Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bilardzistka

ciaza i porod w Holandii

Polecane posty

A ja mam takie pytanko jak w temacie do holenderskich Kafeterianek: czy ktoras z waz przechodzila ciaze i porod w Holandii? Jak to wygladalo? Jak z opieka lekarska podczas ciazy? Gdzie odbyl sie porod? W szpitalu czy moze w domu (co jest bardzo popularne w Holandii)? Napiszcie prosze o swoich doswiadczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
jaka jest opieka to sie dopiero przekonam ;) ze slyszenia wiem , ze dosc dobra , zwlaszcza po porodzie tylko czy to jest lekarska opieka to nie jestem pewna , ale chyba poloznej i jak ona cos zauwazy , ze jest nie tak , to wtedy karze isc do lekarza jesli chodzi o porod w domu czy tez w szpitalu , mozesz sama sobie wybrac gdzie chcesz rodzic ( tak slyszalam od kolezanki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Sloneczko, w koncu jakis odzew :) Takie ogolne info to tez znam, bo mieszkam w Holandii, ale chodzilo mi bardziej o doswiadczone mamy, ktore wlasnie w tym kraju doswiadczyly porod, ciaze i ogolnie opieke lekarska podczas tych cudnych dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja slyszalam ze okropna , kobiety sa zostawione same sobie w domu i jak tylko grozi smiercia to dopiero szpital ,wszystkie uciekaja rodzic do Belgii i zyc tez ,mam sasiadow Holendrow bo oczywiscie tu emerytura i opieka lekarzy jest lepsza ,nasluchalam sie troche od niej jak tam jest ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie wiem pestka , jak sie samemu nie doswiadczy to mozna sobie gdybac ja osobiscie nie spotkalam Polki czy tez Holenderki , ktora by narzekala az tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce:D🖐️😘 Najlepiej chyba wie nasza Ritka;) Ona moze cos na ten temat powiedziec,bo w HOLANADII RODZILA!!!! :) Buziaki Slonko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja bliska przyjaciolka (holenderka) urodzila slicznego chlopca. Rzeczywiscie, kobiety najczesciej rodza w domu i tylko jak sa jakies powiklania zabieraja kobiete do szpitala. Podczas porodu do domu przychodzi pielegniarka albo pielegniarka i lekarz. Po porodzie, kazdej kobiecie jest przyznawana \'\'osobista\'\' pielegniarka, ktora przez 2 tyg. po urodzeniu codziennie przychodzi do matki i jest z nia od rana do wieczora. Nastepnie bodajrze raz badz dwa razy w przeciagu pol roku przychodzi osoba z urzedu, aby sprawdzic czy wszystko ok z dzieciatkiem czyli np; czy rodzina nie jest patologiczna itd;.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce ty slyszalads ja slyszalam ...i wszyscy gdybamy nie? mowilam sasiadka jest Holenderka i mowila jakie sa warunki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
przeciez ja pestka nic zlego na mysli nie mialam snoepje , moja kolezanka rodzila 2 miesiace temu , i z tego co mowila pytala jej sie prowadzaca jej ciaze gdzie chce rodzic w domu czy w szpitalu , wybrala szpital , urodzila w szpitalu bez zadnych powiklan a po 6 godzinach wrocila do domu z malym jakby mnie pytali to ja tez wole w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestko, jesli chodzi o samo zycie, socjal, prace itd. to ja osobiscie nie zaminielabym Holandii na Belgie, a mieszkam w Holandii juz prawie 7 lat, wiec pojecie o tym kraju mam dobre choc masz racje, ze duzo Holendrow ucieka do Belgii. Dzis nawet slyszalam o tym w radiu. Natomiast co do porodu i ciazy to slyszalam wlasnie same dobre rzeczy, ale kurcze, wiecie jak to jest sluchanie czy czytanie to nie to samo co opowiesci kogos, kto sam to doswiaczyl, wiec nadal czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no to moze Maritka by sie nam tu przydala , moze jutro dam jej namiary z tego co ja wiem , dlaczego Holendrzy wola mieszkac w Belgii , to dlatego , ze sa nizsze podatki i ogolnie tansze zycie np. kupienie domu w Belgii jest o wiele tansze niz w NL to tyle mniej wiecej co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Matko! Czytalyscie?? To brzmi niczym ciaza i porod w XVIII wieku!! Natomiast komentarze doswiadczonych dziewczyn sa rozne. My mamy spora rodzinke i jak narazie wszystkie mamy nie mialy problemow z porodem i rodzily w domu tylko, a dzieciaczki sa dorodne i zdrowe, z tym, ze one to Holenderki i nie maja pojecia jak wyglada porod u nas w Polsce...ale ja porownujac je do naszych polskich warunkow, gdzie kobiete prowadzi normalnie ginekolog, rodza w szpiatalu pod okiem lekarza, a nie tam zadnej akuszerka...podchodze bardzo sceptycznie i jestem wrecz troche przerazona... I co wy na to dziewczyny? Wiem, ze kobieta sama moze wlasciwie wybrac sobie czy chce rodzic w domu czy w szpitalu...ale kurcze, zero wizyt kontrolnych u ginekologa???? To mnie troche przeraza... Natomiast co do domu w Holandii to wszystko zalezy gdzie mieszkasz czy na wschodzie czy na zachodzie Holandii i ceny tu sa ogromnie zroznicowane. Na przyklada: na zachodzie okolice Hagi, Delft za nowy szeregowiec 140 m2 z malutkim ogrodkiem zaplacisz ok 350 tys euro, ten sam dom na wschodzie Holandii okolice Almelo/Hengelo kosztuje 100 -120 tys euro mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam na flamandzkiej czesci belgii i tu mieszkania kosztuja od 200 tys euro w gore wiec tez nie jest tanio. ja bym sie bala rodzic w domu bez ginekologa i bez np. w razie tfu tfu wypadku aparatury... a obecnosc poloznej od rana do nocy tez by mnie krepowala... nie wiem no ..ale to wybor przeciez kazdego czlowieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez wlasnie bym sie bala porodu w domu i nawet powiem, ze u mnie nie wchodzi on ww gre...Nie to zebym juz musiala podejmowac decyzje. narazie sie tylko orientuje co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej i tu 🖐️ ja powiem tak : jak urodze to wam opowiem o wszystkim :o opiece itd. itp. co do Belgii to juz sie nie wypowiadam , bo to co wiem to via via , a wiadomo jak to wtedy jest ;) ale znalazlam taka stronke http://www.9maand.be i tak sobie poczytalam , i nie zauwazylam jakies wiekszej roznicy miedzy opieka w Holandii a opieka w Belgii , no ale moze co innego pisza a co innego robia , nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a moze wiecie ktory test ciazowy w Holandii jest najlepszy? Ktory najwczesniej wykaze ciaze? :) Nie moge znalezc zadnego info na holenderskich stronach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej :) polecam Clearblue digitale zwangerschapstest , co prawda okolo 20 euro ale sa 3 wklady i chyba dosc dobty , bo zrobilam dwa zwykle tej firmy i nie bylo widac krzyzyka , a na drugi dzien robilam po poludniu te i wyszly pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bardzo Slonce :) Kiedy spodzewasz sie dzidziusia? No i gratuluje bardzo serdecznie...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
we wrzesniu :) 27 lutego ide do poloznej , pierwszy raz, wiec moze potem bede wiedziala wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
moze za duzo zarabia Amaleta ;) tutaj tez sie placi od dochodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×