Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alicja______

Jezyk Geograficzny- wyleczyl ktos?

Polecane posty

Gość alicja______

nie chce mi sie wierzyc, ze jest to nieszkodliwy objaw i nie ma na to leku, Wierze natomiast ,ze jest to objaw zlego funkcjonowania organizmu, tzn cos jest nie tak.Ktos cos wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to sa takie plamy z bialym
nalotem, cos w postaci nadzerek, pochodzenie rozne, moze byc grzybica, moze byc alergia pokarmowa albo zwyczajnie nic.Taka uroda ponoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to specjalistyczne badanie mnie skierował na nie hematolog idziesz do labolatorium na czczo i prosisz o poziom ferrytyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
a czy moze byc tak,ze mozna miec niedobory ferratyny przy dobrym wyniku zelaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
Vanilia, napisz o Twoich objawach niedoboru tego bialka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie to chyba ja mam taki język. Grzybicy układu pokarmowego raczej nie mam, zauważyłam, że jak jej niektóre produkty, zwłaszcza kiwi to język picze i boli. Czasami ma biały nalot, a tak poza tym to odkąd pamietam, ma nierówne brzegi, jakieś pagórki i rzeczywiście wygląda jak mapa geograficzna :-) I nie ma na to leku??? Żelazo mam niby w normie, choć i tak go piję i nie widze różnicy. Chyba to nie od tego zalezy. może to taka uroda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
ja w taka urode nie wierze, bo raz ,ze to brzydko wyglada a dwa piecze roqniez, zwlaszcza jak zjem np pomidory, to nie jest wedlug mnie normalnie, jeszce bym zrozumiala gdyby to objawiala sie bezbolowo, ale to jest podraznione i jak np srtaram sie to zgniesc zebami to boli.Tez mam bialy nalot i badalam sie na grzyby, nic jednak nie wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie były takie ranki na brzegu jezyka szczypiące alicja opisz mi dokładnie swoj jezyk ja miałam zelazo ok a ferrytyne duzo na niska norma to od 30 do 300 aj miałam 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
no ja mam takie objawy: bilay nalot, najpierw pojawia sie na koncu jezyka mala kropka bila, potem sie rozrasta i mam caly jezyk taki wlasnie geograficzny, ale czasem jest tak,ze mam takie kolka z otoczka i to znika i znowu sie pojawia. troszke boli jak to rusze, po np winie czuje taka szorstkosc w buzi.Do tego mam czasem objawy ze tsrony jelit, wiec domniemam ,ze moze to byc alergia pokarmowa.Juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
aha i mam pekniecie na srodku jezyka, wzdluz ktore delikatnie rozchodzi sie ba boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze to afty? zbadaj sobie ferrytyne zwłaszcza jesli masz obfite miesiaczki acha bardzo wazne ! nie mozna badac poziomu ferrytyny gdy zazywa sie jakies leki zawierajace zelazo bo wtedy wynik nie bedzie miarodajny jesli cos bierzesz jakies witaminki to odstaw je na 14 dni i po tym czasie idz badac krew u mnie tez to pojawiało sie i znikało ta suchosc w buzi i nalot tez ----taka szortkosc miewam to czasem do dzis po okresie brałam tardyferron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
zelazo bralam ale dawno temu, wiec moge smialo sie przebadac, afty to nie sa, bo afty wystepuja w calej jamie ustnej tzn na policzkach, dziaslach, a ja mam tylko jezyk taki dziwny, obfite miesaiczki mam, dlatego biore tabl antykonc, po ktorych jest zdecydowanie lepiej, ale objawy z jazyka nie ustepuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objawy niedoboru żelaza w organizmie: łamliwość włosów i paznokci zmiany na błonie śluzowej języka, gardła i przełyku będące przyczyną bólu i uczucia pieczenia przy przełykaniu zajady w kącikach ust. kruchość i prążkowanie paznokci zelazo trudno sie wchłania zelazo trzeba przyjmowac długo nawet poł roku ale idz do labu a potem do lekarza np rodzinnego jesli nie bierzesz zadnych preparatów które w składzie maja zelazo zbadaj sobie poziom ferrytyny jutro wydaje mi sie ze to bedzie to zwłaszcza ze obficie miesiaczkujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
ok, dzieki za rade, ja juz trace sily na walke z tym, bo lekarz mi powiedzial,ze jesli nie jest to grzybica to mam dac sobie spokoj, Nie chcialam go tam wysmiac, bo przeciez przyczyn moze byc tego wiele. Najwazniejsze dla mnie to teraz przebadac te ferratyne, potem tarczyce jak nic nie wyjdzie , a na koncu jak tarczyca sie okaze ok, pojde badac sie na alergie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
aha, w kacikach ust mam zajady czasem, prazkowanie paznokci mam, kruchosc ich tez,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
ale zbadan te ferratyne dopiero za tydzien, jak bede miala wynik wymazu i jak dostane skierowanie od lekarza na to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjojjoj
to nie choroba więc się tego nie leczy. Ja się cieszę że to mam, dzięki temu wiem że coś mnie uczulilo zanim pojawią się duszności i wyspka. mam jeszcze czas żeby przyjąć hydrokortizon czy wapno. Jestem alergikiem.geograficzny język jest ok. i nie jest chorobą wiec po co leczyć cos co nie jest chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
powiedz mi jak nie moze byc chore, skro pojawilosie dopiero w pewnym okresie zycia, boli i piecze ????? dla mnie cos jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
aha! dodam,ze brakam ostatnio atybiotyk na bakterie ktora mam w gardle, ale ktora ponoc ie jest odpowiedzialna za ten stan, i podczas brania antybiotyku mi to zeszlo i czulam taka swiezosc w buzi , nawet rano. Jak to mam, nie zebym miala duze problemy z oddechem czy smakiem w ustach ,ale roznica byla zasadnicza, wiec to jest jakas choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicjio napisz tu jaki był wynik ja szukałam przyczyny dwa lata lekarze nie wiedza od czego to jest ja akurat poszłam do hematologa i pierwsze jej ptanie było \"A pokaze mi pani jezyk?\" pozdrawiam napisz co ci wyjdzie w badamiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjojjoj
to juz inna sprawa. Jezyk geograficzny nie boli. Być może dodatkowo masz jescze infekcje. moja maleńka też ma taki jak ja i też w niczym nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
ok ;) no jak ja pierwszy raz bylam u laryngologa, to od razu kazal badac zelazo ale nic nie mowil o ferratynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferrytyna jest głównym białkiem stanowiącym zapas żelaza w organizmie. U ludzi głównym magazynem ferrytyny są: wątroba, śledziona oraz szpik. Jest ona białkiem ostrej fazy, stąd też należy brać pod uwagę w ocenie niedoboru żelaza wspólwystępowanie innych chorób. Niski poziom: niedobór żelaza w ustroju; niskie stężenie ferrytyny jest najwcześniejszym parametrem niedoboru żelaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
no ale mni zelazo wyszlo w normie 😭 juz sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjojjoj
zdrowy jezyk geograficzny nie boli. ja nie mam problemów z oddechem, nic mnie nie piecze i nie boli a jezyk geograficzny mam od urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja______
no wlasnie!!!! a mi laryngolog powiedziala, pomimo moich uwag,ze ma to dopiero od prau lat i ,ze towarzysza temu bolesne objawy probuje wcisnac kit,ze to geograficzny jezyk :( dlatego ja nie wierze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaaaa
Ja tez mam taki jezyk, zelazo w nadmiarze, ferrytyna i transferyna w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×