Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Frenia879

NADCIŚNIENIE W MŁODYM WIEKU - JEST KTOŚ?

Polecane posty

Gość Frenia879

Witam. Mam 30 lat i od ponad 4 lat powinnam leczyć nadciśnienie tętnicze. Moje ciśnienie bardzo często osiąga wartość 160/110 (takie miałam najwyższe), a ostatnio miałam 115/100 (takie dziwne). Puls też mam bardzo wysoki zazwyczaj między 80 a 90. Byłam z tym kiedyś u lekarza i przepisała mi potas w tabl i lek o nazwie Metoprolol. Ale ja tego nie biorę. Tak sie zastanawiam czy kamień w nerce mógł być przyczyną wysokiego ciśnienia? W ogóle w tak młodym wieku nadciśnienie? czy to normalne? Może jest ktoś jeszcze co ma taki sam problem? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L-nora
sól won i glutaninian sodu takoż przejść na jedzenie robione w domu a nie półprodukty ruch no i KARDIOLOG, bo przyczyny moga być różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puki czas
puki czas trzeba się leczyć niezależnie od przyczyny. Jestem lekarzem więc wiem co mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joszkooszkotoja
Ja mam lat prawie 40 i od wieeelu łykam tabsy na nadciśnienie i jakos żyję. Nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam 22 lata i tez to mam
ale nie leczę, ani nie biorę leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" [zgłoś do usunięcia] joszkooszkotoja Ja mam lat prawie 40 i od wieeelu łykam tabsy na nadciśnienie i jakos żyję. Nie jest tak źle." Podejrzewam że zdrowa diete byłaby lepsza:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kappaulka
Mam 24 lata i miałam nadciśnienie, zaczęłam się leczyć ale pomagało tylko na chwilkę. Zaczęłam szukać innych sposobów i mama koleżanki poleciła mi Młody jęczmień bo jej pomaga na nadciśnienie i faktycznie działa, stosuję pół roku a ciśnienie się unormowało i to bez leków:) więc proponuję spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtgrgr
hmm mi cisnienie skacze, ogolnie w stanie spoczynku gdy mierze w domciu to mam w granicach 110/70 lub 100/60 ale mam chyba nerwice i czesto mi sie cisnienie dzwiga do nawet 170/ cos tam.....(mierzono mi u lekrza przed wizyta u kardiologa). jak mozna to leczyc skoro normalnie mam nizsze cisnienie a w napadach starchu, leku ma podwyzszone. przecie z gdybym go brala regularnie to chodzilabym pewnie jak zombi. Kardiolog mi rpzepisal 2 x dziennie isoptin. Rodzinny stwierdzil mierzac mi u siebie cisnienie (120/80) ze gdybym brala ten isoptin to wyladowalabym bankowo w szpitalu!!! Badz tu madrym i sie lecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zscsvf
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia;-)
od 18 roku życia odkryli podwyższone ciśnienie, teraz mam 20 jakoś żyję;-) heh;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość classicgirl
U mnie to samo z tymi lekarzami, ja już im przestaje wierzyć... Ktoś wspominał o Młodym jęczmieniu:) Ja od dawna używam ten sproszkowany ekstrakt z listków jęczmienia i stwierdzam, że lepiej działa niż leki. Moja mama też ma nadciśnienie i pijemy sobie razem ten zielony soczek:) Przynajmniej nie mam, żadnych skutków ubocznych, bo po lekach to nawet wymiotowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam nadcisnienie i niestety w mlodym wieku... ale na szczescie znalazlam uzdrowisko www.uzdrowisko-swieradow.pl i takie turnusy naprawde mi pomagaja, mozna si ewyciszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, rok temu bylam leczyc sie do uzdrowiska www.uzdrowisko-swieradow.pl i powiem Ci, ze po roku jest juz zdecydowanie lepiej, w tym roku tez na pewno jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku zaczęło się wszystko w wieku 17 lat, pielęgniarka ze szkoły powiedziała żebym się do swojego lekarza rodzinnego ponieważ mam wysokie ciśnienie jak na swój wiek, wylądowałam wtedy w szpitalu na badaniach (krew, mocz, neurolog, okulista, alergolog, ekg, usg, cholter ciśnieniowy, tomografia, urografia) wszystko wyszło prawidłowo. Przez kilka lat był spokój aż do teraz (24 lata) znowu szpital badania i nic. Dostałam skierowanie do poradni kardiologicznej w Warszawie. Zastanawiam się czy jest tego przyczyna czy to nadciśnienie samoistne (moja mama ma nadcisnienie od kilku lat)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to niepokojące, że to nadciśnienie tak wcześnie się pojawiło, trzeba pójść do kardiologa i zacząć je leczyć, ja mogę polecić dobrego specjalistę z http://kardiologszczecin.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selenakot
Zadowolona jestem z mojego nowego nabytku czyli Simple Sanity. Mierzy precyzyjnie, wyświetlacz jest słusznych rozmiarów, nie jest z rodzaju tych mikro które się zdarzają zwłaszcza w automatach na nadgarstek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirongość
Ja rownież polecam Simple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj tomipomaga.pl/lek:nedal Ja akurat bardzo sobie chwalę, choć brałem już kilka takich leków. POlecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się bezboleśnie mierzy modelem Simple, nie czuję takiego ucisku na ręce jak to automaty potrafią zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciśnieniomierzy jest teraz jak kropel podczas ulewy ;P Ja mam Simple i mierzy fajnie, szybki prosty w użyciu aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowa dieta, bogata w warzywa,uboga w sól, umiarkowany wysiłek fizyczny każdego dnia i wizyta u kardiologa. Warto postarać się o zlecenie holtera ciśnieniowego. To, że nieleczone ciśnienie powoduje szereg komplikacji to nie jest pusty slogan a udarów w Polsce jest coraz więcej i to w coraz młodszym wieku. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbym miała polecać coś to nasz Senior działa bezproblemowo, żadnych awarii, napełnia mankiet dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładne wyniki mam na SmartCardio i druga rzecz że szybko się badanie kończy, napełnianie mankietu nie ciągnie się jak makaron ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pasuje to jak jest zbudowany i jak działa Simple, to jest w ogóle kwestia dość indywidualna te automaty, najlepiej byłoby przed zakupem sobie przetestować ale jednak raczej zazwyczaj nie ma takiej możliwości ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam coś nowszej generacji na pewno, my kupowaliśmy SmartCardio, innowacyjne urządzenie bo z akumulatorem i bez przewodu dzięki czemu łatwiej jest samemu zrobić sobie badanie bez pomocy osób trzecich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatakrajcarz
Chwalimy sobie z meżem model Simple, jak na nasze potrzeby jest idealny, nie za duży, tani, prosty w podpięciu mankietu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×