Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy jest tu ktos kto byl w Tajlandii?

Polecane posty

Gość gość

Ja planuje wybrac sie do Tajlandii w grudniu lub w styczniu i szukam osob, ktore tam byly i moga podzielic sie wrazeniami ;) za jakiekolwiek inf bylabym wdzieczna! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Po pierwsze chciabym wiedziec czy taka podroz dla samotnej kobiety jest bezpieczna? Czy trzeba sie zaszczepic czy nie, bo w internecie rozne opcje slyszalam(mam w planach udanie sie do dzungli ;) ) na jaka wyspe najlepiej sie udac co nie ma za duzo turystow? I ogolnie jakies porady ;) Takie informacji od kogos kto tam mieszka sa najlepsze ;) z góry dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak rozumiem chcesz jechac samemu czyli nie korzystajac z biur podrozy co moim zdaniem jest najlepszym wyjsciem (przed przeprowadzka odwiedzilem Tajlandie dwa razy wlasnie w ten sposob). W kwestii bezpieczenstwa - kraj jest bardzo bezpieczny, oczywiscie zdazaja sie wyjatki typu taksowkarz chce oszukac na kursie (najlepiej po prostu otworzyc drzwi, powiedziec gdzie chcesz jechac i wsiasc, jezeli nie wlaczy licznika to mowisz, ze ma to zrobic - jak nie chce to do widzenia). Z innych przypadkow slyszalem tylko, ze ktos upil sie za bardzo i cos mu ukradli (zdarza sie w kazdym kraju). Szczepienia - mozna, ale nie trzeba - hpv, i standardowe blonica, polio, tyfus ktore pewnie i tak mialas. Wyspy, ktore warto odwiedzic - zalezy to oczywiscie od budzetu, natomiast z pewnoscia warto pojechac na Koh Phangan i Koh Tao (genialne miejsce zeby nurkowac/snurkowac), Koh Chang i Koh Samet (z drugiej strony zatoki Tajskiej). Odradzam Koh Samui, poniewaz jest tam pelno turystow z rosji (wiekszosc znakow jest po rosyjsku/tajsku, czasem angielsku). Phuket i generalnie Krabi raczej odpada, jest tam jak w wiekszosci nadmorskich kurortow, nie poczujesz prawdziwej Tajlandii. Jezeli bardzo chcesz jechac na poludnie to pewnie Koh Phi Phi i Koh Lanta (Phi Phi przepiekna, ale dosc drogo, Lanta tania i swietna). Oczywiscie warto pozwiedzac Bangkok, natomiast nie polecam przebywania tu zbyt dlugo, jezeli jedziesz na wakacje to najlepiej udac sie na jakas wyspe, ewentualnie poza BKK odwiedzic Ayutthaya - dawna stolica Tajlandii, rewelacyjne swiatynie na caly dzien zwiedzania. Jak chcesz wiedziec cos jeszcze to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak chce sama, nie dla mnie jest podrozowanie z biurem podrozy, wola sama wszystko zrobic po swojemu ;), ale szczerze mowiac pierwszy raz wyruszam tak daleko, do tej pory byla Europa ;) Lece tam na 3tygodnie, dwa tygodnie chcialabym pozwiedzac, a tydzien czasu pobyc sobie na wyspach poopalac sie, poplywac i ponurkowac- co prawda nigdy nie nurkowalam dlatego chcialabym zrobic kurs nurkowania ;) rowniez chcialabym zrobic kurs masazu tajskiego czy pojezdzic na sloniu ;) Do wyjazdu mam jeszcze troche czasu, ale musze sobie wszystko dobrze zorganizowac, zeby nie zmarnowac czasu, dlatego szukam informacji, czytam fora, co do noclegow wystarczy mi pokoj 1os z wiatrakiem i wspolna lazienka, tylko zastanawiam sie ile pieniedzy na to przeznaczyc, a jak jest z jezykiem? Czytalam, ze tam slabo mowia po ang?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womanonnntheway
zazdroszce, ja wybieram sie tam za rok niestety dopiero na kurs boxu. nie bój sie, tylko lec, ja wciaz sama podrózuje i jest super. sri lanka, malezja, singapur, jamajka, brazylia, dubaj, maroko itp. mam za soba. www.womanontheway.wordpress.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Twoja stronka? Poczytam, a ja Ci zazdroszcze , ze bylas w tylu miejscach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Tajlandii czasem przyzwoity hotel moze byc tanszy niz hostel poniewaz np. jest kawalek dalej od morza wiec polecam sprawdzac ceny i opinie np. na booking czy agoda. Kurs tajskiego masazu trwa jakies trzy miesiace wiec pewnie sie nie wyrobisz ;) ale na masaz z pewnoscia sie zalapiesz (normalna cena za godzine to 200-300 thb czyli 20-30zl). Jezeli chodzi o nurkowanie to zdecydowanie Koh Tao. Jezeli lecisz przez Bangkok to pokazemy Ci miasto za kilogram polskiego sera (tutejszy jest drogi i niedobry) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm, nie mieszkam w Polsce a w Holandii, ale czesto robie zakupy przez strone internetowa z polskim jedzeniem i dowoza do domu, maja tam dobre jedzenie, wiec twarog moge kupic ;) Wlasnie lece z Amsterdamu do Bangkoku i z powrotem tez tak wracam ;) Fajnie by bylo i bylabym bardzo wdzieczna! ;) Jak cos podaje namiar do siebie knight@onet.eu pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co tam jechac, tam jest bieda, syf, kila I mogila, wszedzie dzieciaki - prostytutki wyslane przez mamuski, zeby zarobily albo ukradly dla nich kase... Lepiej miec ubezpieczenie zdrowotne, bo tam nawet jak mucha ugryzie to masz biegunke murowana, a potem placisz za leczenie duza kase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×