Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katarzon

Wieczny Katar...

Polecane posty

Gość katarzon

Witam,otóż moim juz dlugo trwajacym problemem jest katar .To trwa juz dobre kilka miesiecy.Bylam u lekarza on stwierdzil ze nic mi nie jest moze lekkie tylko zapalenie zatok bo wczesniej mnie bolaly.Przepisal mi i tak lek sinupret i alertec ale skierowanie do alergologa nie chcial mi dac ani wymazu.dalam sobie spokoj ,teraz od jakiego momentu nie dosc ze mam katar ktory jest zolty gesty i nie da sie wydmuchac mam jakas czerwona gulke na nosie ..nie wiem co to kurna jest juz mam strasznie dosyc tego kataru bo nie moge oddychac a wydmuchanie tego doprowadza mnie do szalu..jutro udalo mi sie zalatwic wymaz..zobaczymy co z tego winkinie.Pisze to bo moze ktos z was mial cos takiego albo zna przyczyny.Dodam ze to sie pojawilo od momentu kiedy mam psa i stwierdzono u niego gronkowca ,ale nie wiem czy brac to pod uwage.Pozdrawiam. tylko bez zadnych dennych odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał ten sam
problem, katar przez długi czas, nic nie pomagało. Poczytałam fora, znalazłam opdpowiedni le, który pomógł nie jednej osobie. Kupiłam właśnie Sinupret i tym go wyleczyłam:) co prawda to nie jest tania kuracja, kosztuje ok 50 zł ale może Tobie też pomoże? Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymaz z jamy ustnej
oraz nosa nie zawsze jest 100% pewny. być może katar jest alergiczny skoro pojawił się od momentu pojawienia się psa. ja mam katar, kaszel, chrypkę i stan podgorączkowy od roku - nikt nie wie co i jak. odwiedziłam już chyba wszystkich lekarzy: od laryngologa po kardiologa u mnie w mieście, i nic =/ pomimo, że nie raz wymazy "nie wychodziły", poczekaj na wyniki; aczkolwiek może Tobie się uda dowiedzieć ja miałam wymaz z jamy ustnej i nosa, dużo to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobne oświecenie
Katar jest wirusem i jak opryszczka pojawia się po osłabieniu organizmu np. stresem, przeziębieniem, niedożywieniem, niedospaniem etc. rzadziej od czyjegoś kichnięcia. Sam katar powinien ustąpić po 7 dniach zgodnie z porzekadłem, że leczony twa tydzień a nieleczony 7 dni. Najgorsze są skutki pokataralne, kiedy pojawia się infekcja bakteryjna, kiedy dochodzi do stanu zapalnego. Rada: zmusić organizm i jego Układ Immunologiczny do pracy poprzez płukanki roztworem soli, azulanu, dentoseptu i hartowanie zimną wodą. Dalej: prawidłowe odżywianie i oczyszczanie z toksyn. Zresztą masz tu odpowiednie linji do postudiowania i realizacji: Notabene, nie ma leków/sposobów cud na zdrowie, urodę, zatem jedyną radą, to realizacja 5. punktów : 1.prawidłowe odżywianie, postudiuj dokładnie t. „Chudnij bez wyrzeczeń, „Zasady dietetyczne, W walce z chorobą i w profilaktyce należy zastosować dietę surową owocowo-warzywną http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ 2.wysiłek fizyczny-rekreacyjny na poziomie potu i sauna sucha raz/tydz. To i wiele innych wiadomości znajdziesz pod linkiem: WWW.vademecum.zdrowia.prv.pl 3.higiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne, w tym trening autogenny wg Mironskiego, szczegółowo postudiuj temat z www pn.STRES 5. systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, tu masz link do filmu http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 Technika płukanek: jedną dziurkę nosa przytkać a roztwór wciągać drugą dziurką i tak na zmianę, aż poczuje się roztwór w buzi. Niech ktoś wierzy nie wierzy, ale ja takimi płukankami usunąłem klesiellę, wywołującą zapalenie płuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobne oświecenie
sorki, ma być klebsiella: Pałeczka zapalenia płuc (Klebsiella pneumoniae) otoczkowa, nieprzetrwalnikująca, bezrzęskowa bakteria Gram ujemna o dużej zjadliwości. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobne oświecenie
równolegle dodaj inhalacje inhalolem. Technika: na lekko parującą wodę w garnku kola kropel inhalolu, naktyć dłowę ręcznikiem i wdychać opary przez kilka minut. Powtarzać kilka razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzon
Dziekuje ze ktos kto sie podal za mnie no i podaje takie fajnee rzeczy:DD,no tak i u mnie sie zgadza ,ten katar u mnie trwa dlugo i opryszczka tez sie czesto pojawia ..a dziwi mnie fakt ze nie mialam goraczki od wiekow tylko caly czas opryszczka albo te zatoki i katar..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klu.pa4
Hej hej ja też mam taki mały duży problem. Mam katar, którego nie da sie wydmuchać prze jakies 2,5 roku byłam u kilku lekarzy, jeden przepisal mi atbletki ktore uwalnialy mi ten katar ale niestety coś takiego mam, że jak nie mam wolnego nosa to oddychać nie umiem, spanie i koncentrowanie sie na czymkolwiek jest dla mnie nie istniejącym elementem, dlatego ciągle używam aerozolu do nosa NASIC ktory mi tylko pomaga:) drugi lekarz powiedział, że mam alergie ale keidy zrobiłam prywatnie badania alergiczne nic nie wykazaly po tych badaniach już nic ze mną nie robił.. chyba mnie olał :P mam zamiar sie wybrać znowu do lekarza bo nie dość, że ja się męczę to do tego mój portfel. A chciałam dodać, że zawsze miałam problemy z ukladem oddechowym m.in. z migdałami, tarczycą i zatokami..Co to może być? co mam zrobić o co sie pytać? może ktoś coś będzie wiedział na ten temat bo ja już naprawdę nie mam siły :) pozdro! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli macie tak długo katar bardzo prawdopodobne że macie bakterię np. chlamydia. Nalezy zrobić badanie/ ymaz na tą bakterię- koszt ok 60 zł. Wóczas lekarz przepisze antybiotyk na tą właśnie bakterię. Moj siostra miała takie same objawy i wyleczyła właśnie w taki sposób. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od razu wiedziałam że wielkich pieniędzy za inhalator nie chcę wydać i szukałam raczej czegoś tańszego. Kupiłam za 100 kilka złotych Sanity Simple. Bardzo wygodna konstrukcja, nie jest to duży automat, ale raczej coś o skromniejszych wymiarach, ale kompresor ma wydajny. Szybko można dużą dawkę leku do dróg oddechowych dostarczyć. Sprzęt pracuje jakby w 3 trybach w zależności od tego jak głęboko lek ma trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinka990
Do inhalacji to mnie w ogóle brat namówił jeszcze w tamtym roku. Aparat mam polskiej roboty Simple Sanity i jest w porządku, nie hałasuje, mało waży, szybko podaje aerozol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inhalujemy się głównie przy przeziębieniach i bardzo się taka metoda sprawdza, co do urządzenia to mamy Simple, prosty, mały, idealny do mieszkania przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowałam się w czerwcu żeby kupić inhalator w związku z alergią i wybrałam Alergia Stop, jest efekt po takich sesjach, można łatwiej przetrwać pylenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z takich mniejszych i bardziej mobilnych inhalatorów to na pewno Simple Sanity mogę polecić, bardzo poręczny kształt, prosta obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystamy z inhalatora Alergia Stop u nas w domu i fajnie sobie radzi, aerozol jest wygodny we wdechu nie podrażnia, przechodzi w głąb, nie zatrzymuje się tylko na ściankach jamy ustnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podoba mi się jak w zestawy swoje produkty łączy Sanity, można kupić taniej praktyczne akcesoria, ja zamuwilam Baby i Rozgrzewający Jednorożec czyli inhalator i termofor – oba zrobione typowo pod małe dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrą inwestycją był Baby Sanity, ogólnie tych inhalatorów dla małych dzieci trochę jest w sieci, mnie przekonało że to polska firma, że ma atesty kliniczne i też sam kształt, design

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zestawy Sanity, my używamy kompletu Inhalator Baby + Rozgrzewający Jednorożec wyszło dużo taniej niż gdybym zamawiała osobno termofor i osobno inhalator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszechstronnym inhalatorem jest mój Baby bo niby stworzony z myślą o niemowlakach ale jak sama potrzebuję się podleczyć to też korzystam z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo nam fajnie działa Simple, mogę go przy infekcji użyć, przy poważniejszych zapaleniach, albo żeby po prostu nawilżyć śluzówkę, która im się regularnie przesusza a od takiego przesuszenia to już tylko krok do poważniejszej choroby i L4 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpowiem dwupak inhalator Baby + jednorożec marki Sanity, moje dzieci bardzo sobie chwalą inhalator i tak samo termofor, a przydają się oba urządzenia wyjątkowo często w taką pogodę jaka jest za oknem od miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używamy u nas w domu modelu Alergia Stop, prosty funkcjonalny wygodny inhalator, idealny do zabrania ze sobą w podróż a my akurat często gdzieś jeździmy z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowałam ten zestaw inhalator Baby + rozgrzewający Jednorożec już parę miesięcy temu i ciągle obie rzeczy działają tak samo sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ja też dorzucę i podpowiem Simple. Nazwa inhalatora jest wyjątkowo trafiona bo sprzęt jest faktycznie uproszczony w budowie i działaniu. Nawet bez czytania instrukcji obsługi tak na upartego można sobie tutaj poradzić z dodaniem leku i uruchomieniem inhalacji...choć radzę jednak wcześniej przeczytać instrukcję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam też się super sprawdza inhalator Baby i rozgrzewający jednorożec, dwa bardzo praktyczne rozwiązania dla chorującego dziecka...a mamy dwójeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjk

Jak szukasz takiej fajnej propozycji na prezent dla dziecka to w sprzedaży Sanity ma zestaw z jednorożcem rozgrzewającym i inhalatorem Baby specjalnie dla dziecka. To takie fajne połączenie, które będzie nieco innym prezentem niż kolejne zabawki, a jednocześnie w praktyce dobrze się sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik

Wypróbuj Pelafen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×