Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

somax

swędzące bąbelki na spodzie stóp

Polecane posty

Witam serdecznie ok. 2 miesiące temu na podbiciu moich stóp pojawiły się bąbelki wypełnione jakimś płynem. Bąbelki były płaskie, lecz na skutek pękania wydobywający się "płyn" spowodował rogowacenie się naskórka. To "uczulenie" powoli się powiększało. Zaczęło się mniej więcej od środka stopy i szło w kierunku pięt jak i w górę stopy - głównie na bok w kierunku kostki od strony wewnętrznej stopy. Dodam, że bardzo to swędziało. Dwie tego typu plamki pojawiły się również na "kciuku stopy" od strony zewnętrzej palca. Jednocześnie na nadgarstach pojawiła się podobna wysypka również od strony wewnętrzej dłoni, włącznie z lekką wysypką na dłoniach (wewnątrz). Sądząc, że to jakaś zmiana grzybiczna, kupiłem lamisilat i regularnie to smarowałem biorąc jednocześnie tabletki ketokonazol (konkretne leczenie w przypadku grzybicy). Obstawiałem grzybicę, ponieważ często bywam na basenie, a wiadomo, że tam warunki do rozwoju grzyba są najlepsze. Po stosowaniu tego leczenia przez ok. 2 tygodnie (tabl.) i jakies 3 tygodnie smarowania - skóra po wysuszeniu w końcu się złuszczyła, a pod nią była świeża już zdrowa skóra. Od czasu leczenia minęły jakieś 3 tygodnie i znowu zaczynają pojawiać mi się jakieś swędzące zaczerwienienia na stopach dokładnie w tych samych miejscach (w międzyczasie brałem antybiotyki, bo byłem chory - nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie). Zaczyna mnie to irytować. Zakupiłem tym razem maść Daktarin i wznowiłem jedzenie ketokonazolu (został jeszcze po poprzednim leczeniu). Zdaję sobie sprawę, że te tabletki "trochę" dają po wątrobie, ale chciałbym, żeby to ustąpiło jak najszybciej... o ile to grzyb... bo może to zbieg okoliczności, że ostatnim razem leczenie pomogło. Czytałem wiele o różnego rodzaju grzybicach i najbardziej pasowałoby to pod odmianę potnicową... Sam nie wiem, bo ekspertem w tym temacie nie jestem... Zauważyłem również, że gdy psikam jakimś perfumem na skórę, to również powoduję zaczerwienienie i lekkie swędzenie... Myślę, że takie właśnie psikanie ostatnim razem na nadgarstki mogło spowodować jakąś reakcję alergiczną lub po prostu wzmożyć efekt uczuleniowy... Poniżej zamieszczam kilka zdjęć zrobionych przed kilkoma minutami: Stopa lewa: http://img51.imageshack.us/img51/6949/lewa1.jpg http://img191.imageshack.us/img191/3269/lewa2.jpg http://img686.imageshack.us/img686/9312/lewa5.jpg Stopa prawa: http://img20.imageshack.us/img20/8186/prawa1.jpg http://img686.imageshack.us/img686/6325/prawa2.jpg Na niektórych widać jeszcze ślady po poprzednim razie... Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu problemu i ewentualne sugestie co z tym można dalej zrobić... Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalenie zajeta
szkarlatyna jak nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalenie zajeta
mysle o szkarlatynie bo....moje dziecko choc szczepione zlapalo niewiadomo skad,najpierw goraczka z dreszczami niewysoka,potem bable na stopkach i raczkach,do tego strasznie swedzialo.A pani doktor zapisala tylko wapno,i gdyby ni przypadkowa wizyta w pogotowiu rat niewiedziala bym co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dermatolog to jedno, ale badania alergiczne to drugie. i nie mów, że jesteś dorosły i nigdy alergii nie miałeś (moja babcia dorobiła się takowej na starość!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkarlatyna to raczej nie jest... Problemów z alergiami nigdy nie miałem, ale oczywiście nie wykluczam niczego. Rozumiem, że nikt z Was nie obstawia jakiś zmian grzybicznych? Czym najlepiej smarowac podrażnione miejsca w przypadku egzemy? Elocom został wymieniony... czy jest coś dostępnego bez recepty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze, mam to samo!!!!! Najpierw miesiącami na jednej stopie. Wygrało się wszystko, w dziś na drugiej stopie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100% grzybica z uczuleniem nie ma to nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grzybica, kup clotrimazol krem w aptece bez4recepty i smaruj codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałęś(łaś) o tym w 2009 mamy 2015 czy udało Ci się to wyleczyć,jeśli tak to zapodaj w jaki sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To łuszczyca krostkowa, niestety nawraca. Moczyć nogi w occie jabłkowym, w siemieniu lnianym rozgotowanym. Maści sterydowe na długo nie pomagają, więc szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy płyn z bąbla wydostanie się na zewnątrz to smarować octem jabłkowym [ja używałam octu własnej roboty] ,wieczorami robiłam okład watą nasaczoną tym octem ok 0.5 h a na noc smarowałam olejem rokitnikowym z Ukrainy. Zeszło w ciągu dwóch dni ale wciąż pozostaje łuszcząca się skóra a pod nią bolesne miejsca- nie rana, tylko tak jak pękajaca skóra na piętach. Bąble nie wróciły a minęły już chyba 4 miesiące. Grzybica to nie jest- nie chodzę na basen. U mnie zaczęło się to dziać po powrocie ze szpitala,po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj, mam to samo i też po powrocie ze szpitala po porodzie... nie wiem co już dalej robić.... wyleczyłaś to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mialam,ale kolezanka misla takie objawy w ciazy i po porodzie.Dermatolodzy rozkladali rece i nic nie pomagalo.Jedna madra lekarka wyslala ja do endokrynologa.okazalo sie ze to nadczynnosc tarczycy i po przyjmowaniu lekow na tarczyce problem zniknal,a skora jak u niemowlaczka gladziudka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś nowego na ten temat, ktoś doszedł co to za "ustrojstwo", ktoś wyleczył???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmagic
Dzięki wielkie " gościowi " za wklejenie linka z " dyshidrosis ". Szukałam bezskutecznie nazwy i przyczyny wysypu takich krost u siebie. Słyszałam różne diagnozy i teorie , ale to jest właśnie to ! Zamieszczone zdjęcia to potwierdzają. Nie znalazłam jednak nic na polskich stronach, niestety, a z opisów widzę, że wiele osób cierpi na to świństwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×