Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

studenttt

jakie są objawy tasiemca?

Polecane posty

jak w temacie. chlałem przez weekend i teraz mam wrażenie że coś mi się rusza w przełyku :( to nie jest prowokacja, po prostu jestem ciekawy jak to jest z tasiemcami, czy można z tym żyć nie mając świadomości i jak to można poznać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętam z biologii,że tasiemiec lubiał jeść,a nie pić :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde, dzięki. a przypomniał mi się kawał, słyszeliście to? Przychodzi facet do lekarza i mówi ze ma tasiemca. Lekarz mu mówi, zeby przez dwa tygodnie jadł na śniadanie ciastko i popijał mlekiem. Po dwóch tygodniach facet znowu przychodzi do lekarza i mówi że nic nie pomogło. Lekarz mówi żeby teraz na śniadanie wypił samo mleko. Na drugi dzień rano facet budzi się i wypija szklankę mleka. Nagle rozrywają mu się gacie, z dupy głowę wystawia tasiemiec i mówi: -ej, a gdzie ciacho?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensu ten dowcip
antybiotyki nie działają na tasiemca i gliste ludzką :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rekło
czy jeżeli boli mnie cały czas brzuch mam niewielką gorączke odruchy wymiotne i nie moge spac to mam tasiemca czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozwój tasiemca
i sposób zarażania się to w pewnym sensie błędne koło. Zarażony człowiek wraz z kałem przenosi jajeczka tasiemca na zewnątrz, tam są one zjadane przez zwierzę, gdzie z kolei z jajka rozwija się larwa. Następnie człowiek spożywa zarażone mięso i cały cykl zaczyna się od początku. Objawy, jakie wywołuje tasiemiec nieuzbrojony to m.in. zawroty lub bóle głowy, osłabienie, wymioty, mdłości, bóle brzucha. Tasiemca nie można się pozbyć samodzielnie. Potrzebna jest specjalna kuracja, która przeprowadza się po wykonaniu badań laboratoryjnych. Kuracja jest o tyle trudna, że często wydostają się same człony bez główki tasiemca. Z główki po jakimś czasie odrastają nowe człony. W celu potwierdzenia skuteczności leczenia trzeba po mniej więcej trzech miesiącach przeprowadzić badania. Jest to czas, w którym odrastają nowe człony z główki tasiemca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mAZJA
W CZYM TASIEMIEĆ MIESZKA U CZŁOWIEKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz miec glisty
albo nerwice po prostu i wydaje ci sie ze cos sie rusza. tasiemca bys nie poczul w przelyku. mozesz miec bole brzucha, wydalac z kalem jego czlony wygladaja jak niestrawiony gryby makaron. idz do lekarza, da ci lek ktory zaburza trawienie u pasozyta, jego ochronna oslonka ulega uszkodzeniu i dochodzi do samotrawienia pasozyta, reszte wydalisz z kalem. nie ma sie czego bac a warto sie pozbyc tego swinstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość footshak
Ludzie zamiast sie pytać na forum, idzcie ku(%^#&) do lekarza. O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolex
Pasozyty latwo da sie wytepic :DDD oj synu chyba jeszcze ich nie miales... albo jeszcze nie wiesz ze juz je masz :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samson
HASTARIANIN idź do lekarza z tym . Bardzo możliwe że masz tasiemca . A jak okaże że to nie tasiemiec , to przestań się żywić na śmietniku . Przestaniesz srać tymi dziwnymi przedmiotami . A połowa tutaj to hipochondrycy - leczcie się na główkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garbażżż
hastarianin mam to samo co Ty, nie wiem co to jest i nie wiem co z tym zrobić. Mieszkam w małej miejscowości i trochę chała iść do lekarza bo każdy każdego zna. Jak się czegoś dowiesz - napisz, jak ja się czegoś dowiem - ja napiszę. Kurcze, ale to niemożliwe żeby to był tasiemiec, nie jem surowego mięsa, dbam o higienę i w ogóle uważam na to, co jem, zawsze wszystko świeże, smaczne. Czy można czymś takim zarazić się np. w szkolnej toalecie? To mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garbażżż
Chcę jeszcze dodać, że żadnej tam utraty apetytu, bólu nadbrzusza czy zaburzeniu snu nie dostrzegam (co do snu to jest wręcz przeciwnie :D) Osłabienie? Jak lubię dużo spać a nie mogę ze względu na brak czasu to jest to chyba dosyć normalne. Właściwie jedyną moją dolegliwością jest rozwolnienie, załatwiam się kilka razy dziennie, co strasznie denerwuje, gdyż w większości ma się problem, gdy nie ma gdzie załatwić swojej potrzeby, hehe. Podobnie jak hastarianin też wydziela mi sie jakiś gówniany śluz, te niby człony to nie mam pojęcia czy były, już nie pamiętam a nie przyglądam się tak dokładnie, ale możliwe że tak. Tą cholerną biegunkę mam od prawie dwóch miesięcy! Te białe pestki były na 100% ale nie jestem pewna czy to nie był sezam (od czasu do czasu wcina się paluszki sezamowe :D) Te czarne kawałki chyba też były, choć nic takiego zdaje się że się nie wcinało ;p Co to może być? Tasiemiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledziem tasiemca
cytat z forum http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikonboard.cgi?act=ST;f=12;t=5401;st=1440 "No i sledzie pomogły. Byłam w szoku. nie jadłam 3 dni, a potem śledziem go, no i...tasiemiec jak sie patrzy (pokawałkowany, ale mial około 60cm). Czułam sie jak łowca...wzięłam toto i biegeiem do laboaratorium. Był nieuzbrojony. Ale jelita mam troche rozwalone. Byłam 2 dni w szpitalu. Boli mnie wszytsko. Oczywiśćie lekarze mnei tam wykleli i stwierdzili, zę mam niepokolei w głowie. Dopiero jak im pokazywałam badania, ze to tasiemiec zamykali sie. Mam wrażenie, ze lekarze w ogóle czegoś takiego jak robaczyca nie traktują poważnie.... bo jak mi powiedziaal p. doktor... robaki to mają zwierzęta... i ludzie w krajach 3 świata... aż mnie szlag... no więc jej dogadałam ostatkiem sił!!!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musi być śledź w oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabażżż
Yyy, dostrzegłam jakieś niby pestki w kale, paskudztwo, co to za cholerstwo we mnie siedzi? Chyba jednak oleje moją małą miejscowość i zbadam kał, może to poważnego, a z resztą z badań statystycznych wynika, że około 80% Polaków ma jakieś tam pasożyty. Jak okaże sie tasiemiec, który ze mnie wyjdzie po chemii, jaką przepisze mi lekarz to chyba zwymiotuje jak go zobaczę z obrzydzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabażżż
A z tym śledziem, hm...ktoś nie jadł trzy dni a potem napchał się śledziem i wylazł z niego tasiemiec? To można sobie organizm rozwalić przez niejedzenie a potem napchanie się śledziem! O matko, z niej wyszło 60cm jakiegoś robactwa? Twarda dziewczyna, ja bym tak nie mogła. A jak byłby uzbrojony to co by było? Ale chyba lepiej mieć tasiemca niż owsiki, no nie? hehe :) bo te to sie jak roznoszą to już na maksa, nawet mogą być na firankach, i podczas oddychania sie zarazisz znowu i tyłek swędzi jak cholera, na szczęcie raczej to mnie nie dotyczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana trzynastolatka
Z tym co napisała na początku hungerka - jakie są objawy tasiemca, to ja to mam!! Boje sie!! Płacze, jak mam sie go całego pozbyć, tu piszą tylko, że co 3 miesiące trzeba chodzić, bo nie da się pozbyć głowicy! A ja chce sie go pozbyć całego! Mam dopiero 13 lat! Nie chce mi sie jeść, mam straszliwe bule w nadbrzuszu, osłabiona jestem, prawie nie śpie i jeszcze te płaskie, białe prostokąciki! Ja już tak nie moge!! :( A chciałam sie tylko też zapytać czy w dwie godziny może się on "wydłużyć"? Odpowiedźcie szybko, błagam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garbażżż
Hej, proponuję żebyś skoczyła do apteki, kupiła pojemniczek na badania, wróciła do domu i wwaliła do niego naparstek kału, po czym zaniosła do laboratorium, albo jeszcze inaczej: wpierw idź do rodzinnego, powiedz o objawach i rodzinny zleci Ci takie badanie, wtedy chyba nie będziesz musiała płacić, nie wiem. Ja dzisiaj tak zrobiłam, jutro niosę próbkę do laboratorium i nie martw się, lekarz da Ci odpowiednie leki i wyjdzie to paskudztwo z Ciebie. Mogę Cię pocieszyć chyba jedynie tym, że zarażenie wywołane jest poprzez zjedzenie surowego bądź półsurowego mięsa, a konkretniej chyba wołowiny (jaja w mięsie przetrwają w temp. nawet od -10st do +45st)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzych
Co się jesat dostępne waptece na tasiemca? Cesol wycofano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzych
Oczywiście chodzi mi o dostępne leki w kraju na tasiemca. Cesol nie aktualny w aptekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erew43b434
no i co? temat umarl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fksfkn fkjfksljfklsdfl
tasiemcem mozna zarazic sie nawet mieszkajac z osoba zarazona pod jednym dachem, jaja osiadaja sie czlowiekowi np. na ustach, potem wystarczy polizac i tadam, tasiemiec gotowy :P mialam o tym na biologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasiemiec
te kawalki w kale nic nie znaczą b oja zygalem co dizennie i bolala mnie glowa co najmiej co 3 dni wkoncu mialem 41 i pol stopni goraczki pojechalem do szpitala na drugi dzien zrobili mi usg i pokazali mi tego jak g ozobaczylem mialem chcec popelnic samobujstwo zrobili mi operacje i wyszedl 5 i pol metrowy zal ale zycze wam milej operacji po niej nic nie boli heh pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venus eline
witam czyjak ostatnio robialam 3 razy z innego powodu usg i nikt nic nie zobaczyll to czy nie mam tasiemca ,czy mogłby zostac nie zauwazony,mam dziwne uczucie w bruchu jest to bol ale nie duzy do wytrzymania ,ale czuhje dziwny objaw jakby mnie mdlilo ale nie wymiotuje ,,,wiadomo czasem sie zdarzy po piciu alko i nieraz ale nie wytyczam innych ewentualnosci,spie w sumie normalnie ale czesto jestem zmeczona bo pracuje,czesto mi burczy w brzuchu i mam wrazenie ze mi sie flaki ruszaja ale tez jem nie regularnie,,,wieczorem jem strasznie duzo,,rano nie czuje glodu ,burczy i jem znow wieczorem duzo,,,ale nie patrzylam w moja kupe mam kibel ze spadem nie mialam okazji sie znia zaprzyjaznic!!!nadrobie......Ale co o tym myslec????????warto robic badani kalu skoro krew i usg jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×