Odpowiedz na ten temat

PRZETOKA ODBYTU

• przetoka 2013.11.12 [12:29]
    Od jakiegoś czasu śledzę wątek na różnych forach i do tej pory ciężko było znaleźć jakieś konstruktywne porady czy optymistyczne historie.Zaczełąm więc szukać na zagranicznych stronach i znalazłam człowieka, który wyleczył się sklarowanym masłem i mlekiem.Według tej terapii rano na pusty żołądek i wieczorem przed snem połykasz pełną łyżkę sklarowanego masła popijaąc szklanką ciepłego mleka.
    Okazuje się,że prawie wszystkim osobom zagoiły się przetoki u niektórych już po kilku dniach. Zaczęłam się zastanawiać jaki może być sekret tej terapii i wyczytałam,że masło przywraca równowagę termiczną w ciele wg. ajurwedy, a druga rzecz tłuszcz pochłania toksyny, podejrzewam ,że spożywany w tak dużej ilości, nie jest do końca trawiony i dzieki temu dostaje się do jelita grubego i tam jest absorbentem bakterii i toksyn...a może poprostu chodzi o wit A i E zawartą w maśle, może one regenerują błonę śluzową przetoki i tym samym zamykają jej źródło...to są moje przypuszczenia.Sama nie wiem co o tym mysleć, ale stwierdziłam,że niewiele ryzykuję i dzisiaj rozpoczęłam terapię usmiech.gif
  • gość 2013.12.31 [20:25]
    I jak tam pomogło?
  • gość 2014.01.01 [10:56]
    A co miało pomóc??powiedz prosze????
  • ktt 2014.10.13 [20:32]
    Dlaczego zniknął stary temat ?
  • Enterrr 2014.10.13 [22:26]
    Tego się nie dowiesz ,tu dzieją się dziwne rzeczy ,temat o szczelinie o***tu mający kilka lat i kilkadziesiąt stron również zniknął .
  • ktt 2014.10.13 [23:03]
    Że zniknął temat ze szczeliną , to też zauważyłem, bo i tam temat śledziłem.Szkoda, bo wielu ludziom by się przydała ta wiedza, tym bardziej, że przez kilka lat, trochę się tego uzbierało.Skoro starego wątku już niema , to tu proponuję pisać dalej.
  • mika2014 2014.10.14 [13:32]
    Jestem jak najbardziej na tak. Nie rozumiem dlaczego został usunięty skoro cały czas ludzie w nim pisali smutas.gif
  • Maba11 2014.10.15 [17:59]
    Czy coś ktoś wie na temat oddziału na Solcu podobno nie operują bo jest remont?
  • gość 2014.10.16 [06:57]
    Znalazlam przetarg w necie w planach remont do połowy listopada, ale w planach maja kilka oddzialow to może potrwa tego konkretnie oddziału krócej
  • gośćzdesperowana 2014.10.24 [05:41]
    Witajcie.
    Był tu kiedys taki duży topik o tej dolegliwości ale nie potrafię go teraz znaleźć. Zacznę swoją historie.
    Mam 20 lat. Jakies moze dwa lata temu miałam zdiagnozowane jelito drażliwe. W związku z tym często chodziłam sie wypróżniać, czasami 3 razy na dzien to była norma, ale nie czułam sie złe, musiałam to szlam i wszystko wyglądało ok, do czasu kiedy na papierze pojawiło sie troszkę krwi. Ale w lusterku było widać jak ona sobie ze środka wypływa. Przerażona poszłam do chirurga, Zbadał mnie, nawet kolonoskopię zrobił, ale było wszystko ok. Jedyne co to ze mam małe hemoroidy i ze czasami moze tak byc. Czułam sie potem dobrze. Chybiła miałam tylko mas z wit a ale nic sie potem nie działo. To było ok rok temu.
    Teraz jest tragedia. Przeprowadziłam sie do nowego miejsca, i ne jedzenie, kał sie troche zmienił, zdarzało mi sie zatruć jedzeniem, czesciej niz zwykle miałam biegunki No i nadal w miarę często sie wyproznilam, jak byłam zrelaksowana to nawet dwa razy dziennie codziennie. Jednak kilka dobrych tygodni temu pojawiło sie mnóstwo krwi po wypróżnieniu. Tak duzo ze cały klop był czerwony, cała woda. Tak sie wystraszyłam, ale ok, nic mnie nie bolało.nubezpieczenia nie miałam to do lekarza nie szlam. Niestety to sie zaczęło powtarzać. Zdobyłam czopki na hemoroidy z polski, złagodziły to, nadal krwawiłam ale dało sie to znieść. Skończyły sie niestety i teraz jest tragedia. Za każdym teraz juz razem boli mnie odbyt tak bardzo ze czasami jęczę przy wypróżnieniu, a do tego krew w całej muszli.... Jak spojrzę w lusterko to krew sie leje i widze nacięcie, wyglada mi to wlasnie jak szczelina bo z tej rany sie leje. Nie wiem czy jest głęboka czy nie... Ale i tak mnie przeraża. Jeszcze niedawno zaczęłam pracowac zatem jest stres, gorzej mi sie chodzi do toalety... Nie mam juz lekow, mam sudokrem i maść z wit a i mas na hemoroidy, nadal nie mam u ezoieczenie zatem do lekarza nie moge isc, moze dopiero za jakies 2-3 tygodnie, ale wiem ze nie moge juz czekać bo przez to czekanie rozbiła sie masakra. Udam sie jak najszybciej bede mogła, nie wazne pieniadze.
    Zatem prosze doradźcie jak ja moge to złagodzić do czasu aż pójdę do lekarza? Zeby mniej piekło (wiecie wrażenie ze ktoś ci d**ę dosłownie rozrywa) zeby troche sie złagodziło... Cokolwiek... Bo ja juz tracę nadzieje... Kiedys bolało mnie tylko chwile po wypróżnieniu a teraz mnie boli kiedykolwiek nawet po długim czasie....
  • gość 2014.10.24 [05:47]
    Albo co jeść, czego nie jesc...
    Pewnie cukru za duzo nie i duzo warzyw, alkoholu nie... Pewnie nawet w małych ilościach zaszkodzi.. Co za udręka, 20 lat a juz takie poważne problemy.
    I powiem ze powodem były wlasnie częste luźne stolice w przeszłości i częste wypróżnienie. Teraz to jest tak ze raz jest normalnie a raz jakby zatwardzenie.l, czy ktoś tak miał ze po szczelinie nabył sie zatwardzeń? To by było najgorsze bo nigdy nie miałam z tym problemu.,
  • gośćzdesperowana 2014.10.24 [08:17]
    Up
  • gość 2014.10.24 [23:31]
    Up
  • gość 2014.10.25 [13:22]
    Witam,pisalam ta wiadomosc w poprzednim temacie ktory zostal usuniety,ale ponowie go. Faktycznie remont na proktologii jest ale od nowego roku niie bedzie juz pododzialu promtologicznego. Bedzie on calkowicie wchoniety w chirurgie. Jest to niebezpieczne. Moze ktos zapytac skad wiem...powiem ze od osob scisle zwiazanych z tym oddzialem. Postanowienie pani prezez jest jedno i niezmienne,oddzial jest nierentowny,multum pacjentow,mega duzo zabiego,trudne przypadki, a pieniedzy malo. Dla mnie jest to jakas kpina. Jeden z duzych szpitali warszawskich mysli o otworzeniu oddzialu,z nowoczesnym wyposazeniem,sprzetem itd. Trzeba obserwowac c sie bedzie dzialo. Szpital na solcu na chwile obecna jest jedyna placowka ktora posiada tak poodzial w warszawie (nfz) reszta zabiegow w warszawie robiona jest na chirurgii ogolnej,gdzie pacjeci i tak trafiali na solec.
  • gość 2014.10.26 [20:57]
    Wydaje mi sie ze moga byc operowane na oddziale chirurgicznym,bo malo prawdopodobne aby puscili pacjetow z kwitkiem. Nalegalabym podpytac sama docent lub oddzialowa. To sa kobiety ktore maja anielska cierpliwosc i napewno cos tam podpowiedza. Przepraszam nie chce nikogo straszyc ani wywolywac paniki,ale takie slowa padly i wydaje sie jedynie czekac.
  • gośćzdesperowana 2014.10.28 [03:30]
    gość 2014.10.25 [13:33]
    Dziekuje! Tak, pomiedzy pochwa i o***tem czasami wlasnie robi mi sie taka jakby opuchlizna? Taka grudka i ona często peka ta skora tam. Zmieniłam teraz podpaski na bawełniane całkiem naturalne i ta gulka jest mniejsza, ale nadal sie czasami pojawia, nie wiem od czego to zależy. A co z tym? Mowisz ze to bardzo wazne, co sie dzieje jesli ona tam jest?
    Co do ropy to nie leci mi cały czas. W sumie to rzadko. Najczesciej jest ze wlasnie krew leci i potem jak ustanie to żadnej ropy nie ma. Ropa to bardziej jak skora wokół o***tu jest rozdrapania albo cos, bo przez ta krew tam mnie swedzi, mimo ze trzymam higienę.
  • gośćzdesperowana 2014.11.01 [21:56]
    Cześć wszystkim. U mnie coraz gorzej, nie wiem kiedy bede miała ubezpieczenie, ale wydaje mi sie ze nie moge zwlekać i muszę sie udać do lekarza jak najszybciej... Dwa dni temu krwawiłam z o***tu trzy raz na dzien. Podkreślam ze to krwawienie jest bardzo bardzo o fotę. Krew jasna. Wczoraj dwa razy tak sie zdarzyło i dzisiaj rano, póki co raz na dzien. Czasami boli mnie brzuch po lewej stronie złe to na chwile tak mocno i puści. Wczoraj sie zaniepokoilam bo ta krew sie zrobiła ciemniejsza niz zwykle. Troche kału zrobiłam i miał sluz z krwią przyklejony i był bardzo ciemny i twardy. Nie zawsze taki sie pojawia. Moj kał za każdym razem jest inny, miękki, jasny ciemny twardy przeróżne kombinacje. Jestem juz bardzo słaba bo straciłam na prawde duzo krwi. Głowa mnie boli, jem żelazo w tabletkach zeby troche sobie pomoc. Do lekarza sie umawiac, trudno najwyżej zapłacę kokosy (jestem za granica) . Ale czy ktoś bedzie cos w stanie stwierdzić po dzisiejszym opisie, co to do cholery moze byc? Miałam kolonoskopię robiona w tamtym roku i wszystko było ok... 20 lat i takie problemy, znowu pewnie mi sie anemia przewlekła.
  • gość 2014.11.02 [00:45]
    Trudno powiedzieć ,szczelina to raczej nie jest ,bo ona krwawi tylko po wypróżnieniu .Wiadomo ,że człowiek się denerwuje i nakręca myślami ,pewnie bez wizyty u lekarza się nie obejdzie .Co najwyżej można kupić jakiś środek łagodzący swędzenie ,np; proktis m.
  • gośćzdesperowana 2014.11.02 [07:13]
    Dziekuje za odpowiedz. Ja zawsze krwawię po wypróżnieniu. Raz mi sie zdarzyło bez, ale jak to chyba przy hemoroidach jest ze jest wrażenie ze jest potrzeba a potem sie okazuje ze nie xD
  • gość 2014.11.06 [23:03]
    Czy ktoś mógłby polecić jakiegoś lekarza który usuwa przetoki w kujawsko - pomorskim?
  • gość 2014.11.14 [00:12]
    Witam pisalam w poprzednim topiku ale niestety go juz nie ma. Miał am ropnia pozniej przetoke trudny przypadek podkowasta przezzwieraczowa.moj dr polecil mi pojechac na operacje do lodzi. ( jestem z krakowa) do profesora Dzikiego.29 sierpnia miałam operację przygotowalam sie na najgorsze a bylo ok bez bulu bez srodkow znieczulających.po 5 dniach do domu. Po 3 tyg podciagniecie gumki potem za 2 tyg i gumka przeciela zwieracz.jestem po kontroli wszystko ok przetoki juz nie ma.tak wiec polecam tego wspanialego profesora.na operacje czekalam miesiac.moze sprobujecie bo jak widac nie tylko na solcu sa dobrzy lekarze
  • gość 2014.11.14 [00:21]
    Zanim pójdziesz do lekarza to rób sobie nasiadówki z wywaru z kory dębu. To bardzo skuteczny zabieg, pomaga w gojeniu ran i łagodzi stany zapalne. Stary wypróbowany sposób. Jednak wizyta u lekarza jest konieczna.
  • gość 2014.11.14 [18:19]
    Do gość 00:12 mam podobny rodzaj przetoki co ty napisz proszę czy do Dzikiego trafia się prywatnie i jakie są koszty operacji? Co jaki czas trzeba jeździć na kontrolę i ile zwolnienie lekarskie?
  • gość 2014.11.23 [17:26]
    Orientuje się ktoś co się dzieje na SOLcu jakie będą zmiany po połączeniu z Chirurgia
  • gość 2014.11.23 [22:12]
    przy pękniętej skórze w tych okolicach mi pomaga smarowania provag żelem, ma działanie łagodzące, słyszałam też dużo dobrego o korze dębu, jej właściwościach ściągających, pomaga też przy hemoroidach
  • gość 2014.11.24 [14:22]
    Gdzie mialas robioną operacje? Jaki typ przetoki napisz coś więcej.
  • gość 2014.11.27 [23:35]
    A jakiego lekarza polecasz konkretnie? Proktologow jest tam kilku.
  • gość 2014.11.29 [09:48]
    jedyny prawdziwy oddział proktologiczny na solcu od 1 stycznia przestaje istnieć .To skandal .BRAK MI SŁÓW NA BEZDUSZNOŚĆ PREZES WIĘCKOWSKIEJ.
  • gość 2014.11.30 [14:52]
    Granda i nic więcej miałam zaplanowaną operację na styczeń na tą chwilę nikt nie jest w stanie powiedzieć co dalej... smutas.gif
  • gość 2014.12.04 [17:40]
    Do Kasi P.Nie wiem czy zaglądasz na to forum jeśli tak to napisz co u ciebie słychać.Mam miec operację w styczniu ale pewnie nic z tego nie będzie bo oddział ma być zlikwidowany to znaczy operacja może i by była ale nie koniecznie u doc.
  • gość 2014.12.04 [21:02]
    Skąd wiesz że nie u docent udało ci się od kogoś uzyskać takie informacje? Mi nic nie chcą powiedzieć bo niby nie wiedzą mam 300 km nie chce płacić 200 zł za wizytę na falcu plus dojazd żeby zapytać docent co dalej... sytuacja trochę patowa...

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...