Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość z banku do banku

Jak najkorzystniej przelac funty do Polski

Polecane posty

Gość z banku do banku

Moze pomozecie mi w tym temacie. Zastanawiam sie jak najkorzystniej przelac funty z banku angielskiego do banku polskiego. Czy powinnam zalozyc w Polsce konto walutowe i funty beda wplywaly na konto w Polsce czy przelewac te funty na zwykle zlotowkowe konto w Polsce i bank to przeliczy? Napewno macie jakies doswiadczenie z takimi przelewami wiec chetnie sie czegos dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze uzywam Western Union ale oni nie sa tani. Wiem, ze ktorys bank ma podpisana umowe z PKO (chyba Lloyds) i mozna przesylac pieniadze na konto w PKO bez dodatkowej oplaty. Jedyna strata, ze masz przelicznik bankowy a nie kantor, ale przy braku kosztow przesylki i nieduzej sumie na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z banku do banku
powoli :-) zalozmy ze to Lloyds. Czyli przesylam funty do PKO i na koncie w PKO otrzymuje juz zlotowki. Duzo sie traci na tym? A Western Union? Na jakiej zasadzie to dziala? Albo w ogole nie wysylac pieniedzy do Polski tylko trzymac na koncie w anglii? Bo w sumie po co wysylac do PL jak bede w uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawaa dziewczynaa
Moj facet wysyłał mi do PKO, ale odbierałam te pieniądze na dowód. Nie potrzebowałam konta walutowego. Pieniądze dostałam przeliczone, ale nic na tym nie straciłam, bo były liczone tak jak akurat stał funt.. niestety nie wiem jak ta usługa się nazywa, a moj men jest w pracy, wiec nie zapytam. Wiem, ze placil za to nie cale 10 f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z banku do banku
A z drugiej strony dlaczego nie wozic jakiejs tam niewielkiej sumy do Polski przy sobie? Jakie rozwiazania stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ato ja zadam pytanko
Planuję przelać 300 funtów z konta w mBanku na angielskie konto w banku Lloyds. Czy orientujecie się jakie opłaty pobiera za to mBank i Lloyds ? A może jest jakiś tańszy sposób na przelanie kasy z pl na rachunek uk ? Na stronie mBank nie ma jasnej informacji o kosztach jakie trzeba ponieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z banku do banku
Wlasnie! Z Polski do Anglii tez sie moze przydac :-) Nie wiem co zrobic. Wiadomo, ze kazdy chce na takich przelewach zarobic i wiaze sie to z kosztami Zastanawiam sie czy nie oszczedzac w UK, najlepiej miec do tego jakies drugie konto (nie wiem jakie u nich sa rozwiazania dla tych ktorzy chca oszczedzac). Ja dopiero wyjezdzam do anglii i zastanawiam sie czy wziac kase ze soba na poczatek czy wziac tylko na kilka pierwszych dni, potem zaloze konto w uk i przeleje z banku polskiego tyle ile bedzie trzeba co jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja przez PayPal
Za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilipo
najlepiej jest mieć konto walutowe w polsce. w WBK jest bezpłatne. Można dostać z banku specjalne druki na przelew. wypełnia się i idzie do jakiegokolwiek banku w anglii i robi się wpłatę za pomocą tego druku na konto polskie . kosztuje chyba 2,5 f. minimalna kwota przelewu to 750 f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z banku do banku
wlasnie zastanawialam sie nad tym kontem walutowym w bz wbk. czyli to nie jest wtedy tak ze wchodze przez internet do swojego banku za granica i robie przelew na walutowe konto w polsce? hmmm a z walutowego wybieram funty rozumiem? a jak sie sytuacja ma gdy chce przelac z walutowego konta w polsce na konto zlotowkowe w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a money gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko przez PayPal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko przez PayPal
Przykladowo-wysylajac 100 funtow w polskim banku otrzymalam 500zl. rownowartosc po kursie-czyli praktycznie nic nie trace..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Western union
j.w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz dawno tu nikogo nie bylo, ale dla przyszlych czytajacych ja polecam strone www.unitransfer.co.uk Bardzo tanio, 4 za kazda przelewana kwote i bardzo dobry kurs. Gdzies na jakims forum wlasnie ich znalazlam kiedys. Moge polecic bo wyprobowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie dzwoni
to nie lloyds tylko natwest ma umowę z pko. Jesli masz konto w natwest i przelewasz kasę na rachunek w pko to nie masz dodatkowej opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytankoUK
Witajcie, słyszałem o nowym serwisie http://transfer24.co.uk/ Czy wysyłał ktoś z Was przez nich pieniądze? Jak z opłatami i terminem dostarczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggy Glagow
Nie taka nowa, w czerwcu wysyłałam przez nich funty do Polski, przelew poszedł jakoś w środę po południu a doszedł w czwartek koło 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera sknera
czy ktos sie orientuje, jak wygladaja przelewy wiekszych kwot(kilkadziesiat tysiecy ) do PL z konta tutaj na konto walutowe w PL? Jakie oplaty i jak szybko dochodzi kasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maggy
masz rację od czerwca minęło powiedzmy 5 miesięcy. Bardzo stara firma. :) Dobrze, że jest nowość na rynku. Dzięki temu będzie większa konkurencyjność, co przełoży się na niższe stawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaraAnglia
Laseczki, z miesiaca na miesiac coraz mniej wysyłam bo niestety coraz drozsze zycie tu. Kiedys nwet odkladalismy z mezem na powrot itp ale od kilku miesiecy gorzej, na oplaty typu telewizja czy raty polecam Sami Swoi przekazy pieniezne. Przez telefon zazwyczaj albo tez interentem wysylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruba aga
Poelcam przelewy do Polski przez funcik.co.uk najlepszy kurs z wszystkich firm. Nie musicie nic im dosylac odrazu po rejestracji wysylka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmulka ewelina
aplikacja to wielka sciema, nie warto instalwoac. Oplaty jakies z kosmosu, uwazajcie na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gominiboom
Nie ma lepszych transferow niz Sami Swoi :) Ja wysylam przez facebooka z nimi -extra rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kangool_tvp
Kurs waluty czesto spada i sie odradza wolno, teraz to nie wiem czy dojdzei do 5 pln, czasy juz sie skonczyly gdzie tanie przelewy do Polski z wysokim funtem robili wszyscy. Teraz trzeba wyczekac, zaplanowac, a itak często "pal to licho" jak widzę w necie to najlepszą ofertę obecnie prezentuję Funcik i Sami Swoi, Minutka oraz Transfer24. Kurs wysoki i niskie opłaty daja te 4 firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NETborg
@jarmulka ewelina: Aplikacja NIE JEST ściemą. Zadziwiające jest, że wkurza do nieprzytomności osoby będące agentami lub w inny sposób związane z czołowymi transmiterami, którzy zrobią wszystko by tylko nikt nie zobaczył jak wypada ich oferta na rynku... (ciekawe dlaczego?) ;) Aplikacja oblicza standardowe oferty transmiterów i dokonuje segregacji na bazie bardzo prostego algorytmu: oblicza stosunek zakupionych PLN do kosztu jaki za nie trzeba zapłacić (PLN/GBP). Czyli na przykład jeśli na koncie w Polsce wyląduje mi 980 PLN kiedy zapłacę transmiterowi (już po naliczeniu wszystkich opłat i prowizji) 200 GBP to taka oferta jest lepsza niż ta gdzie otrzymam 960PLN i zapłacę 200 GBP. Jak łatwo się domyśleć w tym algorytmie uwzględniane są dwie najważniejsze, skrajne wartości, na których każdy rozsądny przelewający powinien się skupić - płacę tyle i chcę by jak najwięcej wylądowało tam :) Dodatkowo aplikacja podaje bezpośredni kurs z rynku FOREX dla porównania. Wtedy łatwo wyłapać, który z transmiterów zaspał i "zapomniał" poprawić swoją ofertę. Na marginesie ... aktualnie kurs funta na Forexie wynosi ponad 5.05 a większość ofert nadal oferuje kurs w granicach 4.90 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×