Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fiołkowa.

zgrubienie w piersi - wejdź jeśli też tak masz lub miałaś

Polecane posty

Gość fiołkowa.

od jakiegoś czasu miałam delikatne kłujące bóle w lewej piersi, próbowałam sama sobie wybadać co to może być ale nic specjalnego nie wyczułam poszłam więc parę dni temu do ginekologa no i wymacał mi zgrubienie. Oczywiście kazał pójść na usg ale odradził mi państwowe badanie bo kolejna na kilka miesięcy do przodu i poradził prywatne badanie. Jestem zarejestrowana na 27.02. Generalnie jestem dość spokojna choć teraz lekko się wystraszyłam bo ból w piersi stał się dzisiaj dość silny, odczuwam go jak dość silne kłucie kolki tylko, że w piersi :o i trwa już od ok 2 godz. raz łagodnieje za chwilę się nasila. Czy któraś z was też tak miałam? nie jestem typem panikary, ale uspokoiła bym się gdyby ktoś mi napisał, że to nic takiego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfrwer
Jeżeli masz dopiero od niedawna i boli, to mało prawdopodobne, żeby to było coś bardzo, bardzo złego. Być może zapalenie gruczołu, ale nie jestem lekarzem, więc nie wiem. Ja miałam podobny ból i badanie przez lekarza i usg nie wykazało nic. Ból i zgrubienie przeszło. I nie wiem co to było. Ważne, że szybko zareagowałaś, więc się nic nie bój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiołkowa.
do dzisiaj nawet nie pomyślałam sobie, że to może być coś groźnego, wiem, że czasem w piersiach robią sie wszelkiego rodzaju zgrubienia i niegroźne guzki ale ten ból dzisiaj jest naprawdę dziwny i mam go po raz pierwszy więc trochę się wystraszyłam, być może zadziałała też autosugestia: wiem, że coś mam w piersi, pewnie podświadomie czuję strach i ból jest sprawą psychiki. Mam tylko nadzieję, że to przejdzie bo chyba nie usnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edfwefwefqwef
moją mame tez zaczela tak pobolewac piers, takie jakby klucie, zrobila usg i wyszledl guzek , nowotwor, teraz juz jest po chemii , juz rok po operacji, nie ma zadnych przerzutow wiec czym predzej do lekarza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiołkwa.
u lekarza już byłam :) teraz tylko dokładniejsze badanie na które też jestem umówiona. Dziękuje za wasze słowa otuchy a ból na szczęści się zmniejszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakręcony loczek
Ja odkryłam u siebie guzek podczas samokontroli piersi w 2007 roku, miałam wtedy 20 lat i byłam przerażona. najpierw poszłam do mojej lekarki rodzinnej, ona kazała mi iść do onkologa ale uspokajała, że to na pewno nic groźnego. Poszłam więc do onkologa, zrobili mi badanie usg i stwierdzili, że mam torbiel o wielkości 7mm na 7 mm. Na szczęście to nic groźnego, ale wiecie, dla młodej dziewczyny wyczucie guzka w piersi jest czymś bardzo niepokojącym i przeżyłam wtedy naprawdę chwile grozy. Teraz muszę chodzić na badania kontrolne co pół roku, idę w tę środę, życzcie mi powodzenia. Ostatnio onkolog stwierdził, że mógłby mi usunąć torbiel, ale nie chce kaleczyć moich piersi, bo jestem za młoda (jak powiedział :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiołkwa.
zakręcony loczek ----> trzymam kciuki za ciebie, wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obecna stara panna
a moze taki opstry bol to od serca? na tle nberwowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlam wyszlam
Autorko ja mialam takie bole przy zgrubieniu w piersi. po wizycie u lekarza okazalo się że to nic złego, a boleści minęły jak ręką odjął. tylko się nie fazuj i będzie dobrze :) chodzi mi o to żeby spokojnie poczekac do wizyty i nie piszcie dziewczynie o rakach i innych bo na razie nic nie jest zdiagnozowane, a guzek guzkowi nierówny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga30
Spokojnie przechodziłam przez to i umierałam ze strachu okazało się zwykłym zapaleniem .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIŚ1711
cześć odczuwam takie same bóle jak ty, półtora roku temu zrobiłam sobie USG okazało się że mam zmianę ogniskową o gładkich zarysach wielkości 12x9mm oraz drugą o wielkości 15 mm wtedy poradził mi lekarz abym poszła do specjalisty, lekarz rodzinny skierował mnie do poradni chorób piersi, a tam dostałam skierowanie na biopsje wynik był negatywny ucieszyłam się, skonsultowałam to z ginekolozką która stwierdziała że jesli chce to dla swojego konfortu moge to usunąć - pomyślałam sobie że jeśli to nie jest nic grożnego to czego mam to usuwać, ale dziś wybierając się po raz drugi na USG okazało się że pierwsza zmiana na wymiary 25 x 12 mm druga 15x 12mm i na domiar złego w drugiej piersi pojawiła mi się zmiana o wymiarach 9x6 rozmawiając z lekarzem który wydział wyniki poprzedniego usg i biopsji radził mi poczekać jeszcze pół roku i zrobić kolejne badanie usg jeżeli okarze się że wymiary tych gózków znów się zwiększą to tzreba będzie coś z tym zrobic ale jak narazie odradza mi ponieważ dwa z nich są zbyt blisko gruczołów mlekowych a usunięcie jednego nie ma sensu chyba że po kolejnym badaniu okaże się ż e znów urusł. Reasumując poprostu mam takie skłonności a spowodowane są one zmianami hormonalnymi zachodzącymi w moim organiźmie. teraz ma dylemat nie wiem co z tym zrobić czy skonsultować to jeszcze z kimś innym czy usunąc już teraz POMÓŻCIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alegosos
kochana, kiedys miałam wielkie bole w piersi, wyczułam guzek. mały , siedział głęboko. po paru tygodniach zniiknął a pierś przestala boleć, nawet nie zdązylam isc do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 14latka
Znalazłam to forum w wyszukiwarce , zamartwiłam się , mam 14 lat a w mojej prawej piersi wyczulam zgrubienie. Tak za bardzo nie wiem dokładnie co robić ,szukam pomocy w internecie , jakiejś rady. Boję się ,że może to być nowotwór. ;/ Czy w ogóle to jest normalne u 14 letniej dziewczyny . ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 14latki
Ja wyczułam zgrubienie jak miałam 12 lat i piersi zaczeły rosnąc. Njapierw pojawiło mi sie w lewej piersi a po kilku miesiacach w prawej. Jest to zupełnie normalna sprawa ze piersi które zaczynaja sie rozwijac pobolewają i pojawia sie w nich cos podobnego do guzka lub zgrubienia. jesli bardzo cie to niepokoi to porozmawiaj o tym z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uszka
Witam, mam problem, liczę na Waszą pomoc i rady. Jakiś czas temu (we wrześniu 2010) wyczułam guzek w prawej piersi, a właściwie to pod piersią. Byłam w ogromnej panice, szukałam wszelkich innych przesłanek choroby na siłę - mój strach nakręcało jeszcze to, że prawa pierś jest większa od lewej, ma inną konsystencję i boli mnie przed i w czasie okresu ;| Kosztowało mnie to mnóstwo odwagi, no ale w październiku poszłam na USG (badanie było przeprowadzane po miesiączce). W badaniu nic nie wyszło, opis mówi, że mam gruzełkowatą budowę piersi, niepowiększone kanały mlekowe i niepowiększone węzły chłonne. Uspokoiło mnie to na jakiś czas.. Teraz wyczuwam, że ten guzek się powiększył.. Jak myślicie, czy badanie mogło nie wykazac choroby? Czy lekarka przeprowadzająca to badanie mogła się pomylic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, niedawno wyczulam u siebie cos bolesnego pod sutkiem jak dotykam to mocno kluje malutkie zgrubienie, domyslacie sie co to moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do lekarza a nie pytasz na forum, to moze byc pierdoła ale moze byc tez rak, wiec biegiem do lekarza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam zgrubienie tak samo jak moja mama, byłam prywatnie na usg u znanego i cenionego u mnie w mieście specjalisty i potwierdził mi ze to nic poważnego, jedynie powiększony gruczoł mleczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak boli to raczej na pewno nic powaznego... Ale nie można olewac ja miałam 18 lat jak zaczęłam mieć zgrubienia i olalam to teraz mam 23 lata i po porodzie karmiłam piersią i mój synek szczypal mnie po boku piersi i teraz mam raka wiec kobiety i dziewczyny nic nie można olewac... Dbajcie o swoje piersi lepiej panikować niż olewac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 14 lat i już od bardzo długiego czasu wyczuwam w obu piersich duże zgrubienia. Bolą tylko gdy mocniej ich dotknę. Kilka lat temu gdy pierwszy raz to wyczułam poszłam z mamą do lekarza. Pani powiedziała, że nie powinnam się tym przejmować i że zgrubienia powinny zniknąć. Niestety są one nadal. Ich wielkość się nie zmienia. Z czasem uznałam, że jest to normalne i każda kobieta tak ma. Dopiero niedawno natknęłam się w intetnecie na artykuł o włókniakach itp. Wystraszona zaczęłam o tym czytać. Więszość osób pisało, że te duże włokniaki usuwa się chirurgicznie. Moje są bardzo duże i tu zaczęła niepokoić mnie jedna sprawa. Oba zgrubienia zajmują prawie całą pierś i gdyby doszło do ich wycięcia zostałaby mi prawie sama skóra... czy ktoś wie jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam ten sam problem co u autorki, dzisiaj byłam u lekarza .Okazało się źe mam 2 zgrubienia a ja wyczułam tylko jedno.Jestem umówiona na usg będę czekać 2 dni na badania mam nadzieje źe to nic groźnego pozdrawiam wszystkie panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno w obu piersiach w okolicy podsutkowej wyczułam u siebie wyraźne zgrubienia. Mój ginekolog po zbadaniu piersi potwierdził zmiany zrobił usg i dostałam skierowanie na mammografie. ...właśnie wróciłam z ośrodka po wykonaniu badania mammograficznego. Z tego co, póki co wiem, obrazy celowane w podejrzane miejsca pokazały w obu piersiach zmiany o charakterze birads 4 ze wskazaniem do dalszych badań.Mam b.duży biust i dotąd nie karmiłam jeszcze piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno w obu piersiach w okolicy podsutkowej wyczułam u siebie wyraźne zgrubienia. Mój ginekolog po zbadaniu piersi potwierdził zmiany zrobił usg i dostałam skierowanie na mammografie. ...właśnie wróciłam z ośrodka po wykonaniu badania mammograficznego. Z tego co, póki co wiem, obrazy celowane w podejrzane miejsca pokazały w obu piersiach zmiany o charakterze birads 4 ze wskazaniem do dalszych badań.Mam b.duży biust i dotąd nie karmiłam jeszcze piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami w piersiach dochodzi do pojawienia się zwapnień lub po prostu zatykają się gruczoły i stąd zgrubienia, jeśli boli to raczej nie jest nowotwór te nie dają objawów. Zapytaj jeszcze na http://sanitera.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moniko, dziękuję za odp. lecz dzisiejsza mammografia m.in obrazy celowane na otoczkach obu piersi w podejrzany obszar wykazały zmiany koniecznie do dalszych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia8866
Czasami robia sie włókniaki które zanikają. Miałam zgrubienie ale po miesiącu wchłonęło sie, badałam sie. Fakt bardzo sie przestraszyłam ale musimy sie badać, to podstawa. Kontrolujmy swoje ciało, one jest jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1441
W lipcu 2017 wykryto u mnie guza 8 mm i dostałam birads 4. Zrobiłam jeszcze kilka usg, które potwierdziły diagnozę i mammografię, ale ta nic nie wykazała. Lekarze namówili mnie na biopsję mammotoniczną VAB. Zrobiłam ją we wrześniu. Okazało się że to gruczolakowłókniak z przyłączoną torbielą (zmiana łagodna) ale znaleziono też kilka komórek z atopią. Niby nic groźnego. Po trzech miesiącach zrobiłam USG i okazało się, że w tym samym miejscu mam guza - jest większy od poprzedniego, dostałam birads 4c. Ponoć coś tam musiało zostać i w wyniku procesu gojenia szybki wzrost zdrowych komórek mógł aktywować guza lub te niebezpieczne komórki z atopią, które pominięto. Lekarze każą usunąć, ale ja im już nie ufam i na razie szukam innego rozwiązania. Mam taką uporczywą myśl, że z tym promowaniem samobadania to jakiś przekręt. Od wieków kobietom robiły się guzy w piersiach i nikt nie chorował na raka na taką skalę. Teraz na potęgę wycina się nawet malutkie guzki, które odrastają i złośliwieją w ekspresowym tempie. I klient na chemię gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykryłam u siebie guzka w lewej piersi wielkości przepiorczego jaja. Ogólnie nie boli, czasami zakłuje lub jakby ciągnie kiedy leżę na lewym boku. Myślałam ze to zgrubienie przed miesiączka ale po miesiączce codziennie sprawdzam i jest cały czas tak samo duży. Boje się diagnozy i zwlekam z pójściem do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×