Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kahata

Torbiel pod zębem

Polecane posty

Od 7 lat mam torbiel pod 4rką górną prawą. Boli raz na rok przez ok. 2-3 dni. Bardzo się boję jakiegokolwiek zabiegu :( Nie mam ochoty nan narkozę ogólną :( Jestem załamana/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znnnnnzzzzzznnn
Jeżeli da się go wyleczyć to warto. Nic nie boli, bo ząb jest martwy, można to zrobić nawet bez znieczulenia, a i tak nie będziesz nic czuła. Nie bój się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dentystka powiedziała tak: "Mogę pani wyleczyć kanałowo ale nie ma pewności czy jakieś bakterie tlenowe nie wydostaną się z torbieli i wtedy pani napuchnie" :/ idę we wtorek do mojej długoletniej lekarki, mam nadzieję, ze Ona coś wymyśli. Nie przejmowałam się zębem i torbielą do czasu gdy w zębie pojawiła się dziura i nie zaczął reagować na zimno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... wczoraj mnie tak zdołowała, że miałam ochotę się popłakać i stamtąd wyjść. RTG zdjęcia mam obecne i sprzed 2 lat, w szerokości torbiel jest taka sama a na długość z tego co widać na RTG urosła o 0.5 cm. Jak długo torbiel może być w zębie? Czy zawsze trzeba ją usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaab
:-) Po prostu nie czekaj i zrób z tym coś... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajebiście się boje :( do dentysty nic nie mam póki to zwykłe leczenie... miałam kiedyś dłutowanie bo mi kawałek korzenia został po usunięciu. Usunięcie torbieli wykonuje chirurg stomatologiczny w gabinecie czy szpitalu? Narkoza? Znieczulenie? Ile to trwa? :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znnnnnzzzzzznnn
Torbiel się usuwa przy leczeniu kanałowym, przez zęba. Zwykłe leczenie kanałowe. ( No chyba, że resekcja-to wtedy u chirurga, przez nacięcie dziąsła.) Zapewniam Cię, że to nic nie boli, (jak ząb jest martwy, to nie może boleć.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znnnnnzzzzzznnn
W dzisiejszych czasach dużo można zrobić z zebami. Niekoniecznie trzeba usuwać, są możliwości leczenia. Jeżeli nad zębem jest torbiel, to jest on martwy, niekoniecznie musi być wcześniej leczony kanałowo, może sam obumrzeć. Nic z tych zabiegów nie będzie boleć!!! Nie bój się, to naprawdę nic strasznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znnnnnzzzzzznnn
Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo75
Witam, przeczytałam z zaciekawieniem całą rozmowę i chciałabym napisać o moim problemie. Od lat leczę górną prawą 4, ostatnio leczona była kanałowo 7 lat temu, właściwie to juz nie jest ząb tylko wypełnienie, zostały same ścianki z wypełnieniem. 2 tygodnie temu poczułam że ząb ten zaczął mnie boleć przy kontakcie z zimnem, zrobiłam prześwietlenie - okazało się że pod korzeniem jest torbiel. Konsultowlam sie z lekarzem, prosilam zeby doradzil mi co mam zrobic, czy usunąć i wstawic koronę czy moze wyleczyc torbiel chirurgicznie, zdecydowal ze nalezy usunąć. Termin wyznaczyl za tydzien czyli 13 listopada. Mam mieszane uczucia, bardzo chcialabym uratowac ten ząb,nawet jesli jest juz tak \"schorowany\' tym bardziej ze mam szeroki uśmiech. pytanie mam takie, czy jest mozliwośc wyleczenia torbieli kanałowo????? (na zdjeciu wyraźnie widać ze kanal byl leczony tylko do polowy korzenia) bardzo proszę o pomoc w tej sprawie .. dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzoanna92
Hej miałam torbiela po dwoma jedynkami i szczerze mówiąc w bardzo zaawansowanym stopniu i obeszło się bez zabiegu chirurgicznego :) miałam 3 wizyty czyszczace ząbki i leki zabeig prądem który nic nie boli :) naprawdę :D nie jest tak zle a pisze tak 16-letnia dziewczyna wiec no :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goyaaa1
ja mam terbiel nad jedynką i niestety prawdopodobnie od kilku lat. Olałam kiedyś ból zęba i teraz mam :( wczoraj zaczęłam leczyć tego ząbka i mam nadzieję że jest szansa że się uda Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząbkowa
tak czytam wypowiedzi...ja męcze się już dlugo z torbielami dlatego, że ząbki były źle leczone kanałowo;/ obecnie jestem w trakcie dosyć kosztownego leczenia endodontycznego....i niewiadomo jaki będzie koniec...o jakich zabiegach prądami mówicie? aha chce dodać, że już raz miałam chirurgicznie usuwaną torbiel...i w znieczuleniu miejscowym nie polecam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasss
własnie wrociłam od dentystki. Na RTG wypatrzyła u mnie torbiela, zaczeła wiercic (pozornie) martwego zeba. Okazało się , że jest żywy !! Ma pokazac moje RTG chirurgowi.Mam dorobić zdjecie panoramiczne zebów i przyjsc w poniedziałek. Prześwietlenie dotyczyło górnej 6,7 i 8. A ona powierciła mi w 5. Czemu tak? Jest jeszcze dopuszczalna diagnoza ,że to rosnąca 8 naciska na reszte i to nie torbiel tylko cos tam w zatoce. Mam opuchnięte dziąsła 6,7,8, lekki bol przy nacinięciu językiem na dziąsło. Nie wiem co o tym myśleć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia9
Cześć wszystkim!! Czytałam Wasze rozmowy i mam ten sam problem. Wczoraj dowiedziałam się, że mam torbiel pod zębem, górną 5. Dentysta powiedział mi, że sama muszę podjąć decyzję, czy chcę usunąć zęba, czy dalej go leczyć, oczywiście odpłatnie. Ryzyko występuje takie, że po kosztownym leczeniu zęba jeśli zacznie on boleć to będę musiała go i tak usunąć. Torbiel może się powiększać, może pozostać taka sama, ale nie wchłonie i nie usunie się samoistnie. Mam mieszane uczucia, bo jeśli wydam kupę kasy a niedługo będę i tak musiała go usunąć. Dowiedziałam się również, że wcale nie musi tak być. Torbiel może nie dawać oznaków istnienia. I sami rozumiecie, nie wiem co mam robić! Wstępnie podjęłam decyzję o leczeniu tego zęba, tym bardziej, że wcześniej zmuszona byłam usunąć trzy zęby. Jestem załamana całą sytuacją. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 32lata
ja nie mam nad zębem ( np. na górze=dziąśle) tylko mam pod zębem. stomatolog kazał iść do chirurga stomatologicznego, chirurg ten stwierdził,że trzeba usunąć górną dwójkę i torbiel. To prywatny gabinet zabieg ma trwać ok. 2godz,1 dzień przed zabiegiem mam wziąć antybiotyk...zabieg na początku kwietnia ( koszt ok 350zł), martwię się bo chiryrg powiedział,że być może będzie potrzebny drugi zabieg jak przy pierwszym nie uda się wszystkiego usunąć. Nie wiem co mnie czeka, czy ten zabieg jest konieczny, czy ktoś miał coś takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mmmaaaammm
torbiel korzeniową i jest duża...na podniebieniu pod zębem..a na zdjęciu=prześwietleniu widać,że torbiel zaczyna się tam gdzie kończy się korzeń..co mam robić..gdzie iść???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnKyL
Hej :( Czytam Wasze Wypowiedzi na ten temat i jestem troche w szoku..! Od niedawna okazoło sie ze mam torbiela ale na górnej dziąśle wiem ze to troche głupio brzmi .. x( Ale nie wiem co robic.. czytałam tu ze jezeli ząb jest martwy znaczy ze sie rusza itp. to łatwo go wyleczyc .. I czy trzeba go odrazu usuwac czy cos.. Bardzo sie boje ! poniewazz od 3 miesięcy nie byłam u lekarza z tym problemem.. ;/ Powedzcie mi cos na ten temat Prosze.. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakażony
Ludzie róbcie wszystko żeby pozbyć się torbieli. Miałem 2 pod kanałowo leczonymi zębami. Oprócz cyklicznego bólu tych zębów, nabawiłem się przez (wg lekarzy) owe torbiele zapalenia skóry na głowie (podobne do łuszczycy) i zapalenia stawu biodrowego. Jak dentysta mówi rwać nie wahajcie się (zawsze można wstawić), a np ze strupami na głowie muszę się męczyć cale życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 32lata
dziś chirurg wykonał zabieg usunięcia torbieli i zęba, w znieczuleniu. trwało to ok 2 godziny, mam nadal brać antybiotyk i jeszcze dwa inne leki. Napisze jeszcze ŻE NIGDY TEN ZĄB MNIE NIE BOLAŁ...więc nie wiem skąd ta torbiel się wzięła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! mam ten sam problem.5 dni temu zaczął mnie okropnie boleć ząb! (dwójka od góry z lewej strony) , nie moglam w nocy spać,płakałam czułam taki puls w zębie i promieniował ten ból na zęby sąsiednie, następnego dnia dopiero udałam się do dentysty . Dentystka zrobiła mi zdjęcie rentgenem i okazało się ,że to torbiel..powiedziała\'Boże przecież Ty musiałaś z bólu po ścianach chodzić\' i co dalej : wstrzyknela znieczulenie w dziąsło na dwójka wydawalo mi sie jakgdyby nos i warga miala wielkość nie wiem wieksza od twarzy hehe pozniej zrobila dziurke i kanalowe leczenie i przy tym masa jakis strzykawek z jakimis plynami zeby odkazic,nastepnie jakims pradem cos tam, pozniej wlozyla kilka wacikow i zakleila czyms, ale bolalo nadal i na 2 dni pozniej poszlam z now okazalo sie ,ze nie podzialalo(zalezy od organizmu) i trzeba bylo mi to zostawić otwarte.. teraz jestem z otwartym zebem czasami po jedzeniu musze wkladac\'miazgociag\' i przekrecic kilka razy gdyz jak wejdzie mi tam jedzenie to jakas masakra!!!! nie da sie wytrzymac nawet milimetr jedzienia.. jezeli nie wyschnie mi ta ropa w zebie bedzie resekcja. Ogolnie zabieg nie bolal nic a nic :) nastepna dwojka tez bedzie do leczenia..,ale jeszcze nie boli. I narazie musze sie pozbyc bakteri z jednego zeba a dopiero pozniej drugi.. Aha i musze jeszcze zrobic pantomogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka_91
Hej wszystkim. Mam usunąć zęba z torbielą. Strasznie się boję, choć wiem, że jest ona małych rozmiarów i dentystka powiedziała mi, że lepiej usunąć (lewa górna szóstka). Czy ta torbiel będzie usunięta ze zębem, czy jak ?? Boję się, że będzie boleć niż przy zwykłym usuwaniu :( Co mam zrobić ?? Dentystka mnie uspokaja, że to nic poważnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annsb
Pewnie,że torbiel zostanie usunięta wraz z zębem.Co do bólu,to zależy ,bo może trochę mniej działać znieczulenie,ale nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi22
Witam ja w 2006 wymienialam plombe w zebie w 2008 w lipcu zobaczylam bolwe kolo6 dolnej.znikla jak bralam antybiotyk, potem znowu sie pojawila i lekarka stwierdzila ze to torbiel zab nie boli ale boje sie ze urosnie i postanowilam isc do chirurga boje sie bo slyszalam e nacinaja daja saczki czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po i Przed
Miałem usuwaną torbiel wraz z resztą ukruszonego zęba - górną piątką. Zrobił mi to chirurg stomatolog, zabieg trwał może z pół godziny znieczulenie podziałało bardzo dobrze zero bólu. teraz od kilku miesięcy zacząłem odczuwać wypychanie zęba, dolnej piątki. Dowiedziałem się, że to nie doleczony kanałowo ząb, stało się tak, że ropa nie mając gdzie się wydostać poszła w dziąsło. W ten czwartek idę na zabieg, torbiel zrobiła się taka, że zahacza o dwa korzenie - czwórki i piątki, spróbujemy uratować oba zęby - jest duża szansa. Najpierw trzeba je zaleczyć i oczyścić kanały, potem (kolejny dzień) czwórkę i piątkę od strony dziąsła się przytnie - końcówki które miały kontakt z "ropą" i uległy zepsuciu, następnie je się "zacementuje" od spodu. Czyszczenie torbieli i dmuchając na zimne pobranie próbek na badania histopatologiczne. Chce to wyleczyć i mieć już za sobą, bez leczenia może powstać wiele komplikacji. Poprzednie usunięcie torbieli i trudnego chirurgicznie koniuszka zęba poszło dobrze, więc jest zapał by i to oczyścić do cna. Koszty: leczenie kanałowo 2 zębów ok 160zł, usunięcie torbieli z zabiegiem ok. 300zł, badania histopatologiczne ok 30-80zł. Mam apel do wszystkich wybierajcie dobrych stomatologów, którzy mogą prześwietlić ząb podczas leczenia kanałowego - wtedy będzie wiadomo czy oczyścili cały kanał czy tylko część i powinno się udać bez późniejszych komplikacji w postaci torbieli!!!!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parteryka45
torbiel żeby usunąć robi się resekcje czyki ucięcie wierzchołka zęba razem z torbielą a potem się zaszywa i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×