Odpowiedz na ten temat

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

• Kasa dla Każdego 2017.10.13 [11:30]
    Jeśli chcesz sobie dorobić do wypłaty, to zapraszam Cię do panelu internautów Opinie
    Jest to ogólnopolska społeczność badawcza, w której uczestnicy wypełniają ankiety on-line i dzielą się swoimi opiniami na temat produktów, usług, kwestii społecznych. Za każdą wypełnioną ankietę przyznawane są punkty (z reguły po kilkaset pkt), które można wymienić na wynagrodzenie pieniężne (10 000 pkt to 50zł). Dlatego myślę, że może Ci się spodobać!
    Jeśli chcesz zostać członkiem panelu Opinie kliknij na poniższy link:
    http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=762 15207
    i wypełnij ankietę rejestracyjną (zajmie to nie więcej niż 3 min.).
    Ankiety wysyłane są na adres e-mail, którego uzyłeś/aś podczas rejestracji do serwisu, tak więc sprawdzaj regularnie swoją skrzynkę mailową! Pojedyncza ankieta warta jest od 100-1400 pkt (0.50-7zł).
    Program nie pobiera żadnych opłat rejestracyjnych, tak więc nic Cię to nie kosztuje - możesz jedynie zyskać.
  • Iwona3004 2017.10.14 [18:58]
    Gosc 44.
    Co u Ciebie, jak sie czujesz...troche sie martwie....
    Iwona
  • gość44 2017.10.14 [21:37]
    Hej Iwona, wróciłam do zywych... Zczęłam po trochu wciskać w siebie jedzenie i powoli odzyskuje siły. Zczęłam też brac probiotyki i debutir i jakby taki spokój mam w jelitach,a biorę dopiero 2 dni, oby nie zapeszyć. W piątek rano byłam w przychodni na badaniu krwi, moze wyniki będa w poniedziałek. A Ty jak się czujesz. Pozdrawiam Anka
  • Iwona3004 2017.10.15 [12:06]
    Gosc 44.
    Czesc Anka.
    Nareszcie wiem jak masz na imie usmiech.gif .
    Ciesze sie ze u Ciebie poprawa i wrocilas do zycia...a u mnie od wczoraj znow troche gorzej, wczoraj caly dzien kamien na zoladku, bulgotania, przelewania w jelitach...dzis biegunka, scisniety zoladek i bulgotanie w zoladku a nie w jelitach, kreci mi sie w glowie....nie jadlam nic innego czy nowego co mogloby zaszkodzic...mysle ze to z nerwow...jutro znow do pracy i mam juz stresa...w srode mam pierwsza rozmowe z psychologiem, zobaczymy co mi powie...
    Pozdrawiam.
    Iwona
  • gość44 2017.10.18 [11:17]
    Cześć Iwona, jak Twoje samopoczucie? U mnie nie jest zle, choć wczoraj męczyła mnie zgaga Ale w jelitach jest lepiej, paradoksalnie to przeziębienie, a dokładniej głodówka uspokoily mi jelita, no bo jak to można wytłumaczyć.mam małe odbijania i przelewania. Cały czas zakwaszam żoładek i biore probiotyki. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Nie będę juz czekac na badania, jezeli mnie lekarz skieruje to ok, a jak nie to nie. Zamówiłam sobie rózne suplementy ze Stanów, dziś będę mieć paczkę, resztę szukam tu. Oczywiście jest to na SIBO, i zapalenie błony sluzowej żoładka. Mam nadzieję na uzdrowienie. Pozdrawiam Anka
  • Iwona3004 2017.10.18 [18:50]
    Gosc 44.
    Czesc Anka.
    Naprawde sie bardzo ciesze ze jest Ci lepiej kochana...napisz mi prosze nazwy probiotykow ktore bierzesz, tez sobie kupie....u mnie z tym zakwaszaniem to jeszcze za wczesnie, probowalam wode z odrobinka soku z cytryny i myslalam ze mi zoladek eksploduje i mialam straszne palenie...kurde dzis tez za duzo nie zjadlam, boli mnie, przelewa sie itd....rano prawie zemdlalam w lazience....
    Bede miala terapie one to one z psychologiem, kilka sesji na poczatek, zobaczymy....
    Napisz jutro o cudownej paczce z USA....jakie cuda przyslali usmiech.gif .
    Chcialabys sie wymienic mailami?
    Pozdrawiam.
    Iwona
  • gość44 2017.10.18 [19:34]
    Iwona jest to naprawdę niepokojące co się z Tobą dzieje, Wróc do tej lekarki albo moze lepiej do innej i niech Cię wreszcie skieruje na gastroskopię. Ja tez tak na początku zareagowałam na zakwaszanie zoładka. Pewnie masz stan zapalny śluzówki i najpierw trzeba tego sie pozbyć a dopiero potem zakwaszac.Paczkę juz dziś dostałam, szybciutko, tylko ze wzięłam expres. Narazie zamówiłam kilka rzeczy bo chciałam zobaczyć ile cła do tego zapłacę. mam super enzymes, probiotic 50bilionów, kwas foliowy 800mcq i B12 1500mcq methylocobalamin, resztę zamówie tutaj. najpierw cała rodziną odrobaczymy się bo podobno 95% ludności ma pasozyty i inne świnstwa i one mogą być przyczyną wielu problemów, pózniej krótka kuracja na zapalenie śluzówki i jednoczesne uszczelnienie jelit, a potem leczenie dysbakteriozy. Taki mam plan, jak mi to nie pomoze to juz chyba nic mi nie pomoże. oczywiście dalej zakwaszanie .zoładka.
  • Iwona3004 2017.10.19 [17:30]
    Gosc 44.
    Czesc Anka.
    Wczoraj bardzo zly dzien mialam....ale to juz bylo....dzisiaj kupilam Dicloflor 30, kozieradke i czarnuszke, pije wode z cytryna...gotuje sobie zupke jarzynowa z ryzem na pozny obiad...jak ja juz bym chciala wrocic do normalnosci usmiech.gif .
    A co u Ciebie, jak sie czujesz?
    Pozdrawiam, Iwona.
  • gość44 2017.10.19 [19:14]
    Hej Iwona , cieszę się że dzis trochę lepiej sie czujesz. Bardzo długo brałas leki IPP, i one narobiły Ci takiego bałaganu, więc powrót do normalności tez trochę potrwa. Ja długo piłam siemię lniane rano i wieczorem, potem tylko wieczorem a teraz mam przerwę. I dopiero potem zaczęłam zakwaszać zoładek.Ale moje dolegliwości, które trwają od kwietnia też sie zmieniły. Na poczatku nie miałam tych strasznych przelewań i burczenia, narazie jelita uspokoiły się, mam jeszce delikatne przelewanie i burczenie, ale da się wytrzymac. Ja biorę na ten moment Debutir i Bio- Kult a po wizycie u lekarza zacznę brac te nowe specyfiki. Na poczatku choroby brałam Laciflor Strong, ale coś mi nie pasowało, okazało się że zawiera inulinę, która nie jest wskazana przy SIBO. Cały czas biorę też D3 z K2. A dobrą masz b12, kwas foliowy, ferrytynę i własnie d3, bo zakładam ze to miałas robione, u nas w GP to standard.
  • gość44 2017.10.19 [19:21]
    Duzo informacji mozna zdobyć na blogu Pepsieliot, naprawde fajny. Ja np z tamtąd mam zioła na zapalenie sluzówki zoładka. Naprawdę jest tam wiele cennych informacji. Jak będziesz miała chwilę to rzuć okiem na ten blog .
  • gość 2017.10.20 [05:43]
    Gość44 możesz napisać jakie zioła będziesz stosować na śluzówkę żołądka , uszczelnianie jelit i leczenie dysbakteriozy.
    Pozdrawiam
    Anna
  • AdriannaW 2017.10.20 [08:51]
    Jeżeli chodzi o refluks to polecam świetną książkę https://www.alezielonysklep.pl/popularne-dole gliwosci/leczenie-odzywianiem-refluks-kimberly-tessmer_p1452 0.html Świetne porady jak radzić sobie z refluksem za pomocą odpowiedniej diety. No i widzę, że teraz jest w promocji, ja kupiłam troszkę drożej ale nie żałuję.
  • gość44 2017.10.20 [10:35]
    Witaj ANNA, tak jak pisałam wczesniej, zioła na zapalenie śluzówki żoładka mam z bloga pepsieliot. są to, glutamina w proszku[ uszczelnia jelita, ale gdzieś czytałam że powinno zaczac się od1/4 miarki zeby powoli odbudowywać jelita i niektórzy piszą, że po jedzeniu], slizki wiąz w proszku działa regenerująco na błony sluzowe żoładka i zapewnia barierę miedzy sluzówka a kwasami trawiennymi dzieki czemu mozemy przeprowadzić prawidłowe leczenie, acidophilis w proszku, sok aloe vera zmniejsza stan zapalny, cynk najlepiej w płynie. Narazie nie mam ślizkiego wiązu ale wiem , ze wystepuje pod nazwą slippery elm i będę szukac. Jeśli chodzi o sibo to kiedyś podawałam Ci blog juliacaban i ja zastosuje zioła i suplementy, które ona podaję. Ale tu też mam problem bo nie mogę narazie zdobyć berberyny i barbery indyjskiej. A reszta suplementów równiez potrzebna jest przy leczeniu zoładka , np wit b12, wogóle witaminy z grupy b. Jesli nie zdobędę wszystkich to po prostu zastosuje te co mam. Jesli masz jakies pytania albo sugestie to pisz proszę. Ciekawe czy ktos może stosował to czym piszę i jaki był skutek. Anna wiem, ze miałas robione duzo badań, a czy homocysteine badali Ci. Jej podwyzszony poziom wywołuje stan zapalny w organizmie, a zbija się w prosty sposób b12, b6 i kwas foliowy, o czym lekarze mówią bardzo rzadko. Ja teraz poproszę o to badanie, moze mi zrobią.Podobno prawidłowe wartości to 6-8.
  • gość44 2017.10.22 [19:28]
    Iwona, co u Ciebie, długo się nie odzywasz, czy wszystko w porzadku?
  • Iwona3004 2017.10.23 [12:24]
    Gosc 44.
    Czesc Anka.
    Pracowalam od piatku a ze dalej sa prablemy z zoladkiem, jelitami i trawieniem bylam wykonczona smutas.gif nic mi sie nie chcialo. Dzwonilam dzis do przychodni i w piatek popoludniu moja GP bedzie dzwonic do mnie, powiem zeby zrobila mi wiecej badan z krwi i stolca (w kierunku trawienia bialek), chce tez wodorowy test oddechowy...po przeczytaniu chyba tysiaca postow i artykulow jestem niemal pewna ze mam SIBO, ale chce to potwierdzic badaniem, przyczyny powstania tez pasuja...nie biore narazie probiotyku bo sie gorzej czulam i jelita wariowaly strasznie, w postach i artykulach pisali ze najpierw trzeba zabic bakterie antybiotykiem jak sie potwierdzi SIBO a dopiero potem brac probiotyk zeby odbudawac prawidlowa flore....jem dalej nie tak jak powinnam bo nie mam apetytu przez co slaba jestem (jak policzylam kalorie to jakies 600/700 dziennie a to przeciez za malo, powinno byc przynajmniej jeszcze raz tyle)..pije wode i slaba herbate z cytryna zeby chociaz troche zakwasic zoladek...to juz tak dlugo sie ciagnie i jeszcze do pracy trzeba chodzic smutas.gif ....a Ty pracujesz czy siedzisz w domu?....co u Ciebie, jak sie czujesz, przybralas troche na wadze, jakies nowe info od lekarza?
    Pozdrawiam, Iwona.
  • Iwona3004 2017.10.23 [12:42]
    Gosc 44.
    Mam tez 24 listopada wizyte u okulisty....wzrok mi sie bardzo pogorszyl a to tez jeden z objawow SIBO...tak zwana kurza slepota...juz nic nie moge przeczytac bez okularow a jeszcze kilka miesiecy temu uzywalam ich od czasu do czasu...nie uzywalam okularow do pracy na kompie a teraz musze bo nic nie moge przeczytac, jak sie sciemnia to wszystko mi sie zamazuje i mam mroczki nieraz ciemnie plamki a czasem takie blyski... w pracy duzo pracuje na kompie i przy nie naturalnym swietle nie mam okna w biurze to tez nie pomaga...
    Iwona
  • gość44 2017.10.23 [13:04]
    Hej Iwona, to niedobrze. Na bank masz zburzone trawienie, przez to ze przez IPP żoładek nie produkował kwasu , a niestrawione pokarmy szły do jelita i efekt jest w postaci zaburzonej flory bakteryjnej. Myslę, że powinnaś też mieć gastroskopię. Ja napewno mam to samo. U mnie jest poprawa, ale ja juz tyle specyfików biorę, ze w końcu musiało mi się porawić. Jutro mam wizytę u gastrologa, ciekawa jestem co powie.Mam mało odbijań i tych przelewań, ale cały czas coś mnie gniecie w lewym boku jakby żebro mi nachodziło na jelita, no i to trawienie też nie jest jeszcze ok, bo np po 3 godzinach jeszcze odbija mi się tym pokarmem. I myślę, że woda z cytryną na Twoje problemy niewiele pomoze, ją mozna pić profilaktycznie, a w takich problemach to za mało. Miałas robione badania o które pytałam? Dziewczyno nie daj się tej lekarce, przecież zle się czujesz, nie ma poprawy wręcz jest gorzej, niech w końcu coś zrobi. I co to za gadanie, ze nie masz bakteri czy coś tam jeszcze to niepotrzebna gastroskopia. Trzymaj się, będę trzymać kciuki za Ciebie.
  • gość44 2017.10.23 [13:11]
    Mnie tez bardzo pogorszył sie wzrok. Sa moje wyniki w GP, ale nie chciała mi podać przez telefon, kazała mi przyjść na wizytę, niechce mi się juz tam łazic, jutro gastro mi powie. Raczej jeszcze nie przytyłam, ale apetyt mi dopisuje, myślę, ze po ziołach.
  • Iwona3004 2017.10.23 [13:28]
    Gosc 44.
    Anka ciesze sie ze masz apetyt i ze juz tak nie cierpisz po jedzeniu albo z powodu braku jedzenia, napewno teraz przytyjesz i nabierzesz sil usmiech.gif ...w piatek powiem GP ze jak mi nie zrobi badan ktore chce to zmienie lekarza, ciekawe jak zareaguje haha....badan krwi o ktore pytalas nie mialam oczywiscie tylko te podstawowe ale spisalam na kartce i powiem ze ma mi je zlecic i koniec....a Ty bedziesz pytac jutro o test wodorowy swoja gastro?...wybierasz sie tez do okulisty?
    Iwona
  • Iwona3004 2017.10.23 [13:37]
    Gosc 44.
    Anka pisalas ze gniecie Cie w lewym boku..mnie wczoraj caly dzien bolalo w prawym tak na wysokosci biodra takie jakby klucie i gniecenie, gorzej przy chodzeniu, myslalam ze to zaparcie bo kiedys dawno temu tak mi sie objawialo ale to nie bylo to, dzis narazie nie kluje...
    Iwona
  • gość44 2017.10.23 [14:47]
    Zobaczę jaki jest opis biopsji i co powie lakarz, moze sam coś wspomi o SIBO, jesli nie to mu zasugeruję.Umnie z tym gnieceniem w lewym boku to jest tak jakby to przelewanie i burczenie tam się zatrzymywało.A lekarkę zapytaj czy tak długie branie IPP nie zaburza trawienia?
  • Iwona3004 2017.10.23 [17:55]
    Gosc 44.
    Aniu jestem bardzo zdeterminowana....zapytam o wszystko tym razem nie odpuszcze...jeszcze chce pozyc i cieszyc sie zyciem.
    Napisz jutro koniecznie po wizycie u gastrologa.
    Iwona
  • gość44 2017.10.24 [13:23]
    Cześć Iwona, jestem po wizycie. Wspomniałam lekarzowi o SIBO to powiedział ze raczej nie, ponieważ mają to ludzie po operacjach, w Crohnie i coś tam jeszcze. No i co mu miałam mówic, ale jestem zadowolona bo skierował mnie na tomografię komputerową brzucha bo che sprawdzić czy nic się nie dzieje z trzustką, mam badanie stolca na trzustkę i kalprotektyna[ona pokazuje stan zapalny jelit]. A wyniki krwi o dziwo mam dobre, to skąd te zawroty głowy. Widzisz jak mnie badają, a jak Ciebie. Iwona walcz o siebie, jak lekarka nie robi żadnych badań to niech daje skierowanie do gastrologa. Ja uwazam , że było by to lepsze wyjście, bo oni zlecają konkretne badania.
  • Iwona3004 2017.10.24 [14:36]
    Gosc 44.
    Czesc Ania.
    Dalej jeszcze nic nie wiadomo co Ci moze byc ale badaja i to jest najwazniejsze....dobrze ze skierowal Cie na tomografie to moze duzo wyjasnic. Ja sobie na kartce spisuje co ma mi GP zlecic i gdzie skierowac a jak nie to zmieniam lekarza albo jade prosto do szpitala i nie wyjde poki mnie nie przebadaja a jak bedzie trzeba to niech mnie nawet poloza na kilka dni.....dzis zadzwonila do mnie pani psycholog, przepraszala ale czas oczekiwania na rozpoczecie terapii to okolo 3 miesiecy, jak bedzie gorzej to do GP, parodia. ...
    Iwona
  • gość44 2017.10.24 [15:51]
    Nie, no porazka. Akurat psycholog Cię uzdrowi, smiechu warte. To własnie przez lekarzy można wpaść depresje, bo nie potrafią zdiagnozować. tu ciągłe bóle i złe samopoczucie, a oni nic.Kieruje się do psychologa jak się wszystko wykluczy , a to mozna zrobić tylko poprzez badania i jeszcze raz badania. Ja przez te 5 miesięcy schudłam 6kg, a wyniki są ok, ale sama widzisz,że narazie nikt mnie nie wysyła do psychologa tylko nadal szukają.
  • gość44 2017.10.24 [16:20]
    Zastanawiam się tylko, czemu lekarze tak niechętnie podchodzą do tematu SIBO, czyzby z niewiedzy. Czytam i na polskich i angielskich stronach i ludzie mówia to samo. Duz cześc z nich wykonuje test prywatnie, bo lekarze jakoś to olewają.
  • Iwona3004 2017.10.24 [17:04]
    Gosc 44.
    Tez to zauwazylam, ze lekarze nie chca wysylac na test na SIBO ale to chyba tak jak piszesz z niewiedzy, ale w Polsce szybciej jak tutaj...kij z psychologami, przez trzy miesiace to ja moge wyladowac w psychiatryku haha....byle do piatku....Zrobilam test z soda oczyszczona na ph zoladka, nie odbilo mi sie wcale, musze zaczac zakwaszac jak najszybciej...jutro kupie ocet jablkowy i krople zolodkowe, sol klodawska, mam nadzieje ze dostane ta sol u nas....
    Aniu gdzie kupilas miod Manuka w sklepie czy necie?
    Nie bardzo chce z internetu bo pisza ze moga przyslac oszukany...
    Pozdrawiam.
    Iwona
  • Iwona3004 2017.10.24 [18:37]
    Gosc 44.
    Aniu, dokladnie, przez te trzy miesiace to szybciej w psychiatryku wyladuje...byle do piatku....tylko wiecej badan musze zrobic....
    Zrobilam test z soda oczyszczona, nie odbilo mi sie wogole, jutro kupuje ocet jablkowy, krople zoladkowe i sol klodawska i zaczynam pomalu zakwaszac....
    Mozesz napisac gdzie kupilas miod manuka, ze sklepu czy z neta, nie bardzo chce kupowac z netu bo pisza ze moga przyslac oszukany.
    Iwona
  • Iwona3004 2017.10.24 [18:38]
    Gosc 44.
    No i znow post zdublowany haha.
    Iwona
  • gość44 2017.10.24 [19:13]
    Iwona ja miód kupiłam w Holland& Barnet, też bym się bała ze moze byc oszukany. Suplementów tez nie kupuje na necie bo boję się, że mogą być podrabiane. Uwazaj z octem, najpierw sprobuj trochę i zobaczysz jaka bedzie reakcja. Bo nie wiadomo jak u Ciebie ze sluzówką żoładka. Acha i pij 30 min przed posiłkiem. Ja dziś dostałam olejek z oregano, o matko jaki mocny, spróbowałam tylko jedną kropelkę na łyzce zupy, to buzia az piekła i mi się odbija. Ale mam nadzieję, ze zadziała skoro taki mocny.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...