Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mój facet mieszka we Francji i jest Egipcjaninem

Polecane posty

Gość gość

Witam wszystkich. Mieszkam w Polsce. Poznałam faceta mieszkającego we Francji, przebywającego legalnie na karcie "vie privee et familiale" od 27/09/2013 r. (ważna do 28/09/2014 r.) jest narodowości egipskiej. W sumie przebywa we Francji 10 lat, od czterech ma legalną pracę. Wynajmuje mieszkanie dzięki swojemu szefowi, ponieważ za niego poręczył. Wiem, że pod koniec lipca 2013 r. rozstał się z kobietą narodowości francuskiej, żyli ze sobą ok. 1,5 roku. Imię i nazwisko, adres tej pani widnieje na tej karcie pobytowej. Mieszkali razem i niektóre rachunki przychodziły na niego. Kupił na kredyt wyposażenie kuchni do tego wspólnego mieszkania. Pytałam, czy nie był żonaty z ta panią, powiedział, że nie. Ciekawi mnie w jaki sposób dostał tą kartę. Zapytany, odpowiedział, że przebywa długo we Francji i to dzięki temu. Nie wiem w jaki sposób mogę się dowiedzieć czy mówi prawdę. Nie wiem jakie są przepisy we Francji, znam angielski. Nie chcę zostać wykorzystana przez tego faceta. Od jakiegoś czasu zaczął mówić o szybkim ślubie i zapaliło mi się czerwone światełko w głowie. Może jestem potrzebna tylko do przedłużenia karty? Co będzie z jego pobytem legalnym, jeśli nie zgodzę się na ślub z nim? Czy jego pracodawca może pomóc mu w zdobyciu kolejnej karty i ile za to zapłaci? Co to jest PACS? Niech mi ktoś rozjaśni sytuację, bardzo proszę, czytałam trochę w necie, ale dalej wiem mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 lat we Francji i nie ma obywatelstwa? czyli pare lat byl nielegalnie. Nie wiem jak we Francji, ale w Niemczech zalatwianie tych papierow nie jest latwe. Sa nawet jakies regulacje dotyczace zarobkow. Chyba chodzi mu o pobyt. Mam znajomego marokanczyka, ktory powiedzial, ze niemuzulmanka to nie jest dobry material na zone. Chodzi tu o dzieci, ktore musza byc wychowywane w islamie. W momencie smierci ojca matka niemuzulmanka nie zatroszczy sie o to aby dzieci byly przykladnymi muzulmaninami. Na zaden slub sie nie zgadzaj. Ostrozna badz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. Temat Islamu znam. Chodzi mi o to , aby ktoś omówił mi temat na podstawie tego co napisałam. Chodzi mi o ten konkretny przykład. Dla zmyły powiedziałam mu, ze potrzebuje papier francuski , a nie egipski mówiący o tym , ze nie był żonaty, wymyślił sobie, ze ślub chce wziąć w Polsce. A tu problem hahahahaha. Nie wie gdzie może taki papier załatwić i dysponuje tylko egipskim hahahaha. Nie chodzi mi tutaj o omówienie Islamu i tego co się z nim wiąże. Chodzi mi o rzetelną odpowiedź na temat tej konkretnej sytuacji , którą opisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfk
Ja ci rozjaśnię, Zostaw go w spokoju i szanuj się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzebna jesteś mu jesteś do możliwości uzyskania karty pobytu. Coś dziwnie, ale wydaje mi się, ze jednak on był żonaty z tą francuską. Czy nie możesz porozmawiać z jego pracodawcą jak to naprawdę jest z tą jego karta pobytu i czy to na pewno pracodawca mu ją załatwił. Chyba logicznie zaczynasz myśleć, skoro "zaświeciła ci się lampka", gdy zaczął nalegać na szybki ślub.Powiedz mu, że ślub w Polsce to obecnie gdy jesteśmy w UNI jest mocno skomplikowany dla osób z poza niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cala ta sprawa wyglada nieciekawie. Dlaczego on ma ta roczna karte wydawana tylko cudzodziemcom z krajow spoza Europy. Karta "vie privée et familiale" jest wydawana tylko zonie, mezowi oraz dzieciom cudziemca. A z tego co piszesz nie jest po slubie. Osobiscie nie zawracala bym sobie sprawy i dala noge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znam francuskiego ale jezeli w karcie jest "vie privee et familiale" , gdzie familiale zapewne oznacza rodzine, czyli taka karta najprawdopodobniej jest wydawana rodzinie francuskich obywateli np zonie męzowi. wiec raczej sciemnia, jesli mowi, ze ona nie była jego żoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PACS jest to rejestrowany związek partnerski .Po 3 latach trwania tego związku para ma więcej praw np. wspólodpowiedzialność majątkową. Rozwiązanie tego związku jest o wiele łatwiejsze niż rozwód. Wystarczy jedynie gdy jedna ze stron związku wyśle pismo do odpowiedniego urzędu. Wydaje mi się, że taki właśnie związek miał on z tą francuską. Ona zrezygnowała, bo po 3latach on miałby więcej praw nawet finansowych, a pewnie uważała, że nie jest tego wart. Dziewczyno daj sobie spokój, nie warto. Coś dziwnie śpieszno mu do małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoj facet mieszka we fr i jest egipcjaninem.....pomylilas sie kochana...ty jestes kobieta muzulmanina ale on nigdy nie bedzie twoim facetem....oni sa wolni zawsze i wszedzie dla kazdej z nas ....Dostal karte do 2014 roku czyli zalezy muna szybkim slubie, hmmm zastanow sie czy warto, znalam kilku zonatych arabuskow, kazdy z nich zapytany o zone europejke twierdzil, ze zone ma w kieszeni( czyli karte pobytu ehhh...) Masz ochote to pobaw sie z nim, ale bez slubow i dzieci bo bedziesz plakala, czego ci nie zycze...:) W egipcie kobiety sa obrzezane slyszalas o tym? Nie obrzezaja kobiet w algierii, w maroku, w tunezjii...ale w egipcie tak robia. Tam kobieta jest do pracy i rodzenia dzieci, tak sa wychowani niestety:/ Badz inteligentna kobieta, zaufaj swojej intuicji a hormony odstaw dla prawdziwych mezczyzn:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PACS jest to zwiazek malzenski osob tej samej plci, czyli homoseksualistow....legalny we francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"PACS jest to zwiazek malzenski osob tej samej plci, czyli homoseksualistow....legalny we francji" * Hehe, odezwal sie MONDRY :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto -on ŚCIEMNIA i rozpaczliwie potrzebuje podkładki pod przedłużenie pobytu. Na żadne śluby w Polsce sie nie zgadzaj -narobi długów i np. ucieknie do Egiptu -będziesz miała przekichane do końca życia .Były już takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, które tylko utwierdziły mnie w przekonaniu , ze nie ma co sobie jełopem głowy zawracać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygotuj się na to, że on co otworzy pysk to kłamie. Na co on ciebie potrzebuje to się dowiesz dopiero po fakcie jak cie już nie będzie potrzebował. Araby to kłamcy i złodzieje a Egipcjanie to już szczególnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyśl o sobie. Czy narawdę potrzebujesz ślubu z takim śmieciem? Mało masz kłopotów? To jest dzicz i normalni ludzie trzymają się od nich z daleka. Tobie też to radzę póki nie jest za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzieliscie rok zalozenia watku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×