Odpowiedz na ten temat

Choroba Meniere'a NOWY TEMAT

• BeciaN witaj wśród "uzdrowionych" - teraz możesz wszystko usmiech.gif
    Radziłbym jedynie bardzo poważnie zadbać o oko, najlepiej konsultacja okulistyczna, żele i zaklejanie na noc.
    Niedomykające się oko w skrajnych przypadkach ( niestety nierzadkich ) może wywołać zapalenie spojówki a nawet pozostawić na zawsze objawy "suchego oka".
    Pozdrawiam
    jaka stopka
  • Zobacz także:

• Lawenda123 2017.09.21 [19:18]
    Kolejna odważna dziewczyna usmiech.gif Wracaj szybko do zdrowia i dalej odwiedzaj nasz forum usmiech.gif
  • skislope 2017.09.21 [19:49]
    BeciaN
    Nie ma za co. Zaraz po operacji jest najtrudniej. Stopniowo tydzień po tygodniu, będzie coraz lżej. U mnie porażenie cofnęło się po sterydach. Miałam też ćwiczenia twarzy, ale nie wiem na ile to miało wpływ. Dostałam tez skierowanie na zabiegi, ostatecznie zdecydowałam się tylko na laser.
    O oko trzeba dbać, nie może być suche.
    Trzymaj się ciepło!
  • ll 2017.09.22 [18:32]
    BeciaN- usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
  • lidka58 2017.09.22 [20:39]
    Becia trzymaj się cieplutko, trzymam kciuki za rehabilitację
  • wiolaw_74 2017.09.23 [14:09]
    Becia słyszałam że jesteś odważna od stefy123 usmiech.gif życzę szybkiego powrotu do zdrowia cmok cmok usmiech.gif
    A z innej beczki u nas masakra Wisła i Soła wylała a deszcz nadal leje
  • BeciaN 2017.09.25 [06:21]
    Wszystkim Wam bardzo dziękuję - też za siebie trzymam kciuki usmiech.gif .
    Pozdrawiam serdecznie
  • wiolaw_74 2017.10.03 [18:03]
    Hejo Wszystkimusmiech.gif co nowego u Was w jesienne dni ? Ja żyję dobrze i oby tak zostałousmiech.gif ale jestem od połowy lipca na Cinnarizinum
    Zobaczymy co będzie dalej
    Pozdrawiam usmiech.gif
  • lidka58 2017.10.03 [23:15]
    Witam. Już taka cisza na forum, czyżby,... wszyscy zdrowi. Ja biorę tanganil od sierpnia i funkcjonuję nie najgorzej, czy ktoś ten lek jeszcze bierze?
  • Skolowana 2017.10.06 [21:13]
    Witajcie usmiech.gif Od kilku dni żyję z podejrzeniem choroby Meniera. Właściwie nie wiem od czego zacząć, jest tego dużo.... Zaczęło się kilka tygodni temu - najpierw niepewnie czułam się za kierownicą. W korku czy dużym ruchu ta niepewność zaczęła przeradzać się w panikę, aż któregoś dnia pojawiły się zawroty głowy. Nie muszę dodawać, że za kółkiem to nic dobrego... dałam sobie spokój z autem, które czeka na ostateczne decyzje na parkingu. Jakieś dwa, trzy tygodnie temu pojawiły się mdłości i lekkie zawroty głowy, aż nastał poniedziałek... po meczącym dniu w pracy poczułam się senna, lekko kręciło mi się w głowie i było mi niedobrze. Zasnęłam wczesnym wieczorem na około 1,5h. Obudziłam się z całą paletą objawów: silnymi zawrotami głowy, nudnościami, na przemian gorącem i zimnym potem, serce mi waliło jak oszalałe, wysoki puls i ciśnienie, było mi duszno i słabo. W końcu zwymiotowałam kilka razy. Próbowałam wezwać karetkę ale odmówili - nie potrafiłam w tym skołataniu powiedzieć co mi jest.... smutas.gif Na następny dzień i do dziś właściwie (jest piątek) kręci mi się w głowie i mam mniejsze lub większe mdłości. Do tego oczopląs, który nadal, choć w mniejszym stopniu się utrzymuje... Lekarze zlecili serię badań, które zaczynam w przyszły tygodniu ale jestem.... przerażona. Minęło kilka dni a ja już wiem, że mój pracodawca długo nie wytrzyma choć (jeszcze) mam bardzo dobre wyniki... boję się, że czas beztroskiego życia już minął, że stracę pracę a wraz z nią niezależność. Boję się wyjść z domu (dziś się odważyłam pojechać autobusem do szpitala, skończyło się płaczem, bo ledwo się dotoczyłam), boję się powrotu do pracy, czuję, że jeszcze nie doszłam do siebie.
    Jedyne co się nie zgadza, to brak szumów w uszach. Nie czuję żadnych zmian. Czy to może wykluczyć tę chorobę? Ktoś z Was miał podobnie?
    Chyba tyle na początek... sprawa nie jest przesądzona, bo dopiero zaczynam badania, niemniej będę wdzięczna za każde dobre słowo. Jakoś raźniej mi z Wami...
  • wiolaw_74 2017.10.06 [22:42]
    Skolowana spokojnieusmiech.gif Będzie dobrze smutas.gif Może to chwilowy stres a może jeszcze co innego . Jesli potwierdza ze to menier dostaniesz leki .Trzymam kciuki aby było dobrze usmiech.gif
  • lidka58 2017.10.07 [22:03]
    Skolowana, pozdrawiam to jeszcze nic pewnego poczekaj na diagnozę, ale u mnie tak się zaczynało torekan ratował , ale pewnie go masz .
  • BeciaN 2017.10.10 [21:58]
    Skołowana, trzymam kciuki bo czeka Cię bardzo długa droga. Nie wiem z jakiego miasta pochodzisz ale jedynie (tak myślę) ratuje Cię Warszawa, Poznań lub Kraków - tam znają się na tym. Ja pochodzę z małego miasta (chociaż wojewódzkiego) i gdyby nie mój upór do dziś czułabym się tak jak opisujesz...
    Pozdrawiam serdecznie
  • Skolowana 2017.10.11 [08:32]
    Dziękuję Wam za odzew. Jestem z Krakowa, jutro otolaryngolog i min VNG, później neurolog i oddział rehebilitacji - chcą sprawdzić też kręgosłup. Torecan uratował mnie w poniedziałek, znów się zaczęło "na ostro". Na szczęście, poza poniedziałkiem, od soboty jest lepiej i jakoś mogę funkcjonować. Muszę odnaleźć się w tej rzeczywistości... jakoś. Najtrudniejsza jest logistyka - ale to wiecie lepiej niż ja usmiech.gif Jak pojechać po ciężkie zakupy do sklepu? Jak dojechać do pracy? Na badania? Kupić kurtkę? Jechać do weterynarza z psami? Liczę, że za jakiś czas, jak mój nowy przyjaciel Histigen zacznie działać i to wszystko będzie prostsze. Oby.
  • wiolaw_74 2017.10.13 [12:36]
    Skolowana no łatwo nie będzie ale dasz rade
    Daj znać jak po lekarzach
    Pozdrawiam usmiech.gif
  • KasiaAniaa 2017.10.15 [12:26]
    Witam wszystkich. Dawno mnie już tutaj nie było, ciągle się diagnozuję, odwiedziłam już tylu lekarzy a dalej nic nie wiem smutas.gif Zawroty dalej stałe, raz mniejsze, raz większe. Chciałabym jeszcze zapytać o uczucie pełności, przytkania w uchu przed atakiem - czy jest ktoś kto ma Meniera a nie ma zawrotów w formie ataków i nie ma nigdy uczucia pełności w uchu? Strasznie mnie męczy brak diagnozy smutas.gif
  • krystyna2015 wczoraj [10:50]
    Witam ,wlasnie wrocilam po urlopie ,przypominam sobie ze jakies 22 lata temu tez mialam bolerioze ---> zawroty pojawily trosze pozniej ,moj lekarz laczy te dwie choroby, ale jak mowi dzisiaj nic wiecej nie wiedza zeby pomoc .
    Posluchalam inneggo lekarza w drodze experymentu biore od kwietnia 2xdnia Tanganil ,i jak na razie jest ok ,idzie zyc spokojnie ( bez wysilku ,spokojny sen itd)
  • Haniaaaaaa wczoraj [11:12]
    KasiaAnia ja mam dokladnie ti co opisujesz. Nie mam typowych atakow i pelnosci w uchu. Zawroty mam ciagle:/ opisz dokladnie swoje objawy?
  • KasiaAniaa wczoraj [13:44]
    Cześć Hania,
    u mnie to jest takie stałe wrażenie kołysania wewnątrz ciała, tak jakbym była pod wpływem alkoholu, niezależnie od pozycji ciała, miewam też poczucie niepewności przy chodzeniu, ciągle jestem skołowana, raz bardziej raz mniej. Mam też stałe szumy obuuszne, słuch bardzo dobry, w badaniu vng brak oczopląsu i prawy błędnik osłabiony w 28% ale laryngolodzy mówią że to nie jest istotne. A ty jakie masz objawy? Bierzesz jakieś leki?
  • Haniaaaaaa dziś [10:58]
    Witaj,
    To aż dziwne, ale mam identyntyczne objawy ktore opisujesz. Mam to uczucie, bycia pijanym ktore ciezko nawet opisac. Zawroty ale wlasnie w formie takiego plywania, niestabilnosci, niepewnosci. Kolysanie, slaba koncentracja, zmeczenie. Szumy w uszach, sluch tez mam dobry. U mnie dochodzi jeszcze bol i ucisk glowy. Neurolog zmienia mi leki bo nie czuje zadnej poprawy.
    Kasiu a co juz diagnozowalas? Masz jakis punkt zaczepienia?

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...