Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fmagdalenka442

stały aparat na zęby

Polecane posty

Hej! mam 18 lat i zamierzam założyć stały aparat na zęby! Chciałabym się mniej więcej dowiedzieć ile trzeba go nosić, co można jeść i czy bardzo utrudnia mowę?? A i czy samo zakładanie bardzo boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od miesiąca kosmetyczny za 1600 zł Tydzien przed założeniem aparatu ortodonta zakłada tzw. gumki separacyjne i właśnie te gumki bolą najbardziej. Aparat nic mnie nie bolał kompletnie, a jestem naprawde wrazliwa na jakikolwiek ból, wiec warto założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeść mozna wszystko, ortodonta nie poleca gumy i barwiacych napojów typu cola, bo cola rzeczywiscie zabarwiła mi gumki na żółto:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy te gumki są bardzo widoczne?? bo słyszałam, że można zakładać je kolorowe! ale czy to nie będzie głupio wyglądało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba zaba
a czy to prawda, że po zdjęciu aparatu po kilku latach zgryz może się "cofnąć" do stanu przed noszeniem aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fmagdalenka442- ja też mniej więcej w wieku 18 lat zakładałam aparat:) Z tym, że ja mam bezligaturowy czyli bez tych gumek. Podobno jest skuteczniejszy... Ja na razie noszę ponad rok i nosic będę jeszcze rok. Miałam na prawdę bardzo dużą wadę. Ząb na zębie \"dzięki\" wąskiej szczęce:o Można jeść praktycznie wszystko oprócz na prawdę twardych rzeczy, które mogłyby powodować odklejenie zamka. Ja jem wszystko i jeszcze nic z tych rzeczy się nie zdarzyło. żaba- to mozliwe. Zęby mogą się poprzestawiac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie wiem jaki będę nosiła!! Ale na pewno będę go miała dlatego chcę się dowiedzieć jak najwięcej, żeby się jakoś nastawić!! słyszałam, że efekty są naprawdę zniewalające, ale też, że potem zęby nie mają równego kolorytu i potrzebne jest wybielania czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba zaba
ja niby mam mam zęby na swoim miejscu i nie nachodzą na siebie, ale są skierowane do wewnątrz, a nie na zewnątrz (nie wiem czy opisałam to dobrze) chodzi o to ,że normalnie zęby nie są pionowo ustawione tylko po skosie na zewnątrz, a ja mam do wewnątrz, czy aparat na to pomoże? jeszcze nie byłam u ortodonty,najpierw muszę uzbierać kasę na aparat :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdejmuje we wrześniu :) a nosiłam ok 1,5roku czyli bardzo krótko a miałam bardzo trudną wadę, bo nie dość że krzywy zgryz, zęby mi sie nie mieściły, kły mi wyrastały całkiem na górze na innych zębach, to jeszcze jedne składały mi się do wewnątrz buzi a inne na zewnątrz.. także moja p.doktor od razu kazała zakładać jak najszybciej aparat... tyle że z moją wadą nie mieszczenia się zębów musiałam wyrwać wszystkie czwórki ale to za bardzo nie bolało.. najpierw lekarz zakłada między przedostatnie zęby taki gumki co bardzo boli.. tyle że nie same zęby tylko bardziej głowa.. i to jest największy ból.. samo przyklejanie nic nie boli wogóle.. natomiast naciąganie czasem boli czasem nie.. kiedy lekarz naciąga druciki zawsze pyta czy za bardzo nie boli.. i ustala się samemu czy poluzować czy da się wytrzymać.. najbardziej boli przy jedzeniu twardych rzeczy zaraz po naciąganiu.. prez pierwsze kilka dni najlepiej jeść same miękkie rzeczy a potem to można już wszystko... nie można jeść tylko jabłek takich całych bo zamki mogą się odkleić.. i może trochę boleć.. najlepiej wszystko kroić na mniejsze kawałki.. uciążliwe jest zachodzenie jedzenia za druciki.. bo zawsze jak cos zjesz musisz iść wydłubywać to albo najlepiej myć zęby. w okresie kiedy nosi się aparat trzeba szczególnie dbać o higienę jamy ustnej, trzeba dokładnie myć zęby jak i przestrzenie między drucikami, zęby są wtedy bardziej podatne na pruchnicę i odwapnienia. kiedy dojdzie do pruchnicy trzeba iść najpierw do ortodonty który ściągnie druciki i zamek z zęba który ma byc leczony a następnie do dentysty który będzie leczył.. ja miałam problem że aparat czasami obcierał mi wargi i musiałam kupować maści do jamy ustnej i nie zawsze one działały a takie otarcia długo się goją, pieką i bolą okropnie. ale pomijając że jest to długa droga, jednak jest warta pieknego usmiechu i zdrowych zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez przerażał.. bałam sie bólu i śmiechu ze strony rówieśników.. fakt bólu było niewiele a znajomi jak gdyby nigdy nic.. jakbym nie miała.. nikt nawet nie zwracał uwagi.. jak poszłam do nowej szkoły znowu bałam sie odrzucenia czy głupich docinek jednak okzało się że każdy wziął mnie bardzo na powaznie a Ci którzy mieli coś do tego to jedynie gaali że musze być bogata skoro stać mnie nie parat :P wiec teraz to luksus posiadać cos na zębach ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taśmiunia
Ja mam w poniedziałek iść po separaory, póxniej założy mi pierścienie, a 7.08 dostanę aparat na górę. Niestety mam stłoczone i muszę usunąć czwórki u góry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam wyrywane czwórki i na górze i na dole... ale to wcale nie boli jak dobry lekarz.. i jak wyrywałam od razu 2 najpierw nagórze a po tygodniu 2 na dole... niej bólu mniej stresu i naprawde znieczulenie tak działą ze nic nie boli dopiero potem jakjesz to lekko boli jak zachaczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko nieraz trzeba na ten aparat długo oszczędzać!! Ja np. mam zamiar w sierpniu wyjechać za granicę żeby zarobić na niego pieniądze!! Mam nadzieję że skoro moim znajomym nie przeszkadza że mam krzywe zęby to może nie będzie przeszkadzało że mam aparat!! Ale mimo wszystko trochę się boję reakcji innych i mojej!!:/ ale mam nadzieję że będzie warto i to mnie pociesza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An.
Wczoraj miałam zakładany aparat stały. Strasznie się denerwowałam, ale nie było aż tak źle;P Najpierw p.doktor zaciągała mi takie niebieskie kółeczka(gumowe) na zębyAjjć;( Jednak całość jakoś przeżyłam. Jednak po trzech godzinach zaczęły mnie boleć dwa zęby, więc przez jakiś czas niczego nie jadłam.Wieczorem zgłodniałam, nie mogłam patrzeć jak wszyscy(reszta mojej rodziny)jadła kanapki z serem,ogórkiem itp.. Więc zaczęłam jeść chrupki kukurydziane(polecam)jednak żeby się nimi najeść trzeba zjeszć całą paczkę..;] Dowiedziałam się że przez około 6 dni będe cierpieć, jednak nie jest tak źle;p DLA TYCH KTÓRZY MAJĄ APARAT OD 2 DNI POLECAM ARBUZA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An.
Mycie zębów? Przeżyjesz;) Ja dostałam taką szczoteczkę do mycia zębów(jak mają mniejsze dzieci-podobna) do czyszczenia zamków. A druga to wygląda jak do mycia naczyczyń(tylko że jest miniaturowa) czyści się nią druciki;) No i oczywiście zwykła do mycia ząbków;) Pozdrawiam An.;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An.
Jeżeli ściera się wam jama ustna ortodąta powinien dać wam taki specialny wosk który się przykleja nad zamkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie byłam w piątek u ortodonty i okazało się że będę miała usuwane 4 i drut na podniebieniu żeby rozciągał mi trochę szczękę!! Ale zastanawiam się jeszcze nad założeniem aparatu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparaty są bardzo modne! Sama noszę a gumki każdy kolor mam inny :D Zakładanie nie boli. Nie mozesz tylko przez najbliższy tydzień po jesc twardych owoców. Co do mycia w aptece dostaniesz specjalną szczoteczke, która jest podobna to litery "V". Przeczytałam pytanie czy wada zgryzu może powrocic. Owszem może jeżeli przez pół roku po zdjęciu aparatu nie będziesz nosic takiego plastikowego "czegoś" przypominającego aparat wyjmowany. Ale to tylko na noc. Jak będziecie po "operacji" dajcie znac jak wam się nosi i podoba. Myślę że pomogłam. Jak jakieś pytania to prosze pisac. A co do próchnicy, to jak będziesz miała zamki to właśnie na klej przeciw próchnicy. A przebarwienia wystąpią jeżeli nie będziesz dbac o higienę, w tym przypadku mycia zębów 3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam nałożony aparat typu axis (ligaturowy albo bezligaturowy :P). Wiem, że nie mogę jeść w nim twardych pokarmów. Moje pytanie odnosi się do higieny. Czy mogę myć normalnie zęby w tym aparacie czy mam uważać na druciki i zamki? Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia21
Założyłam dziś aparat bezligaturowy na dół. Wiecie może po jakim czasie zrobi mi się ten gryz na tyle, żebym mogła normalnie zamykać buzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo skuteczne rozwiązanie, stały aparat ortodontyczny był moim przyjacielem przez dwa lata, ale nie żałuję...efekty są naprawdę super, a robiłam go w tej klinice stomatologicznej: http://medicodent.pl/ortodoncja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×