Odpowiedz na ten temat

nawracajaca owsica

 • gość 2017.03.20 [23:00]
  Mam 14 lat i od bodajze dwoch lat nawracaja mi owsiki. Biore leki, spokoj do 3 miesiecy i znowu. Pozniej znowu. Kilka razy przeszly same, bez lekow. Dwa razy powiedzialam rodzicom, ale skrzyczeli mnie strasznie ze jestem oblesna i okropna, a ja naprawde nie wiem co z tym zrobic. Nikt sie nie zaraza z tego co wiem. Nie powiem rodzicom kolejny raz, bo sie boje. Co mam robic?
 • gość 2017.03.21 [06:36]
  Koniecznie leki od lekarza a potem przestań jeść słodyczy a na pewno nie wrócą
 • gość 2017.03.21 [06:38]
  To okropne żyć z owsikami ciągle cie swędzi warto się poświęcić zrezygnować ze słodyczy. Wyjdzie ci to na zdrowie.
 • gość 2017.03.22 [22:09]
 • gość 2017.03.23 [18:19]
  do 14 latki: Teraz pyrantellum w zawiesinie jest bez recepty. Lek bezpieczny, mażesz sama zastosować wg wagi. Gdzieś na tym forum jest już wątek dotyczący owsików, gdzie jeden z forumowiczów bardzo dokładnie opisał całe postępowanie przed, w trakcie i po leczeniu. Poszukaj,naprawdę warto. Pamiętam, napisał tam, że polskie leki działają dopiero w dawkach trochę większych, niż zalecane, ale jeśli nie chcesz sama decydować, to przynajmniej zastosuj dokładnie taką ilość jak zalecana i powtórz co najmniej 3 razy co 10 dni. Problemem są rodzice, bo podejrzewam, że jeśli mają takie podejście, to nawet jak są zarażeni,będzie to temat tabu i nie przyznają się. Będą więc źródłem ponownego zakażenia. I znowu odsyłam cię do poszukania tamtego wątku. Facet opisał na co zwracać uwagę w swoim zachowaniu, żeby wyeliminować jak najwięcej sytuacji, które prowadzą do połknięcia jaj. Głowa do góry. W twoim wieku spokojnie sobie poradzisz sama. Będziesz potrzebować tylko trochę pieniążków na lek. Powodzenia.
 • gość 2017.04.30 [16:51]
  Idź do apteki po Pyrantelum Medana, bo od niedawna nie trzeba już mieć na niej recepty. Dochodzi do ponownego zarażenia dlatego owsiki wracają. Tutaj sobie poczytaj jak je zwalczać.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...