Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiniulak

jak dostac sie do GINEKOLOGA w UK , nie do GP ???

Polecane posty

BO jak nic sie nie dzieje to w sumie po co? przeciez pielegniarka /GP zrobia ci cytologie, wymazy testy na chlamydie itp zbadaja jajniki ze tak powiem 'recznie' a jak odkryja cos nie tak po prostu zareferuja do szpitala. Oni naprawde sa szkoleni w sprawach podstawowych jak np cytologia. A jak nic sie naprawde nie dzieje to po co ci ginekolog???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnxxx
A powiedzcie mi gdzie moge kupic test ciazowy w uk ( w bootsie bedzie?) a i jak sie w ogole to tlumaczy. Bardzo dziekuje za odp i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniulak
No wiesz....po 1) to od kiedy zaczekam wspolzyc,tzn jakies 2,5 roku temu, nie bylam u ginekologa,a w mojej najblizszej rodzinie jest sporo przypadkow nadzerek,torbieli,( nawet raka szyjki macicy),i innych przykrych dolegliwosci,ktore nie bola,poki nie staja sie grozne,wiec jakby jestsm w grupie ryzyka 2)ostatnio mam dosc silne uplawy jakies 2 tyg przed okresem i powoduje to pieczenie....drazniace uczucie A moze za bardzo panikuje? Zignorowac?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniulak
To wiem:) W najblizszej Pfarmacy.Prosisz o Pregnancy Test i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnxxx
Wedlug tego co piszesz moznaby podejrzewac ze masz nadzerke- jak pojdziesz do ginekologa to da Ci jakies tabletki dopochwowe i powinno przejsc, bedziesz czula sie lepiej. Wiem to z autopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnxxx
Bardzo Ci dziekuje:) musze poczekac kilka dni i go zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz taka historie i objawy to juz do GP oni zrobia cytologie i wszystkie wymazyi wtedy okaze sie czy komorki sa zagrozone rakiem czy nie. jak tak to NAPEWNO wysla cie do ginekologa do szpitala z tym nikt nie bedzie zwlekal. Test ciazowy =pregnency test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
ja ostatnio robilam cytologie u poloznej.wynik NORMAL tak doslownie napisali.a co by bylo gdyby byl nie normal? oni sa zacofani ,a nigdy nie wiadomo co sie tam dzieje no nie? w polsce zawsze mialam drugi stopien w polsce sa takie globulki lactovagial ktore sa bez recpty i odbudowuja naturalna flore bakteryjna pochwy (ja dostalam je wlasnie na nadzerke) lekarz powiedzial mi ze mozna je brac rowniez w trakcie wyjzdow np wakacyjnych tak naa wszelki wypadek.a po tej cytologii tutaj to mnie tak rozwiercila,ze caly dzien krwawilam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja robilam cytologie calkiem nie dawno, przyslali mi list ze wszystko bardzo dobrze, poszlam wczoraj do ginekologa polskiego prywatnie, a on mi mowi ze mam nadzerke i sie pyta czy dawno temu mialam robiona cytologie..rece opadaja, po moich przezyciach z lekarzami i szpitalami w londynie moge potwierdzic ze kto silniejszy ten przezyje , doslownie...a doswiadczenie mam nie byle jakie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrrrrrrrr
No nie wiem, ja jakos na lekarzy w UK nie narzekam odpukac cale szczescie nie potrzebuje ich zbyt czesto, cytologie mialam robiona i jest ok. Kniulak pisalas ze nic sie nie dzieje ale jednak sie dzieje, zadzwon i popros o wizyte, nie musisz mowic pani w recepcji co ci jest, potrzebujesz wizyty i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www. polscy-lekarze.co.uk , tam mozna spotkac jednych z najbardziej wykwalifikowanych specjalistow pracujacych na wyspach.Polecam kazdemu ! maja oddzialy w Reading oraz Slough.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www. polscy-lekarze.co.uk/, tam mozna spotkac jednych z najbardziej wykwalifikowanych specjalistow pracujacych na wyspach.Polecam kazdemu ! maja oddzialy w Reading oraz Slough.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BO jak nic sie nie dzieje to w sumie po co? przeciez pielegniarka /GP zrobia ci cytologie, wymazy testy na chlamydie itp zbadaja jajniki ze tak powiem 'recznie' a jak odkryja cos nie tak po prostu zareferuja do szpitala. Oni naprawde sa szkoleni w sprawach podstawowych jak np cytologia. A jak nic sie naprawde nie dzieje to po co ci ginekolog???>>> to jest glupie pejscie, cytologia wszystkiego nie wykryje, testy tez. Ja kilka lat nie mialam robionego badania, nawet w ciazy I co sie okazalo? Mypadla mi przednia sciana pochwy I szyjka macicy, a mozna bylo temu zapobiec przez badanie ginekologiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy jej tu piszecie? Że nic jej nie jest to nie musi iść do ginekologa? Tak się składa że do ginekologa nie idzie sie dopiero wtedy jak juz coś się dzieje, boli itd. Istnieje jeszcze cos takiego jak wizyta kontrolna, na której lekarz stwierdza czy wszystko jest w porządku. Jest wiele chorób ktore na poczatku nie dają zadnych objawów. Bardzo dobrze dziewczyna robi,że dba o siebie i chce sie badać tylko nie wiem dlaczego, mówicie jej ze to nie potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacy lekarze sa wszedzie
powinnas zglosic sie do swojej przychodni, do pielegniarki, powiedziec jaki masz problem i skieruja cie nie do ogolnego gp a do tek pielegniarki , ktora zajmuje sie sprawami kobiecymi. narzekac mozna na lekarzy w polsce i tutaj, reguly nie ma. jak dla mnie jest taka sama sytuacja. nawet pod tym wzgledem, ze wszyscy naokolo mowia, jak wazne sa badania, sprawdzanie itd a jak zglosisz sie do lekarza to cie ignoruja bo przeciez mloda/y jestes i nic sie nie dzieje. tak samo tu, tak samo w polsce a odnosnie prywatnych lekarzy to chca wyciagnac kase. kiedys leczylam sie na nadzerke, co cytologia. potem juz ginekolog zmienila zdanie i powiedziala, ze cos takiego jest normalne i wynik nie musi byc super dobry, ale zadowalajacy i jak chodzisz na cytologie raz na 3 lata to jest to pod kontrola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noname23
ja wole chodzic prywatnie do lekarzy, nawet i do gienkologa. ostatnio znajoma mi wspominala ze w przychodni http://www.medyk.co.uk/ przyjmuje 2 bardzo dobrych ginekologow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze ktoras z was wie jak dostac sie do ginekologa po tabletki? Nigdy wczesniej nie bralam tabletek, a teraz stwierdzilam, ze to lepsze rozwiazanie ale nie mam pojecia jak je dostac w UK. Od czego zaczac? Myslicie, ze musze umowic sie do gina najpierw I on mnie zbada I dopiero przepisze? Jak cos to mieszkam w Wandsworth, London. Ps. Slyszalam o tych klinikach walk in, ale nigdzie nie moge znalezc namiarow na nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na New Cross jest taka klinika. Mozesz po prostu umowic sie z pielegniarka w swojej przychodni po tabletki. W Anglii to nie ginekolog je przepisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa prywatne kliniki, w ktorych placisz 300 funtow za samo widzenie z podstawowymi badaniami, a z badaniem ginekologicznym nawet ok 800 funtow. Do panstwowego ginekologa dostaniesz sie tylko ze skierowania od GP i tylko wtedy, gdy naprawde masz problemy ginekologiczno- moczowe. Sredni okres oczekiwania na umowienie sie na wizyte u ginekologa jest ok pol roku. Jak chcesz szybciej to tylko prywatne kliniki, ktore die tutaj cenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Recepte na tabletki antykoncepcyjne ( ktore sa darmowe, wiec bezcelowe jest chodzic po nie do prywatnej kliniki) wydaje GP. GP zajmuje sie tez zakladaniem spirali, implantow i innych srodkow antykoncepcyjnych ZA DARMO. Wez appointment u swojego GP i popros o antykoncepcje jaka chcesz. Dostaniesz ja za darmo. Chodzenie do prywatnych klinik w tym celu to glupota i dawanie zarobic oszustom, ktorzy dobrze wiedza o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem w tym, ze ja jestem au pairka, wiec nie mam nawet potwierdzenia tutejszego adresu, wiec chyba nie moge sie zarejestrowac do GP? A odnosnie tej kliniki walk in - wiecie moze cos wiecej na ten temat? Bo wpisalam to w google ale nic nie moge konkretnego znalezc... Mimo wszystko dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochanie, a jak zachorujesz jak masz zamiar sie leczyc? ... Pojdziesz do znachora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze inaczej zapytam. Co jest uznawane za potwierdzenie adresu? I jak w ogole zarejestrowac sie do GP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzeniem adresu jest korespondencja , ktora przychodzi do ciebie pod dany adres. Jezeli narazie zadna wyslij poprostu sama do siebie... I juz masz potwierdzenie adresu. A jak zarejestrowac sie do GP... Szukasz jakiejs Family Health Clinic w rejonie gdzie mieszkasz i idziesz sie ich pytasz co potrzeba do rejestracji u nich. Janjuz nie pamietam, bo to dawno bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi___________
Ja 3 miesiace krwawilam i GP nie chcial mnie skierowac do gina. Znalazlam rozne kliniki,ale nawet prywatnie trzeba miec skierowanie, podobno NHS moze odmowic dalszego leczenia, jak czlowiek chodzi do lekarza na wlasna reke. Powodzenia... Osobiscie szczerze radze jechac do PL bo nawet jak wybulisz za gina to i tak mozesz trafic do poloznej ktore Ci powie,ze to nic takiego i samo sie zagoi - w UK nawet przy poronieniach nie udzielaja pomocy, bo sie 'samo oczysci'. Znam laske co w ciezkim stanie po poronieniu leciala do Polski, uratowali ja w ostatniej chwili, bo juz tam sie cuda dzialy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka0
Ja chodze prywatnie do przychodni MyMedyk tam mam swojego ginekologa bardzo dobry lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patii3
Ja znam super przychodnie http://www.medyk.co.uk/ na poziomie jest to prywatna przychodnia, ale ceny nie są wygórowane naprawde warto pojść wykwalifikowani specjalisci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystam z Polmedics w Londynie. Prowadzili mi pierwszą i drugą ciąże. Dogodne terminy wizyt, jak potrzebowałam receptę też wypisywali. Usg ciąży jest dostępne. Teraz po ciążach też tam chodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×