Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Problem z zębami. ..

Polecane posty

Gość gość

Nie wiem już co mam robić. Mam 28lat. Wydaje na stomatologów majątek. Mam już dwa implanty. Wczoraj kolejny ząb pękł. Połowa zęba odpadła, przecież to jakaś parodia. Myje żeby, dbam. Mam poklejone już je jak tylko można. Może to jakaś choroba? Sama nie wiem, co o tym myśleć. Jestem jeszcze bardzo młoda, chyba za młoda aby być bez zębów. Gdyby nie ciągle wydawanie majątku, to byłabym szczerbata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie chyba masz już ząbki:( slabiutkie. Mi też bardzo łatwo próchnica łapie. Też myślę, że w młodym wieku będę szczerbata i to mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko, ze one próchnicy nie mają. Pękają. Odpadają. Tak same z siebie. Szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam to samo, tylko że połowa moich zębów ma próchnice od dzieciństwa bo starzy mieli w d***e higienie zębów, w ogóle ich nie obchodziło ze nie mam czym umyć zębów i nie wiedziałam ze trzeba myc codziennie. W wieku 15 lat zaczęłam myć zęby dopiero i chodzić do dentysty i wydawałam zoszczędzone pieniądze na szczoteczki, pasty i plomby, wtedy kompozytowe były za dopłatą do nfz. Od tamtej pory te plombowane mam poklejone a te które wtedy były zdrowe, mam zdrowe do dziś. Mam tez dwa implanty, i to na przodzie :( i dopiero 30 lat. Gdyby nie to że jeszcze mnie na to stać, to już bym była szczerbata i pewnie bezrobotna bo gdzie tu pracowac jak sie nie ma przednich zębów :/ dziękuje moim starym za zmarnowane życie bo ciągle chodze na kontrole i ciągle coś musi być poprawiane. I tak będzie juz do konca życia. Mam kolejne dwa zęby w takim stanie ze za niedługo też będą konieczne implanty. Dzięki temu nie pojadę kolejny rok na wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorzata1988
Niestety może być to problem np. natury genetycznej, wrodzony. Warto stosować bogatą w witaminy dietę, unikać słodyczy, zbadać poziom wapnia i witaminy i D i stosować dobry płyn wzmacniający szkliwo, np. https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-teeth-and-gum-defence

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×