Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość LiwiaOliwia

rezonans magnetyczny kręgosłupa

Polecane posty

Gość LiwiaOliwia

od roku bolą mnie plecy, najpierw bolał kręgosłup lędźwiowy wraz z pośladkiem oraz jedna noga, potem doszedł do tego ból w szyi, tzn mam jakby sztywny kark, mocno boli przy skręcie w prawo, w lewo już nie czuje bólu. do tego mam czasem mroczki przed oczami i zawroty głowy, drętwieją mi ręce lub noga. dostawałam zastrzyki i leki doustne i niestety nie pomogło. rtg wykazało ułożenie kyfotyczne kręgosłupa szyjnego a lędźwiowy wszystko ok tylko ponoć przeciążenie. dziś byłam u neurologa i dostałam skierowanie na rezonans na oba odcinki w trybie pilnym. spanikowałam jak to zobaczyłam :( neurolog mówi że podejrzewa zwyrodnienia, a na skierowaniach mam wpisane "podejrzenie wypukliny jądra miażdżystego"(szyjny) i "podejrzenie wypukliny dysku" (lędźwiowy). czy ktoś miał podobnie? co wam wyszło w badaniu? jak wygląda w ogóle rezonans kręgosłupa? tak jak głowy, że całe ciało wjeżdża? jestem zdenerwowana, masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
halo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, wjezdza mierzony odcinek kregoslupa. To dobrze, ze neurolog chce ci szybko pomoc a tym co jest tylko podejrzeniem sie nie przejmuj. Sa rozne dyskopatie, ktore leczy sie zachowawczo gimnastyka rehabilitacyjna i silniejszymi lekami. Na razie zrob badanie i odczekaj do ponownej wizyty u neurologa czy neurochirurga. Dobrze trafilas, bo od kregoslupa nie sa ortopedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie na pomiar kregoslupa zaproponowano sluchawki z muzyka, zeby sie nie dluzylo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
tak się boję co to może być :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choryyy
Nie chcę być złym prorokiem ale masz podobne objawy do moich... Mi niestety zdiagnozowano ZZSK (straszne paskudztwo) Idź do reumatologa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
szok :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
a i jeszcze dodam, że w tej nodze która drętwieje nieraz to w udzie czuje w jednym miejscu takie dziwne COŚ, tzn przy ucisku taki przeszywający ból, taki jakby prąd (sama nie wiem jak to nazwać!), ale tylko przy dotyku to czuję. czy ja będę skazana na operację albo coś gorszego? kuźwa ja wariuje z tymi plecami już ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
mam 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
jednego dnia boli dół (najczęściej czuje jak się trochę zmęczę, staram się oszczędzać ale jak np odkurzam to po chwili już czuję ten dół), drugiego dnia góra, trzeciego środek albo razem: dół i góra, środek, znów kark i tak ciągle na zmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choryyy
:( 90 % przypadków zaczyna się przed 30stką jeszcze raz się powtórzę... REUMATOLOG Ja miesiąc w szpitalu leżałem bo tak mnie plecy bolały do tego promieniował ból przez podudzie do łydki. Dopiero mądry reumatolog trafnie zdiagnozował sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
jak to się leczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
zanim dojdzie do tego mojego badania to kl zdążę oszaleć z nerwów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
i jeszcze ten wpis PILNE tak mnie zdołował, czy to może znaczyć coś no wiecie... strasznego? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dysk Ci się klinuje w kręgosłupie, na odcinku lędźwiowym, po prostu. Ten ból który opisałaś to dla mnie chleb powszedni od 15 lat. Nie wolno Ci się schylać, pod żadnym pozorem, żadnego odkurzania, zamiatania, pochylania się do przodu, bo jak uciśniesz za mocno taki uwięźnięty dysk, to go rozerwiesz, a ból jest taki, że sie zesrasz. Wiem co mówię. Czekaj na rezonans, w międzyczasie śpij tylko na brzuchu, nie schylaj się do przodu, nie wolno Ci dźwigać. Po diagnostyce obrazowej będziesz mieć rehabilitację. Będziesz żyć. Tak z ciekawości,miałaś jakiś poważny uraz? Upadek albo coś podobnego? Bo u mnie ostra dyskopatia jest powikłaniem po złamaniu kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, to moze byc tylko rwa kulszowa i wszystko moze wrocic do normy po gimnastyce rehabilitacyjnej. Za to "pilne" powinnas podziekowac neurologowi, bo to przyspiesza termin badania. A im szybciej bedzie wykonane badanie, tym szybciej bedzie prawidlowa diadnoza i wlasciwa terapia. Mozesz zazywac przeciwbolowo ibuprom tylko popros swojego lekarza domowego o srodek oslaniajacy zoladek. Badania na reumatyzm mozesz tez wykonac u lekarza domowego, badanie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
Nie miałam żadnego urazu, nie wiem czy to ma sens, ale pracowałam 6 lat w sklepie i na prawdę dużo, bardzo dużo dźwigałam, skrzynki, rozładowywałam palety, zgrzewki napojów itp, przez ok. 4 lata chodziłam "jak w zegarku" i nic się nie oszczędzałam (bo przecież mnie choroby nie dotyczyły, nie? głupia ja!!), a potem zaczęło się stopniowo i coraz gorzej aż do teraz :( Na żołądek mam controloc i prokit, bo ten też mam w trakcie leczenia. Aaa właśnie, jak się nachylam, nawet podczas ubierania butów czy właśnie sprzątania, to czuję ten lędźwiowy, jak wyprostuję to jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choryyy
LiwiaOliwia 1. W nocy dobrze śpisz czy czasem boli kręgosłup? 2. Rano po przebudzeniu czujesz zesztywnienie: kręgosłup, szyja albo barki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
jak się położę to w miarę ok, po jakimś czasie czuje że tak jakby sztywniał mi kark, zmieniam pozycje i jakoś zasypiam, ale rano jak się budzę ty najczęściej czuje właśnie kark obolały albo bark, a wczoraj dla przykładu jeszcze inaczej, bo między łopatkami czułam jakby ktoś mi tam naciskał. wiem, głupie porównanie, ale nie wiem jak to opisywać :) dziś wstając znów kark miałam taki obolały, jakoś przeszło później, ale za to sprzątając zaczął dokuczać dół. po skończeniu, usiadłam i po chwili już nie czułam bólu. ehh co to kuźwa za cholerstwo, chciałabym wstać i w końcu móc normalnie funkcjonować i mieć normalny dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiwiaOliwia
nie napisałam też, że moje ogólne samopoczucie jest beznadziejne, źle się czuję, tj. cały czas czuje się zmęczona, choć śpię dużo i się wysypiam, a tu bez różnicy czy przespię 8 godzin czy 4, cały czas jestem nie do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alii G
Idź po skierowanie do reumatologa. Im wcześniej zdiagnozują że masz ZZSK (oby nie) tym szybciej zatrzymasz na jakiś czas tą nieuleczalną niestety chrobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo

trzeba robić badania jak coś jest nie tak, aby nie był opotem za późno. JA właśnie robiłam rezonans kolana, bo lekarz mi zalecił, by móc dalej ustawić leczenie i znaleźć przyczynę bólu. Dziś właśnie robiłam rezonans w Krakowie w G&R na ZAchodniej. Miałam iść na nfz ale były straszne kolejki, a tak tnaio zrobiłam w G&R na drugi dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×