Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szklanka wody raz

co myślicie o Szkocji?

Polecane posty

Gość szklanka wody raz

Dobra na emigrację dla rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarujaka
szkocja jest bardzo depresyjna, tam wiecznie szaro i ponuro, pracy teraz tez wcale nie ma za duzo, a mieszkancy szkocji brzydcy i tepi, ucieklam ze szkocji do slonecznych wloch i zyje mi sie o niebo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzydaaaaleeeee i ta pogoda dołująca bardziej niż w Polsce, poza tym bardzo sympatyczni i raczej spokojni (aż się poważnie wkurzą i zaczną jąkać), dobre piwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi się w Szkocji
bardzo podoba pomimo pogody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hurtowym ggghn
Piękna i zdrowy klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam tam
Faktycznie jeśli chodzi o facetów chodź nie tylko faceci to strasznie hmm....nieciekawi krótko mówiąc z wyglądu ohydni za przeproszeniem do tego jeśli chodzi o życie to średnie chodź jak wszędzie jeśli jesteś zdolna to osiągniesz sukce wszędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie popadajmy w skrajności palącego słońca w uk bo to niemal abstrakcja:D Szkocja niestety jest "nudna" pod względem pogody (porównanie z Polską jest moim zdaniem nietrafne, my mamy jednak 4 pory..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhehgbej
bcyge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam tam
makrela wędzona No fakt w Polsce mniej pada i mamy rzeczywiście troszkę więcej słońca po prostu jak to pięknie napisałaś mamy 4 pory roku :D i ciekawszych facetów :) Też kocham góry !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklanka wody raz
A jak finansowo? Czy życie jest tańsze niż np w Londynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkfbnakle
Pieprzycie o d... Maryni-napiszcie jak z pracą? Pogoda, żarcie,pierdoły.....znajde tam robotę? Angielski inny jak w Londynie?Ceny wyzsze czy niższe? -to są ważne rzeczy a nie pogoda!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem ciekawa jak sie zyje w Szkocji. Chodzi o POZIOM zycia. Czy sam angielski starczy na poczatku? Jakiego rodzaju prac jest najwiecej? Jakich ogloszen? Ile sie zarabia? Potraficie zaoszczedzic? Jak oceniacie Szkocje wzgledem PL czy UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy sam angielski starczy na poczatku?? ajkai ma starczyc? arabski??no tu to bombe zalalas, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoci sa najwspanialszymi ludzmi swiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angielski w Szkocji troche inaczej wyglada niz w UK.. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz to i inaczej wyglada w usa irlandii australi itp ale zawsze to angielski i musisz sie go nauczyc, niestety, jesli chcesz jaka kolwiek prace dzis dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkocja jest fajna, jak dla mnie pogodowo też, bo upałów w nadmiarze nie znoszę - gdyby było trochę więcej prawdziwej zimy byłoby jeszcze lepiej; język... po Anglii zajęło mi ze trzy tygodnie, żeby się przestawić i nie spinać, żeby zrozumieć co mówią, aczkolwiek nadal spotykam ludzi (głównie z budowlanki, mechaników, hydraulików), których za cholerę nie mogę zrozumiec; koszty życia zależy gdzie oczywiście, rzadko jest tak drogo jak w Londynie, ale są miejsca gdzie się trafia, reszta zależy od tego co się robi;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ex debil co ty piszesz za farmazony chyba w szkocji nie byłas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnold G.
To fajny kraj tylko nie chodź w tych ichniejszych sukienkach bez majtek ... oset http://cur.lv/197k6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do jezyka to bylam w szoku jak tu przylecialam a oni nie dosc ,ze mowia szybko to jeszcze maja swoj slang juz teraz nie mam z tym problemu,ale poczatki byly c*****e.Pogoda tez c*****a teraz jest nawet troche cieplo,ale znowu deszcza pada pozdrawiam z Glasgow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosteek
Ludzie tu nie ma przyszlosci mieszkam tu 10 lat i czas wracac do domu nic tu nie jak praca pogoda jedzenie jest wszystko do dupy pada jak pojebane o prace ciezko choc znam jezyk na 99% wiem co gdzie jest ogolnie zycie w szkocji bez depresji nie jest mozliwe nie wierzysz to sam sprawdz..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylo eire bedzie
podnoszę... Dwa lata temu po ponad 6latach w Irlandii wróciliśmy z partnerem do PL. Kocham ten kraj...ale tu żyć się nie da...Zastanawiamy się nad Szkocją,,,,Czy mogłby ktoś wypowiedzieć się jak ma się sytuacja z pracą ? Jak się żyje w Szkocji ?Angielski biegle u obojga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kocham Szkocję, tu jest mój dom. jestem Polką i się tego nie wypieram, ale jak jadę do Polski to mówię że do Polski, a jak wracam do Edynburga, to mówię że "wracam do domu". Prawdopodobnie dlatego, że to tu założyłam rodzinę (z Polakiem) i że mamy paru bliskich przyjaciół Szkotów/Szkotki, którzy bynajmniej nie są z żadnego marginesu, i całkiem lubię swoją pracę, i kocham góry, mszę po prostu MUSZĘ kilka razy w miesiącu wejść na Arthur's Seat a co roku jechać w Highlandy ... WIDOKI !! ZAMKI !! A niedługo referendum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogoda cóż, zgadzam się , bywa depresyjna, jak jest szaro buro i pada, w sobotę było jak w październiku czy listopadzie ... ale jeszcze kilka tygodni temu było bardzo ładne lato, pełne słońce czyste niebo, 20-25 stopni - to dużo jak na Edynburg. wiatr mi nie przeszkadza. O, i dobra whisky !! Zwłaszcza Talisker, single malt oczywiście. I Crabbies ginger beer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×