Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

perła_z_lamusa

Paszport brytyjski dla polskiego dziecka

Polecane posty

Mam zamiar złożyć wniosek o paszport brytyjski dla syna. Czytam teraz broszurkę dołączona do aplikacji i pewne sprawy są dla mnie niejasne. Czy toś wie, jaka jest procedura, kiedy pierwszym paszport dziecka był polski? Czy z racji wyrobienia brytyjskiego paszportu dziecko staje się obywatelem brytyjskim? Czy ktoś może podzielić się swym doświadczeniem? Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, ale jak się dowiesz to daj znać, bo zamierzam zrobić dokładnie to samo:) co do obywatelstwa to raczej będzie miało podwójne... czy tam gdzies musisz napisać, że dziecko ma już paszport polski?, bo myślałam, że załącza się tyko akt urodzenia i z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia2407
A A moze ktos wie czy akt musi byc pelny i w ogole jakie dokladne dokumenty oprocz P60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iceberg
ja nie wyrabialam ale... przede wszystkim musisz udowodnic iz mieszkasz w Wielkiej Brytanii od co najmniej 5 lat przed urodzeniem dziecka (tzn. ze jesli dziecko ma 2 latka to musisz juz tutaj przebywac co najmniej 7 lat) za ten okres 5 lat musisz wykazac ze pracowals i bylas w stanie sie samodzielnie utrzymywac - w praktyce potrzebne rozliczenia roczne. Wniosek z tego co pamietam wystarczy ze sklada jedno z rodzicow ale to masz wszystko opisane w broszurce, jest jeszcze prosba o referencje osoby ''publicznej'' ze mieszkasz w UK - najlepsze beda od GP badz np nauczyciela ze szkoly jesli sie uczysz tutaj badz uczylas posiadanie wczesniej polskiego paszportu nie ma znaczenia i nie utrudnia sprawy, a angielski paszport daje dziecku status: British Citizen co nie zmienia faktu ze mozesz rownoczesnie starac sie o polski paszport dla dziecka - bedzie mialo dwa. Jesli tak bedzie do osiagniecia wieku 18 lat bedzie mialo prawo zrzec sie jednego obywatelstwa. informacje pochodza z mojej wiedzy ogolnej ;) tak wiec dokladnie przeczytaj broszurke moze cos sie zmienilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perla z lamusa, potwierdzam w wiekszosci to co napisala iceberg, wyrabialam paszporty brytyjskie dwojce moich dzieci, sluze pomoca w razie dodatkowych pytan. dodam tylko ze nie potrzebne sa zadne referencje od osoby publicznej, taka osoba ( chociaz w praktyce moze to byc ktokolwiek z brytyjskim paszportem, nie musi byc to osoba wysoko postawiona w spolecznosci) musi jedynie podpisac zdjecie dziecka tekstem z podania ( I certify that this is the true likeness blablabla...). podanie sklada tylko jeden rodzic, potrzebne sa dokumenty tylko jednego z was. obywatelstwa dziecko bedzie mialo dwa. rozumiem ze obecnie twoje dziecko ma paszport polski? musisz go wyslac razem z podaniem o brytyjski i wypelnic odpowiednia rubryke w podaniu " jesli dziecko posiada juz paszport innego kraju". akt musi byc pelny. do tego dolaczasz dwa zdjecia ( w tym jedno podpisane jak opialam to wyzej), podanie, czek na 49, P60s z 5ciu lat przed urodzeniem dziecka, swoj paszport lub dowod i tyle! paszport dla corki dostalam w kwietniu, od momentu wyslania dokumentow zeszlo 3 tygodnie do doreczenia paszportu przez kuriera. dokumenty odsylane sa oddzielnie przez poczte. synowi wyrabialam paszport 2 lata temu w czerwcu, mielu duzo wiecej podan w tym okresie przed wakacjami i w sumie czekalam 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doti02
witam mam pytanie czy w momencie kiedy wniosek zostanie odrzucony z jakichkolwiek przyczyn to pieniadze zostaja mi zwrocone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle,ze......
Z tego co wiem to kasy nie zwracają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tytul tematu genialny
lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukierkowy potworek
potwierdzam co napisala go for it, ja na paszport czekalam 2 tyg, jedyny minus nie uzywaja polskich znakow plus na osobnej kartce jako ze my rodzice urodzilismy sie w pl musielismy podac dane swoich rodzicow czyli dziadkow dziecka z obu stron( jest to w formularzu podane..imie i nazwisko, datae urodzenia, miejsce urodzenia, date slubu), zdjecie podpisal moj manager w pracy, nie zapomnij wyslac swojego paszportu, ja placilam dodatkowo 8f, za serwis pocztowy, kobietka sprawdzila caly formularz czy wszystko poprawne czy zdjecie sie nadaje, jakby mowila ci ze p60 nie trzeba wysylac powiedz ze mimo tego chcesz wyslac bo czytalas ze trzeba,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama noaszka
witam wszystkich :) staram sie o paszport brytyjski dla synka, aplikacja wzieta juz z poczty ale co mnie zastanawia w niej to punkt 5 , gdzie pytaja o to, czy dziecko od urodzenia jest anglikiem a jesli nie czy jest ono zarejestrowane w HO ? i teraz placek, czytam na forach o rodzicach ktorzy bez problemu zalatwiaja paszporty brytyjskie dla pociech ale jak tu przebrnac przez punkt 5 ? bardzo prosze o pomoc, bo na polski paszport to chyba szans nie mamy bo moj maz jest z indii . pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka bambino
ale jak to nie masz szans na polski paszport? Moj maz tez jest z Indii i dziecko ma paszport polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama noaszka
o jejku to super, gratuluje !! :) pytalismy w konsulacie o paszport dla synka i powiedziano nam, ze musimy najpierw zarejestrowac nasz akt malzenski w UsC w moim miescie a zeby to zrobic to musimy zalegalizowac akt urodzenia mojego meza w MsW w indiach, dostac pieczatke Apostille potem to przetlumaczyc i wraz z moim aktem urodzenia udac sie do polski aby je zlozyc i podpisac jakis wniosek :( pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kropce?/
a jak to jest z polskimi literami w nazwisku dziecka? czy w paszporcie oni wpisują polskie znaki czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja........
Mama noaszka..... Jeśli w momencie urodzenia dziecka masz przepracowane legalnie 5lat w Uk lub jedno z rodziców ma rezydenta stałego wtedy automatycznie dziecko moze miec paszport brytyjski. W innym wypadku dziecku należy sie paszport polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pije kawe sama
Nie trzeba miec rezydenta zeby dziecko otrzymalo brytyjski paszport .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja........
Przecież napisałam,ze trzeba udokumentować 5lat legalnej pracy lub jedno z rodziców musi miec stałego rezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhkjlhkljhkljhklj
a co akt malzenstwa do paszportu??? muszisz umiejscowic ale angielski akt urodzenia twpjego dziecka w polskim usc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhkjlhkljhkljhklj
sory teraz doczytalam ze to o angieslki paszport chodzi wiec moze maja inne wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novajrrjhihf
Witam wszystkich, mam rownież zamiar wyrobić Mini paszport brytyjski mam P60 z 5 lat, jakie dokumenty jeszcze musze wysłać? Chce sie upewnić ze mimo wszystko dostaniemy paszport i nie zostaniemy odrzuceni z jakiegoś banalnego powodu ze np nie dostarczylismy wystarczających dowodów ze tu legalnie pracuje. Dziękuje z góry i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novajrrjhihf
Witam wszystkich, mam rownież zamiar wyrobić Mini paszport brytyjski mam P60 z 5 lat, jakie dokumenty jeszcze musze wysłać? Chce sie upewnić ze mimo wszystko dostaniemy paszport i nie zostaniemy odrzuceni z jakiegoś banalnego powodu ze np nie dostarczylismy wystarczających dowodów ze tu legalnie pracuje. Dziękuje z góry i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam inne pytanie , chcemy sie starac o Citizenship , ale czytajac informacie natknelam sie na to ze trzeba indefinite leave to remain przez okres 12 miesiecy zanim mozna starac sie o Citizenship , jak to jest , czy ktos wie? Mieszkam w Anglii 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytaj dalej wszystko pisze dokladnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kika2012
Witam wszystkich Chce zlozyc wniosek o brytyjski paszport dla syna (urodzil sie w UK) , Posiadam juz forme I jest na niej napisane ze ojciec nie moze zlozyc wniosku jezeli nie jestesmy malzenstwem. Czy ktos sie orientuje jak to jest? Moze mial ktos podobny problem. Pytam dlatego ,ze ojciec jest dluzej w UK I wolalabym aby to wlasnie on zlozyl ten wniosek,aby nam go nie odrzucili z jakiegos powodu. Bardo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×