Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lady_F

Masz pytanie do fizjoterapeuty? zapraszam

Polecane posty

Gość hahahahahhhaaa....
zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poważnie :] lakasta- blokada krążków między kręgowych? Nie znam takiego schorzenia. Powiedz mi co Ci dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to pytam
Zrobiłam rezonans kolana mam 0, 5 cm ubytek chrząstki, kolano skrzypi, chrupie i boli, jak ćwiczyc by wzmacniac mięśnie ud a nie przeciążac kolan ? W przychodni rehabilitanci nie zaproponowali żadnych ćwiczeń bo bali się o te kolano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no mam pytanie.
Jestem przeziebiona juz dwa tygodnie ,meczyl mnie strasznie sych kaszel a teraz boli mnie lewa polowa plecow i miedzy lopatkami i szyja . Czy to od tego kaszlu cholernego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no mam pytanie.
jesooo-prawa polowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pytam- Proponuję ćwiczenia izometryczne, nie obciążają stawów a wzmacniają mięśnie. Czyli napinanie mięśni bez wykonywania ruchu kończyną. Przy kolanie najważniejsze jest wzmocnienie mięśnia czworogłowego i mięśni zginaczy, czyli ogólnie mówiąc mięśni uda. Te ćwiczenia można wykonywać wszędzie, oglądając TV, siedząc w pracy. Najlepiej jak najczęściej=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam pytanie.- bardzo prawdopodobne, kaszel to duży wysiłek dla mięśni klatki piersiowej. Na bóle kręgosłupa jeśli nie ma przeciwwskazań polecam masaż, lub prądy (Diadynamik, tens lub prądy Nemeca). Aby dostać zabiegi trzeba iść do lekarza rodzinnego po skierowanie do lekarza rehabilitacji i on przepisuje zabiegi=].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska jestem
Co to są masaże laserowe i jakie mają działanie na gręgi np.szyjne Z góry serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia91
ja poproszę ćwiczenia na krzywe plecy (skolioza) (oprocz plywania) i na slabe miesnie brzucha i kl piersiowej co dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegoś takiego jak masaże laserowe =]. Jest tylko laser, przyspiesza regenerację naświetlanych tkanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakoe cwiczenia
rozciagna miesien dwuglowy uda??/ blagam o pomoc bo juz nie wytrzymuje z tym miesniem:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę wiedzieć jakie skrzywienie kręgosłupa masz żeby coś powiedzieć, jeśli to skolioza to niestety nie obejdzie się bez wizyty u fizjoterapeuty który Ci dokładnie pokaże ćwiczenie. Na słabe mięśnie brzucha najlepsze brzuszki. Najlepiej ręce na klatce piersiowej, nie podnosimy się całkowicie tylko ok 30 stopni, oraz brzuszki ze skrętami, prawy bark do lewego kolana i na odwrót. Mięśnie klatki - złącz dłonie jak do modlitwy przed klatką piersiową i naciskaj nimi na siebie przez 4 sekundy, potem 10 sekund przerwy i znowu naciskasz. Ćwiczenia na klatkę piersiową możesz robić co godzinkę po 20 powtórzeń. Najlepiej jak najczęściej. A brzuszki 2-3 razy dziennie 15 powtórzeń x 3 sety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizaff
mam niesymetryczne usta i to sie rzuca w oczy jak je odkrzywić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakoe cwiczenia
ok dzieki takie juz robie liczyalam na cos bardziej "wymyslnego" moze cs z tasmami thera band lub pilka gimnastyczna?? ja sie uz ok 1 roku mecze z tym miesniem i nic nie dziala:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoe cwiczenia - ouu to masz takie taśmy? Jeśli chodziłaś na rehabilitację to ja nic więcej nie wymyślę niż Ci z którymi ćwiczyłaś. Mogę udzielać tylko prostych porad bo niestety żeby zrobić coś więcej sama musiałabym Cię zbadać. Pewnie miałaś krio terapię i ćw. poizometrycznej relaksacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie cwiczenia
chodzilam mialam wogole przykurcz teraz juz mam praktycznie pelny wyprost ale bol tego miesnia zwlaszcza w bezruchu jest ne do wytrzymania:(( nie stac mnie juz na dalsza rehabilitacje nisttey...chodze z NFZ na stymulacje,laser i ultradziwki ale to na kolano gownie a z miesniem naparwde solidnie cwicze w domu i naparwde nie wiem dlaczego dalej boli powoli juz nie mam na to sily:((( ale dziei ze chociaz probowalas pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli masz ruchomość ale ból został... zabiegi na kolano mogą nic nie dać jeżeli problem leży gdzie indziej. Badał Cię neurolog? Powiedz mi jaki to jest ból. Promieniuje skądś? Jest w jednym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulalalalallalalal
te lasrey i reszta bzdur nie działa;/ na dwojke najlepiej robic na maszynie co sie cwiczy dwojki i czworki;] jak lezysz na brzuchu;] najmiejsze obciazenie lub bez ale duzo powtorzen;] a na gumach jest bardzo latwe cwiczenie przywiazujesz gume do kotski, najlepiej niebieski teraband;] noi zawiazujesz do drabinek - jak nie masz wiadomo kanapa , krzeslo tylko musi ktos siedziec;) nisko. i cieganiesz noge do zgiecia, i taki ruch wyprost zgiecie- im bardziej guma naciganieta tym wiekszy opor:) jak za malo to gume srebrna:) ogolnosprawnosciowe na noge stabilnosc itede to np gumowe pilki tzn berety takie plaskie noi stoi sie na nich tak aby noga nie latala na jednej oczywiscie, utrzymuje sie rownowage. najpierw przy scianie powoli pozniej coraz dluzej, bez trzymania a na koncu z zamknietymi oczami- najtrudniej;] jak sie wparawisz mozna powoli tak jakby schodzic do kucania i powoli sie podnosci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie cwiczenia
no wiec bol pojawia sie po ok 15 minutach siedzenia prmieniuje od polowy uda do kolana tzn dolu podkolanowego i jest taki jakby pulsujacy...nerolog mnie badal mialam robione emg wszytko w normie....to bylo rokk temu 4 mieisace temu mialam artrokopie kolana nie dosc ze mam problemy ze zrostami w bliznie przysrodkowej to bol miesnia dwuglowego dalej zostal:(( ulalala dziekuje za cwiczenia napewno je bede robic ale na tasmie zielonej bo na innych sie "szaprie" mam strasznie slaba ta noge;/ moze ak dojde do wprawy to wezme niebieska:D srebrnej jeszcze nie mam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie cwiczenia
ulala wiekszosc z tych cwiczen co opisalas robilam na rehabilitacji ale juz na nia nie chodze bostrasznie drogo to wychodzi;/ w domu z tasmmai cwicze no ale tej poduszki do stana nie mam;/ mam za to duza pilke gimnastyczna moze na niej cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulalalalallalalal
to ty masz moze naderwana dwojke? albo rozwlokniona? bo z tego co mowisz to typowy uraz miesniowy;/ niestety lekarze nie potraia tego wykryc, raczej izjoterapeuci po kursach np terapii manualnej nie tacy z nfz;] na dobrym usg tez by pewnie wyszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie cwiczenia
bardzo mozliwe ze to sie stalo przy skreniu kolana ale bol pojawil sie po 1 artsorkopii jaka przeszlam 2 lata temu.. fizjoterpaeuta wyczul cos w tym miesniu podaczas masazu ale niestety nie wiedzial co to...lekarze nic mi o tym nigdy nie mowili a bylam u kilku ortopedow spoartowych....wiec gdyby to byloto co mowisz to co mam robic zeby nie bolalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulalalalallalalal
tam orotpedzi sportowi to wiesz;] nie zajmuja sie takankami miekkimi nie potrafia tego sprawdzić:/ lecze sie 7 lat wiec moge sie powymadrzać;) no wiesz miesien to takie cienkie niteczki, jak go naderwalas to peklo kilka takich nitek i zrobily sie na koncu jakby takie kuleczki;] wiesz jak sznurek peka jak jest naciganiety i zwija sie tam gdzie jest przywiazny;] nie umiem tego dokladnie wytlumaczyc ;] noi w tym miejscu gdzie popoekalo robi sie takie zgrubienie. taka blizna wewnetrzna ktora boli bo ja sie nadrywa co chwile dalej nawet przy chodzeniu bieganiu itede. wlasnie to chyba wyczuł ten lkearz u ciebie. no niestety po moich dosiwadczeniach wiem ze takie cos moze wyleczyc tylko fizjoterapeuta umiacy bawic sie takismi sprawami. to sie dlubie tak palcami az tam sie wsyztsko dobrze porozciaga, i zmieknie. wyglada to dosc banalnie, ale tzreba to umiec robic zeby nienababrac stanu zaplanego wiem ze debilnie tlumacze ale inaczej nie umiem;] zalezy skad jestes znam paru takich co soebie z tym radza;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie cwiczenia
jestem ze slaska ale jestem w stanie jechac nawet nad morze gdyby mi mogli omoc:((( nie tlumaczysz debilnie wlasnie bardzo dokladnie:) i rozumiem o co ci chodzi wiec jest dobrze:) usg mam zrobic? wykarze co tam siedzi?? bo mam pzrebanae tylko kolano tak dokladnie...i w nim tez jest nieciekaiwe moze w tym tkwi p[rzyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulalalalallalalal
w krakowie jest dobra klinika reh. gdzie napewno by sie tym zajeli;] w szczecinie jest jeden i w poznaniu;] wiecej gwiazd rehy nie znam;) ja bym sprobowala usg. jakbys byla zaintersowana jakimis namiarami to moge ci podac na @ albo gg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×