Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elojzz

Kindergeld

Polecane posty

Gość Elojzz

Witam wszystkich. Może będzie ktoś wstanie mi pomoc. Tata od wielu lat pracuje w Niemczech, ostatnio dowiedział się, że należy mu sie kindergeld. Ja studiuje zaocznie, nie pracuje, mam 21lat. Chciałam załatwić ten „zasiłek” poprzez firmę zajmująca się tym, jednak dowiedziałam się ze mi się nie należy. W związku z czym już nie wiem co mam myśleć, ponieważ Tato od szefa usłyszał coś innego. Może ktoś był w podobnej sytuacji? Należy mi się ten kindergeld? Jeśli tak to jako studentka zaoczna, oprócz papieru z uczelni, jakie dokumenty muszę dostarczyć do Familienkasse? Bardzo proszę o odpowiedz, z góry dziękuje. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musisz nic z uczelni na razie załatwiać. Najpierw w wyszukiwarce znajdź Kindergeld Formulare a później ściągnij, wydrukuj i wypełnij Kindergeldantrag. Żeby uruchomić procedurę tata musi złożyć wypełniony druk w Familienkasse, może do skrzynki pocztowej przed budynkiem. Oczywiście, to za mało, dlatego w krótkim czasie przyślą tacie pozostałe dokumenty do wypełnienia. Ewentualnie dadzą mu termin i poproszą o pozostałe formularze. Tu masz ten dokument po polsku (może linku nie obetnie): http://www.kindergeld.org/formulare/kindergeld-formulare-in-polnischer-sprache.html Tata dostanie Kindergeld, nawet mocno do tyłu, pod warunkiem, że pracuje na niemieckiej umowie o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×