Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość płetwonurek

problemy z zatokami i polip

Polecane posty

Gość płetwonurek

Cześć. Od wielu lat mam alergie (głównie sezon letni, katar), "leczę" ja z jakimś tam skutkiem... Od ok. 2 lat mam problem z zatokami, po roku problem się zaostrzył. Dolegliwości bólowe w zasadzie nie ma, ropnej wydzieliny brak, występowała czasem jedynie nadwrażliwość na zimno (przy złej pogodzie konieczna była BARDZO gruba czapka). Największy problem to spływająca wydzielina (bezbarwna) po tylnej ścianie gardła, a więc też pojawia się kaszel (najgorzej kiedy złapię jakąkolwiek poważniejszą infekcję, wtedy kaszel nie ustępuje nawet przez 3 miesiące!). Rano budzę się z zapchanym nosem - np. śpiąc na prawym boku mam niedrożny prawy otwór nosowy (wystarczy przewrócić się na drugi bok i po chwili wszystko gdzieś spłynie i można normalnie oddychać). Zaznaczam, że na co dzień wydzielina spływa tylko po gardle, katar z nosa nie leci (chyba, że występuje sezonowa alergia). 2 lata temu, w badaniu TK wyszło pogrubienie śluzówek nosa oraz POLIP w zatoce czołowej (na szczęście w oddaleniu od ujścia tejże zatoki). Byłem z wizytą u wielu laryngologów, zdania są podzielone. Jedni rekomendują zabieg inni odradzają. Niestety zabieg czyszczenia zatok obarczony jest sporym ryzykiem - czasem się nie udaje i wtedy już nie można zrobić kompletnie nic - w moim przypadku. Jestem płetwonurkiem i nigdy nie zrezygnuję ze swojej pasji, choćbym miał sobie sam w końcu te zatoki rozwalić ;-/ W zasadzie problem z zatokami ujawnił się w czasie nurkowania - problem z drożnością przy zmianach ciśnienie w raz z głębokością. Zwykle po kilku próbach wyrównania ciśnienia udawało się, np. poprzez wciągnięcie nosem zimnej wody i wysmarkaniu się pod wodą. Obecnie dość często pojawia się problem z zapchanym nosem-zatokami ("mówienie przez nos"), jakby nabrzmiałe śluzówki ? Antybiotykoterapie podarowałem sobie, jest u mnie równie skuteczna co leczenie ziołami, homeopatią, i innymi metodami. Jestem na tyle często chory, że wyrobiłem sobie zdanie na temat nieskuteczności antybiotyków ;) Sterydów do nosa już nie stosuję. Używałem lampy bioptron. Obecnie testuję akupunkturę, która działa ale to raczej na zasadzie oczyszczania zatok, polip się chyba nie zresorbuje ? Codziennie płukam nos odpowiednio osoloną wodą. Stosowałem też Jala Net ale po tym zabiegu miałem wrażenie, że zapycha mi się nos, jakby cała woda nie chciała wylecieć ? No nic, ktokolwiek ma podobny problem i zna na niego sposób proszę o rady. Szukam jakiegoś pewnika! Jestem w stanie odwdzięczyć się jeśli polecony sposób okaże się być pomocny. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
usuń ten polip. na zatoki na pewno nie zadziała nic innego. irygacje są niewskazane przy polipach- co masz nawet napisane jak byk w instrukcjach takich urządzeń. ja akurat miałam poważniejszy problem, bo miałam tam ropę i torbiel i po płukaniu wodą z solą znacznie mi się pogorszyło- płukanie jest dla DROŻNYCH zatok, a jak się ma polipy, torbiele i inny syf, to się tego nie robi. antybiotyki nie działają, bo nie przenikają do kości, więc działają tylko jak się płucze zatoki bezpośrednio roztworem z antybiotykiem w trakcie zabiegu, a łykanie tabletek niestety nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płetwonurek
Dzięki za odzew i radę! Wiem, że polipy standardowo się usuwa. Problem w tym, że jest to niezła rzeźnia i jak wspominałem nie zawsze kończy się pomyślnie a wtedy prawidłowych funkcji zatok się już nie przywróci ? Co więcej polip często po czymś takim odrasta :( Wiem, że są też mało inwazyjne zabiegi za "100 milionów" ale nie bardzo tyle jestem w stanie na to przeznaczyć. Najbardziej poszukuję sposobu na to aby polip uległ atrofi. Nie jest to nie możliwe. Może być nawet jakieś "czarymary" byle pomogło ;) mam otwarty umysł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dokładnie to samo. Polipy w nosie, alergia, i astma.Nie wiem dlaczego ktoś napisał, że przy polipach nie można płukać zatok. Chodzi tylko o to ,że przy polipach jest nieskuteczne płukanie zatok, ponieważ nic nie przelatuje do drugiej dziurki. Ale żeby szkodliwe, zawsze to jakieś odkażenie! Ostatnio zauważyłam, że mimo polipów woda przelatuje z jednego otworu do drugiego. Piszesz, że nie bierzesz sterydów i co, polip się nie powiększa? ja jak dostanę większy katar i nie stosuję kropli to tragedia, nijak oddychać a intruz bardzo się powiększa. No i astma rusza do boju. Nie mam sposobu na ten problem. Staram się dobrze odżywiać, nosić nakrycie głowy. Jem ostropest, piję proszek zasadowy - to tak dla oczyszczenia, łykam magnez ,cynk,selen, kwas foliowy - by nie chorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
By oczyścić organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami polipy udaje się zlikwidować samymi sterydami, więc poproś laryngologa o kurację. W trakcie leczenia lekarz skieruje na tomografię kontrolną, która wykaże, czy farmakoterapia jest skuteczna. Natomiast operacja (FESS) jest skuteczniejsza i nie przesadzajmy z tym ryzykiem - ono oczywiście istnieje, ale dla laryngologów to rutynowy zabieg, komplikacje występują bardzo rzadko. Jednak nawet po takim zabiegu polipy mogą odrastać i konieczne jest przyjmowanie sterydów do nosa. Krótko mówiąc, jeśli chcesz normalnie oddychać, musisz powrócić do sterydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płetwonurek
Witam Powoli przygotowuje się psychicznie na taką operację ale sprawdzam jeszcze inne patenty. Nie chcę, żeby ten polip odrastał. Np. ostatnio dostałem tradycyjny chiński lek (ziołowy!) w aerozolu do nosa. Ku ogromnemu zaskoczeniu okazał się być o wiele skuteczniejszy niż sterydy, które dość długo przyjmowałem do nosa! Jak kogoś to interesuję to podam przy okazji (wcześniej jednak potestuję go jeszcze) co to za specyfik, tylko, że w trudno jest go nabyć :/ Kiedyś przyjmowałem pewien lek homeopatyczny do nosa - skuteczność podobna do sterydów - ale wycofali ze sprzedaży jeden z jego kluczowych składników... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę nie pisać, że płukanie solą przy polipach jest niewskazane. Możliwe, że nie przepłukuje zatok, ale oczyszcza i odarza choćby sam nos, a to też jest ważne. Osoby z polipami mają tam ciągle wilboc i mnóstwpo bakterii. Ja płuczę o jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam polipa,ale laryngolog mowil,zeby nic z nim narazie nie robic, dopoki sie nie powiekszy a powiekszal sie bedzie jak np. zeby zaczna mnie bolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje polipy reagują na sterydy, pomniejszają się. Jednak ile lat można być na sterydach? W moim przypadku usunięcia ich to lipny pomysł, bo mam wieczne katary i i tak musiałabym dalej stosować te sterydy, by nie odrosły. No więc myślę, że nie ma sensu ich ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko, że jak płuczesz zatoki z polipami, to ta woda nie wypływa całkowicie jak z normalnych drożnych zatok i robi się tam syf. ale każdy robi co uważa za stosowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płetwonurek
Stosowałem sterydy stosunkowo długo, na razie koniec... ileż można ? zdaje się, że to bardziej wyciszanie problemu niż jego likwidacja :/ Co do płukania zatok (jalaneti) to po każdym takim zabiegu odczuwam zatkanie okolic nosa, a więc pewnie całość nie wylatuje przez pogrubione śluzówki i polipa ? To pewnie dość indywidualna sprawa, jednym woda wypłynie innym nie koniecznie. Polip polipowi nie równy. I jeszcze szczegóły samej budowy zatok - cecha indywidualna. A czy ktoś z Wam miał styczność z metodą likwidacji przerostów śluzówki polegającą na niszczeniu jej od środka ? falami radiowym ? radio frequency coś tam... nie pamiętam nazwy. W każdym razie wnętrze tkanki ulega uszkodzeniu co przedkłada się na bezproblemowe gojenie ? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mogę się zgodzić, że sterydy to tylko wyciszanie problemu - przecież krople zmniejszają albo wręcz całkowicie usuwają polipy, więc jest to realna poprawa. Oczywiście przy zaprzestaniu stosowania polipy mogą odrastać, dlatego bardziej skuteczny jest zabieg, który pozwoli wyczyścić zatoki z większą precyzją. O zmniejszaniu małżowin metodą radiową jest trochę informacji w Internecie, np. na stronie jednej z katowickich klinik, natomiast to jest też zabieg, choć mniej inwazyjny. W każdym razie jak chcesz normalnie oddychać, to na coś trzeba się zdecydować, a nie jęczeć, że masz polipa i jednocześnie kręcić nosem na wszystkie realnie pomocne metody - w cudowny sposób ten nos się nie odetka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze sie odetkac w cudowny sposób,dlaczego uwazasz,ze nie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od paru tygodni coś się zmieniło w moim nosie. Cieknie mi pełno świństw w ściance gardła. Glowa boli , ale jakoś tak raczej muli i obywa się bez tabletek. Lekarz twierdzi, że moze dać mi antybiotyk, ale ja nie chcę, bo tak sobie myślę, że może coś sie samo zaczęło oczyszczać. Nigdy tak nie miałam. Nie wiem co robić? Brać leki, czy czekać? Ostatnio zmieniłam dietę - czosnek, imbir, proszek zasadowy ,leki - sinulan, mało słodyczy , nabiału, mięsa. Mieliście tak przy diecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Zwyciężę
I jeszcze bym dołozył srebro nanokoidalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Płetwonurka mógłbyś podać nazwe tego chińskiego leku do nosa - ajsha70@yahoo.pl dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłabym wdzięczna za podanie leku chńskiego na polipy nosa.Zgóry dziękuję i pozdrawiam.Bożena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FESS
Znam problem. Rok temu miałem operację FESS - usunięcie polipów zatok szczękowych, miałem je już wszędzie. Nie oddychałem przez nos, brak powonienia i inne objawy jak u was. Operacja pomogła - zacząłem w pełni oddychać. Jednak operacja oraz sterydy to tylko leczenie objawów, a nie usunięcie przyczyny problemu, a ta nadal nie znana. Minął rok od operacji i problem wrócił, pomimo stosowania aerozolu sterydowego i leków alergicznych. Teraz myślę o jakieś 2-3 tygodniowej drakońskiej diecie p.Dąbrowskiej lub to co poleca p. Korżawska, a w najgorszym razie głodówka. Może jeśli organizm nie będzie miał dostępu do energii, to zabierze się za pozyskiwanie jej (eliminację) tkanek mu nie potrzebnych, w tym przypadku polipów. Jeśli to nie pomoże, to zostanie kolejna operacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka84
do FESS I jaki efekt po kuracji dietą dr Dąbrowskiej? Mam podobny problem i również testuje wszelkie sposoby naturalnego wzmocnienia organizmu. Obecnie drugi dzień diety warzywno-owocowej i chcę wytrwać, ale szukam jakiegoś potwierdzenia, żeby uwierzyć w sens swoich poczynań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FESS
Do Malwinka84 diety Dąbrowskiej jeszcze nie robiłem, chyba by trzeba było pojechać na taką kurację na 2 tygodnie. Mimo wszystko zauważyłem, że zmiana diety (rezygnacja z pszenicy, smażonego mięsa, słodyczy, itp.) przynosi dobre efekty. Nieco mi się poprawiło. A Ty jak próbowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
POLIPY ----wyleczy płukanie wywarem ze skrzypu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konrad9801
Na zatoki chyba najlepszym środkiem jest Cosinus. Ziołowy środek, który działa szybko i skutecznie. Dostępny w większych aptekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetta78
Na zatoki najlepiej stosować inhalacje, wtedy docieramy dokładnie do tego miejsca, do którego należy podać odpowiednie leki. W każdym domu przyda się dobry inhalator, najlepiej wybrać taki który posiada funkcje regulacji cząsteczki mgiełki, wtedy można leczyć różne obszary dróg oddechowych. Ja korzystam z inhalatora simple sanity, posiada wiele przydatnych funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zsssd
Przyszedłem raz do laryngologa Piotra Sawickiego z Bydgoszczy, zapłaciłem, problem został rozwiązany od razu na konsultacjach. Cierpiałem na mały bezdech nocny i strasznie często budziłem się przez to. Inwestycja jednorazowa, skuteczność długoterminowa. Warto się zgłosić do pana Piotra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli dolegliwości ma małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skutecznie leczymy zatoki
Witam. Chce się podzielić moimi doświadczeniami. Po roku leczenia przez laryngologa (który ma bardzo dobre opinie), zaproponowano mi FESS. Przeszłam tradycyjne leczenie - od antybiotyków do sterydów. Efekt - ból zębów, twarzy, ciągle zatkanie nosa, spływanie ropy całą dobę najgorzej rano, kaszel nie dający się stłumić lekami i depresja z powodu ciągłego bólu.. TK zatok potwierdziło że są wypełnione ropą i nie drożne są ujścia. Jako ostatnią deskę ratunku wypróbowałam dietę dąbrowskiej. Odstawiłam wszystkie leki i przez pierwsze trzy dni wyszło ze mnie sporo ropy, po tygodniu przestało boleć. Kontynuowałam dietę dwa tyg - na koniec 4 dni zupełnej głodówki. Przy końcówce poczułam mrowienie w zatokach, nigdy tego nie zapomnę jakby coś się tam działo. Efekt - rok spokoju. Na jesień problem się pojawił ale po dwóch tyg zapalenie samo się zaleczyło. Byłam wtedy w ciąży i nie mogłam stosować diety ani leków. Kolejna infekcja nie chciała tak łatwo przejść - wtedy odkryłam drugi sposób (tzn jest on gdzieś opisany na necie ale go zmodyfikowałam) - zakrapianie sokiem z aloesu. Ja używałam świeżego aloesu - trzy do sześciu kropel na 5ml soli fizjologicznej. Aloes musi być odpowiedniego gatunku co najmniej trzyletni. Kropimy co dzień inna dziurkę rano, musi być w tym czasie drożna. Głowa w tym czasie odchylona do tyłu leżąc na łóżku. Efekt-potok z nosa. Wszystko zeszło w ciagu kilku dni. Ale trzeba uważać bo wydzieliny może być dużo i pojawić się obrzęk śluzówek. Wtedy zmniejszamy stężenie albo częstotliwość zakraplania. Dodam że jestem magistrem farmacji i jestem zawiedziona że leki mi nie pomogły. A sposób z głodówka podpowiedział mi pacjent w aptece. Głodówka jest najlepsza ale dieta dąbrowskie jest łatwiejsza do zniesienia, ja w tym czasie normalnie pracowałam. Po zakończeniu kuracji konieczna jest zmiana sposobu odżywiania. Polecam zasady dr dąbrowskiej. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy mozna wiedziec na czym dieta Dabrowskiej polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merrymi54
Mi odpowiada jak działa i jak wygląda inhalator Sanity Simple. Jest niewielki, poręczny, wygodny a jednak moc ma całkiem sporą. Robi na tyle małą cząstkę leku, że można sobie tutaj zaordynować dowolną terapię, w tym taką która ma leczyć dolne drogi oddechowe. Sprzęt jest na tyle sprytny że generuje aerozol dopasowany do leczenia konkretnych schorzeń, także można sobie tutaj indywidualnie dopasować mgiełkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×