Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmiliaDy

Zielona herbata poza kuchnią

Polecane posty

Gość EmiliaDy

Hej, słyszałam, że zielona herbata z powodzeniem sprawdza się poza kuchnią np. w kosmetyce :) koleżanka ostatnio poleciła mi tonik z zielonej herbaty, który koi cerę. Czy znacie jakieś inne zastosowania? Chętnie wypróbuję, bo uwielbiam domowe kosmetyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech zgadnę, będzie spam góoowna na T? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zieloną herbatę uwielbiam w każdej postaci ;-) Poza tym, że piję, to: - stosuję jako płukankę do włosów - 4 torebki parzę godzinę w litrze wody i po umyciu włosów szamponem i wypłukaniu ich, płuczę dodatkowo na koniec naparem - robię z zielonej czystej herbaty kompres na zmęczone oczy (na powieki) - dodaję do domowego peelingu z brązowym cukrem i oliwą z oliwek - to co prawda nie domowy kosmetyk, ale używam też płynu z zieloną herbatą z https://www.listerine.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kara5552
ja też najczęściej stosuję jako płukanki do włosów ;) fajnie nabłyszcza i odżywia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMini
Kosmetyka i zielona herbata to obecnie bardzo znane połączenie. Jako kosmetyczka mogę powiedzieć, że ma ona właściwości które sprzyjają zarówno regeneracji skóry, jak i jej nawilżeniu. Wybór herbaty, tzn. czy to będzie herbata liściasta czy w torebkach należy całkowicie do Ciebie. Akurat teekanne sprawdzi się do tego dobrze, bo parę razy z nią tego przepisu na maseczkę próbowałam: Zaparz zieloną herbatę i pozostaw ją do całkowitego ostygnięcia. W tym czasie możesz się zająć resztą składników maseczki: odkrój ¼ banana i zmiażdż go za pomocą widelca, a gdy zamieni się już w jednolitą papkę to dodaj 2 łyżeczki jogurtu naturalnego. Na koniec dodaj 4-5 łyżek naparu z zielonej herbaty. Nałóż na twarz i pozostaw na 20-25 minut. Rewelacja! Polecam każdemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alice56120
Testowałam przepis powyżej i u mnie sprawdził się super, już sam zapach maseczki jest ekstra, a działanie równie dobre :) dobrze wiedzieć, że kosmetyczka również poleca herbaty takie jak teekanne, a nie tylko te mega drogie liściaste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat zielonej nigdzie indziej niż do picia nie używam.. Ale za to rumianek świetnie działa na moje wory pod oczami. Płatki kosmetyczne namaczam w ciepłym rumianku teekanne i kładę na oczy. Rano nie mam opuchlizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×