Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Samotnamatkawdublinie

Irlandia- samotna matka

Polecane posty

Gość Samotnamatkawdublinie

Witam Piszę z prośbą o porady osoby mieszkające w irlandii. Moja sytuacja w skrocie: od 3 lat mieszkam i pracuje w Irlandii, mam dziecko ( 8 mc, urodzone tutaj) z mężczyzną, ktory mnie zostawił 2 mc temu. Nie daję sobie rady sama finansowo, wynajęłam malenkie mieszkanie ale nie dam rady tak żyć. Czy możecie mi napisać czy mogę liczyć na jakąś pomoc zee strony państwa jako że jestem samotną matką? Teraz nie pracuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np nie mam zadnej pomocy od panstwa oprocz Child Benefit, ktory przysluguje kazdemu, kto ma dziecko. Wiec za duzo w temacie nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika irlandia
takze mieszkam w Dublinie. Zglos sie do Cross Care przy Cathedral Street ,niedaleko TAXU przy oconnel street. tam sa DARMOWE porady jesli chodzi o tego typu sytuacje.PYtaj o NOELA! nikt inny jak on ci nie pomoze:))) W poniedzialki maja tam zamkniete, jesli mowisz tylko po polsku to tam masz tez polskie wizyty.Jesli potrafisz sie dogadac, to nie ma problemu, przyjdz wtedy, kiedy nie ma polskich wizyt, bo za dlugo sie wtedy czeka!!!! idz jak najszybciej ,bo prawo ma sie zmienic - NA GORSZE POZDRAWIAM,\ M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rowniez z Dublina
autorko idz jak najszybciej do lokalnego biura Citizeninformation, tam ci bezplatnie poradza o jaka pomoc mozesz sie starac. Jak juz bedziesz wiedziala co i jak z pewnoscia bedziesz musiala sie wybrac do biura Social Welfare i do Health Centre. Nie wiem ile masz przepracowane miesiecy/lat, ile juz nie pracujesz, z czego sie obecnie utrzymujesz tak wiec ciezko mi podpowiedziec jakie benefity moga tobie przyslugiwac. Zakladam, ze Child Benefit otrzymujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brunia
citizents advaice biuro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty laska ty jescze wlaczylas milas czelnosc za to ze co??ze nigdy tu nie pracowalas???z jakiej raccji cokolwiek dostalas wogole??/ja bym cie pogonila gdzie pieprz rosnie a tobie nalezy sie wszystko one parent 218e na tydz. chaild b-135 od nastepnego bedzie:)bo byl 130 doplata do mieszkania jesli lanord sie zgodzi i dorobic mozesz do 19h/wypracowalas swoje wszystko sie nalezy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jakiej racji sie mnie pytasz? I miałam czelność? Nie rozsmieszaj mnie bo g****o wiesz na temat mojej sytuacji. One-Parent nalezy sie kazdemu kto wychowuje SAMOTNIE DZIECKO. moje urodzilo sie tutaj wiec dostalo child benefit jak kazdy. Masz jakieś wąty co do tego? jak masz pretensje ze mi dali wszystko to idz sie poskarż sedziemu ktory zabronił mi wyjazdu z powrotem do kraju -pomimo dokumentów ze jestem tam zatrudniona ( w tym czasie bylam na urlopie wychowawczym) do tego mialam swoje mieszkanie a Ty sie sadzisz o to do mnie? Lepiej jakbym z ich przymusu żyła na ulicy nie? Jesli myslisz ze to takie łatwe po decyzji sedziego ze trzeba było zabrac dzieciaka i po prostu wyjechac to jesteś w bledzie, niestety to unia europejska wiec maja prawo mnie scigac listem gończym za porwanie własnego dziecka. Sądy w Polsce tak mi "pomogły" ze odrzuciły juz z początku oba wnioski z prośbą o odebranie praw ojcu dziecka i możliwości powrotu do Polski - uzasadnienie- skoro mieszkam w irlandii niech decyzuje sąd irlandzki. (Swoją droga adwokat znajacy cała sytuacje był w szoku,że moj ex wogóle dostał prawa do niej, że tylko do mnie dostał zakaz zbliżania sie itd. w Polsce miałby całkowity zakaz kontaktu z nami,odebrane wszystkie prawa i jedynie musialby alimenty płacic. Nie ty przez wymysł sedziego musialaś wszystko w polsce rzucic. Ja tu przyjechalam na okres TYLKO urlopu wychowawczego-taki był zamysł.Facet miał zarobic i mielismy wracac.Wyszlo jak wyszło .Co Ty sobie wyobrazasz? Ze mi lepiej sie tutaj zyje bo siedze na jakis p**********h zasilkach i wynajmowanej c******j chacie zamiast mieszkac u siebie i pracowac za calkiem fajna stawke do tego mając dookoła przyjaciół i rodzinę?? Zwariowałaś!! Żal Ci dupsko sciska ze mi musieli dac a Tobie by nie dali? Sami doprowadzili do takiej sytuacji wiec co sie do mnie burzysz? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak poza tym słyszalaś o takim czymś jak chociażby "przenoszeniu" /wglądzie w składki z polski ? Leży sobie taki formularz w socjalu zwie sie U001 i tak sie składa,że ja w Polsce pracowałam od 19 roku życia wiec sobie składki przeniosłam, nie rzucaj sie bo Ci żyłka pęknie - jakby nie patrzec składki mi zaliczyli wiec jestem na takich samych warunkach jak TY byś była wiec się łaskawie odwal ode mnie. Pogonić jak pieprz to sobie możesz brata,siostre,matke czy kogo sobie tam z wlasnej rodziny wybierzesz. Żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezczelne z was c****a (że wykorzystujące debilne prawo, to juz inna bajka) :O a to dziecko nie ma tatusia??wiatropylne jesteście?? :O niech komornik egzekwuje od papy kasę a WY śmierdzace lenie - do roboty !!! najprosciej lape wyciagnac do panstwa CZYLI do podatnika - czyli także do mnie. a ja nie mam zyczenia placic na twoje dziecko jedna z drugą chocby przeurocze - nie przede mna nogi rozkladalas :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczę a Ty umiesz czytac ZE ZROZUMIENIEM???????Tak sie sklada ze w Polsce alimenty oblicza sie na podstawie zarobków ojca dziecka LUB gdy nie posiada pracy w danym momencie na podstawie jego wykształcenia i ile pieniedzy z jego wyksztalceniem zarabaja ludzie. Tutaj nieważne jest czy pracuje czy nie i ile zarabia ja dostaje najnizsze alimenty - 30 euro na tydzien bo jej ojciec ma najnizsza krajowa-jak mieszkasz w irlandii to wiesz ze 30 to tak jak nasze 30złotych (Znam irlandke ktorej ex mąż jest szefem dużej firmy i na dwójkę dzieci dostała AŻ 80 euro czyli po 40e na głowe, oraz węgierkę ktorej ex partner - szef firmy zajmujacej sie nieruchomościami z bardzo wysokimi dochodami -płaci jej 35 euro na tydzień). Poza tym KOMORNIK ściaga alimenty jak ojciec dziecka nie płaci przez dłuższy czas ( w irlandii musi długu narobic na minimum 1500euro, dostaje list z nakazem zapłaty, jesli nie zapłaci w terminie wsadzaja go do wiezenia i nikt Ci tych pieniedzy nie wyplaci bo tu nie ma takiego czego s jak fundusz alimentacyjny jak w Polsce- nie wiesz i sypiesz takimi "mądrościami" ze aż Ci współczuje braku wiedzy. Ps - jak mozna wykorzystywac prawo? Prawo jest jakie jest i czy mi sie widzi czy nie musze sie do niego ustosunkowac. Komentarz z podatkami to śmiech na sali, uprzejmię informuje Cię,że podatki płaci każdy, ja tez przez 5 lat placiłam podatki w Polsce na Twoja pierdoloną rodzinę w postaci tych co byc może nie pracują albo tych co sie doczekali emerytury. Idac za Twoim tokiem myślenia jak Ci sie powinie noga to też mamy na Ciebie psy wieszać za to,że moje podatki pójda na Ciebie? Leniem sobie nazywaj tych którzy maja po 30 lat i siedzą na garnuszkach u rodziców albo na zasiłkach i nigdy pracy na oczy nie widzieli,albo i takich co trzaskają dzieciaki na potęge dla kasy,ciezko im ogarnac własna chate i nawet nie kwapia sie zeby ubrac sie wychodzac do sklepu tylko popieprzaja w sklepie w pidzamie. Jestem tak chamska że az musze sie zniżyć do Twojego poziomu zebyś to widocznie zrozumiała. Pisz list do rządu irlandzkiego z prośba zeby Ci podatkow nie pobierali bo sie czujesz urażona ze kogoś tam utrzymujesz. Dla Twojej wiadomości - planuje założyć własną firmę bo nie mam ochoty tak jak Ty zapierdalać za 400e na tydzień i być tak z tego powodu nieszcześliwa ze wyrzygiwac swój jad na innych. Musisz mieć naprawdę smutne życie skoro psioczysz na innych. A tak serio,uważasz,że ktoś z wyższym wykształceniem ukończonym w Polsce, z słabym angielskim, z brakiem doświadczenia w pracy na rynku irlandzkim ( bo jednak doswiadczenie mam z polskiej pracy a tu tego nie biora pod uwage) do tego samotny rodzic z malym dzieckiem zostanie zatrudniony na takich warunkach ze bedzie mogl bez ŻADNYCH dodatkow utrzymać się bez problemu? 8h w najtańszym żłobku u mnie w mieście to koszt 30 e za dzień 30x5 = 150 euro złobek. 130 euro mieszkanie, 30 euro odkladane na prad i śmieci co tydzien. 8 euro odkladane na rachunek za internet. Czyli bez jedzenia i ubrań dla dziecka 2 letniego ( DZIECKO MALE SZYBKO WYRASTA z ubrań i obuwia) koszt utrzymania wynosi ok. 320 euro. Oczywiście żeby dziecko zapisać do żłobka trzeba to zrobic z minimum pól rocznym wyprzedzeniem. Kosz niani to ok 5 e za godzine. 5x8h = 40 euro 40x5dni = 200. Czyli z nianią zamiast żłobka/przedszkola = 370euro. Doliczmy do tego utrzymanie dziecka,ewentualnie lekarz,jedzenie - czyli kolejne 70-100euro. I teraz powiedz kto mnie na już teraz zatrudni za ok 450-500 euro na tydzien? No naprawdę, mądra jestes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co bybylo jakbys urodzila w Dover albo Calais tepa strzalo? Skad wtedy bys brala benefity z Anglii czy Francji? X Tak sie podniecasz tym, ze urodzilas w Irlandii to juz mozesz okradac panstwo. X EEbane cyganskie rumuny, zygac sie chce na ta patologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto Ci napisał że zaciazylam na bezrobociu buraku ? Przecież pisałam że byłam tu na wychowawczym więc pracę w pl miałam i stać mnie było na zaciazanie. Co do tego ma Dover czy Calais? Ja tu przyleciałam a nie przyjechałam busem. O czym ty wogóle p********z??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J****i cyganscy rumuni? Ok, już nam swojej rodziny nie przedstawiaj, aż tak to nikogo nie interesuje skąd jesteś. Okradam państwo? Hahaha dobry żart. zacznij mózgu używać a nie piszesz co ci slina na język przynosi. Twoja rodzinke w pl do dziś moja mama i reszta utrzymuje. W polsce też tak się sadzilas że musisz podatki płacić na bezrobotke? :-D wyjdź na jakaś odludna wyspę, tam ani podatków ani czynszu ani za jedzenie nie będziesz musiała bulic.I nie wysilaj się na odpowiedzi bo się do pracy spoznisz a i ja nie mam ochoty czytać twoich wypocin zawistnej baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Igah Mądrze prawisz nie zwracaj uwagi na kretyńskie wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty inteligencie jakie szkoły pokonczylas ? Chyba dalej niż podstawowa nie zaszlas skoro uzywasz słów których znaczenia kompletnie nie znasz. Współczuję. Marsz do książek i poszukaj definicji " patologia" a następnie stan pół metra od ściany i zrób kilka szybkich skłonów, może Ci się polepszy ( choć w twoim stadium to raczej nikla szansa na jakąkolwiek poprawe ). :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam mgr z polibudy gluIIa IIzdo jak zes taka ciekawa. O takim tytule to mozesz tylko pomarzyc. A tymczasem nastaw sobie budzik zeby jutro sie nie spoznic do Job Center, bo ci wszystkie zasilki uIIerdola i znowu bedziesz plakac pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Igah Odezwij się jeżeli będziesz jeszcze na kafe jak można się z Toba skontaktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te papiery z magistrem z polibudy to chyba w printcie rysowalas. Nie martw się. Nic mi nie zabiorą, do żadnego Job Centre nie muszę jak Ty latać ani po żadne podpisy. One-Parent wypłacają do 7 roku życia dziecka. I nie zmuszają Cię do szukania pracy bo wiedzą że nie ma z kim dziecka zostawić w tym są mądrzejsi od ciebie. Daj namiary na swojego partnera czy męża- osobiście mu złożę kondolencje że z takim jadowitym babsztylem musi pod jednym dachem żyć. Zajmij że się sobą a potem wieszaj psy na innych. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakiej sprawie chcesz się skontaktować? Podaj mi swój mail - odpisze, albo zarejestruj się na kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edytkas72@ interia.pl To mój email. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
igah - bezczelna k****, KRADNĄCA moje pieniądze, wykorzystując debilne prawo i jeszcze mieląca ozorem na tematy o których nie masz pojęcia - CHUJ mnie obchodzi gdzie jest tatuś twego bachora i ile zarabia. znajdź go teraz, skoro potrafiłaś znaleźć go aby rozkładać przed nim nogi. i zacznijcie oboje utrzymywać bachora. a za tekst, że ty - tępa krowo rozpłodowa - "utrzymujesz" kogokolwiek z mojej rodziny dostałabyś ode mnie centralnie w pysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz bezczelniejsze te tępe kurrewki - takie biznesłumenki co to mają w planie zarabiać miliuny :D ale na razie okradają irlandzkiego podatnika, bo z rodzinnej wioski wyniosły nauki (bynajmniej nie ze szkół :D) tylko od mamy (papa też pewnie nie alimentował :D) że jak chcesz to bierz - czy to z PGR czy od irlandzkiego podatnika - wsio rawno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ps - jak mozna wykorzystywac prawo? Prawo jest jakie jest i czy mi sie widzi czy nie musze sie do niego ustosunkowac." Co za idiotka :D ona sie "ustosunkowuje" wyciągając leniwe łapska po pieniądze podatników. To jest PRZYWILEJ (nieuzasadniony zresztą) kretynko i wcale sie nie musisz do niego "ustosunkowywać" - możesz miec po prostu krztę przyzwoitości i nie wyciagąć łap po cudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igah
Hahaha się usmialam :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę wyciągać czy ci się to podoba czy nie. i powtórzę jeszcze raz - twoja posrana rodzinę też z moich podatkow utrzymywalo państwo. Po prostu chuj cię strzela że mi dają a ty musisz kible sprzątać żeby mieć :-D będziesz jeszcze kilka lat na mnie bulic.przyzwyczajaj się :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty ciezarna??jaka ty wulgarna i pyskata jestes, ka mundra ajaka wyliczona???po groma zes sie podkladala jak cie na rozplod nie stac?/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sory juz nie ciezarna nie doczytalam , co nie zmienia faktu zr bardzo roszczenioea jestes.... pracuj i chowaj czego lapska wystawiasZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odaj do adopcji bachora i po sprawie a halo halo tak zachwalcie maciezynstwo..podobno umiech dziecka wynagradza wszystko-to patrz i sie ciesz:) dzieci mmay dlatego ze chcemy a nie musimu tak?????????? wiec je utrzymuj ps ja tam umilam sobie poradzic i mam ponad 400 tygodniowki heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest lepsze niż komedia. Leje z twojej spiny :-D a już najbardziej z pominięcia niewygodnych faktów niczym ruski obywatel :-D Napisze jeszcze raz bo chyba nie doczytalas- wypad na bezludną wyspę - tam za nic nie zapłacisz i państwo nie będzie cię okradac. W sumie zapierdalajac jak wół za 400e musi cię nieźle nosić że ci kasę na podatki zabierają :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×