Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 5złoty

PRZEDAWKOWANIA MAGNEZU-SKUTKI JAKIE?

Polecane posty

Gość 5złoty

cześć. mam pytanie może wystąpić przedawkowanie magnezu?? Mam napady lękowe i lekarz kazał mi brać magnez. Zalecana dawka to jedna dwie tabletki na dobe,ale wcale mnie nie usppkajały. Ostatnio połknełam dwie pod rząd to zadziałały dopiero następnego dnia. Teraz łyknełam 6.. czy może coś mi się stać? Oprócz tego,że będę senna? jakieś skutki przedawkowania itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to niedorzeczne
a ulotkę przeczytać nie łaska??? magnez sam w sobie nie ma działania uspokajającego, to niedobór magnezu w organizmie powoduje nerwowość aby uzupełnić niedobory łykaj jedną tabletkę dwa razy dziennie zgodnie z ulotką, najlepiej przez kilka miesięcy, jednorazowe przyjęcie końskiej dawki tu nie pomoże, nadmiar i tak zostanie wydalony, jeżeli chcesz, żeby magnez był skuteczny, przyjmuj go regularnie, po posiłku i nie cuduj z dawkowaniem doraźnie możesz brać Valerin Forte, ładnie wycisza niedobory magnezu uzupełniają się nie wcześniej niż po 2 tygodniach regularnej suplementacji, a jak jesteś nerwowa/y to masz większe zapotrzebowanie na magnez, stosuj go cały czas, ale zgodnie z ulotką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kieydś za dużo łykałam
tabletek z magnezem(miałam jego niedobór,postanowiłam więc go uzupłenić ale co za dużo to niezdrowo:()więc po nadmiarze tych tabletek miałam bóle brzucha i biegunkę:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5złoty
Na ulotce pisze,że max to 3 tabletki /24 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5złoty
Jedna tabletka zawiera: substancje czynne : wodoroasparaginian magnezu 100 mg ( 70mg Mg2+) chlorowodorek pirydoksyny ( wit B6) 5mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"kieydś za dużo łykałam tabletek z magnezem(miałam jego niedobór,postanowiłam więc go uzupłenić ale co za dużo to niezdrowo )więc po nadmiarze tych tabletek miałam bóle brzucha i biegunkę " To najprawdopodobniej było spowodowane dodatkami:P. A co do związków magnezu-radzę kupić w sklepie chemicznym:P.Powinien być tańszy i zdrowszy:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty amant
nie wymadrzaj sie tylko napisz jaki polecasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszszek
Magne B6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mant Wszech Czasów k.odwetowa
napisz jak zażywać ten tlenek magnezu???????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QuentinT
Sytuacja przedawkowania może mieć miejsce wyłącznie przy stosowaniu specjalnych preparatów skomponowanych na bazie minerałów w tym również magnezu o chemicznych związkach. Nadmierne spożycie samodzielnych dużych dawek magnezu zapisywanych przez lekarza np. na stres, może powodować nieprawidłowe funkcjonowanie nerek oraz przewodu pokarmowego i zaburzać gospodarkę elektrolitową w organizmie. Cos w tym jest bo magnez w normalnych dawkach przyjmowany miedzy posilkami zobojetnia soki zoladkowe i nie dopuszcza do osadzania sie kamieni nerkowych ale to w dawkach normalnych. Przy mega konskich typu 30-50 dziennie mozna miec sraczke i problemy z ukladem moczowym. Pamietajmy jeszcze ze dawka magnezu jest dla sredniego Kowalskiego wazacego 70kg i kolo 170cm wzrostu. Jak ktos wazy conajmniej 120kg przy 180cm wzrostu tak jak np ja to dawka magnezu jaka moze zjesc to juz kolo 1200mg przy zalozeniu 10mg magnezu na kazdy kilogram ciala. WIEC ULOTKA MOZNA PODETRZEC TYLEK I DOPYTAC SIE LEKARZA O MG/KG MASY CIALA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariogtx
polecam magnez olimp forte dla sportowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprawka i dopowiedzenie
Magnez np.zalecany "blumag jedyny" należy łykać na noc, gdyż ponoć w dzień jest zbyt szyko wydalany z kałem i moczem, to raz. A dwa, zamiast truć się chemią, bo taki magnez to chemia, lepiej zastosować świeże soki owocowo-warzyne, tzw. soki Gersona wg terapii Gersona i szukać naturalnych produktów zawierających magnez np. czekolada. Poza tym należy unikać stresu (np. 1 minuta stresu niszczy 50% dziennego zapotrzebowania organizmu na magnez!!!), alkoholu, papierosów, co niszczy magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprawka i dopowiedzenie
zaraz napiszę, jak unikać stresu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak unikać STRESU
Jak przeciwdziałać stresom? DEFINICJA STRESU (med.): stan ustroju wywołany każdym szkodliwym bodźcem o odpowiednim natężeniu (stresorem), np. wtargnięciem bakterii chorobotwórczych, urazem, wstrząsem psychicznym. Stresory wpływają pobudzająco na wydzielanie hormonu przedniego płata przysadki mózgowej kortykotropiny (ACTH), aktywizującego korę nadnerczy, zapoczątkowując w ten sposób reakcje alarmową (uruchamianie sił obronnych organizmu). Wszystkie nieswoiste odczyny składają się na ogólny zespół adaptacji ustroju, ze wzmożonym wydzielaniem kory nadnerczy, przebiegający w trzech fazach: reakcji pogotowia, okresu obrony (oporu), okresu wyczerpania (ciężkiej choroby prowadzącej nawet do śmierci). DEFINICJA STRESU (psychologiczna): czynniki zewnętrzne, które utrudniają lub uniemożliwiają zaspokojenie potrzeb i wykonanie zamierzonych zadań, zagrażają czymś jednostce lub wpływają na obniżenie poczucia własnej wartości. Cokolwiek przydarzy ci się nieprzyjemnego, zbagatelizuj to, zamiast wyolbrzymiać. Wiele zdarzeń ma tylko takie znaczenie, jakie im przypisujemy. Podchodź do wszystkiego z dystansem. Zdarzy ci się kłótnia, upomnienie w pracy, powiedz sobie, że minie tydzień, a nie będzie się o tym mówić. Nic nie jest tak stare jak wczorajsza gazeta. Porażka nic bardziej stresującego. Ale podejdź do tego z filozoficznym spokojem. Powiedz sobie, że to nie porażka, tylko przypadkowe nieporozumienie. Staraj się kompensować stresy czymś przyjemnym. Idź do kina, kosmetyczki lub fryzjera, albo po prostu zafunduj sobie trochę wieczornego spokoju w miłym towarzystwie. W pracy zaczynaj dzień od tego, co najtrudniejsze. W ten sposób nie będzie się to za tobą wlokło. Nigdy nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj, bo będziesz miał(a) wyrzuty sumienia. Ten stres uczyni cię mniej wydajnym. Nie daj się unieść pośpiechowi innych. Rób tyko to, co konieczne i zrezygnuj z niepotrzebnych działań. Lepiej dobrze wykonać jedno lub dwa zadania, aniżeli wiele i nie skończyć żadnego. Do swego codziennego rozkładu wpisz kilka przerw do wykorzystania w dowolny sposób, nie wymagający od ciebie przystosowania się do środowiska, np. zadzwoń do swojego najlepszego przyjaciela, przyjaciółki. Naucz się wyrażać swoje uczucia. Większość ludzi cierpiących na typowe schorzenia stresopodobne nie ma zwyczaju płakać i uważa łzy za oznakę słabości. Profilaktycznie wspomagaj swój organizm magnezem wiedząc, że 1 minuta stresu niszczy 1/2 dziennego zapotrzebowania na magnez, a który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania systemu nerwowego w tym mózgu, siedliska pamięci i inteligencji. Najlepiej tolerowanym preparatem zawierającym magnez są tabletki musujące pod nazwą "Magnez Plusz", zresztą optymalną dawkę magnezu zawiera proponowana w "Zasadach dietetycznych" tabletka falvitu lub multivitaminy. Z produktów spożywczych duże ilości magnezu zawiera kakao i czekolada. Pamiętaj! Magnez jest niszczony nie tylko przez stres ale również przez kawę i alkohol. Często stosuj relaksację wg zasady: oddychaj równomiernie i spokojnie, następnie stopniowo wydłużaj oddech. Wciągnij powietrze, licząc do czterech, i także licząc do czterech, wstrzymaj oddech - zauważ, jak ogarnia cię spokój. Wypuść powietrze, licząc do czterech i, licząc do czterech wstrzymaj oddech. Wykonaj w ten sposób 10 oddechów, po czym zacznij oddychać normalnie- stwierdzisz, że twój oddech jest spokojny i odprężony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek23456
Biegunka przywiodła mnie na ten serwis - 6 tabletek dziennie w celu uzupełnienia braku związku Mg w organiźmie, bo przecież nadmiar browara i kawy wyczyszcza z ciała te związki i powoduje derilkę u rąk, uczucie pustości... Teraz taka biegunaaa. Przedstawiciel Handlowy 23lata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dark pl
Magnez tak ale bez zadnych słodzików to jest trucizna aspartam(e951) ,glutaminian sodu (e621) uwaga na napoje(mam namysli orenzady wody smakowe) niby bo moze 20% soku a dalej chemia i woda soki, kostki winiary,wegetta niedawno znalazlem w koserwie: gulasz angielski i pasztecie itd przeczytajcie skład i omijajcie szerokim łukiem nalezy zaznaczyc ze po zarzyciu magnezu w odstepie chyba 2 godzinnym nalezy wziąść WAPNO calcium gluconicum (ja mam 2 firmy hasco-lek S.A i Farmapol) poniewaz magnez wypłukuje wapno Pozdrawiam mam nadzieje ze to co napisałem przyda się komuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko magnez z plusza,
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZnanyAnonim
amant jestes wiecej niz swiety bo jestes prawiczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość robuś
Tak czytam te wypowiedzi i musze stwierdzic ze chyba jest najlepiej wyjąc magnez z glosniczka z radyjka i ssac go ciągle bez przerwy ;-)przejdą nam nerwy itd... i starczy na bardzo dlugo;-)pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam strasznie dużo ludzi narzekających na biegunkę po zażywaniu magnezu. Trzeba próbować z różnymi markami. Po jednych jest a po innych nic . Ja sama po Mag B6 miałam biegunki a po Magnella nic. Jedno jest pewne - przedawkować się nie da :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do biegunek, j/w polecam artykuł. Nie każda forma magnezu powoduje biegunki. Zacytowany kawałek stąd http://www.pepsieliot.com/najlepsze-i-najgorsze-formy-magnezu-ktore-mozesz-sobie-kupic/ "Cytrynian magnezu Cytrynian magnezu jest najbardziej popularną jego formą prawdopodobnie dlatego, że jest niedrogi i łatwo się wchłania. Jednak kwas cytrynowy jest łagodnym środkiem przeczyszczającym, dlatego cytrynian magnezu obok funkcji uzupełniania tego minerału, jest również pomocny przy zaparciach. Jest to dobry wybór dla osób z problemami o******cy lub okrężnicy, ale z oczywistych względów nie nadaje się dla osób z luźnymi wypróżnieniami. Wchłanianie cytrynianu magnezu jest wysokie i wynosi około 90%."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze raz z tego samego artykułu "Glicynian magnezu, czyli chelat magnezu Glicynian magnezu (magnez związany z aminokwasem glicyną) jest jednym z najbardziej biologicznie wchłanianych form magnezu, a także jest najmniej prawdopodobne, że taka forma magnezu wywoła biegunkę." Taką formę magnezu oferuje w swoim preparacie firma Swanson, Albion Chelated Magnesium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magnez kupujesz w postacie cytrynianu magnezu 9[cale kilo] i mieszasz z piciem. czlowiek potrzebuje o wiele wiecej magnezu jak doktorki napislali hehe. chcesz poczuc roznice to polowe lyzeczki. dawki stosujesz na granicy sraczki, to cie uspokoi. potem jak organizm troche wchlonie mozesz zmniejszyc dawki tak zeby sie dobrze czuc i nie miec efektow ubocznych. cytrynian magnezu to najlepiej wchlanialna forma nie jestem doktorkiem wiec mnie nie sluchaaaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy magnez to czda zakupiony w sklepie z suplementami i zdrową żywnością. Sam kupuję na http://e-natura.pl Stosowałem kilka rodzajów magnezu. U mnie sprawdził się cytrynian magnezu, dodaję do wody pół łyżeczki dziennie i piję. Działa świetnie bo wchłania się przez organizm, no i jest magnezem a nie masą dodatków, które znajduję się w tabletkach dostępnych w aptekach czy na stacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście spożywam aptekapodsmokiem.pl/calcium-magnez-gal-96-kaps.html. Bardzo dobry magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćość
Ze swojego doświadczenia powiem, że cytrynian magnezu strasznie przeczyszcza, dla mnie już połowa łyżeczki na wieczór, rano kończy się przeczyszczeniem. Natomiast chlorek magnezu, nie dość, że 3 razy tańszy od cytrynianu, nie powoduje sraczki. Do smaku można się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jeśli ktoś ma problemy żołądkowe, to cytrynian nie. Raczej mleczan, glicynian czy jabłczan magnezu. Nie tlenek i węglan, ani jakiś asparta...coś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×