Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lottie25

Polacy w Dubaju.

Polecane posty

Hej, mieszkam w Dubaju wraz z moim mężem. Mąż pochodzi z Dubaju. Szukam koleżanek na kawę, do pogadania z Polski. Czuję się tutaj bardzo samotnie, ponieważ mąż pracuje całymi dniami. Z rodziną męża mam poprawny, dobry kontakt. Są mili,ale nie znają zbyt dobrze angielskiego. Aktualnie szukam bezskutecznie pracy. Jestem historykiem od roku;). Znam kilku inżynierów na kontrakcie, ich rodziny, jedną panią archeolog, jednak, bardzo ale to bardzo brakuje mi bratniej duszy z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Dubai
Hej akurat jestem w Dubaju przejazdem, ale planujemy z mężem już wkrótce sie tu przeprowadzić. Kocham Dubai, nie ma lepszego miejsca na ziemi. Jak już przyjedziemy do Dubaju to napisze ci. Zaglądają czasem na swój wątek i jak coś skontaktujemy sie oj? A póki co, powiedz jak ci sie tam mieszka? Jak z praca i z zarobkami? Da sie oszczędzić? Pozdrawiam. A w Dubaju właśnie jest 32 stopnie i prawie 3 w nocy... Ach raj na ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 32 stopnie i 3 w nocy
to raj? :O Jak to niektorym malutko do szczescia potrzeba. Male wymagania, male potrzeby i dobry maz bo nie bije :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość władca pierścienic
aha...a może być ktoś poniżej mgr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Dubai
Do 32 stopnie i 3 w nocy Oj widze, ze zazdrosc przez ciebie przemawia :D :D Widzisz niektorym do szczescia potrzeba slonca, dobrego meza, a innym deszczowej zimnej Anglii, pracy na zmywaku i zazdroszczenia innym :D ... Rozne sa potrzeby ludzkie. To, ze ty musisz teraz marznac, nie znaczy ze kazdy ma rowniez marznac. Pozdrawiam z upalnego Dubaju !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latinoamerica
Dubaj jest ok na wakacje, tylko ze to jednak muzulmanski kraj i mozna zostac zaaresztowanym np za publiuczne calowanie sie. Moj kolega z Libanu mowi, ze nawet dla niego zasady w Dubaju sa zbyt surowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy tam jest bezpiecznie?
trudno o jest przestrzegac tych wszystkich zasad?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Żyje się tutaj naprawdę dobrze. Na razie płynę jeszcze na fali zafascynowania kulturą i tym całym pięknem wokół. Szukam pracy. Mój mąż nie jest tym faktem zachwycony,ale ustaliliśmy zasady przed ślubem, więc marudzi,ale rozumie;). Przestrzegamy zasad jeśli pytasz o zasady współżycia społecznego. Nie okazujemy sobie uczuć na ulicy. Ubieram się wedle życzenia ( swojego);),ale oczywiście nie prowokcyjnie. Jest tu całe mnóstwo sklepów z odzieżą, dostosowaną do pogody. Nie ma co przesadzać, Koszulka z krótkim rękawem i jakieś rybaczki są ok,czy ładna sukienka,ale taka skromniejsza. Turyści ubierają się bardziej "po swojemu",ale ja do końca nie mogę.Sukienka letnia w porządku,ale lepiej za kolano, i w miarę możliwości krótki rękaw, a nie jego brak. Wiele zależy dokąd się wybierasz,naprawdę;) Co do pracy i zarobków, jeśli zacznę pracować,to coś więcej powiem;). Ale sądząc po naszych niektórych znajomych, to spokojnie da się odłożyć. Będę zaglądać na ten wątek;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Dubai
Lottie25 To co piszesz w ogole nie przedstawia Dubaju. Gdzie ty mieszkasz? W wiezieniu czy co? To moja trzecia wizyta w tym miescie, mam tez tu kolezanki Polki. Tak rozebranych dziewczyn jak w Dubaju to nie widzialam nigdzie na swiecie. Przeciez wiekszosc tu mieszkajacych to biali z Europy i USA. Widzialas jak sie ubieraja Rosjanki? Pepek na wierzchy, cycki i tylek tez. Europejki i Amerykanki ubieraja sie normalnie, tak jak u siebie. Sukienki mozna nosic dowolnej dlugosci, jedynie w Dubai Mall trzeba miec zakryte ramiona i sukienke do kolan. To wszystko. Bikini na plazy, stringi itp, alkohol, imprezy, wszystko to dzieje sie tutaj kazdego dnia. Lottie25 ty opisujesz Dubaj jedynie z perspektywy zony muzulmanina, z Dubaju, ktory ci nie pozwala pracowac i ubierac sie wyzywajaco. Te kobiety, ktore maja mezow Polakow lub innych Europejczykow, nie maja takich problemow. Co do bezpieczenstwa - to chyba najbezpieczniejsze miasto na swiecie. Skala przestepstw wynosi tu ZERO. Kazdy wie, ze kradziez, gwalt czy nie daj Boze morderstwo czeka go suuuurowa kara, wiec kazdy sie boi. Mozna smialo isc samej na sacer wieczorem, a i tak wiekszosc osob jakich sie spotka to Europejczycy. Co do zakazu publicznego calowania sie - jestem ZA! Mnie tez denerwuja pary lizace sie na ulicy albo w sklepach, nie mowiac juz o takich co sie bzykaja gdzies za rogiem. Takie rzeczy w Dubaju sa niedozwolone i w pelni to popieram. Trzymanie sie za reke jest dozwolone, nawet Arabki chodza pod reke ze swoimi mezami. A ty powiedz temu twojemu koledze z Libanu, ze jak mu sie nie podoba w Dubaju, to moze wrocic do siebie. Tam ma dopiero sajgon taki, ze ho ho. W ogole nie rozumiem porywnywania Libanu do Dubaju. To tak akby porownywac Arabie Saudyjska do... Stanow?? Jesli ktos marzy o urlopie albo zyciu w Dubaju, smialo moge polecic. Z praca moze byc troche trudniej. To nie to co w Anglii, gdzie nawet po zawodowce mozna robic soebie kariere w McDonaldzie czy innym KFC. A i zarobi sie calkiem niezle. W Dubaju trzeba miec wyksztalcenie, to jest oczekiwane podczas rozmowy o prace. A nwet jesli nie ma sie imponujacego wyksztalcenia a ma sie np. doswiadczenie z Ameryki lub Anglii, to tez super. Tutaj wazny jest prestiz, aparycja, doswiadczenie. Zwykla sekretarka moze zarobic nawet 10 tysiecy naszych zlotych. Im wyzsza pozycja tym lepsze zarobki. Nawet do 50 tys. zlotych. Do tego firma daje pracownikowi mieszkanie za darmo, czasem tez oplaca jedzenie, do tego placi za roczne bilety do domu oraz sluzbe medyczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy tam jest bezpiecznie?
dziekie wielkie za ostatnia wypowiedz!! chyba zatrzymam sie na pare dni w miedzyladowaniu, dzieki naprawde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latinoamerica
Ja mojemu koledze nie musze nic mowic, bo on woli jezdzic do Libanu, choc ja tam nigdy nie bylam, wiec nie porownuje. Co do Dubaju to jednak trzeba uwazac i jednak pamietac o tym, ze to muzulmanski kraj, bo juz nie jeden cudzoziemiec narobil sobie tam klopotu poprzez nieodpowiednie zachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Dubai
Nie będę sie kłócić, w końcu wy, kafeteryjna wyrocznia, wiecie wszystko najlepiej. A mój kolega powiedział to, a tamten tamto, albo czytanie jakieś bzdety z forum i gazet. Jak jakaś pijany brytyjska dziw... uprawia seks na plazy, to chyba to normalne ze ja aresztuja? Takie rzeczy są zabronione. To porządny kraj. Śmieszy mnie rownież wymadrzanie sie osób które nigdy tu nie były a udają wielkich znawców. Przyjedzcie i wtedy wydajcie opinie, bo póki co gdybacie sobie o czymś co przeczytaliscie w necie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do I love Dubai
A mnie zdumiewa to, ze bylas w Dubaju 3 razy, ale uwazasz, ze znasz ten kraj lepiej niz ktos, kto tam mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaha!!!!!!!!!
"I love Dubai" :D biedna, zakompleksiona Poleczka, pracujaca na zmywaku w Anglii (stad ta jej doskonala znajomosc tego tematu :D) za oszczednosci zycia, wyrwala sie raz za granice (traf chcial, ze do Dubaju) i znawczynie nam udaje :D Zadne fora sie nie licza, nikt nic nie wie jedyna wyrocznia to nasz "I love Dubai" :D Bida mala, kazdego o mieszkanie w Anglii posadza (nie zdajac sobie sprawy, ze ta jej Anglia to jedna z czesci skladowych GB :D) bo nawet do pusciutkiej lepetynki nie wpadlo, ze Polacy nie tylko w UK mieszkaja :D:D:D:D Ubaw nie z tej ziemi :D:D:D:D:D Uwielbiam kafe i te male kretynki, popisujace sie "wiedza" :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Microsoft poppp
A ja się zgadzam z I love Dubai. Również byłam w Dubaju, to miejsce jest nieziemsko piękne. Kobiety ubierają się jak chcą i nikt na to nie zwraca uwagi. Naprawdę zazdrość przez was przemawia, że ktoś może mieć lepiej niż wy w tej UK. I tak, stereotyp Polaka w UK to niewykształcony robol pracujący na zmywaku, sprzatający hotele albo na kasie w Tesco. Takich Polaków w Dubaju nie ma, bo tam jest inny sort ludzi. Nie tych chamskich, gburowatych zazdrośników, tylko ci bardziej wykształceni. A jak wam tak żal dupę ściska to tez wyjedzcie z UK zaznać trochę życia. I love Dubai, a ty chcesz się przeprowadzić na stałe do Dubaju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolinjka___
link tkory podalam jest ze strony na ktorej wypowiadaja sie ludzie TURYSCI zeby pomoc innym.temat byl taki a nie inny i wszystko masz na temat.trzeba tylko poczytac. poza tym bardzo mocna stronka jesli chodzi o hotele,mozna zobaczyc prawdziwe fotki i jak naprawde wygladaja pokoje a nie to co pokazuja ogloszenia. a na marginesie,forum jest po to zeby napisac swoja opinie i wyrazic swoje zdanie.szanuje twoje ty szanuj innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gviabcbcsnacl
NIe rozumiem tego wzajemnego obrazania sie. Niektorym sie podoba w Dubaju, a niektorym w Londynie czy Japonii, niech kazdy sobie mieszka gdzie chce. Wyzywanie kogos na forum, ze zazdrosci jest glupie i dziecinne, bo nic sie nie wie o osobach, ktore tu pisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasze madrale
nie byly w stanie przeczytac tego linku. Przeciez to po angielsku jest napisane :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do I love dubai
W Dubaju z cyckami na wierzchu laza jedynie ci cudzoziemcy, ktorzy nie maja za grosz respektu dla lokalnej kultury i religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wies sie bawi na calego
@nasze madrale - acha... zapewne ty umiesz angielski perfect, no nikt tak kurde nie zna angielskiego jak ty, cholercia jasna. A gdzie ucza tak zacnego jezyka? Na zmywaku, przy sprzatniu hoteleowych kiblow czy na kasie w supermarkecie? :D Naprawde to forum pokazuje jacy Polacy wyjechali do UK.... klasa srednia, ale z rodzaju tych gorszych. Nie dziwie sie za Polaczki w UK maja wlasnie taka opinie. Oczywiscie, nie wszyscy tacy sa, na tym forum jest garstka, chociaz z Plenerowa Zona mozna czasem pogadac albo ze stycznowym przyjacielem. A reszta? Jedno i to samo. Sama wyczuwam tu zazdrosc w waszych postach, bo pewnie tez chcielibyscie sobbie pojezdzic to tu to tam, ale kasy nie macie buraki jedne... zmywak wam pozostal w UK hehehe :) Autorko mnie sie marzy Dubaj, ech moze kiedys sie tam wybiore. tylko obawiam sie pogosy, czytalam ze czasem jest ponad 50 stopni, to by bylo nie do wytrzymania dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wies sie bawi na calego
nasze madrale, jestes? czy juz od rana zapindalasz na zmywaczku i ze szmata na kolanach? :D No tak, trzeba zarobic funciki na bilecik do PL ... bahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez wy macie kompleksy
:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinky27
Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, że temat lekko przeszedł na inne tory no ale to chyba normalne u polaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freakmeout...............
TY ilove dubaj LECZ SIE NA NOGI bo na glowke za puzno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Dubai
Widze, ze watek sie rozwinal :) Microsoft poppp na stale chyba nie wyjedziemy, zreszta w Dubaju nie mozna zyc na stale. Ale planujemy chociaz na pare lat, a potem chyba wrocimy do Polski. Chociaz... znajac mnie i meza oraz to, ze lubimy podrozowac - nigdy nic nie wiadomo :) Usialalala 32 stopnie, ale wszedzie i tak jest klima, nawet na przystanku autobusowym, wiec tak naprawde nie czuje sie tego upalu. Ja sie bardziej zgrzalam w Polsce w wakacje, bo upaly przyszly, klimy na przystankach nie ma, w domu malo kto ma, wiec bylo mi znacznie gorzej niz np. w takim Dubaju. Gviabcbcsnacl - no tos sie popisala! Dzieki za dobra rade, ale poczytaj sobie dokladnie watek od poczatku i zobacz kto tu kogo pierwszy obrazil... Nasze madrale - tak... po angielsku to ja nie umiem ani czytac ani pisac, ani w ogole rozmawiac. W Dubaju porozumiewamy sie na migi, wiesz ja wchodze do sklepu i chce kupic telefon to pokazuje facetowi na migi, ze szukam telefonu, potem pisze na kartce jaki model chce a on mi pisze na kartce cene, bo ja oczywiscie po angielsku ani trochu nie kumam ;) Btw, kibelki juz wyszorowalas? ;) Wies sie bawi na calego , dokladnie, zgadzam sie z toba :) Freakmeout.... pisze sie "późno" . Moja rada - intensywny kurs ortografii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basima
sloma ci wystaje z buta ;) Dubaj- jedno wielkie miasto,szum i tlum ludzi. Wszystko na pokaz. Takie sztuczne miasto,ludzie tez.Brak usmiechu na buzi to nic nowego. Commersial- nic wiecej. Jedno co mi sie podoba, to miedzy tym wszystkim male parki i place zabaw dla dzieci. Gdybym miala tam mieszkac wybralabym Abu Dhabi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dubai girl
Hej lottie25, odwiedzasz jeszcze ten watek? Ja mieszkam w dubaju i chetnie spotkam sie na kawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×