też czuje się strasznie zmęczona. Stwierdzono więc że to przez nerwy. Co prawda często się denerwuje nawet małymi sprawami takimi jak kartkówka itp. jednak nie sądzę by było to to. Brałam różne leki uspokajające jednak po żadnym nie przeszło. Wie ktoś co to może być? może ma ktoś podobne objawy także utrzymujące się już tak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dna
I dodam także że boli nie zależnie od sytuacji. Jak gdzieś idę, siedzę, śpię(co jest najgorsze gdy nagle budzę się przez ból) itd.. Bóle te występują w różnych odstępach czasu, czasem potrafią nawet nie występować przez jakieś 2 tygodnie, a innym razem nawet ok. 6 razy w ciągu jednego dnia (czasem nawet pod rząd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omaxx
tez mialem problem z klociem,co sie okazalo deficyt wegla, wiec zrobcie sobie badanie krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbenek
mam 24 lata i zaczyna mnie bolec serce co z tym robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ockoo XDD
Mam 13 lat . Nagle zaczęło mnie kłuć coś w pobliżu serca. Ból przechodzi raz na serce,raz bardziej w lewą strone. Ogólnie cierpi na tym moja lewa strona ciała . MArtwie się. Ból nie ustępuje już od kilku dni. Leki też zbytnio nie pomagają. JAk myślicie, to może być nerwoból ? Prosze o szybką odpowiedź. ;)) Bardzo mi na tym zalezy ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikilka
ja mam dopiero 12 lat i jak umarła moja sąsiadka zaczęło mnie boleć serce co jakiś czas mnie kuje i przechodzi na prawą stronę a potem znowu boli serce proszę o odpowiedź co to jest na pewno to nerwoból a jak z tym sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej często boli mnie serce bardzo mocno,byłam u lekarza ponieważ mam podwyszone ciśnienie to lekarz powiedział że to jest od dojrzewania nie wiem co robić dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za ból i kłucie serca może odpowiadać wiele czynników dlatego diagnoza jest na tyle trudna, że powinno się udać do kompetentnego lekarza. Często takie objawy są początkiem poważnej choroby dlatego nie powinno się zwlekać. Ja osobiście od kilku lat jestem pod opieka Med Pro w Zgierzu , z której jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóle serca mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Mogą być konsekwencja chorób takich jak zapalenie osierdzia czy też refluks przełyku. U mnie to był refluks ale na początek powinno się wykonać wszystkie potrzebne badania. Osobiście zaczełabym od dobrego lekarza kardiologa np w MedPro czy Centrum Kardiologii Józefów aby wykluczyć stan tętniak aorty czy też ból przedzawałowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×