Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pilnieporady

Ropa od zęba na podniebieniu

Polecane posty

Gość pilnieporady

Witam serdecznie, od 3 dni mam rope na podniebieniu zaraz na prost zęba, płukam to dentoseptem i jakby mi to pomagało. Co możecie mi jeszcze doradzić aby szybciej się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
weż nurofen , ibuprom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
..pomaga ale na 7-10godzin i potem znow od 1 dnia jak pukam dentoseptem to tak jakby proszel działał z 14h, tzn ze mi sie poprawia :)!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
więc wypowie się ktoś jeszcze? bardzo mi zależy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
możesz jeszcze płukać usta szałwią.Najlepiej idż do dentysty, może to być stan zapalny od zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
Ok, a prawdopodobnie dentysta co może zrobic? Bo wole być przyszykowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika_85
hej, miałam podobnie pare lat temu... po wizycie u dentysty okazało się że poprzedni dentysta źle wyleczył ząbka, przez co obumarł i zrobił się stan zapalny, .... ropa wręcz dookoła ząbka.... niestety w moim wypadku nie udało się go uratować :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
ale ja nie mialem wyrywanego zęba... tylko w pewien dzień mi się tak stało. Płukam dentoseptem i ropa robi sie już mniejsza, smaruje dentinoxem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
up up szybko prosze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
ludziska... pomóżcie :D postawcie sie w mojej sytuacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
upupupupupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
uuuuuuuuuuuuuuupppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głosik
Kup sobie Sachol, żel nsa stany zapalne. Kosztuje ok 12 zł. Smaruj 2-3 razy dziennie, a najlepiej to idź do dentysty. Ropa nie wzięła się z niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
wlasnie jutro mam zamiar isc... i chce isc.. ale jak tam zachodze i czuje ten zapach to z checia bym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuu
Na co jeszcze czekasz? Jest ropa to znaczy że coś się dzieje. Samo nie zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
up prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niubv
"Ropień (abscess) - jeśli jakaś tkanka w jamie ustnej ulega uszkodzeniu, to bakterie które są wszędzie, kolonizują tę okolicę i stają się przyczyną bolesnej, wypełnionej ropą opuchlizny. rys ropień 1, ropień 2 Ropień formuje się szybko, często do 48 godzin od początkowej infekcji. Są dwa rodzaje ropni: - ropień dziąsła (periodontalny) - obejmuje małą powierzchnię pomiędzy zębem a dziąsłem (kieszonkę) może wystąpić gdy do kieszonki dostanie się resztka pokarmu np. łuska słonecznika - ropień zęba (okołowierzchołkowy) - występuje gdy "nerw" zęba obumiera lub już jest martwy, tą drogą bakterie dostają się do kości w rejonie wierzchołka zęba. Większość ropni jest bolesnych, choć są również ropnie bezbolesne, które gdy są ignorowane mogą przejść w ropnie przewlekłe. które mogą przetrwać miesiące a nawet lata. Jeśli ropień nie jest leczony właściwie, to infekcja może uszkadzać dalsze tkanki. Po jakimś czasie może się wytworzyć się tunel w tkance , przebijający się na zewnątrz - to jest przetoka. Przez przetokę okresowo uwalnia się wydzielina ropna. W niektórych przypadkach chroniczne ropnie przeobrażają się w cysty , które wymagają chirurgicznego usunięcia. Co robić? Ropień to zawsze poważna sprawa ponieważ może się rozszerzyć na inne części ciała. Jeśli zauważysz na dziąśle opuchlizną spróbuj przepłukać jamę ustną ciepłą wodą z solą ( 1/2 łyżeczki na 1/2 szklanki) to pozwoli wypłynąć ropie i przyniesie tymczasową ulgę. Większość ropni dziąsłowych szybko się goi gdy przyczyna podrażnienia zostanie usunięta nitką dentystyczną. Co zrobi dentysta? Jeśli infekcja pochodzi od zęba , dentysta wywierci w nim mały otwór, pozwalający odpłynąć wydzielinie z ropnia. Następnie przeprowadzi leczenie kanałowe. W niektórych przypadkach może przepisać antybiotyk aby wspomóc leczenie kanałowe."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
byłemu dentysty przebił mi dziurke z na ropniaku i dał antybiotyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze tak robię biorę igłę lub szpilkę i przebijam ropień kilka razy w kilku różnych miejscach i naciskam ropień aby ropa zeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnieporady
Wiesz ale zawsze pewniej iść do specjalistY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
amfa jest na to dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zartowalem nie biore tego mam antybiotyk dalacin c i juz powoli schodzi na szczescie bo spac nie moglem przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ze szpara nie bede chodzil bo tak to mam zdrowe i ladne zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co lekceważyć czegoś takiego. Ja jestem po zabiegu usuwania takiej przetoki i niestety moje lekceważenie tego wcześniej spowodowało że musiałem mieć zabieg chirurgiczny. Przetoka na podniebieniu była efektem źle leczonego kanałowo zęba, przez co moje lekceważenie doprowadziło że bakterie spowodowały dziurę na kości szczękowej. Chirurg musiał wyciąć popsute miejsce, ściąć popsute korzenie a ubytek uzupełnić materiałem kościopodobnym. Na koniec musiał użyć specjalnego nabłonka i to wszystko pozaszywać. Operacja przypominała wstawianie implantów, ale po zrobieniu tego wszystko jest ok. Po zabiegu miałem jeszcze kurację antybiotykową. Dlatego jeżeli ktoś z was ma coś ropnego na podniebieniu to nie lekceważcie tego i udajcie się jak najszybciej do lekarza i zróbcie sobie prześwietlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tydzień temu wyrwalam zęba a opuchlizna na podniebieniu nadal jest i boli nie wiem co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam W moim przypadku na początku był to intensywny ból zęba i nieprzespana noc nie pierwsza zresztą.. po 1 dniu wiedziałam że muszę iść do dentysty przygotował więc mi zęba do kanałowego leczenia i dał przeciwbólowe leki kolejnego dnia a nawet w nocy już spuchlam kolejna wizyta i antybiotyk ropa pojawiła się na podniebieniu zostawalam nakluta i wyciskana jak pryszcz zrobiono mi otwór w podniebieniu aby ropa schodzila po 3 nieprzespanych nocach i tyg mordowania się dostałam skierowanie do szpitala na chirurgie musieli ciąć mi podniebienie bo ząb obumarl i jego martwica ulokowala się przy kości. Nie leczcie się na własną rękę idzicie od razu do dentysty. Z ropa nie ma żartów nie da jej się samemu usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×