Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kamamnma

straszne zęby i lęk przed dentystą

Polecane posty

Gość kamamnma

mam 20 lat i straszne zęby w opłakanym stanie. myję 3 razy dziennie, ale przez kilka lat miałam bulimię, która rozwaliła mi zęby i nie tylko. wstydziłam się strasznie iść do dentysty, nadal się wstydzę, ale nie mogę już wytrzymać z tymi zębami, nie chcę czekać aż zaczną boleć. mam próchnicę nawet w jedynce! z zewnątrz tego nie widać, ale czuję że mam słabe i chore zęby. Jak przełamać taki lęk przed dentystą? nie powiem przecież w żywe oczy że byłam bulimiczką. czy był ktoś w podobnej sytuacji, może polecicie jakąś wyrozumiałą dentystkę i w miarę na studencką kieszeń (6 dziur to minimum mam) - z Warszawy? jak byłam mała to miałam sytuacje że dentystka krzyczała, mam uraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikara ma
ja tez mam ten problem co Ty ,strasznie sie boje,chociaz juz teraz wiem ze dzisiejszy stomatolog to nie to co kiedys,wszystko mozna robic na znieczuleniu i praktycznie nic nie czuc a samo znieczulenie nie boli,przynajmniej mnie tez musze sie zorganizowac i pojsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzębionaaaaaaa
kiedys sie balam.teraz juz nie .moge isc nawet teraz.. jak to sie stalo? maialam nieciekawe zeby i cale zycie problemy z bolem ,prochnica itp. stanelam przed lustrem .wyszczerzylam marna imitacje zebow i wyobrazilam sobie piekne ,biale zdrowe zeby.beczec mi sie chcialo bo wiedzialam ,ze nic z tego nie bedzie:O ....jednak odwazylam sie ! spedzilam troche czasu na wizytach.leczenie w znieczuleniu wiec NIC nie boli.zeby pokryla specjalnym kompozytem i wybielila:) mam zeby z marzen!moich marzen!!!!!dlatego moge isc wiercic nawet teraz bo NIE BOJE SIE ZUPELNIE!nagroda sa piekne zeby. dlatego spelnij swoje marzenie!!! dasz rade! a o wstyd sie nie martw!teraz jest z duza konkurencja wiec dentystki sa mile.jak nie -wstan z fotela i wyjdz.znajdziesz swoja .zobaczysz. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzębionaaaaaaa
moge polecic moja dentystke......o ile jestescie z zielonej gory:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamamnma
no właśnie bólu się nie boję - boję się wstydu przed drugim człowiekiem, że doprowadziłam się do czegoś takiego. wygląda jakbym nie myła zębów z 10 lat, mam je pokruszone, czarne, masakra! wszystko przez kwasy żołądkowe, kilka lat bulimii. jestem z warszawy, są tu jakieś bulimiczki które mają taką dyskretną i pełną zrozumienia dentystkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pij dziurawiec
Autorko, ty naprawdę przesadzasz. Ale chyba bulimicy i anorektycy są zawsze przewrażliwieni na punkcie wyglądu. Ja od roku chodzę bez górnej dwójki bo zbieram kase na ten ząb. A do leczenia to mam chyba ich z dziesięć. DEntystka to lekarka, i nikt ze zdrowymi zębami do niej nie chodzi. Więc nie histeryzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtfhyj
nie ma co się wstydzic, dentysta niejedno widział, a nie ma preawa wysmiac czy coś. ja mialam tak samo, okropne zeby i wstyd że doprowadzilam sie do takiego stanu. w koncu uswiadomilam sobei ze bedzie tylko gorzej i w sumie co mnie obchodzi co powie czy pomysli a ja bede miala po tym ładne zeby. no i tak jest:) dentrystka ani slowa nie powiedziala tylko zabrala sie za leczenie. mam juz zdrowe wszystkie zeby i juz sie nie wstydze usmiechac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to powiedz jej ze
mialas bulimie jej powiedz zrozumie, ja opoiwedzialam mojej o tym to sie poplakala, jak opowiadalam o 8 latach rzygania i meki, to nie wstyd, tylko choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allright
idź do dentysty,którego nie znasz i do którego nie zamierzasz iść już nigdy więcej.:P a tak naprawdę to nie masz co przejmować się reakcją denstysty,bo on jest od załatwiania takich problemów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepppos
zadbaj o zeby bo to stwarza powazne problemy dla zdrowia (serca itd) radze odwiedzic lekarza ktory jest po prostu profesjonalista, jak chcesz to moge Ci polecic np Rozwadowskiego z Krakowa, dobry specjalista na pewno nic Ci nie powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga88
witam, mam ten sam problem czyli 22 lata i zęby w opłakanym stanie, u dentysty nie byłam od 10 roku życia, nigdy nie miałam wpojonego ze trzeba dbać o zęby i regularnie odwiedzać dentystę. no ale ostatnio się zebrałam i odwiedziłam świetną panią stomatolog po obejrzeniu mojego uzębienia powiedziała że mam bałagan w buzi i dużo jest do zrobienia dużo usuwania itp. być może nawet będę miała koronki na zębach, załamałam się i beczałam chyba 2 dni chociaż na wszystko byłam przygotowana, teraz czeka mnie długie leczenie i sporo wizyt ale myślę że warto bo za jakiś czas będę miała piękny uśmiech i porządek w jamie ustnej. dlatego namawiam wszystkich żeby przełamali swój wstyd i strach i zabrali się za swoje uzębienie. nie leczone zęby mogą być groźne w skutkach, powstają torbiele pod zębami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko pytam.,.,.
lepiej sie przelamac i wyleczyc zeby niz wieku 20-kilku lat chodzic ze sztucznymi:O ale wybor nalezy do ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylonka
Nie ma co się bać specjalisty. Wystarczy trochę poszukać by znaleźć kogoś kto nie będzie straszył tylko jak człowiek podjedzie do problemu i fachowo się zaopiekuję. Ja po przeprowadzce do Krakowa bałam się iść do nowego stomatologa, ale ból zęba bardzo szybko zmusił mnie do tego. Zaczęłam chodzić na Zwierzyniecką do Alfa dental i jestem zadowolona. Ceny są ok i nikt mnie nie zastrasza. Poza tym czuję, że moje zęby są pod dobrą opieką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malyrycerz
mam podobne zdanie, że nie ma się co bać dentysty. Ja sam należę do tych bardziej strachliwych, ale powiem wam, że bardziej niż dentysty boję się tego, że mi zęby wypadną. Więc wybieram mniejsze zło, czyli chodzę do dentysty regularnie, przynajmniej się bardzo staram zaglądać do doktora Rozwadowskiego co pół roku. Poza tym jak się ma fajnego dentystę to się zapomina o strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcde;
nie ma co się bać dentysty ? przecież po pierwsze wizyty często są bolesne, a po drugie to bywałem u wielu dentystów większość z nich to chamy, odnoszą się do pacjentów nieładnie i podniesionym głosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teraz juz dentysta
nie krzyczy .Mysle ze powinnas powiedziec o swojej bulimi ,to zaden wstyd ,choroba jak kazda inna ,moze dopasc kazdego , lekarz to czlowiek na poziomie ,zrozumie ,idz nie zwlekaj szkoda zebow ,ratuj je poki czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kula:]
powiedz o bulimi, to cie 'usprawiedliwi' ze stanu zebow. ludzie sa rozni, lekarze tez. jak cie opierdoli typu "jak tak mozna zygac psuc sobie zdrowie!" itd to mowisz mu dosadnie i wychodzisz. zostaniesz w gabinecie u takiego co wie, co to bulimia, jakie ma podloze, ze to nie z 'glupoty'. pamietaj. ludzie sa rozni. nie znaczy ze maja racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy krzyczy czy nie,
to zależy od sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
A co go ma opchodzic fakt czy zygasz,czy nie ,przychodzisz do dentysty ,a on ma leczyc zebe ,ot i cała filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura, bzdura ,bzdura
Mogłabym polecić mojego dentystę ale jestem z Małopolski. Myślę jednak, że czasy, w których dentysta odnosił się po chamsku do pacjenta-już minęły...:O Co do straszenia bólem przy leczeniu: ZAWSZE proszę o znieczulenie, chyba, że dentysta zapewnia, że nic nie będzie bolało...:D I nigdy mnie nie bolało!!!! Ludzie! Jest XXI wiek! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
bzdura, bzdura ,bzdura,napisz Ludzie jest niestety XXI wiek i teraz juz człowiek jest tylko przedmiotem do robienia kasy,nikt nie bedzie dbał o wasze zdrowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura, bzdura ,bzdura
Właśnie dlatego, że się płaci obchodzą się kulturalnie...Klient nasz pan...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
No nie wszyscy obchodza sie kulturalnie,jak maja lepsze zródło to specjalnie odpychaja nieproszonego klienta,ja taki przypadek znam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura, bzdura ,bzdura
Łaski nie robią...Nie ten, to inny...:D Może warto popytać wśród znajomych? Może kogoś sprawdzonego polecą? Dziewczyna ma sporo ubytków więc jest łakomym kąskiem a dentystów jest wielu...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
A robią łaske,bo Ci tak uprzykrza wizyte ze sama zrezygnujesz:)a ze dentystów jest wielu to wiadomo ,ale wiekszosc to partacze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam to samo!! Mam od 4 lat dziure w jednyce, boje sie jak cholera ale postanowilam w tym tyg zadzwonic i umowic sie na wizyte. Mozecie mi mniej wiecej przyblizyc cene takiej wizyty? Glowa do gory nie jestes sama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcde;
"Myślę jednak, że czasy, w których dentysta odnosił się po chamsku do pacjenta-już minęły" jeszcze 3-4 lata temu odnosili się po chamsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nsdhfhsfuh
cena plomby to 120-150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozbyć się strachu przed dentystą na pewno łatwo nie jest, ale powiem wam, że mnie bardziej przeraża fakt, że mogą mi zęby wypaść, a to powoduje, że staram się chodzić do dentsyty regularnie. Nie jestem raczej strachliwa, ale mimo wszystko przekraczając próg Galerii Uśmiechu nie czuję się komfortowo, serduszko bije mocniej, trochę pomaga jak sobie w poczekalni pooglądam firm o rybkach i myślę, że ja jestem tam w tej wodzie i sobie tak nurkuję pływam. Potem jak siadam na fotelu to dalej myślę, o tych rybach, jak się zapala ta lampa to staram sobie wyobrazić, że to słonko jest, trochę pomaga. Więc mimo wszystko warto chodzić do dentysty regularnie, poza tym jak się wcześniej znajdzie ubytek, to mniej boleć będzie albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijutek
możecie polecić mi jakiegoś stomatologa w warszawie, który bez krytyki i pewną dozą wrażliwości pomoże mi się uporać z problemem ? przy obawie i wstydzie nie można wybrać się do pierwszego lepszego gabinetu .. :/ z góry dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×