Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam do Was prośbę

Kto mi pomoze dobrać stanik??

Polecane posty

Gość mam do Was prośbę

W biuście mam 85,pod biustem 70.W dodatku prawą pierś mam chyba sporo większą,bo wyłazi ze stanika kiedy na lewej leży on idealnie :O Mam już dość za luźnych obwodów podjeżdżających do góry :O Wiem,że powinien on być bardzo obcisły,ale z drugiej strony...czy to jest wygodne i bezpieczne?Poza tym nie chciałabym,żeby wrzynał mi się w ciało tworząc wałki.... Marzę,żeby móc w końcu nosić bluzki bez ramiączek...Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfrghjmn,,yukdsmklfmlskvn
obwod 60 ,max 65 czyli zawsze odejmij od tego co masz, miseczka c,zawsze zwiekszaj miseczke jak zminiejszasz obwod, dopasuj do wiekszej piersi, do mniejszej wloz wkladki takie ze starego biustonosza albo kup silikonowe, polecam tez lekture odpowiednich stron gdzie wszystko jest ladnie wytlumaczone dlaczego tak a nie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do Was prośbę
Jak miseczka C jak teraz noszę D z obwodem 75,sama piszesz żeby zwększać miseczkę jak zminiejszam obwód.Wg przelicznika z jakiejś strony biuściastych wyszło mi 65E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfrghjmn,,yukdsmklfmlskvn
bo nie skumalam ile to jest 85 na miseczki:) jak nosisz d to pewnie e, zmierz kilka stanikow 60e id 65 e i d i zobaczysz co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do Was prośbę
W tym właśnie problem,że nie mam gdzie przymierzyć takich staników,będę kupować przez internet,dlatego tu piszę,żeby jak najlepiej dobrać z Waszą pomocą. Kiedyś w sklepie oglądałam stanik,który na metce miał napisane,że jest to miseczka E,a była mała jak C :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfrghjmn,,yukdsmklfmlskvn
znam ten bol, nigdzie nie ma takich malych obwodow a internet bez przymierzania to srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do Was prośbę
Tym bardziej,ze takie staniki nie są tanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfrghjmn,,yukdsmklfmlskvn
dokladnie, zbyt ryzykowny interes, sa jakies polskie firmy ktore robia takie staniki, mozna wyszukac nazwe i potem poszukac w sklepie jak mieszkasz w wiekszym miescie to moze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do Was prośbę
Niestety mieszkam w małym mieście.Ale czytałam tu wypowiedzi wielu osób,które kupują staniki przez allegro i są zadowolone.Może da się dogadać ze sprzedawcą żeby wymienić na inny rozmiar jakby nie pasował.Ja jestem zdecydowana kupić,bo wkurza mnie,że mimo że mam duży biust i powinnam sie z niego cieszyć,to przez źle dobrane staniki jest dla mnie problemem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfrghjmn,,yukdsmklfmlskvn
masz duzy biust i chyba jestes dosc szczupla wiec mozesz to ladnie wyeksponowac, moze jakas wycieczka do wiekszego miasta? albo allegro,ja nie probowalam w taki sposob kupowac, tylko sie upewnij ze to co na allegro jest 65D to w standardowej rozmiarowce tez jest 65D bo rozne firmy roznia sie rozmiarowkami i oznaczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pomyliłaś czegoś w wymiarach? Z tego co podałaś masz tylko 15 cm różnicy, a piszesz, że masz duży biust. Ja mając 66 pod biustem i 84 w biuście nie uważam, że mam duży biust, a w 75D bym się utopiła, kiedyś kupowałam tylko 70-75B Zmierzyłaś się pod biustem na wydechu bardzo ciasno, w biuście luźno? Ciaśniejsze obwody są jak najbardziej wygodne i bezpieczne, ale nie można przesadzić. Ja na 66 pod noszę zazwyczaj 65 i mi w nich dobrze, Więc może nie warto, żebyś zaniżała obwód aż do 60. Myślę, że 65 wystarczy, wtedy z miską DD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym nie chciała nawet za
konrada bieliznę sobie sprawdź mają już chyba obwody od 60 ;) mam koleżankę co się zachwuca konradem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym nie chciała nawet za
ja mam pod biustem 84 cm i czasem jest tak że jednej firmy pasuje 75 a nawet 70 a czasem w 80 się ledwo zapinam z obwodami dosłownie są cyrki i z miseczkami też ;) wyobraź sobie że przy jednym obwodzie w zależności od producenta pasują czasem 4 miski ;) na mnie D E F G a jak 70to nawet H lub I ,cyrki po prostu ,czasem mam wrażenie że producenci nie przestrzegają niczego ;)a nawet w jednej produkcji z jednego modelu producenta ten sam typ ta sama firma to np biały ma obwód 75 a taki sam czarny 80 ta sama miska ...bo w 75 przy czarnych(identyczny materiał fason ten sam model) sie nie dopne bo jak 70 i to max ten obwód ;) mierzyć mierzyć na oko ja bym sie bała kupować przez neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz 84 pod biustem, to chyba potrzebujesz zaniżać bardziej obwód niż szczuplejsze kobiety, bo masz już troszkę tłuszczyku, a nie same żebra pod spodem. Autorka na 70 pod biustem może próbować ścisłych 70 i standardowych 65.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnie z tym bywa nie jestem niska a po prostu mam klate jak u pirata no jak u faceta ;) nawet przykładowo jak byłam szczuplejsza to może ten obwód zaniżałam o5cm i to nie zawsze ;) a ostanio zauważyłam ,że mi się chyba jakby klatka przy astmie poszerzyła ;) z mierzeniem biustonoszy są jaja jak berety i z miseczkami i z obwodami jaki producent taka rozmiarówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do Was prośbę
Nie pomyliłam się w mierzeniu.Ja mam taką figurę,że akurat w miejscu pod biustem mam najwięcej tłuszczyku-stąd moje obawy,że obcisły obwód uwydatni mi wałeczki.W staniku z obwodem 60 to nie wiem czy bym się nawet dopięla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może w biuście miało być 95 zamiast 85? Jeżeli jednak jest poprawnie 70/85, to celowałabym w brytyjskie 65(30)DD, a polskie 65E. Jeżeli nie masz możliwości zmierzenia, to popatrz na balkonetce http://www.balkonetka.pl/katalog/size/30dd czy to są piersi podobne do Twoich. Poszukaj może kogoś o podobnych wymiarach, sprawdź, jakie staniki będą dobre na Twój biust. Dalej nie mogę pojąć jak możesz nosić 75D, przecież on jest na ok 95cm w biuście, czyli o 10 więcej niż Ty masz :) Jeżeli zdecydujesz się kupić przez internet to najlepiej tam, gdzie można zwrócić niepasujący rozmiar. Wtedy zamawia się kilka sąsiednich rozmiarów i odsyła niepasujące, a zostawia sie ten jeden dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do Was prośbę
Mam 85 na bank.Ale obwody moich staników nie są aż takie duże jak piszesz,maksymalnie 80.Najpierw są dosyć dobre,a potem jak sie rozwlekają to je zwężam. Niestety nikt z moich znajomych nie ma takiego biustu jak ja.A piersi na zdjeciu chyba za bardzo nie da sie porównać z prawdziwymi...Nie wiem co mam robić,czy zaryzykować i kupić (oczywiście zastrzegając możliwosć wymiany u sprzedawcy),czy tak sie męczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że da się je porównać, przecież to prawdziwe zdjęcia prawdziwych kobiet :) Dzięki balkonetce mniej więcej wiem w jakie rozmiary celować i co może dobrze wyglądać na moim biuście :) Wystarczy troszkę tam posiedzieć. :) Wydaje mi się, że mogłabyś zaryzykować i coś kupić, przecież można odesłać :) Na początek najlepsze są miękkie staniki na fiszbinach, bo w nich widać, czy wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do Was prośbę
A gdybym zmierzyła wysokość i szerokosć miseczek które dobrze na mnie leżą i szukała stanika z taka samą miseczką ale małym obwodem,to czy mogłabym tak dopasować?Bo po samym rozmiarze kupując mogę faktycznie trafic na małe miseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz zmierzyć głębokość miseczki, która na Ciebie pasuje, tzn nie masz w niej luzu, nic nie wychodzi i fiszbina okala całą pierś. Głębokość miseczki w rozmiarze 65DD to przeważnie około 21-23cm Wiesz jak zmierzyć głębokość? Wtedy jeżeli na allegro przy staniku będzie podana głębokość, będziesz miała większą pewność, że stanik będzie dobrze leżał. Nie 100%, bo nigdy na początku nie wiadomo, czy dany krój będzie na Ciebie dobry. Przed kupnem możesz wkleić link tutaj, spróbuję coś doradzić i podpowiedzieć, bo może akurat będę znała stanik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie mieszkasz gdzieś w okolicy któregoś z tych sklepów: http://stanikowamapa.prv.pl/ ?? Bywają też spotkania bra-fittingowe w różnych miastach: http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203,101566537,101566537,Spotkania_bra_fittingu.html Są też wątki dziewczyn z różnych stron Polski - zawsze można jakiś odkopać i zapytać o pomoc: http://lobby.blox.pl/2008/12/Alfabet-rozsiany-po-Polsce-1.html Z mierzeniem głębokości miseczki może być ten problem, że w zależności od obwodu kształt miseczki się zmienia (80B będzie szersza i bardziej płaska niż teoretycznie odpowiadające jej pojemnością 70F/G) i ta sama niby głębokość niekoniecznie da takie samo dopasowanie... Najlepiej, jakbyś pierwsze staniki w dobrym rozmiarze zamawiała z któregoś z dobrych sklepów, bo masz wtedy możliwość zamówienia kilku rozmiarów do porównania, a niepasujące możesz wymienić albo odesłać. Zakup na Allegro mimo, że tańszy jest bardziej ryzykowny... =================== 🌼 Obejrzyj STANIKOWE PRZEMIANY: http://tnij.org/jak_dobrze_wygladac_w_staniku Czy nosisz STANIK WE WŁAŚCIWYM ROZMIARZE?: http://tnij.org/elektroniczny_bra_fitter Czy Twój stanik leży idealnie? Sprawdź: http://tnij.org/besame Tak wygląda 60F, 65D, 70J...: http://tnij.org/biust_na_zywo =================== FORA DLA KAŻDEJ Z NAS: Lobby Biuściastych: www.biusciaste.prv.pl Lobby Małobiuściastych: www.malobiusciaste.prv.pl BLOGI, które warto odwiedzić: www.stanikomania.blox.pl ---------------------- www.balkonetka.pl www.kobieceksztalty.blox.pl/html www.b75.blox.pl/2008/01/Jak-w-3-minuty-powiekszyc-piersi-z-A-do-C.html === GDZIE KUPOWAĆ? - STANIKOWA MAPA: http://stanikowamapa.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do Was prośbę
niestety nie mam dostepu do żadnego takiego sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, mam jeden stanik damy kier i muszę przyznać, że nosi mi się go dobrze. Ja mam rozmiar 65D i obwód rozciąga się do ok 75 cm, po praniu troszkę mniej. Nie wiem, czy to tylko mój ma taki w miarę przyzwoity obwód, czy wszystkie. Ja przynajmniej trafiłam na dobry. To był mój pierwszy stanik i całkiem go lubię :) Wałków stanik ten na pewno Ci nie zrobi, bo przy 70 pod biustem raczej nie ma co odcinać, jesteś chyba szczupła :) No i tak jak napisałam, obwód się rozciąga na pewno do 70 paru cm, więc nie bój się, że nie będziesz mogła się dopiąć. :) A stanik jeszcze z czasem się rozciągnie. Jesteś pewna, że chcesz biały stanik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalkulatory nie zawsze są wiarygodne, mi wychodzi z niego jakieś 60G, a noszę 65D :) W każdym 60E moje piersi mogą pływać, a co dopiero w G... Tabelkowo wychodzi jej w brytyjskiej rozmiarówce między 65D/DD, w polskiej między 65D/E a że od jakiegoś czasu przebywam na balkonetce i porównuję wymiary, to widzę, że 65D noszą dziewczyny z około 83cm w biuście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nic takiego trudnego
ja ma na odwrót mi np pokazują za mały rozmiar ;) a tak po za tym przecież każda ma inną budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×