Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
onadotcom

cwiczenia wzroku metoda Batesa - kto ze mna?

Polecane posty

czesc;) znalazlam w prawdzie topik na ten temat ale umarl wiec postanowilam zalozyc swoj;) od niedawna zaczelam interesowac sie metoda Batesa na temat leczenia wzroku za pomoca cwiczen. Sama poczatkowo mialam niewielka wade wzroku, ktora w ostatnich latach stanowczo sie jednak pogorszyla. w prawym oku mam -2.25 plus astygmatyzm +2.0 w lewym oku mam - 3.0 plus astygmatyzm +2.5 pamietam jeszcze jak bylam mala, ze moja okulistka wcale nie byla zwolennikiem noszenia okularow i mowila ze nie powinnam ich nosic caly czas. ale wracajac do tematu. zaczelam cwiczenia jakies 2 tygodnie temu, kiedy to zdenerwowalam sie na bycie okularnikiem, a moje oczy nie chcialy tolerowac soczewek, ze wzgledu na suchosc oczu (pracuje duzo przy komputerze i w klimatyzowanym pomieszczeniu) musze przyznac ze cwiczenia dzialaja... oczywiscie nie bylam badac wzroku od nowa ale musze przyznac ze miewam takie \"przeblyski\" kiedy widze dobrze tak jak w okularach. przy mrugnieciu obraz mi ucieka i musze troche pokombinowac zeby znowu przez chwile dobrze widziec. co najciekawsze cwiczenia na astygmatyzm - te na tzw \"lustrze\" zaczynaja faktycznie zdawac efekt. na poczatku nie udawalo mi widziec linii tak by byly tak samo czarne. od paru dni zaczynam to kontrolowac. moge sobie swobodnie wybierac linie ktore \"tworze\" bardziej czarnymi, chwilami potrafie tez \"wywolac\" widok, taki ze wszystki linie sa czarne jednakowo... czasami udaje mi sie go utrzymac dluzej czasami krocej.. ciekawa jestem, czy komus z was udalo sie poprawic wzrok za pomoca cwiczen, jak to u was wyglada z astygmatyzmem? czy ktos probowal cwiczen z \"lustrem\"? musze przyznac ze poczatkowo czytalam o te metodzie dzielac wszystko przez dwa... ale poniewaz wierze w sile umyslu i ze osiagnac mozna wszystko... i poniewaz zaczynam widziec male bo male efekty ... stalam sie teraz zwolenniczka naturalnej metody leczenia wzroku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hondita
WITAM! Również robię ćwiczenia tą metodą. Ćwiczę już około 3 miesiące i mam podobnie jak Ty takie "prześwity" że widzę lepiej. Czasami nawet jeśli uda mi się odprężyć całkowicie, widzę bardzo dobrze, przez dłuższą chwilę. Podobnie ćwiczyłem na tym "lustrze" do astygmatyzmu. Początkowo podchodziłem do tego bardzo sceptycznie, gdyż gdzieś wyczytałem, że tej wady wzroku nie da się żadnymi ćwiczeniami poprawić. Potem jednak doszedłem do wniosku, że skoro kiedyś tej wady nie miałem, a potem była mała i stopniowo narastała, to znaczy że i ją można chociażby zredukować. Wybieram się niedługo skontrolować wzrok, z czystej ciekawości. Staram się wogóle nie nosić okularów i muszę przyznać że odkąd ćwiczę i regularnie robię palming, moje oczy stanowczo mniej się męczą. Polecam wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica 244
podobno substancje z luteina, sa dobre na wzrok zapytaj okulisty lub w a[ptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatez uwaza
ze da sie wszystko osiagnac. nawet sobie nie zdajemy sprawy ile nasz mozg ma mozliwosci. mysle ze kwestia pracy nad soba, ciezkiej pracy ale to chyba mozliwe zeby tak poprawic wzrok. niektorzy potrafia sobie wmowic ze ich cos nie parzy albo nie boli... i faktycznie okazuje sie ze tak jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She83
a moglby ktos zamiescic te cwiczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie cwiczenia z tej strony, w zasadzie od nich zaczelam, zanim dowiedzialam sie wiecej na temat metody Bates\'a http://www.joga-joga.pl/index.php?art=1&dzial=32&dzial2=347 tutaj mozna sciagnac ebook, niestety jest to tylko opracowanie, w ksiazce zapewne mozna znalezc o wiele wiecej informacji. poniewaz po tak krotkim czasie widze juz efekty, ze moge panowac nad widzeniem... chyba sobie takowa zakupie;) tutaj link: http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=nesti2&fid=12077630 sa tu tez do pobrania tablice, z ktorymi dopiero zaczynam cwiczyc, wiec nie umiem jeszcze wiele na ten temat powiedziec. napewno cwiczenie dla astygmatykow - na tzw \"lustrze\" dziala, w ciagu kilku dni, nauczylam sie osiagac naprawde niezle efekty. od idealu jeszcze w prawdzie daleko, ale zaczynam coraz bardziej wierzyc ze pelne wyleczenie jest do osiagniecia - niekoniecznie potrzeba tu chyba bardzo duzo czasu;) z reszta sam bates opisywal przypadki niemalze \"cudownych uzdrowien\" a to wszystko tkwi w naszych umyslach. niesamowite;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia-1
onadotcom Uważaj na te przebłyski. Ja też takie miałam i one wcale nie potwierdzają tego że twoje ćwiczenia idą w dobrym kierunku. Liczy się poziom relaksacji a nie to ze przez czas do mrugniecia możesz dobrze widzieć. nie kombinuj tez żeby wywołać taki przebłysk bo to może spowodować ze będzieśz świadomie lub podświadomie naprężać wzrok, a to doprowadzi do wzrostu wady. Zastanów się czy w trakcie twoich ćwiczeń możęsz swobodnie oddychać 9nie zatrzymujesz oddechu) 2) mrugać oczami 3) rozmawiac z osoba przebywajacą w pomieszczeniu gdzie wykonujesz ćw. 4) przypomnieć sobie coś czego się uczyłaś np na studia czy w szkole 5) pojawia się uczucie komfortu w całym ciele a zwłazcza w obrębie twarzy 6)oczy staja się odprężone (jeśli stają sie zmęczone, zaczerwienione, łzawia, ziewasz - jest złe ćw) 70 nie robisz dziwnych min wtrakcie ćw. ani nie masz przymusu ruszania żdna z cześci ciała, nie wystepują żadne tiki nerwowe W czasie prawidłowo wykonywanych ćw. obraz zazwyczaj przypywa stopniowo a nie w przeblyskach. Przebłyski świadczą prawdopodobnie o tym że masz wadę czynnościowa która da sie zmniejszyć co najmniej w takim stopniu że bedziesz mieć ostrość jak w przebłysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adi86
proszę mi cos więcej powiedziec o tym LUSTRZE do cwiczen dla astygmatyków. nigdzie w internecie nie moge znalesc a chciałbym spróbowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjlj
chyba też wypróbuję tą metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adi86
kto napisze cos o tym TZW.LUSTRZE ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adi86
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzzka
tez mnie interesuje to lustro do cwiczen astygm. ktos cos wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeza
A czy na zeza te ćwiczenia też pomagają? Jeśli tak, to które?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tez jestem bardzo ciekawa
bo mam zeza glownie akomodacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
fajnie ze jest ten temat. ja cwicze tydzien ponad. mam ok -2 na oba. po tygodniu z odleglosci 3 metrow mam sokole oko wiec przesunelam na odleglosc 5 metrow ta tablice ale na razie jeden dzien mam ze widze wszystko a drugi ze nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
skad sciagacie tablice?? ja mam tylko jedna a chcialabym wiecej, ale w necie sa tylko z jakimis dziwnymi rozszerzeniami ze nie da sie ich otworzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek Lotnik
Witam wszystkich! ja mam astygmatyzm + 0,75 na prawe oko. Może to i nie dużo ale mój cel to szkoła oficerska sił powietrznych więc wzrok muszę mieć picco bello. O metodzie Batesa dowiedziałem się kilka dni temu i trochę ćwiczę. Mam tez przebłyski dobrego widzenia jak mówi autorka tematu. Mam 2 Książki o metodach Batesa i jedną w oryginale (j.ang) więc chętnie prześlę na maila każdemu kto się zgłosi do mnie: staszekskalski@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLAL@
jakie są te ćwiczenia? Czy masz może do nich stronkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek Lotnik
Wyślij mi maila to odeśle pliki lub wpisz w google: bates książka pobierz...a na pewno uda Ci się ją zdobyć. Aktualnie zamawiam też książkę innego autora, który proponuje ćwiczenia oparte na dr. Bates'ie... http://www.gandalf.com.pl/b/widze-bez-okularow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr W.
Witam wszystkich, Ciekawe ćwiczenia na astygmatyzm i nie tylko możecie znaleźć tutaj: http://www.jogaoczu.pl Pozdrawiam, Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kretka.....
komus pomogly te cwiczenia na krotkowzrocznosc? jak robicie ciczenia na fiksacje centralna? ja z opisu nic nie rozumiem...jak dajecie rade z wyobrazeniem doskonalej cerni? mi ciagle jakie splamy lataja..niech ktos cos napisze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podajcie jakieś ćwiczenia i co najważniejsze jak je wykonywać. Proszę! też mam krótkowzroczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra już wiem jakie ćw z jogaoczu.pl ile razy dziennie i czy wysiłkowe zaraz po relaksacyjnych czy za parę godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zrób sobie relaksacyjne przez kilka minut ciała a później przez kilka minut relaks mózgu :p Nawet możesz odwołać się do technik relaksacyjnych i medytacji. Później od razu przejdź do ćwiczeń - wtedy Twoje oczy będą cały czas odprężone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy te ćwiczenia działają? gdzieś czytałam, że wzrok się poprawia ale to za sprawą podniesienia ciśnienia w oczach a to nie jest zbyt dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wada wzroku powstaje ponieważ stres "odkłada się" nie tylko w umyśle, ale także w mięśniach co oddziałuje także na mięśnie oka. Dlatego też oko raz jest spłaszczone a innym razem wydłużone. W leczeniu wad wzroku chodzi o to, aby pozbyć się napięcia w mięśniach oczu. Dlatego się je ćwiczy, ponieważ po wysiłku następuje rozluźnienie mięśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ćwiczyłam przez całe wakacje. Chodziłam bez okularów. Byłam u okulisty tak we wrześniu i widziałam większość linijek a mam wade 2.25 dalekowzroczność polecam cwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlufka
ja z kolei całkiem niedawno poddałąm się zabiegowi laserowemu w klinice we Wrocławiu w Spectrum, mają wiele lat doświadczenia więc nie bałam się zrobić zabiegu bo przejrzał sobie dokładnie ich kadrę medyczną i maja naprawdę bardzo dobrych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×