Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość metro w londynie

metro w londynie- kto zna?

Polecane posty

Gość metro w londynie

Przeprowadzilam sie niedawno do Londynu i nie za bardzo orientuje sie w metrze chodzi mi o koszty. Mam ojster card, czy za kazdym razem gdy np. jade ze strefy 3 do 2 i pozniej przesiadam sie w obrebie drugiej schodzi mi kasa z karty za 2 przejazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabhryshia
Kasa zawsze Ci schodzi jak wychodzisz z metra i zeskanujesz karte. Jesli przechodzisz z peronu na peron w obrebie tej samej stacji, nie placisz za to, bo nie skanujesz karty. Gdy skanujesz karte wchodzac na stacje to czytnik pokazuje ile masz pieniedzy na Oysterce. Jak wychodzisz i skanujesz karte, czytnik pokazuje ile ci odciagnieto i ile zostalo na karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metro w londynie
ok, ale czasem gdy jedze metrem w obrebie jednej strefy musze sie przeniesc na inny kolor a to wymaga wyjscia przez bramki i ponownego wejscia do strefy innej a kasa z konta schodzi mimo ze wczesniej placilam a jestem w tej samej strefie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie libidooo
Zawsze jak przechodzisz przez bramki to ci sciagaja kase, niezaleznie od zony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghnjhgkjjklkjl
przesiadki w metrze z lini na linie sa pod ziemia!! nie wychodzisz nigdzie za bramki!! no chyba ze idziesz na pocicag to musisz wyjsc z tube .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metro w londynie
czasem trzeba wyjsc z bramki zeby przejsc na inna linie a wtedy rzeciez bierze kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metro w londynie
np jak przesiadasz sie z zielonej na niebieska..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghnjhgkjjklkjl
mieszkam w londynie od 10 lat i nigdy nie przechodzilam przez bramki zmianiajac linie!!! tak metro kchana jest zbudowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metro w londynie
jestes pewna? ja musialam zmieniac kolory..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pewna ;) Wczoraja jechalam 3 lnianiami do kolezanki i nie wysiadalam nigdzie poza bramki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicpcicp
jedyna stacja na jakiej jest taka mozliwosc ze sie zmienia bramki z lini na linie jest Bank jak sie przesiadacie na waterloo and city line

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przejscia z lini do lini sa tak zrobione ze nie wychodzisz poza bramki,wszedzie masz tabliczki z napisami gdzie isc na jaka linie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metro w londynie
usialala a jakimi kolorami jechalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metro w londynie
ok thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfen
DO ghnjhgkjjklkjl mieszkam w londynie od 10 lat i nigdy nie przechodzilam przez bramki zmianiajac linie!!! tak metro kchana jest zbudowane ja mieskzam 8 i kochana powiem Ci , ze nie wszytkie stacje sa tak zbudowane jak mowisz. Niektore stanowia wyjatki NP stacja hammersmith (zilona i niebieska jest na jednej) Hammersmith and city trzeba przejsc na druga. To i jak pobierja aza co oplacty mozna sprawdzic w autmacie na stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghhghjhgjghjh
no widzis a ja przezz 10 lat nie wsiadalam na hammersmith :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfen
Zdarza sie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jndfjkndefrg
CO wy chrzanicie wogole?? Na Hammersmith np jak sie chcesz przeniesc to jest tak ze musisz zupelnie wyjsc z mletra zeby wskoczyc na zolta np. A drugie wejscie do metra jest ok 10 metrow od tego pierwszego. I wychodzisz na zewnatrz! zreszta na kings crossie tez jest tak ze musisz przybic oystra tylko nie pamietam z ktorej linii na ktora. Wiec nie robcie z dziewczyny debila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metro w londynie
no wlasnie o tym pisala..... najwyrazniej 10 leni mieszkancy ldn znaja tylko jedna trase a londyn jest ogromny i czasem trzeba wyjsc z bramki zeby sie na inna linie dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisiska
oysterka jest tak zaprogramowana ze na stacji na ktorej trzeba sie przesiasc liczy tak jakby nie bylo bramek, czy to na hamersmicie czy na kings cross, policzy wam normalnie i tyle, nie ma co siac paniki...moj chlopak pracuje dla firmy zajumjacej sie oyster card to wiem na stowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metro w londynie
a skad oysterka ma to wiedziec? przeciez ktos moze wyjsc z metra bo i tak juz wyszedl przez bramke wrocic za pare h i wtedy tez nie policzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisiska
oysterka jest programowana czasowo, jesli wyjdziesz na hammersmith i pojawisz sie za godizne i znowu wejdziesz to wiadomo ze cie skasuje jak za nowa podroz a jesli zrobisz to przejscie w okreslonym czasie to nalicza tak jakbys caly czas podrozowala ta sama linia (liczy od strefy do strefy), tak samo jest okreslony czas na dokonanie podrozy (od konkretnej stacji do stacji jest przedzial czasowy) i np jak sa jakies problemy na linii i metro utknie np 2 godziny w tunelu to przy wyjsciu oysterka ci skasuje wiecej niz powinna, dlatego tez potem mozna isc po zwrot, wszytsko jest rejestrowane, kazda podroz, czas, miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam sa dwie stacje jedna to King cross a druga obok to st.pancras ;) i wydajemi sie cos ze jest tunel pod spodem..chociaz nie jestem pewna do konca ,bo bardzo dawno tam nie bylam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest tylko pare stacji (Hammersmith, Paddington w zaleznosci ktoredy idziesz) w ktorych zmieniajac linie zmieniasz tez stacje. Nie wyjdzie Ci taniej kupic monthly travelcard? Zwlaszcza jesli jezdzisz czesto. Podlicz ile spedzasz pieniedzy dziennie i otworz sobie konto na tfl.gov.uk, bedziesz wtedy wiedziala sokladnie ile Cie co kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×