Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milllllennnka26

czy to arytmia serca?

Polecane posty

Gość milllllennnka26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miiillllkkka26
często mam tak ze mam napady przyspieszonego bicia serca, którego nie udaję sie uspokoić kroplami na serca i łagodnymi lekami uspokajajacymi. Mam często wtedy takie kłucia serca które czsami potrafią trwać nawet kilka godzin. Leczę gruczolaka przysadki mózgowej, słyszałam że sprzyja to arytmi, zresztą mój dziadek ma arytmię i ma rozrusznik serca. wczoraj miałam ekg na pogotowiu ale wyszło ok, chociaz miałam te kłucia lekarkę niepokoił tylko szybki puls którego nie dało sie uspokoić dopiero dała mi dwie tabletki hydroksyzyny albo relanium niepamietam dokładnie i puls obniży się ze 120 na 80 czy takie objawy to arytmia czy nerwica serca? Lekarka chciała mnie wysłac do szpitala ale sie nie zgodziłam bo mam juz dośc szpitali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllkaa26
czy jest ktos kto może mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt bez badań nie powie ci
czy to arytmia czy nerwica. Powinnaś iść do kardiologa na badania - holter i echo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie był brak magnezu :)zaczełam pić plusssz up z magnezem i przeszło, razemz pozostałymi objawami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmiiillleenkkka26
a może to być brak potasu bo ostatnio robili mi w szpitalu badania i wyszło że mam bardzo mało i od razu 2 kroplówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja to mysle ze
Lekarka chciała mnie wysłac do szpitala ale sie nie zgodziłam bo mam juz dośc szpitali Jeśli chcesz się dowiedzieć czy to arytmia to właśnie szpital jest odpowiednim miejscem. A lekarze Ci najlepiej odpowiedzą. Jak w ogóle można zadawać takie pytania na forum???? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmilllennka26
jak by pan/pani w roku była hospitalizowanma ponad 10 razy to już by pan/pani miała dość. To nie jest przyjemne, w dodatku w rodzinie nie mam zbyt wielkiego wsparcia gdyż twierdzą że wmawiam sobie choroby i najlepszym lekiem na to jest znalezienie sobie zajecia żeby o tym nie myśleć. nie ma znaczenia toże ja naprawdę poważnie choruję. W przypadku takim jak mój dobre są rady innych osób, chocby obcych, bo jak kazdy człowiek potrzebuję wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja to mysle ze
rozumiem, że możesz mieć dość, ale nie uważasz, że pytanie "czy mam arytmię serca" skierowane do zwykłych ludzi nie zastąpi wizyty u lekarza?? To nie zabawa, arytmia to poważna sprawa - wiem, bo mój tata ma właśnie arytmię. I odwiedza lekarza w związku z tym regularnie od kilku lat, dostaje odpowiednie lekarstwa, ma robione badania i tak dalej. Więc jeżeli masz jakieś podejrzenia, to wizyta u lekarza jest NIEZBĘDNA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milleeennkka26
u mnie w rodzinie dziadek też ma arytmię i wszystkie ekg wychodziły mu dobrze dopiero echo lub cholter wykazały poważną arytmę. a badanie miał bo starał się o rętę i nazmyslał a jednak okazało sie ze czesto stawao mu sercę... jak byłam u lekarza rodzinnego to po ekg i osuchaniu serca stwierdziła że ok i nie potrzebuję kardiologa i żadnych innych badan. ja już sama niewiem zwłaszcza że neurolog tez mii nie chciła dać skierowania na rewzonans bo kiedys leczyłam depresję mimo że miałam skierowanie od ginekologa z powodu wysokiej prolaktyny i bóli głowy, poszłam do innego, dał skierowanie i wyszedł gruczolak przysadki. Nie mam zaufania do lekarzy już sama niewiem, nie chce wyjśćna hipohondryczkę jeśli wszystko okaże się ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmiiilleennkka26
kiedys tam jak byłam u lekarza to mi powiedział ze jestem za młoda zeby chorowac i wszystko zwalają na te nerwy bez żadnych badan specjalistycznych. mam dosc że każdy mnie olewa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze nie lubią
lekarze nei lubią pacjentów którzy sami sobie stawiają diagnozy i podważają lekarskie kompetencje zresztą kto by lubiał czuć się oceniany ? lekarze lubią uważać się za jedyne kompetentne osoby, boją się że ktoś może wiedzieć więcej od nich o wytknąć ich błędy ja od lat mam problemy ginekologiczne i lekarze wmawiają mi że bóle które nagle się pojawiły są normalne, normalne są też przerosty endometrium, polipy i inne cuda dziwne tylko że nie czułam przedtem tych bóli i nie miałam żadnych dziwnych przypadłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata z Warszawy
Hej, Autorko. Mam podobne objawy, co Ty i tez nieraz podejrzewałam arytmię. Może nie miałam tego aż w takim stopniu, jak Ty, bo ja nigdy nie wzywałam lekarzy ani nie byłam w szpitalu. Ale byłam u internisty, miałam EKG, niby coś nie za bardzo dobrze, ale tematu nie drążyła. Coś przebąknęła, właściwie sama musiałam się domyśleć, że mam nerwicę. :O Może też masz to, co ja, czyli właśnie nerwicę (jakąś tam...) i do tego tak, jak ja zapędy hipochondryczne i aż wstyd się zwrócić do lekarza, bo tylko opieprzają właśnie za taką samodiagnozę, jakieś pojęcie na temat chorób, wymuszanie badań, itp. Może zrób tak, jak ja, bierz przez jakiś czas coś uspokajającego, do tego magnez, potas, dużo spaceruj. Jeśli Ci nie przejdzie za jakiś czas, to dopiero zacznij się martwić tak na poważnie. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata z Warszawy
do lekarze nie lubią - masz całkowitą rację, niestety. I to jest po prostu jakaś paranoja, bo przecież tym, że coś sugerujemy lekarzom, pomagamy im, jest szybciej i prościej, gdy pacjent opowiada o konkretnych objawach i swoich podejrzeniach, no ale cóż... Na pewno trzeba być bardziej stanowczym w gabinecie doktora, bo inaczej każdego jak leci będą diagnozować tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmiilllennnkka26
ja powiem tak, w rodzinie mam wielu lekarzy niestety mieszkaja daleko i kontaktujemy się jedynie podczas świat ale jak mam problem to dzwonie i mówie a wujek mi doradza. Pozatym sama kiedys studiowałam medycyne, ale zaszłam w ciąże na pierwszym roku i musiałam odstawić studia, więc cos tam się rozumiem. Ale wkurza mnie jak ktoś mnie lekcewarzy, zwłaszcza ze lekarze czesto sie myla bo co niektóre choroby takie jak nerwica serca i arytmia maja bardzo podobne objawy i powinni sprawdzać bo są badania a nie kierowac się intuicją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam to samo! I bałam się strasznie, nie wiedziałam co się dzieje i teraz niedawno poszłam do kardiologa, jestem akurat z Gdańska więc przy Wileńskiej mam Vascular, no i jestem w trakcie badań. Zobaczymy... Najważniejsze, że jestem pod opieką porządnych lekarzy i już nie muszę się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyga33
Z takich lepszych ciśnieniomierzy to warto sobie poczytać o Desktop od Geratherm. Zamawiałem go ojcu z okazji 60 – tych urodzin. Ma czytelny wyświetlacz, mankiet z regulacją, testowany klinicznie, ogólnie niemiecka jakość. Jest na niego 5 lat gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robixx
Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to ja bym polecał automat Geratherm easy med. Kupiłem go za nieco ponad stówkę, a mam na niego 5 lat gwarancji, w pamięci zapisuje 3 x 30 wyników, wykrywa arytmię, więc trochę funkcji ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ma się problemy z nierównym rytmem serca i oprócz tego innego podejrzane dolegliwości to jak najszybciej idzie się do lekarza. Nie ma co brać kolejnych leków na uspokojenie bo tylko wszystko pogarsza. Ja miałam tak że serce właśnie jakby czasami dziwnie biło a do tego ogólnie słabe samopoczucie i okazało się u kardiologa że to migotanie przedsionków. Na szczęście trafiłam na bardzo dobrego (jak ktoś jest z Krakowa to w Centrum Unicardia www.unicardia.pl) i dzięki temu staram się normalnie funkcjonować. Dlatego mówię nie ma co czekać tylko jak najszybciej iść na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak piszą inni - bez diagnoz y lekarskiej niczego się nie dowiesz. Możesz jedynie zacząć bardziej o siebie dbać, bo problemy z sercem to nie przelewki. Unikaj stresu, więcej się ruszaj, bierz suplementy (np. Neoglandyna jest dobra dla serca, zmniejsza ryzyko artymii właśnie!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata55ss
Jeśli chodzi o ciśnieniomierz do codziennego sprawdzania ciśnienia to polecam Senior Sanity. Ja dostałem to w tamtym miesiącu na urodziny od brata. Działa szybko, mankiet jest tak zrobiony że nie uciska za mocno, a w każdym razie nie tak jak w tych starszych modelach automatów. Wyświetlacz nowoczesny, podświetlany więc z moim gorszym wzrokiem jest to dodatkowy plus. Gwarancję mam na 5 lat, także kawał czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomrik
Aktualnie kontroluję ciśnienie za pomocą automatu naramiennego SmartCardio. Produkcja jest firmy Sanity, pewnie większość ludzi kojarzy tę markę. Sprawdza się ciśnieniomierz bez zarzutu. Mierzy szybko, ma nowoczesny wyświetlacz z pełną bazą danych – info o arytmii, stan akumulatora i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka33s
Na pewno mam większe przekonanie i zaufanie do naramiennych ciśnieniomierzy. Teraz korzystamy z mężem z modelu EasyMed. To jest niemiecka konstrukcja od Geratherm. Wygodna obsługa, dopasowany i dobrze uszyty mankiet, do tego pamięć pomiarów bardzo rozbudowana. Tutaj to jest 3x30 więc na dobrą sprawę jeszcze jedna osoba poza nami mogłaby spokojnie sobie też mierzyć i monitorować ciśnienie na tym modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darekkz
Od tej wiosny mierzę ciśnienie, a automat mam Easy Med. To jest naramienny model akurat. Mi odpowiada, szybko pokazuje wynik, jak napełnia mankiet to nie na tyle mocno żeby mnie ręka zaczęła boleć. Jest tylko jeden przycisk nawigacji, także generalnie dziecko by sobie z obsługą poradziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata554
Dobre mam doświadczenia z marką Sanity i ich ciśnieniomierzami. Sama używam ich modelu, a niedawno rodzice sobie wymieniali swój automat na Senior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adkinss
Polecam ciśnieniomierze jakie Sanity ma w ofercie. Sama używam modelu Simple. Jest szybki dokładny i dla mnie najważniejsze że nie ściska ręki jakoś bardzo mocno w mankiecie. Nie wiem czy to zasługa innego pompowania, czy budowy samego mankietu ale tutaj przy pomiarze mnie tak ręka nie boli jak przy poprzednim aparacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak – pierwszą przyczyną zawału jest według mnie dieta, drugą stres, ja sam widzę po sobie jak bardzo mi się wyniki poprawiły odkąd zmieniłem tryb życia, zacząłem kontrolować ciśnienie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podoba mi się wyświetlacz w moim automacie Easy Med, podświetla się kolorystycznie w zależności od wyniku – na czerwono jak jest źle, na zielono jak jest dobrze i na żółto jak na dwoja babka wróżyła ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym automatem jest ten co sam zamawiałem ostatnio czyli Easy med, wynik jest szybki dokładny, zapisuje się w pamięć także jak mam potrzebę to mogę wrócić do starego pomiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×