Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maaaja_pszczółka

Czy nosicie ozdoby z bursztynu?

Polecane posty

Gość maaaja_pszczółka

Nie wiem czy to nie jest kiczowate nosić w ogóle bursztyn, ozdoby z niego wykonane? widziałam artykuł w ostatnim Essence i piszą tam ze bursztynowa biżuteria jest kojarzona z Polską. Ja się na modzie za bardzo nie znam ale wolałabym nie być postrzegana jako staromodna panna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy. Delikatne ozdoby mogą być nawet ładne. Ogromne wisiory tandetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot na parapecie
Bursztyn lubię zbierać. Jako ozdoby jest be :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie. małe ozdóbki są śliczne, duże kojarzą mi się z taką przysadzistą starszą panią obwieszoną łańcuchami :) nie wiem czemu noszę srebrne słoneczko z bursztynowym \"oczkiem\" na łańcuszku - jak dla mnie śliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaaaa
Mam zawieszkę żółwika srebrno-bursztynowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacznę od tego że bursztyn kojarzony jest z Polska dlatego ze od wielu wieków z nich słynie. tak jak np. włosi robią "najlepsze" buty tak polacy najładniejsze ozdoby z bursztynu. sadzę że nie kwestia tkwi w wielkości a w oprawie. dobra małe ozdoby są kochane ale dorosła kobieta ubrana w garsonkę plus kwiatuszek słonik czy jakieś tam inne słodkie zwierzątko yyy nie fajnie nie? współlokatorka ma wielki bursztyn oprawiony w srebro bardzo fajnie wygląda gdy ubiera go do grubych swetrów. wszystko jest kwestia oprawy i odpowiedniej stylizacji. pamiętaj ze duży bursztyn będzie miał dość masywny wygląd więc nie zakładaj go do rzeczy lekkich, zwiewnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie lubię bursztynu... Za to moja mama ma piękny komplet biżuterii z bursztynami, robiony na zamówienie i wygląda w nim cudownie:) Kiedy ja go przymierzyłam, w ogóle do mnie nie pasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam naszyjnik
z małych kawałków bursztynu i czarnego sznurka. I takich sznurków jest chyba z 5, polaczonych. Przesliczny, delikatny, do czarnych bluzek z wielkim dekoltem wygląda bosko. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajne grencen ale jazda
a ja mam taki długaśny sznur małych bursztynków,ale nieszlifowanych i pasuje do wielu rzeczy. To jedyna bursztynowa ozdoba, która misię podoba i którą sama czasem zakładam. Dostalam je od babci, bo ona bursztyn uwielbia wprost:) A! Mam 19 lat, więc wystarczy, że jest oprawiony czy zrobiony w odpowiedni sposob i mogą go nosić osoby w rozległym przedziale wiekowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_ma_mowy
bursztyn to nie jest superowa ozdoba :( lepiej coś błyszczącego, może być niewielkie ale zeby przyciągało refleksami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanabana
Bursztyn kojarzy mi sie z moją Panią od Psychologii małych grup. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie widziałam gdzie ostatnio bursztyn jako dodatek do sukni. Nie wisiorek tylko bursztyn wszyty w suknię. Wyglądało całkiem nieźle. (że sie zdziwię :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam od męża komplet łańcuszek z zawieszką + kolczyki srebrne z bursztynem zielonym. Prześliczne, w kolorze moich oczu i pasuje do mnie. Nie znoszę bursztynów w \"starej\" oprawie, takiej stylizowanej, wolę nowoczesny styl i w takim stylu jest ta biżuteria z zielonymi oczkami. A w tym roku kupiłam sobie nad morzem bransoletkę i zawieszkę z kolorowymi bursztynami brązowymi,żółtymi i zielonymi. Urocze i do noszenia na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaja_pszczółka
Widze ze opinie są podzielone :) Ale niemniej dzięki za wszystkie i czekam na nastepne. Zobaczymy ile będzie za a ile przeciw. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kolczyki i bransoletkę ze srebra z zielonymi bursztynami. Barszo lubię ten komplet,jest delikatny i nie rzuca się \"do oczu\" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hggjlggggggggg
a ja lubie bursztyn - bardzo lubię. i możecie mówic że jak starsza pani ;-) jestem przed 30. Tak samo lubię koral. Lubię też białe złoto - najfajneij w połączeniu z żółtym - i szafiry (czyli typową bizuterię). Wszystko zależy co i jak jest zrobione, połączone i kto nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makonar
Dokładnie - ważne jak bursztyn się skomponuje z cała resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaja_pszczółka
No ale bursztyn ma żółtawy kolor. I nie zawsze wiem do czego mógłby pasowac najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe to trafilam bo wlansie planuje zakup kompletu bizuteri z bursztynu. Uwazam ze bursztyny sa cudowne mam juz dosc tych wszytskich sztucznych tworzyw, razacych kolorow czy udajacych srebro badziewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posmakuj słońca
wszystko zależy jak to jest wykonane. Widziałam przesliczna bizuterie z bursztynami: miało to jakiś smak urok. Ale bursztyny były w tym wszystkim drobne a nie jakies ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bursztyn w innych ozdobach? Na przykład podświetlana kula bursztynowa na szafce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibułka32
Ale takiej kuli szklanej nie da się nosić jako ozdoby ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chodzi mi czy podobają Wam się ozdoby "stacjonarne" z bursztynu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibułka32
Mi raczej nie. Wolę te do noszenia. Malutkie. Skromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwestia gustu i ile osob tyle opinii :) ja nie lubie bursztynu w zadnej postaci wiec go nie nosze:) milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×