Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

trudi

Jak to jest z tą służba zdrowia w Anglii?

Polecane posty

Czy jest tu cos takiego jak prywatna służba zdrowia? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slyszalam ze jest
tylko obrzydliwie droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A dlaczego szukasz prywatnej
skoro państwowa świetnie działa. Musisz dowiedzieć się do jakiego rejonu należysz. Do tego najlepiej pójść do jakiejś przychodni blisko Twego osiedla i tam Ci powiedzą jak to sprawdzić. Sorki, że Ci tego nie napiszę, po prostu mój chłopak to załatwiał już dawno i nie pamiętam. Jednak kiedy już wiesz do którego rejonu należysz, poprostu się zapisujesz i po wszystkim. Potrzebny jest tylko paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, sluzba zdrowia jest darmowa (przynajmniej jezeli pracujesz legalnie). Prywatnie idziesz jak nie chcesz czekac w kolejkach na zabieg czy opinie specjalisty - i to robia ci sami lekarze co na panstwowej i czesto w tych samych szpitalach tylko po prostu szybciej :) Zacznij od wejscia na stronke http://www.nhs.uk/England/Doctors/NearestSearch.aspx - przejdz sie do wybranej pobliskiej praktyki GP (lekarza rodzinnego) i zarejestruj sie. Dostaniesz wtedy numer NHS i bedziesz mogla tam chodzic do lekarza. Jak bedzie trzeba dostaniesz skierowanie do specjalisty i wtedy sobie mozesz wybrac czy prywatnie czy panstwowo. Warto tylko wiedziec ze w angielskiej sluzbie zdrowia GP zanim Cie wysle do specjalisty to najczesciej (zaleznie od problemu oczywiscie) sam najpierw probuje leczyc, bo specjalista tez by zaczal od podstawowego leczenia najpierw. Powodzenia - jakbys miala jeszcze pytania to pisz. Pozdrawiam cieplutko!! Buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość da a dlaczego szukasz
swietnie dziala? a probowalas sie leczyc kiedys u angielskiego lekarza? chyba nie, albo jestem jedynym wyjatkiem jaki znam, ktory mowi cos dobrego o angielskiej sluzbie zdrowia... choc zapisanie sie faktycznie jest proste - paszport/nowy dowod + potwierdzenie adresu. za to potem droga przez meke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co masz na mysli mowiac droga przez meke? Chodzi o ta koniecznosc umawiania sie 2 tygodnie wczesniej? :( Jezeli o to, to zalezy to od przychodni - w niektorych mozna z rana przyjsc i poczekac i mozna dostac sie do lekarza bez umawiania sie... ale to wlasnie zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście jestem zapisana do przychodni i nawet juz korzystałam z ich usług i wiem, że nie jest łatwo o skierowanie do specjalisty. W Polsce zresztą też i dlatego zwykle chodziłam sobie prywatnie choćby i do ginekologa. I zastanawiam się czy tutaj tez jest to możliwe, iść prywatnie bez całej tej zabawy z GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i ja nie umawiałam się 2 tygodnie wczesniej, czekałam zaledwie 4 dni:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzwonie czasami rano i za godzine mam wizyte... mowie, ze chce emergency appointment i juz... akurat mialam angine wtedy i nie moglam czekac, nie bylo problemu.... to samo tydzien pozniej z moim chlopakiem, tez zadzwonilam rano o 9:00 i na 10:15 mielismy wizyte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markos24
Jeżeli ktoś z Was szuka pomocy psychologicznej podczas pobytu w UK, warto sobie sprawdzić PsychoMedic. To klinika z wieloletnim doświadczeniem, mają dobrych specjalistów, można się umówić u nich na konsultacje wideo, co uważam za świetną opcję. Klinika przyjmuje 7 dni w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Uk sa prywatne kliniki. Ale tez trzeba miec skierowanie od GP. Wcale nie sa lepsi, tylko szybciej sie takiego lekarza widzi. Sama konsultacja kosztuje od £ 150 , a dodatkowe badania, uzycie sprzetu nawet wynajecie sali osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaa9922
Nie wiem, czy tylko mnie się tak wydaje, ale w UK jest straszny kłopot, jeśli chodzi o pomoc psychiatry, dlatego ja osobiście wszystkim polecam wideokonsultację z takim psychiatrą. Jest to na pewno możliwe na stronie kliniki PsychoMedic. Możesz umówić się np. przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrą opiekę nad dzieckiem można dostać w przychodni w Tooting, ich bym polecała w przypadku pediatrów. Najlepiej wizytę umowić sobie przez stronę https://polski-lekarz.london/. Krótki czas oczekiwania bezproblemowe podejscie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem od jakiegoś czasu pod opieką kliniki w Clapham i nie mam się tutaj do czego przyczepić. Profesjonalne i rzeczowe podejscie, zawsze można o wszystko dopytać jeśli chodzi o wyniki badań stan zdrowia i leczenie, niczego nie ukrywają. Na stronie https://polski-lekarz.london/polski-proktolog-w-londynie jest cała wizytówka jeśli chodzi o proktologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga36

W sytuacji, gdy potrzebujesz konsultacji psychologicznej.psychiatrycznej, a nie znasz języka, możesz skontaktować się z PsychoMedic. Mają możliwość videokonferencji, która pozwalają na regularną terapię i pracę u podstaw. To dobre rozwiązanie, szczególnie gdy nie masz szans na znalezienie polskojęzycznego lekarze w UK. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tell me tell me

Jest i prywatna i w miare dobrze dzialajaca panstwowa. Z prywatnej najlatwiej to najpierw wykupic ubezpieczenie, na przyklad z Bupa i po prostu korzystac z ich klinik. Do panstowej trik to znalezc najperw dobra przychodnie GP i dentyste (ja sie czuje doslownie blogoslawiona bo mam bardzo dobra przychodnie GP gdzie zwykle wizyty sa na ten sam dzien jesli jest taka potrzeba, nie ma problemu z badaniami itp) i od nich prosic o referral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona89
Dnia 26.09.2018 o 02:19, Gość olkaa9922 napisał:

Nie wiem, czy tylko mnie się tak wydaje, ale w UK jest straszny kłopot, jeśli chodzi o pomoc psychiatry, dlatego ja osobiście wszystkim polecam wideokonsultację z takim psychiatrą. Jest to na pewno możliwe na stronie kliniki PsychoMedic. Możesz umówić się np. przez telefon.

To prawda. Taka terapia jest równie skuteczna co taka w gabinecie. Do tego wcale nie musisz dzwonić, żeby się umówić. Jest też opcja zapisu na wizytę online. To mega wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uytrew
33 minuty temu, Gość fiona89 napisał:

To prawda. Taka terapia jest równie skuteczna co taka w gabinecie. Do tego wcale nie musisz dzwonić, żeby się umówić. Jest też opcja zapisu na wizytę online. To mega wygodne.

...icie do du//py, wizyta z psychiatra online, no nie moge co za glupia reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bol
3 godziny temu, Gość uytrew napisał:

...icie do du//py, wizyta z psychiatra online, no nie moge co za glupia reklama

No to już lepiej dać się zamknąć w domu wariatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×