Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BiednaZuzia

Co na alergie?

Polecane posty

Gość BiednaZuzia

Pomóżcie:( dzisiaj mialam okropny katar, kicham non stop a do tego mam chyba zapalenie spojowek(alergiczne) :( Brałam Amertil- troche pomaga jednak czuje sie po nim kiepsko:( Prosze doradzcie jakie tabletki pomagaja i nie powodują skutków ubocznym ( senność/ zawroty głowy itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiednaZuzia
Czy tylko ja mam alergie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystarczy pić wapno 3 razy dzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie inni też cierpią
Clearitine 1 tbl dziennie. Sudafed jak już na maksa z nosa kapie, to przez tydzień. Wziewne ale tylko na receptę. I do alergologa, odczulanie w styczniu. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie inni też cierpią
Szkoda, że na mnie wapno nie działa, ale po 15 lipca będę już miała spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiednaZuzia
Moja mama chodzi juz 3 rok na odczulanie.. Ja pewnie tez sie wybiore. A te tabletki to na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiednaZuzia
a czy to wapno naprawdę pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keff52
wapno gozik daje.ja biore zyrtec ale tez jakos nie zbyt pomaga...a odczulanie slyszalem ze strasznie niszczy watrobe....wiec tez jest lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wk lubie. bralam juz wszelkie leki z cetyryzyna i loratadyną. efekt byl taki ze uczulenie sie nie znacznie zmniejszalo, a ja bylam przymulona i ospala. przerzucilam sie na Telfast 120 i katar sienny jak reka odjal. zero lzawienia oczu kichania itp. naprawde polecam! a do tego nie usypia ani nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy organizm jest inny i każdemu moze inny lek pomagać. Mi zyrtek pomagał a innym claritine.co do wapna.. wapń nie jest wchłaniany bez magnezu praktycznie wcale. Radzę wiec kupować wapń plus magnez a nie wydawać nawet grosze na cos co i tak zostanie wydalone całkowicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loratadyna
można kupić bez recepty (na receptę tańsza). Bez niej zadusiłabym się latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marieta.
Witam , na alergię radzę zażywać XZYZAL bądź Budiair :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lanasa
Są różne alergie i różnie nasz organizm reaguje też na leki. Zalecałabym iść do lekarza. Mojemu mężowi pomaga dość dobrze Euphorbium na katar sienny. Po aplikacji nie cieknie już tak z nosa a katar znika szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odczulana
Nie mam pojęcia skąd takie informacje, że odczulanie niszczy wątrobę, ja o tym nigdy nie słyszałam. Teraz dostępne są naprawdę bezpieczne, nowoczesne szczepionki odczulające. Zresztą odchodzi się już od wodnych roztworów alergenowych na rzecz dużo lepszych mieszanek alergoidowych (taki jest na przykład purethal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zachęcona topikiem wyprobowała
odczulanie to lipa moja lekarka zawsze mi to odradzała, nie posłuchałam odczulałam się ok roku i bylo coraz gorzej lekarz straszyl mnie , że nie mogę przerwać , bo... bla, bla, bla przerwałam i z jego bla, bla, bla, nic nie wyniknęło ludzie, oni wyciągają od nas ogromną kasę i dlatego jest to odczulanbie dodam jeszcze, że same testy skórne i ich nawet zatrważający wynik, nie są wskazaniem do odczulania, ale do dalszych badań np bada się krew, ale to robi tylko poważny alergolog, a nie patałach któremu zależy na kasie od koncernów! zwroćcie uwagę na alergię krzyżową i starajcie się w okresie pyleń nie spozywac niektórych produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokosankamala
skoro odczulanie trwa od 3 do 5 lat, to nie dziwne, że po roku nie było u Ciebie jakiś super efektów. Odczulania nie powinno się przerwać po roku, nie dlatego, że wiąże się to z jakimiś przykrymi konsekwencjami, ale dlatego, że przerwanie terapii niweczy uzyskany efekt. odczulanie zostało wymyślone jako środek leczenia alergii, na zasadzie przyzwyczajania organizmu do alergenu. Wydaje mi się, że to metoda bardziej naturalna niż pchanie w siebie otępiających środków antyalergicznych. A jeżeli chodzi o lekarzy, to są różne podejścia; wiadomo, że koncernom farmaceutycznym zależy na sprzedaży, ale tak jest nie tylko w przypadku szczepionek odczulających, także przy lekach antyhistaminowych. Zresztą każdej firmie, która coś produkuje zależy aby jej produkt dobrze się sprzedawał, ale czy z tego powodu mamy przestać kupować na przykład mleko, bo może być tak, że to, że jest zdrowe wmówiły nam mleczarnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Jak robi się badanie krwi i na co ona jest?Co ma pokazać?Ja jestem alergikiem oficjalnie od 2000 roku i brałam leki antyhistaminowe do 2007 roku włącznie. W tej chwili mam je odstawione i alergii też nie mam. Owszem lekarz wspominał o odczulaniu ale na szczęście same leki pomogły.Ale skutki uboczne były straszne tj, ciągły apetyt, otępienie i senność.Ale tak działają wszystkie leki pierwszej generacji, podobno lepsze są te drugiej,ale nie wiem i już nie muszę testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Zyrtek i pije wapno, ale to dużo nie pomaga, najlepiej chyba jest odczulić się, ale to kosztuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Tak podobno,ale nikt nie da Ci gwarancji na jak długo odczulanie pomoże i czy w ogóle. A po drugie nikt nie zagwarantuje że kiedyś po zakończeniu odczulania objawy nie wrócą i ze ta alergia nie przerodzi się np. w astmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat po za nieżytem nosa mam tez wysypkę na twarzy to dopiero przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
No ja nie leczę jej od 2007 roku i nie mam astmy i objawów alergii. A przy braniu zyrteksu lub wapna wysypka się zmniejsza?Miałaś kiedyś podejrzenie atopowego zapalenia skóry?W rodzinie ktoś choruje na alergie lub choroby skóry na podłożu alergicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilcia No ja nie leczę jej od 2007 roku i nie mam astmy i objawów alergii. A przy braniu zyrteksu lub wapna wysypka się zmniejsza?Miałaś kiedyś podejrzenie atopowego zapalenia skóry?W rodzinie ktoś choruje na alergie lub choroby skóry na podłożu alergicznym? Nie miałam takiego podejrzenia i w mojej rodzinie nie spotkałam się z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danuta57
" BiednaZuzia Pomóżcie dzisiaj mialam okropny katar, kicham non stop a do tego mam chyba zapalenie spojowek(alergiczne) Brałam Amertil- troche pomaga jednak czuje sie po nim kiepsko Prosze doradzcie jakie tabletki pomagaja i nie powodują skutków ubocznym ( senność/ zawroty głowy itd) " Zuzia-Twoje objawy wskazują na uczulenie któregoś z tych alergenów-trawy, babka, szczaw, pokrzywa lub może grzyby pleśniowe? Skorzystaj może ztestów alergicznych w Częstochowie (Centrum Medycyny Naturalnej) Tam odczulają bez leków.Dają 100 % gwarancji ,że alergia na odczulane alergeny nie wróci do końca życia. I koszty są niskie.Napewno warto. Moja koleżanka miała uczulenie na plastik,pracuje w biurze ,ma kontakt z dokumentami,które wkłada w koszulki plastikowe. Piszę wkłada bo może to już robić.Wcześniej męczyła się i ciągle drapała dłonie i nie znała przyczyny. Odczulała tam 3 razy (bo to jakiś złożony alergen) i ma spokój święty. Wspominano tutaj też o wapnie ale samo wapno to za mało . Ona brała jeszcze Diphergan i Ventolin z wapnem.Ale jak długo można się tym wszystkim szpikować. A o sterydach to już nie będę mówić bo i takie brała. Sama podejmij decyzję co wybrać. Masz tutaj jeszcze adres strony www.vol-mal.com.pl Poczytaj Pozdrawiam wszystkich, którzy cierpią na alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasf
Na katar doraźnie jest najlepszy Xylogel, krople do nosa bez recepty za parę złotych. Z tym, że można je max 5 dni brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ram ram tam
problem z kroplami do nosa (przynajmniej z większością) polega na tym, że uzależniają, co dla alergików, którzy muszą je stosować przez jakiś czas, w okresie pylenia, nie jest takie fajne. Krople są dobre dla osób, które mają tylko chwilowy katar, a na alergię lepsze są inne środki, albo najlepiej odczulanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astmatyczka
też brałam początkowo amteril początkowo tez pomagał, ale po konsultacjach z lekarzem przerzuciłam się na cezerę, lekarz wysłał mnie na jakieś badania skórne, ale zanim się skonsultowałam z lekarzem, to mój stan się pogorszył, pojawiła się astma (nie chcę nikogo straszyć :P) i nowe leki monkasta (bardzo skuteczne i nie otępiają jak inne na rynku przeciwastmatyki), właśnie jakoś tydzień temu wróciłam znad morza, bo mi lekarz powiedział, że jak chce wypocząć, a przy tym poprawić swój stan zdrowia to najlepiej tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
reklama w akcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×