Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tylko kasa dla nich

10 do 15 funtów to sztyt marzeń emigrantów w UK

Polecane posty

Gość tylko kasa dla nich

taki ich cel, reszta nieistotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wysilaj sie 10 funtow to malo 15 to juz cos ale tez bez szalu ja mam akurat pomiedzy pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
^ masz ale w simsach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autor chyba mysli, ze to jakas fortuna, skoro nie wierzy ze ktos ma pomiedzy 10 a 15 na godzine :D :D zalosny kolo dobre stawki w UK to sie zaczynaja od 15 na godzine wzwyz, a w Londynie od 18-20 wzwyz - niby tylko moje zdanie, ale nie jestem w tym osamotniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w Polsce wiecej niz ty w islamskim smierdzoncym londynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś - serio/ jesli piszesz do mnie, to nie mieskzam w Londynie, a pzoa tym skoro masz wiecej ode mnie, to musisz zarabiac minimum 10 tysiecy PLn na miesiac bo ja brutto mam 9930 PLN (wiem jak kochasz przeliczac waluty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś no i co z tego ze masz skoro wydajesz na zycie 4x wiecej niz my w PL :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś a to ty masz wglad w moje konto?? ooo ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie szczyt marzeń a realia. Emigranci którzy tu przyjechali (nowa fala) to mają właśnie tyle. Moja siostra np która jest tu od dzieciaka (teraz ma 20 lat) zarabia £30-45/h (jako fotograf), ale też ma kilka innych prac na boku. Mówi, że 5k na miesiąc to dla niej minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pl=Zanzibar - tyle w temacie. A teraz Bingol możesz to zmienić. Pozwalam ci. Pokaż że potrafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś ale ten idiota ci nie uwierzy. bo on takich kwot nie umie sobie wyobrazic. A ja wlasnie znam tez Polke, tez fotograf. glownie sluby. tez sesje narzeczenskie I rodzinne, ale nie same dzieci I ie ciazowe. No, taka sesja slubna to potrafi kosztowac od 900 do 1700 GBP za sesje (ze wszystkim wiadomo, obrobka it wszytko "po"). Ona srednio bierze za sesje 1300. I ma takich sesji 4-5 na miesiac ... to sobie teraz pomnoz to wszzystko a wyjdzie roczny dochod 65-71 tysiace funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś Prowadze dzialalnosc , co prawda nie w UK ale w PL . Jesli osiagniesz mi procentowo taki dochod od podanych przychodow to jestem gotowy z miejsca Ciebie zatrudnic z 2krotnoscia pensji jaka masz teraz.... To jest wlasnie liczenie cudzych pieniedzy-zapomnialas o kosztach- leasing sprzetu, drogiego oprogramowanie, wynajem miejsc do sesji, moze najmu lokalu, kosztow pozyskania klienta, ksiegowosci a moze i rat kursy ktory ta Pani wziela zeby nauczyc sie fachu. No i oczywiscie skladki na ubezipieczenie. Co prawda to UK i nie ZUS ze stawka 1250zl wiec bedzie troche mniej. Na koniec to wszytsko trzeba policzyc i moze bedziemy na niewielkim plusie - a jesli na plusie to nie zapominajmy o podatku dochodowych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i jescze bym zapomnial-wypadaloby jakis urlop wziasc w ciagu roku tak wiec tych sesji zrobimy mniej i mniejszy bedzie przychod...ale koszta stale oczywiscie trzeba placic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fotograf :D dzis kazdy ma kamere w smartfonie wiec po ch!uj komus fotograf :D pewnie chca szpanować :D beka nie z tej zmieni z przyglupow co wydaja na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś do gość dziś Prowadze dzialalnosc , co prawda nie w UK ale w PL . a ja sie zxnam na kosztach prowadzenia dzialalnosci w Uk I sa naprawde duzo nizsze. niz w Pl :) skladka cos jak ZUS jest raz do roku, nie co miesiac, I nie jest wysoka. ta osoba z dochodem 65-70 tysiecy GBP zapewne do "reki" ma 42,000 na rok czyli 3500 GBP miesiecznie, to jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wynajem miejsc do sesji, moze najmu lokalu, /// ZA TO PLACI PARA MLODA PRZECIEZ . tak jest w UK, gdzie fotograf niby ma placic za to ?! sesja slubna = na slubie I na weselu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skladka raz do roku czyli glodowe emerytury w uk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glodowe...? Bez szalu Ale kepsze niz w Pl Nikt nikomu nie broni placuc dodatkowego filara lub..inwestowac inaczej w starosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś do gość dziś wlasnie o tym pisalem, skladki w UK sa niskie, Panstwo sprzyja przedsiebiorcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gorsze po uwzglednieniu kosztow zycia i ciaglego deszczu w uk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie stawki są normalne wśród nowych emigrantów. Ich dzieci będą zarabiały o wiele więcej. I mówię tu o £40/h+ bo jak ktoś się w tym kraju wychował i nie jest kompletnym młotem to sobie dobrze radzi. Freelancing jest teraz popularne wśród młodzieży. Znam studentów którzy projektują strony, modelują, grają jako extras w filmach... coś co można robić w wolnym czasie. I wiecie co? Z tych małych prac mają 5x więcej kasy niż ja po studiach i ze stałą pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cos za cos z tymi emeryturami, juz gdzies pisalem , ze przecietny Brytyjczyk posiada mniej niz przecietny Polak(co nie oznacza ze ma nizszy poziom zycia). Ten zachodni model gdzie dziezi do 16 lat pracuja na siebie ma wlasnie taki skutek , ze rodzice w wieku emerytalnym kiedy to juz szczesliwie zaplacili osttania rate kredyty musza dom sprzedac zeby oplacic utrzymanie czy nawet dom starcow. Zeby nie bylo to Pl tez idziemy w tym kierunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do stawek fotografow to znajomi w PL za sesje weselna placa 10ty s zlotych. Tak wiec te stawki w UK wydaja sie byc ...niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co wydawac 10tys jak mozna nagrac samemu Za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to za słowo "sztyt" ? z tytułu wątku - autorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Gorsze po uwzglednieniu kosztow zycia i ciaglego deszczu w uk smiech.gif // dziwne, bo w ciągu ostatnich 4 tygodni padało ... jeden dzień. i to 3 godziny tylko. a pzoa tym było cieplo i słonecznie a nawet dni gdy było upalnie... gdzie masz ten deszcz, hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amatorzy na weselach
nikt nie zrobi ci takich fotek czy wideo jak fotograf i kamerzysta zatrudniony do tego celu. Czy zrobi "jakąś" fotke i "jakieś wideo?, TAK, ale będzie to hoojowe, no ale za darmo to co można chcieć? pozatym ludzie chcą mieć spokój i ten dzien przeżywać a nie robić za darmowego fotografa czy kamerzyste. Pozatym fotograf też organizuje towarzystwo aby jakieś fotki wogóle były i miały ręce i nogi, bo nacisnąć guzik to i małpa potrafi i gdyby tylko o to chodziło to by 5 latkom dawali aparat czy kamere i by robiły fotki cały dzień, a tu jednak potrzeba coś umieć pozatym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś - oczywiście, wiadomo, tu nie chodzi o najlepszy nawet aparat w najlepszym nawet telefonie; ale o kompozycję, światło, o styl ... i inne. Ale ten palant tego nie ogarnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha za 10tys to jak mam zapas browara na cały rok niz wydawac na durnego fotografa. bEKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×