Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę

Dobry aparat do mierzenia ciśnienia

Polecane posty

Gość proszę

Polećcie coś sprawdzonego, proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę
No to chociaż poradźcie jaki rodzaj, już nie pytam o firmę :( Taki z mankietem na nadgarstek, czy na ramię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hmmm
te na ramie lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoijk
najlepsze są rtęciowe, w miare wiarygodne są też zegarowe, natomiast nie kupuj elektronicznego bo to badziew który oszukuje. do domowego użytku wystraczy ci zegarowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strona P. T. N. T.
" Jakie aparaty są najlepsze do pomiarów ciśnienia tętniczego w domu? Aparaty zalecane do wykonywania samodzielnych pomiarów ciśnienia tętniczego muszą uzyskać świadectwo walidacji. Obecnie do wykonywania takich pomiarów poleca się elektroniczne aparaty półautomatyczne z mankietem naramiennym: A&D UA-631, A&D UA-767, A&D UA-767 Plus, A&D UA-787, Microlife BP 3AC1-1, Microlife BP 3BTO-A, Omron HEM-705CP, Omron HEM-713C, Omron HEM-735C, Omron HEM-737 Intellisense, Omron M5-I. Nie zaleca się aparatów nadgarstkowych oraz mierzących ciśnienie tętnicze na palcu dłoni. Warto zaznaczyć, że żaden z aparatów nadgarstkowych nie uzyskał świadectwa walidacji." źródło http://www.nadcisnienietetnicze.pl/pacjent/najczestsze_pytania/faq/424.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może wypowie się ktoś
kto korzysta w domu z ciśniniomierza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam mamie Omron elektroniczny, nie wiem, jak to się dokładnie nazywa, ale automatycznie pompuje ;) nie kupuj nadgarstkowych, bo dają nierzetelne wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amuzka
Niezastapione w pomiarze ciśnienia jest ucho ;-) Tak więc elektroniczne aparaty wysiadają. Nie polecam ich, bo po zmierzeniu "na ucho", zawsze okazuje się, że elektronika kłamie. Czasami na poczatku jest dobrze, ale poźniej.... nie radzę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miiiiska
Powracając do tematu, mysle ze ten konkurs z pewnością Was zainteresuję. Od 01.09 do 21.12.2012 trwa ogólnopolski konkurs "Zadbaj o prawidłowe ciśnienie krwi". Weź udział w konkursie kupując dowolny ciśnieniomierz marki AND. Nagrodą główną są 2 roczne abonamenty na usługi medyczne. Szczegóły konkursu na stronie internetowejwww.diagnosis.pl , a także w dobrych aptekach i sklepach medycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghkj
Zdecydowanie, elektroniczne aparaty oszukują i przekłamują. Najlepsze są rtęciowe albo zegarowe ze stetoskopem- w ten sposób najlepiej można wysłuchać wartości ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeee????????
Gracek90, strasznie drogo macie. Wrzuciłam pierwszy lepszy z tych produktów w wyszukiwarkę i na innych stronach jest nawet o prawie 30% taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylll
Żona niedawno postanowiła kupić ciśnieniomierz i padło na Simple Sanity. To raczej z myślą o mnie zamawiała, bo mam problemy z nadciśnieniem. Używa się go bardzo dobrze, pomiar nie trwa długo, a wszystko działa na 4 bateriach, które całkiem długo potrafią wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndaaa
Prosty w obsłudze, z dość dużym wyświetlaczem jest ciśnieniomierz easy med. Warto poszukać, można znaleźć w dobrej cenie, ja dałem nieco ponad 100 zł w necie. To jest firmy Geratherm, niemiecka konstrukcja. Barwy wyświetlacza informują od razu o wyniku. Jest info w kolorze żółtym, czerwonym i zielonym. Jeszcze mi się na szczęście na czerwono nie paliło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasnek
Precyzyjny i szybki jest ciśnieniomierz Desktop. Tato sobie sprawił niedawno. Wcześniej miał taki stary, ręczny, więc różnica jest dla niego spora. Teraz pomiar trwa dosłownie chwilę, i od razu ma w pamięci wynik zapisany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaaiwlys
Te od diagnostic - np diagnostic nano - porządne i niedrogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgośćemilka
A może któryś od Diagnosis - mają bardzo dobre i niedrogie te produkty ! :) Kupowałam ostatnio rodzicom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam ciśnieniomierz Omron i sprawdza się dobrze. Mam wyniki takie jak w gabinecie u lekarza. Osobiście zamawiałam ten sprzęt medyczny przez aptekę wysyłkową Olmed https://www.aptekaolmed.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdzony sprzęt medyczny posiada sklep http://medisquad.pl/ . Niejeden raz kupowałem tam podobne rzeczy i zawsze byłem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsssd
Ja jestem fanką urządzeń od Sanity jeśli chodzi o takie domowe medyczne urządzenia. Mam termometr, i też ostatnio zainwestowałam w ciśnieniomierz. Firmę w ogóle znam przez mamę, która już dość dawno kupiła sobie i ojcu ciśnieniomierz Sanity Senior. Jest wygodny w użytku, ma długą gwarancją bo z tego co kojarzę to 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryssesss
Jeśli o mnie chodzi to zadowolony jestem z tego jak pracuje ciśnieniomierz Sanity Senior. On jest ogólnie dla seniorów, ale ja sobie go kupiłem ze względu na mój słabszy wzrok. Jest duży, wygodny wyświetlacz, więc nie muszę przez lupę sprawdzać jaki jest wynik pomiaru. Nowoczesny sprzęt, w fajnym designie, poręczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riott
Czółkiem, witam! W swojej karierze sercowca miałem już wiele różnych ciśnieniomierzy w domu .Teraz korzystam z Simple Sanity i sprawuje się bardzo ładnie. Nie ma problemów z jakimś zacinaniami, czy blokadami, płynnie działa, a wcale nie jest już pierwszej młodości bo chyba jakoś od roku mam już ten sprzęt. Także mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie najlepsze ciśnieniomierze można dostać w sklepach medycznych lub aptekach. W końcu tutaj liczą się dokładne, nieprzekłamane pomiary. Spory wybór sprzętu medycznego można znaleźć w tym sklepie http://sklepmedycznyortomedica.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja długo stawiałam na taki klasyczny, ze słuchawkami ale jednak jego stosowanie nie jest zbyt wygodne, nawet przez takie drobiazgi niby, że trzeba każdy wynik notować bo nie ma tam żadnej wbudowanej pamięci, teraz mam taki naramienny z haxe elektryczny i dużo wygodniej się go jednak stosuje a co do dokładności pomiaru nie mam żadnych zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta33s
Mam w domu ciśnieniomierz SAnity Senior. Bardzo wygodny automat, szybko mierzy bo już podczas napełniania mankietu. Druga rzecz jest taka, że nie ściska ręki za mocno, a ja akurat jestem dość wrażliwa na taki ból. Dlatego wcześniejszy ciśnieniomierz musiałam zwrócić do sklepu, bo mi z ręki robił po prostu miazgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarikkk
Złego słowa nie mogę powiedzieć o moim ciśnieniomierzu czyli Sanity SmartCardio. To mój pierwszy sprzęt na akumulator i zdecydowanie każdemu takie rozwiązanie polecam. Nie trzeba pamiętać o bateriach, na wyświetlaczu pokazuje się stan naładowania, także człowiek ma na bieżąco informację o tym jak długo ciśnieniomierz jest podziała. Trochę kosztuje, bo ja zamówiłam za 200 zł, ale myślę, że warto swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam z całym sercem aparat naramienny: Tech-Med TMA-6000. Kupiłam go dla babci, która ma problemy z nadciśnieniem jakoś rok temu, jak na razie sprawdza się naprawdę dobrze, co najważniejsze nie zakłamuje wyników jak wszystkie aparaty nadgarstkowe. Nie pamiętam z jakiej strony go zamawiałam, ale tu wrzucam przykładowy link: http://www.omed24.pl/cisnieniomierz-naramienny-tech-med-tma-7000-z-zasilaczem-wysylka-dzisiaj-zamow-do-15-duplikat-1.html Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×