Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gammaglobulina

helicobacter-jakie objawy zakażenia?

Polecane posty

Gość gammaglobulina

Zwracam się z prośbą do osób, które miały zakażenie tą bakterią - jakie mieliście objawy? Czy test z krwi jest wystarczająco czuły,żeby ją wykryć, bo różne opinie na necie znalazłam. Podejrzewam u siebie, coraz gorzej się czuję. Ból żoładka, potworne odbijanie i wiatry, nietrawienie pokarmów. Boli nawet jak dotykam żołądka. Refluks też, nigdy go wcześniej nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
test z krwi robiony w labolatorium jest czulszy niz ten w aptece - objawy to glownie bol brzucha i wymioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gammaglobulina
No ja nie wymiotuję, ale mam mdłości. Strasznie mi się odbija, bez względu na to, co zjem i czy w ogóle zjem. No i ból naprawdę straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gammaglobulina
Mnie te objawy zaczęły się 2 miesiące temu, ale na początku nie było tak źle, myślałam,że to niestrawność, potem trochę odpuściło, no ale od 2 tyg. to już tragedia. Nie mogłam iść do lekarza bo byłam za granicą, tam to kosztuje bajońskie sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
lepiej tego nie lekcewaz, jesli w tescie wyjdzie wysoki poziom tej bakterii zrob sobie tez gastroskopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gammaglobulina
W poniedziałek ide na badanie krwi. Prywatnie, nie mam sił czekać w kolejce u lekarza państwowego. Ale objawy by się zgadzały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja Ci polecam
najlepiej zrobic od razu gastroskopie, ja mialam tez takie objawy jak Ty zrobilam gastro i okazalo sie ,ze mam wrzody dwunastnicy, dostalam antybiotyki i podzialalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaosja robiłam badania
z krwi i wyszły dodatnie- a objawy miałam identyczne jak Ty, brałam antybiotyki , a poniedziałek mam miec gastroskipie, i ,,,umieram ze strachu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
tak, objawy ktore masz moga swiadczyc o tej bakterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
gastroskopia to nie jest nic milego, ale jak mus to mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja Ci polecam
kochani, nie bojcie sie gastroskopi, ja mialam juz 5 razy, tylko trzeba dobrze nosem oddychac a cale badanie trwa chwileczke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaosja robiłam badania
i nie prawda jest ze objawy to glownie bol brzucha i wymioty......kazdy ma inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gammaglobulina
Dziękuje wam kochane babeczki za odpowiedzi. Zrobię te krew, a niezależnie od tego ide do lekarza i pogadam o skierowaniu na gastroskopię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina180
Czy tej bakterii może też towarzyszysz smród z buzi odpiszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam gastroskopie w zeszlym roku i zdiagnozowano helikopter :D objawy to zgaga, wzdecie brzucha i rozne bole w brzuchu, odbijania. bol promieniowal az do plecow. zadnego przykrego zapachu z ust nie mialam ale mysle, ze moga i takie objawy wystapic. dzis kupilam test bo znowu mi brzuch pod wieczor puchnie i mam mdlosci i zgage :o bede diagnozowac to cholerstwo. narazie stosuje probiotyki wiec moze jakos obejdzie sie bez antybiotykow a jesli nie to pewnie za tydzien udam sie do gastrologa :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziapi
...ja szukam własnie przyczyny przykrego zapachu z ust...a test na helicobacter wyszedł pozytywnie...moze to własnie te bakteria jest przyczyna ale pewności jeszcze nie mam i drążę temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziapi tez mam ten nieprzejmny zapch z ust kolega mowil ze to tez objaw tej bakteri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adriana85
witam, od jakichs dwoch miesiecy mam dziwne bole zoladka i ogolnie calego brzucha. Dodam, ze wrocilam niedawno z boliwii i to wszystko sie tam zaczelo. Mialam tez salmonelle , ale powtorzylam badania i wszystko ok. Robilam tez badanie na pasozyty, grzyby, ogolne badanie krwi, moczu, kalu i wszsytko ok. Problem tylko w tym, ze dalej mnie boli, a to zoladek, a to na dole po prawej stronie, idzie czasem do plecow i do boku, od czasu do czasu mam tez biegunki, zwlaszcza po produktach mlecznych, zauwazylam tez ze boli mnie zoladek po produktach mlecznych albo surowkach, ni ejest to silny byl, ale jednak przeszkadza... Nie weim sama, myslicie ze to moze byc helicobacter??bylam juz u wielu lekarzy i patrza na mnie jak na jakas nawiedzona.... a ja coraz bardziej sie stresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaasikx
ja od tamtego roku mam helicobacter . brałam antybiotyki w tamtym roku i mi przeszło , teraz się więcej stresuje i znowu to samo mam mddłości . . czasem mocne , czasem małe . ta bakteria uaktywnia się gdy ktoś się stresuje i każdy ją ma ale u jednych się ona uaktywnia a u innych nie tak mi lekarz powiedział ; p zastaniawiam się czy nie wybrac się do dobrego gastrologa . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helicopterek zawsze wraca, jakakolwiek kuracja antybiotykowa pozwala na podleczenie go ale nie wyleczenie no chyba, że ktoś zastosuje się do tych wszystkich nakazów od lekarza, ale to i tak nie załatwi wszystkiego. Ja pierwszy raz miałam helicopterka 2 lata temu myślałam, że umrę a żołądek to miałam ochotę wyrwać. Dostałam antybiotyki, podleczyłam się, zaklinałam i obiecywałam dbać bardziej o siebie itp byle by tylko przeszło, i tak jak chyba z 80 % naszego społeczeństwa jak tylko wszystko ustało zapomniałam o tych wszystkich obietnicach no i dostałam za swoje obecnie helicopterek wrócił i to chyba z potrójną siłą bo to co miałam wtedy to nic w porównaniu z tym co mam teraz. Teraz znów dostane antybiotyk jak tylko dostanę wyniki badań ale tym razem już chyba naprawdę się poprawie inaczej kolejnego razu już chyba nie przeżyje hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Ailhad Jeśli można wiedzieć to czemu wrócił ? zła dieta tak ? ja jestem po kuracji w lipcu i jak na razie jest dobrze nie wrócił mi dzięki bogu i nie chciałbym by wrócił wiadomo nie jem nic tłustego jeszcze :) bedzie dobrze dasz radę pewnie teraz wrócił ale to może będzie jego ostatni raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RATUJCIE!!!! od kilku tygodni jest mi ciągle niedobrze, na początku były to tylko poranne mdłości (nie jestem w ciąży) teraz źle się czuję przez cały dzień i nic poza tym ni nie dolega. Czy to może być przez helicobacter? Testu z krwi IgG wyszedł na poziomie 4,50 i na jego podstawie lekarz przepisał mi dwa antybiotyki a właściwie oprócz mdłości nic mi nie dolega. jak szybko działają te antybiotyki? za chwilę wezmę pierwszą dawkę. JAK POZBYĆ SIĘ TYCH CHOLERNYCH MDŁOŚCI???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RATUJCIE!!!! od kilku tygodni jest mi ciągle niedobrze, na początku były to tylko poranne mdłości (nie jestem w ciąży) teraz źle się czuję przez cały dzień i nic poza tym ni nie dolega. Czy to może być przez helicobacter? Testu z krwi IgG wyszedł na poziomie 4,50 i na jego podstawie lekarz przepisał mi dwa antybiotyki a właściwie oprócz mdłości nic mi nie dolega. jak szybko działają te antybiotyki? za chwilę wezmę pierwszą dawkę. JAK POZBYĆ SIĘ TYCH CHOLERNYCH MDŁOŚCI???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrócił bo jak tylko się podleczyłam to zapomniałam o wszystkich obietnicach i nie oszukujmy się zrobiłam to na własne życzenie znów wróciłam do picia kawy, palenia no i do bardzo nie zdrowej diety a raczej sposobu odżywiania o alkoholu nawet nie wspominam bo żołądek go i tak wogóle nie akceptuje, więc przy większej ilości trunku daje mi tak popalić, że to co później mi serwuje powoduje, że odechciewa się pić. Najgorsze jest to, że jak raz złapiesz helikopterka to nie znasz dnia ani godziny kiedy on wróci do ciebie jak bumerang hihihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonab6 niewiem czy po pierwszej tabletce poczujesz się lepiej ale często tak jest, że jak tylko człowiek weźmie lek to ma wrażenie, że odrazu czuje się lepiej dolegliwości stają się jakby mniejsze bądź ma się wrażenie że minęły i życie znów staje się fantastyczne to chyba kwestia psychiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Ailhad Ja nie piję kawy i nie palę więc myślę że ten HB nie wróci do mnie ;P ale chciałbym ale nie zapeszajmy i % też nie piję ... na razie nie narzekam więc jest dobrze jak napisałem nie jem dużo tłustych rzeczy i słodkich ... Ailhad ma rację ja w 3 dniu brania antybiotyków się czułem dobrze ale brałem jeszcze kilka dni mimo że nie odczuwałem już takiego bólu jak wcześniej przed tabletką ale nie można oczywiście przerywać leczenia i potem można jeszcze jeść i pić produkty probiotyczne :) ja to robię do dziś codziennie mały jogurt czy coś podobne i ok :) zna się godzinę i dzień HB lubi wracać jesienią i wiosną :) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genowefa P.
Czy wy wszyscy jesteście niedorozwinięci umysłowo?Helicobacter pylori jest bakterią i właśnie ją zwalczają antybiotyki.Zatem jeżeli kuracja jest dobrze dobrana, to następuje 100% jej zlikwidowanie w organizmie.I żadna dieta, stres czy inny czynnik nie ma wpływu na ponowne pojawienie się hp w organizmie.Nawrót choroby powoduje ZAKAŻENIE. Dochodzi do niego na skutek niskiego poziomu higieny.Zarażamy się np. przez jedzenie przygotowywane w złych warunkach, picie zakażonych płynów i poprzez kontaky z innymi ludźmi np.przez pocałunki.Ok.80% Polaków jest zakażonych hp ale zaledwie 5-10% zapada na chorobę wrzodową.Zatem skończcie z powtarzaniem jekichś bzdur o wpływie np.diety na pojawienie się baktrii w organizmie.Tak na marginesie pijąc kawę pobudza się wydzielanie soku żołądkowego, a sok jest dobrym środowiskiem dla hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Genowefa P. dokladnie sok jest dobry dla HB więc nie można pić często kawy raz kiedyś tak .... zgadzam się z tobą iż dobrze dobrane leki są powodem do sukcesu ale HB można się zarazić nawet w restauracji bo nie wiemy jak nam na zapleczu przygotowali jedzenie brudne ręce czy też nie to samo sie tyczy barów szybkiej obsługi .... Ps.Stres też powoduje większe wydzielanie się soków żołądkowych wiadomo od nerw .... wiec też trzeba unikać stresu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea33
u mnie HB objawił sie w takiej kolejność-wzdęcia brzucha potem bóle żoładka i zgaga.Czasami nudności,nieprzyjemny zapach z ust-wzięłam 2 kuracje 3 lekowe-Frolid,Ampicylina i Gasec.Po 2 latach wyniki dalej dodatnie.Wyczytalam ze metoda 1 dniowa leczenia,4 lekowa jest skuteczniejsza(zasadowy salicylan bizmutu,metronidazol,amoxiclav, lanzoprazol).W rodzinie mam kilka przypadków chorób raka żołądka więc tym bardziej muszę tej choroby pilnować.Do leczenia konieczna jest dieta i zero alkoholu czy papierosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Do bea33 A czy przy tej bakterii miałaś też jakiś rodzaj trądziku? I czy może ona się nie objawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×