Odpowiedz na ten temat

po usunięciu macicy i jajników

• gośćanist 2017.06.22 [12:04]
    Dziekuj***ardzo
  • gość 2017.06.23 [21:06]
    Daj znać jak będziesz miała ten wynik. Czy u ciebie wszystko w porządku.
  • gość anis 2017.06.23 [21:14]
    Witam dzisiaj dzwonili ze szpitala ze są wyniki i mam w poniedziałek się zgłosić bo trzeba zastosować dalsze leczenie . W pon będę więcej wiedzieć mam nadzieje że będzie dobrze . Trzymajcie kciuki za mnie .
  • gość 2017.06.24 [18:26]
    Oczywiście że trzymamy za ciebie kciuki. Jeżeli można zastosować dalsze leczenie to można to potraktować jako dobry znak. Trzymaj się i pamiętaj o pozytywnym myśleniu. Jestem z tobą.
  • gość 2017.06.27 [22:17]
    Czemu się nie odzywasz? Co u ciebie? Martwię się.
  • Racky 2017.09.05 [21:15]
    Cześć, witajcie
    Mam 15 lat i zdiagnozowano u mnie obecnie jedyny przypadek takiego nowotworu w Polsce (nie znam dokładnej nazwy, ale nie jest złośliwy) - moją macicę wypełnia ogromny, rozrastający się guz. Niedługo przejdę operację usunięcia macicy (nie wiem czy z jajnikami)
    Jest ona raczsj niezbędna, bo moje miesiączki są tak obfite i pełne wielkich skrzepów, że podczas nich hemoglobina spada mi z tej w normie do okolic 7 (a tak się nie da żyć)
    Bardzo się jednak boję- ze względu na mój wiek, raczej na 100% dostanę hormony prawda? A jak ze starzeniem? Czy operacja będzie wiązać się z krótszym życiem? Dosłownie prawie płaczę jak to piszę..
    Pozdrawiam i życzę wam zdrowia
  • gość 2017.09.06 [16:30]
    Witaj Rocky .Myslę że nie powinnaś się zgadzać na usunięcie jajników jeśli nie ma takiej potrzeby czyli nie ma tam żadnych komórek nowotworowych .Jesteś jeszcze bardzo młoda i jajniki sa dla ciebie bardzo ważne ,chociażby dlatego żebyś nie brała hormonów ,które nie są obojętne dla organizmu .Jesteś na tyle młoda że to mama powinna iść z tobą do gina ,a on wytłumaczy ci bardzo dokładnie na czym polega twoja operacja i co będzie po .Jednak nie załamuj się trzymam za ciebie kciuki BM
  • Racky 2017.09.06 [19:28]
    Chodzę po ginach od czerwca, leżałam już na chemioterapii (po zdiagnozowaniu, że to komórki nowotworowe), miałam robiony multum badań i teraz jest zwoływany panel europejski w mojej sprawie - przypadek jest taki rzadki i widać, że nie chcą podjąć żadnej pochopnej decyzji, jednak jeszcze nie dostaliśmy informacji o tym co trzeba będzie usunąć
    Nie mam tylko pojęcia, czy tkanka nowotworowa objęła te jajniki czy nie, na usg wszyscy mówią mi, że wygląda "jakbym nie miała macicy" bo wszystko zajęła krew w skrzepie (czyli ten nowotwór), ale nikt nigdy nie wspominał o jajnikach
    Ehh teraz jestem trochę spokojniejsza, wczoraj miałam chyba jakieś załamanie w tej sprawie
    Najgorsze jest dla mnie porzucenie szkoły, teoretycznie mogłabym teraz do niej chodzić, jednak jestem w trakcie tej krwotocznej miesiączki (od czerwca każda następna się przedłuża, obecnie jest 6 dzień i leje się gorzej niż z zepsutego kranu..) i zbyt się boję, że po 45 minutach siedzenia, jak wstanę z miejsca, wystrzelą ze mnie skrzepy ;/ To serio obrzydliwe uczucie, kiedy wyskakuje z ciebie kawał mięcha wielkośc***ięści, nie mówiąc już o tym, że po takim jednym jestem już zalana tak, że kapie ze spodni
  • Lilianka025 2017.09.06 [20:51]
    Witam, u mojej siostry wykryto torbiele na jajnikach, z uwagi na wielkość kwalifikują się do operacji, chciałam zapytać czy ktoś miał styczność i może coś powiedzieć na temat tego typu zabiegu w szpitalu Orthos w Komorowicach pod Wrocławiem? Jak wygląda leczenie i hospitalizacja ? z góry dziękuję za info
  • gość 2017.09.07 [15:00]
    Witaj Rocky .Wiem jak się czujesz i bardzo ci współczuję ,moje miesiączki też tak wyglądały skrzepy ,zamiast zwykłych podpasek ,podpaski największe typu na noc które i tak wystarczały na niecałą godzinę ,a wszystko to przez 10 -14 dni .Rocky przy najbliższej wizycie u lekarza zapytaj czy jest możliwość pozostawienia twoich jajników ,naprawdę w twoim przypadku są one bardzo ważne .Trzymaj się i głowa do góry wszystko będzie dobrze tak musisz myśleć BM
  • gość 2017.09.11 [21:19]
    Lilianka025 Masz płacone od jednego spamerskiego wpisu czy jakimś ryczałtem??? pechowiec.gif WON reklamowa ściero!!!
  • Racky 2017.09.12 [14:06]
    Ok, mam wyniki i zostanie mi usunięta macica razem z jajnikami
    Ponawiam poprzednie pytanie: czy wiąże się to z krótszym życiem i starzeniem z dna na dzień? Teraz mam stracha, wiem, że taka operacja wiąże się z bardzo wczesną menopauzą, ale jak ona będzie wyglądać u 15 latki? :/
  • gość 2017.09.13 [19:33]
    Rocky nie martw się na zapas to nie do końca prawda że od razu meno .Mój syn studiuje z dziewczyną która miała usunięte wszystko tak jak ty gdy miała 20 lat z powodu raka teraz jest dziewczyną 26 letnią zupełnie dobrze się czuje nie widać u niej oznak starzenia jest normalną młodą kobietą z chęciami do życia .Gdy zapytałam czy coś się zmieniło u niej po operacji odp mi że tylko tyle że musi brać hormony nie ma okresu i na teraz nie ma żadnych komórek nowotworowych .Więc głowa do góry nie od razu będziesz stara i pomarszczona hihihi Kristina
  • Racky 2017.09.13 [19:35]
    Bardzo dziękuję za odpowiedź smiech.gif
    A mogę się dowiedzieć w jakiej formie przyjmuje hormony? Bo ja nie dam rady brać doustnych (mam ogromny odruch wymiotny, przy próbach połknięcia rutinoscorbinu dosłownie wymiotuję tabletkę zamiast połknąć i boję się, że lekarz powie mi "nie wydurniaj się i naucz łykać", a naprawdę po prostu nie mogę ;/
  • gość 2017.09.15 [11:02]
    "Po operacji pozostaje się w szpitalu zazwyczaj 1-2 tygodni."
    doprawdy? góra 4 dni, potem radź sobie sama, chodzić po 2 miesiącach? każą następnego dnia, wszystko wraca do normy? nigdy nie wraca do normy To że ktoś nie ma nogi widać ale to mniejszy problem niż brak narządów nie widać ale organizm jest rozwalony totalnie.
  • gość 2017.09.15 [11:04]
    Racky: tabletki lub plastry lub zastrzyki
    Kristina: jesteś wredną suką, śmiać się z problemów młodej dziewczyny!
  • gość 2017.09.15 [18:45]
    Wcale się nie śmieję z problemów Rocky .staram się jej uświadomić że nie jest sama w tak młodym wieku z taką chorobą .Rocky syn zapytał jakie hormony bierze ta dziewczyna są to plastry na tyłek 2 razy w tygodniu wymieniane .Proszę cię nie martw się wszystko będzie ok głowa do góry nie ty jedna będziesz żyła bez macicy i jajników .A tak na marginesie to twój ginekolog powinien ci wszystko wytłumaczyć dobrze by było gdybyś zapisała sobie na kartce swoje pytania i wątpliwości i poszła z wizytą .Ja jestem po operacji 2 lata i dużo starsza ,a sama spisałam to czego nie wiedziałam a chciałabym wiedzieć i poszłam do gina ,rozwiał moje wątpliwości .Pozdrawiam cię serdecznie Krystina
  • Racky 2017.09.23 [19:43]
    Cześć wszystkim smiech.gif
    Jestem już po operacji i z dobrych wiadomości mam to, że jednak zostawiono mi jajniki
    Mam tylko kilka pytań:
    - kiedy powinnam się zacząć wypróżniać? Jeżeli chodzi o oddawanie moczu, to robię to normalnie, jednak operację miałam we wtorek, z czego od czwartku jem już lekkostrawne "normalne" posiłki, ale jeszcze ani razu nie oddawałam kału
    Z tym, że po prostu mi się nie chce, nie czuję, że nie mogę, po prostu nic nie czuję. Czy powinnam może trochę bardziej się ponapinać na kibelki i gdzie jest ta bezpieczna granica napinania przy moich szwach? (cięcie prostopadłe do pępka)
    - W jakich pozycjach mogę siadać? Wróciłam już do domu i mam taki dziwny problem, ponieważ zawsze przy siadaniu wyginałam gdzieś nogi, to pod siebie, to gdzieś z boku i nie jestem pewna czy teraz też tak mogę
    Co do wypróżniania - moja mama zgłosiła problem przed wyjściem, ale nic z tym nie zrobili
    Pozdrawiam oczko.gif
  • Racky 2017.10.10 [14:02]
    Cześć znowu smiech.gif
    Poradziłam sobie już z wypróżnianiem i siadaniem, ale niestety przyszedł wynik histo - będę brała chemię..
    Sama nie wiem jeszcze jaką dokładnie, w jaki sposób, ale chyba się trochę boję, dopiero co wróciłam do szkoły a jutro wracam na onkologię

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...