Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Axya

Refundacja stałych aparatów ortodontycznych

Polecane posty

Mam dwie córki, które wymagają założenia aparatów stałych. Czy jest możliwe, aby Fundusz mimo ustawy zrefundował koszt założenia aparatów? Prawdą jest, że cała służba zdrowia jest chora. Przeżyłam dzisiaj groze w gabinecie. Jedna córka ma miec aparat górny i dolny, druga tylko dolny, co daje 3x11500zł=4500zł ! Czy ktoś mial podobna sytuację, dokonany został zwrot leczenia? \"Stałe aparaty ortodontyczne nie znajdują się w Wykazie dodatkowych świadczeń zdrowotnych lekarza dentysty przysługujących dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia (załącznik nr 3 do poniższego rozporządzenia) i nie mogą być finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 listopada 2004 r. w sprawie wykazu gwarantowanych świadczeń lekarza dentysty i materiałów stomatologicznych oraz rodzaju dokumentu potwierdzającego uprawnienia do tych świadczeń (Dz. U. Nr 261, poz. 2601).\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie można się odwołać, nie wiem napisac pismo do NFZ z prośba o zwrot kosztów w przypadku trudnej sytuacji rodzinnej itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.I.E.....
Nie badz naiwna. Taka jest sluzba zdrowia, niesety. Nic na to nie poradzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie myślę tak...ale może jest ktoś komu się udało? Napisac i tak napiszę, zawsze warto próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.I.E.....
Wiekszosc ludzi w Polsce ma trudna sytuacje materialna. Moze wez kredyt albo cos...albo poszukaj tanszego dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.I.E.....
A co do ceny aparatu - czy sa w nia wliczone ceny wizyt kontrolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaak...kredyt... A może zmienią durną ustawę? :-) Dzieki za rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest koszt samych aparatów, wizyty kontrolne darmowe. Nie płaciłam za wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.I.E.....
Nie ma za co... Wazne jest czy w cene aparatu sa wliczone ceny wizyt. Moja siostra ma staly aparat i oprocz ceny "drutow" ze tak sie wyraze placi jeszcze comiesieczna danine...za podkrecanie drucikow:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.I.E.....
Aha, no to ok. pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOAS1A
mOZESZ POWIEDZIEĆ DLACZEGO masz zalecony aparat ortodontyczny ze względów zdrowotnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mate232
np. Progenia to wada, która musi być leczona aparatem ortodontycznym ze względów zdrowotnych, a nie tylko wizualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowadzę zbiórkę na zakup aparatu ortodontycznego, jesli chcesz sie przyczynić do czyjegoś szczęścia- zapraszam! https://zrzutka.pl/z/Fa8Xmw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A retrogenia? Bo ja mam taką wadę i zastanawiam się... Ale raczej i tak zdecyduję się na leczenie prywatne, ponieważ NFZ nie oferuje jakości, jakiej oczekuję. Ile kosztuje aparat ortodontyczny można sprawdzić na stronie wybranej kliniki, w moim przypadku jest to Rock Your Smile, gdyż mają świetne opinie - http://centrum-ortodontyczne.pl/ile-kosztuje-staly-aparat-ortodontyczny-na-zeby/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antek Godlewski

Ja za górę I dół zapłacilem 5500 ( aparat samoligaturujący ) plus za kazda wizyte na zmiane drutu co 2 mies 200-300 zł.  Myślę,  ze twoj ortodonta nie bierze dużo.  W porownaniu do innych gabinetow jest to naprawde atrakcyjna cena .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×