Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdrowy człowiek

normalne ciśnienie, wysokie tętno

Polecane posty

Gość zdrowy człowiek

Witam Badałem sobie ciśnienie i tętno na takiej maszynce w aptece. ciśnienie wyszło normalne, 125x75, natomiast tętno było około 110. to było po krótkim spacerze i potem odpoczynku, a nie mam żadnej nadwagi, mój wiek to 27 lat. czego oznaką może być coś takiego? czy warto iść z tym do lekarza? Z góry dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U zdrowego dorosłego człowieka tętno w spoczynku powinno wahać się od 65 do 85 uderzeń na minutę. Natomiast po wysiłku i ćwiczeniach może osiągnąć nawet 150 uderzeń. Nie należy się tym niepokoić. Puls przyspieszony występuje podczas chorób przebiegających z gorączką, przy anemii, chorobach nerek i wątroby. Tętno podwyższa się po wypaleniu papierosa, wypiciu alkoholu i kawy oraz podczas kuracji lekami przeciwastmatycznymi. Puls jest słabszy od normalnego podczas przyjmowania leków obniżających nadciśnienie, krążeniowych i antymigrenowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz co ja mam puls
100 i to w spoczynku, cisnienie krwi w normie, lekarz powiedział, że jest o.k, ale ty na wszelki wypadek pójdz do rodzinnego, lepiej niech znów ci zbada puls, może się zdenerwowałeś i ci podskoczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowy człowiek
dzięki tylko u mnie to jest w spoczynku anemii itd nie mam, całkiem możliwe że to coś z nerkami, bo na jednej mam jakąś zmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja również
tak mam ale niewiem co mi jest byłm u paru lekarzy ale nic nie stwierdzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam badania hormonów tarczycowych, wysokie tętno to częsty pierwszy objaw nadczynności tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak mam kiedyys mi dali
na obnizenie tetna, czulam sie okropnie, moze jakos przezyje zycie z tym wysokim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam tetno w okolicach setki, cisnienie w normie, zrobilam odpowiednie badania, poszlam do lekarza, obejrzal wyniki, zbadal mnie i powiedzial ze nic mi nie jest, tylko wiecej ruchu mi potrzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbua
mam 23 lata, od jakiegoś czasu miewam zawrty głowy po czym robi mi sie slabo. na początku roodzinny wysłał mnie do laryngologa, ten do neurolooga i niby wszystko ok. jednak ostatnio jak mam napady (codziennie , najgorzej wieczorami) to sprawdzam sbie ciśnienie- a jest różne raz wyższe raz niższe- za to tętno jak się czuję ok mam ok 65 a jak jest mi slabo 107... podejrzewam iz to jest przyczyna, ale jeśli mam iść z tym do lekarza zeby uslyszec ze wszystko ok to ehhh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8787979yy
i nie zakochales w kims tak jak ja? to moze tez byc przyczyna.Wtedy sie ciesz :0 jak o niej mysle mam i 140 ponad z arytmia d lekarz parsknał śmiechem haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobne oświecenie
Serce zaprogramowanie jest na 3mld skurczów, zatem im szybciej bije tym szybciej się zużyje!!! Tętno spoczynkowe >90ud/min to ch. zwana tachykardią. Można je obniżyć farmakologicznie, ale po co się truć chemią jak można je unormować zdrowym trybem życia spełniając tylko 5 warunków: Notabene, nie ma leków/sposobów cud na zdrowie, zatem jedyną radą, to realizacja 5. punktów : 1.prawidłowe odżywianie, postudiuj dokładnie t. „Chudnij bez wyrzeczeń, „Zasady dietetyczne, W walce z chorobą i w profilaktyce należy wzmocnić organizm prawidłowym odżywianiem - najlepiej dietą surową warzywno-owocową http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ zablokowany http://www.youtube.com/watch?v=sNcF_f5sdoo - dobry 2.wysiłek fizyczny-rekreacyjny na poziomie potu i sauna sucha raz/tydz. To i wiele innych wiadomości znajdziesz pod linkiem: WWW.vademecum.zdrowia.prv.pl 3.higiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne, w tym trening autogenny wg Mironskiego, szczegółowo postudiuj temat z www pn.STRES 5. systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, tu masz linki do filmów http://www.gerson.yoyo.pl/film.html http://www.youtube.com/watch?v=YsT6qNk8_qQ&fe ature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobne oświecenie cd.
Tachykardia inaczej częstoskurcz (łac. tachycardia) przyspieszenie akcji serca powyżej 100 uderzeń na minutę. Tachykardia nie zawsze jest objawem choroby. ... pl.wikipedia.org/wiki/Tachykardia - Kopia - Podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta nowa
Witam , mam 16 lat dowiedziałam się ostatnio po robionej morfologii ze mam anemie, od jakiegos czasu mam niskie ciśnienie krwi co podobno jest normalne , ale niepokoi mnie tetno które po obudzeniu sie rano siega do 130... Ja czuje jak to serce wali , wali tak jakbym włąsnie ukończyłą jakiś bieg. Odczuwam zmęczenie i czasem brak mi powietrza w płucach.. nie wiem co to jest , czy powinnam skonsultowac sie z kardiologiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NataManda
hej, najpierw wizyta u lekarza rodzinnego, który powinien skierować Cię do kardiologa. Robiłaś jakieś badania hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ebivol-uzywacie?
Korzystałyście z leku co się nazywa Ebivol? Bo szukałam danych na temat preparatu Ebivol i nic nie mogę znaleźć. Może moglibyście cokolwiek opowiedzieć mi o tym produkcie? Opłaca się go używać, są dostępne jakieś zamienniki? Tu jest trochę danych o Ebivol: http://www.listalekow.pl/ebivol/ - uważacie, że warto się tym zasugerować? Nie chciałabym się przejechać i wydać bezsensownie czść swojej wypłaty, dlatego postanowiłam Was zapytać. Dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robertchanek
Podpowiadałbym pulsooksymetr DUO Control nie kosztuje dużo a jest atestowany, dokładny, bardzo czuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo sobie poradzić z badaniem przez Duo control, podaje tętno, podaje saturację, bateria na długo wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W bardzo dobrej cenie można znaleźć pulsometr DUO Control ma nie wielkie wymiary ale nie to jest jego największą zaletą a to, że daj***ardzo dokładne pomiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilabbe
Wygodnie mierzy saturację Duo Control, mam go odkąd korzystam z namiotu tlenowego można lepiej kontrolować zmianę natlenienia hgb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze mi natlenienie bada Duo Control już od jakiegoś czasu, wiarygodny pomiar z dobrą perfuzją, także mniejsze ryzyko wypaczeń jest tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chwalę sobie Duo Control, mierzę nim natlenienie hgb już od paru miesięcy i daje mi to ważną informację zwrotną jeśli chodzi o stan mojej formy przed ważnymi startami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dużo badań na jednej baterii można zrobić na naszym Duo control, wygodne, medyczne urządzenie, zbada i natlenienie hgb i tętno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od paru miesięcy mierzę sobie saturację pulsooksymetrem Duo Control, działa mi bez zarzutu, krótki dokładny pomiar, wygodny jasny wyświetlacz, intuicyjny w sterowaniu sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam w planie kupić DuoControl tylko że jeszcze sobie porównuję z innymi tego typu przyrządami. Na pewno podoba mi się tutaj cena i też poziom perfuzji – z tego co wyczytałam w sieci to od perfuzji zależy potem dokładność pomiaru także warto zwrócić uwagę akurat na ten parametr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam DuoControl polskiej marki Sanity, atestowany przyrząd z niską perfuzją. Jeśli miałabym jakiś model polecić do domowego użytku to zdecydowanie ten model. Prosty w obsłudze, z czytelnym wyświetlaczem, dopasowaną końcówką do badania na palcu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też patrzyłam gluwnie na poziom perfuzji bo od lekarza dowiedziałam się że od tego będzie zależeć precyzja samego badania. Dlatego właśnie kupilam DuoControl. Proste szybkie badania na palcu, dziecko by sobie tutaj poradziło z podłączeniem i zrobieniem badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DuoControl do samych pomiarow przed i po bieganiu ystarczy czy lepiej zainwestowac w cisnieniomierz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda

Ja rownież polecam DuoControl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariuszsz

Sobie kupiłem Duo Control i ogólnie rzecz biorąc działa bardzo dobrze, na pewno bym go nie wymieniał na inny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 27.02.2019 o 14:23, Gość dariuszsz napisał:

Sobie kupiłem Duo Control i ogólnie rzecz biorąc działa bardzo dobrze, na pewno bym go nie wymieniał na inny model.

tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×