Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Viki03

zawód- stylistka, wizażystka, projektantka

Polecane posty

Witam serdecznie! Zaastanawiam się jaki zawód chciałabym wykonywać w przyszłosci i mam kilka pytań do osób wykonywujących te zawody. Za porady serdecznie dizękujęwszystkim :)))) Chciałabym się dowiedzieć na czym dokładnie polega zawód stlystki, wizażystki,projektantki. Jakie szanse są na znalezienie pracy w tych zawodach? W jakich kierunkach trzeba sie kształcić, jakei mieć preferencje aby uzyskać prace w tym zwodzie? Ile można zarobić? Jakie jest zapotrzebowanie? I jakie są państwa wrażenia dotyczące tych zawodów? Dziękuję za odpowiediz i pozdraiwam serdecznie Viki03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy jesli am sie talent pomysly et cetera to i mozna kariere w tym kireyunku zrobic nie majac skonczonej szkolyw tym kierunku...... niestety najblizsza taka szkola jest w wawie i kosztuje......:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bitten
Dorotko, A czy można zobaczyć gdzieś Twoje projekty? Masz zdjęcia na jakiejś stronie? I skąd w ogóle jesteś? Pytam, bo... od jakiegoś czasu \"nosi\" mnie, żeby zacząć robićcoś fajnego, swojego... Chętnie ruszyłabym z jakimś butikiem, albo może pomoc w wypromowaniu marki... nie wiem...takie luźne myśli... Ale jeśli faktycznie masz fajne pomysły to może warto pokombinować jak to puścić dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleXmisiaQ
Mnie też interesuje zawód projektantki. Mam wręcz pod nosem technikum w którym kształcą w zawodzie "technik technologii odzieży", ale boje się, że nie będę mogła z tego wyżyć. izador, czy Ty szyjesz w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko2
Odświeżajac watek.Mam pytanie jaka szkołe trzeba skończyć zeby własnie móc pracowac w zawodzie stylistki? jest jakiś specjalny kierunek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejlox
Teraz to mozna wybrać juz taki specjalny kierunek jak i szkołe.Nie ma problemu,wcale nie trzeba iśc do ASP zeby własnie móc potem pracowac w takim zawodzie.W stolicy bardzo dużym zainteresowaniem cieszy sie to studium http://www.dziewulscy.pl/ możesz spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaała
Jeśli chodzi o wizaż, charakteryzację, to teraz można również mając jakies podstawy warto pomyśleć o nowym kierunku , który teraz rozpocznie się w Studium Dziewulskich Efekty Specjalne FX i Protetyka.To na pewno jest przyszłościowy kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izador... moze najpierw sprobuj z kilkoma swoimi projektami, 3-4, potem jak sie rozkreci, uszyjesz reszte kolekcji. Trzymam kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaala
Czy rzeczywiście wczesniej trzeba miec ukończoną jakąś szkołe wizażu, kursy aby móc w ogóle pomyślec o kierunku protetyka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysublimowane
Izador prosze o przeslanie kilku twoich propozycji projektow. Moze bede miec dla ciebie zlecenie. wysublimowanezakupy@gmail.com lub znajdz nas na fb - wysublimowanezakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvvviaa
Ja chodze do Studium Dziewulskich i przyznaje ze jest nas sporo, kazda już od dawna marzyła o takim zawodzie, wiec przyznaje tez ze licze po zakończeniu Studium na dobrą prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johhhaszka
Dokładnie tak jest, i z tego co teraz widze jak zapisywała sie moja siostra do Dziewulskich to ta szkoła cieszy sie naprawde bardzo dużą popularnością. Czyli sa to naprawde popularne zawody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkklejutka
O ile sie nie myle to jest to jedna z najbardziej znanych szkół, wiec tez sie nie dziwie ze cieszy sie taka popularnościa. Potem tez zupełnie inaczej pewnie też patrzą na dyplom kiedy szukasz pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddm
Teraz jesli ktoś zapisze sie do tej szkoły to jeszcze na tym skorzysta a to dlatego że wpisowe z okazji 16 lecia szkoły wynosi tylko 1499zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooolkawilk
A czy myslicie ze łatwo jest po takiej szkole znaleźć pracę ? Czy mamy na tyle doświadczenia i praktyki podczas nauki ze nie ma potem problemów z odnalezieniem sie w zawodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natttka89
Ja uważam ze nie bedzie z tym problemu, zwłaszcza ze tak naprawde teraz takie kierunki i zawody sa bardzo porządne i fajnie byłoby pracowac w kinie, przy filmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonkkaa8
Nie wiem czy widzieliście, ale maja fajny profil na FB i mozna sobie zobaczyć ich prace, i to czym zajmują sie na zajęciach https://www.facebook.com/home.php#!/MiedzynarodoweStudiumDziewulskich Bardzo fajna lekcja pokazowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka_kki
Ile tam teraz kosztuje semstr ? Chyba to jest szkoła dla mnie. To wszystko rzeczywiscie wyglada bardzo zachęcająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba przyznać, że wymagania klientek oraz konkurencja za sprawą wzmożonej aktywności w internecie są nieproporcjonalne do zarobków przeciętnej projektantki/krawcowej. Ludzie żądają za małe pieniądze projektu wysokiej klasy, rodem z kolorowych pism...:D Trudno się przebić wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klllaraaa
Ale zawsze mozna probowac sie przebic, to nie jest takie trudne. Ja musze powiedzieć ze jak skończysz dobra szkołe to wszystko jest mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werrrka89
Ja narazie zaczełam kosmetyke w Cosinusie, ale te wszystkie Wasze kierunki równiez sa bradzo zachecajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ci się to podoba i masz pasje to wybierz to projektantka dobra ma zawsze kasę, ale jak cię to nei kręci to nie wybieraj tego zawodu bo kasy z tego na pewno nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak trochę z innej strony: lubię projektować już od podstawówki, szyć nauczyłam się sama, wolałam skończyć liceum ekonomiczne niż cokolwiek innego, co z resztą bardzo mi się przydaje (marketing itp) dobrze jest mieć wiedzę tradycyjną krawiectwa, ale ja osobiście często podstawy właśnie zmieniam projektując. Zazwyczaj działam tak - wpadnie mi do głowy jakis projekt czy np.chcę przetestować wykroj udziwniony,to po prostu go realizuje z tego,co mam pod ręką (a mam tego sporo), i albo leci to na prezent dla kumpel (bo akurat taki rozmiar) albo wrzucam na allegro od zlotowki i patrze co sie dzieje (i tak bym nie umiala wycenic,bo sa gusta i gusciki,a czasem pod ta reka mam i jakis super unikatowy material a czasem niekoniecznie) to samo robię kiedy szyję typowo na siebie,jeśli np.jednak mi sie to na mej figurze nie spodoba i mozna na tym zarobic dobrze,jesli robi sie to caly czas \ i pilnuje kontaktu z klientkami i dba o szczegóły w projektach i aukcjach grunt to dobry aparat i serce do pracy Niestety ostatnio mialam malo czasu na to (plus coraz bardziej lubie hasac w swoich projektach),wiec robię aukcje z doskoku, rzadko. Nie narzekam :) ale to pewnie dlatego,iz to uwielbiam, łącznie z aukcjami,bo fajne jest to napięcie kiedy nie wiesz do konca jak kto twą pracę doceni,a nieraz bylam mile zaskoczona (i nie chodzi tu o pieniądze jedynie) i najważniejsze - nie ograniczam się,czyli jak cos projektuje, to nie mam halo,ze np.takich rzeczy nie wolno z takiego materialu itp.albo, ze cos juz passe,hehe, przeciez to ja tworzę modę,nie odwrotnie nie jestem krawcową,a projektantką a!i chętnie się uczę w tym temacie cały czas,nie tyle co swoim doswiadczeniem,ale tez np.kurs itp.,zawsze program sprawdzam i albo albo :) po prostu robie swoje i sie tym ciesze, jak czegos nie zaloze,bo po prostu sobie projekt testowalam (nie na swoj rozmiar), to wrzucam na aukcję i nawet jakby mialo pojsc za zeta (co sie właściwie nie zdarza), to plakac nie bede,a wrecz bardzo bede zadowolona, jesli dostaje komentarz,iz kobieta sie cieszy,bo super lezy i git w projektowaniu chodzi o cos zupelnie innego przypuszczam,ze wlasnie dzieki takiemu podejsciu jestem w stanie na tym zarobic calkiem fajnie (no i nie mam zapędów byc na swiatowym rynku,bo wowczas inaczej bym dzialala,co oczywiste) plus fakt,ze kazdy moj projekt jest inny,bardzo rzadko zdarza mi sie uszyc dwie takie same rzeczy (bo to nudne dla mnie), jesli juz to podobne. I tak testem projektanta sa ludzie,ktorzy nosza jego rzeczy noszą,a nie,ze raz założą i finito nie chcialabym byc drogim projektantem (bo rzadko bym widziala me stroje w obrocie heh) Najpierw trzeba sie zastanowić czego się chce Ja np. nie moglabym szyc (o projektowaniu nie wspominajac) totalnie pod czyjes dyktando czy aktualny trend, bo to mi podcina skrzydla i mam bunt wewnetrzny :) czyli mi odpada projekt na zlecenie. Jak juz sie uda jakiejkolwiek kumpeli (bo tylko one maja szanse) mnie namowic,to zawsze ona podaje tylko ogolny zarys, a reszta w mych rekach,bo 100% zaufania,ze jej i tak sie spodoba. Zdecydowanie wole sama cos tam wytworzyc, a klient sie zawsze na to znajdzie :) Potem można sie przetestowac na np.allegro (byle miec pojęcie o reklamie,bo szkoda by bylo zniknac w tłumie) cholera, chyba bede znowu czesciej projektowac :D sama sie nakrecilam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanda.
Matarnia to moje ulubione centrum handlowe w trójmieście! Super, że to mi pokazałaś bo nie miałam ich na facebooku. Czekam, aż mój chłopak będzie miał czas, żeby porobić mi zdjęcia i wrzuce sswoje stylizaje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trepczynka
wow, bardzo fajna stylizacja! masz moj głos :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×