Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nana 27

POMÓZCIE.......proszę o porade wszystkich

Polecane posty

Gość nana 27

wybieram się za miesiąc do Anglii....jestem po rozwodzie i mam 3 dzieci, jade do chłopaka który jest tam od roku i ma legalną prace....mam też tam przyjaciółkę.Chciałabym założyć tam działalność na zasadach samozatrudnienia....mamy opracowany plan i chcemy sprzątać domy...wtedy mogłabym tez zajac sie dziećmi jak i poświęcić sie pracy...Chciałam zapytać o to w jaki sposób mgę założyć taką firmę..jaki formularz wypełniam?? kiedy mogę się starać o NIN, i czy należały by mi się jakieś zasiłki .jak nap. child benefit,working taxs,credit tax?? i po jakim czasie.....proszę o jakie kolwiek informacje...będe wdzięczna za pomoc...jakie dokumenty będą potrzbne..jestem po rozwodzie czy akt rozwodowy ma byc przetłumaczony...POMÓZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmmmmmmmmm
pytaj raczej na innym forum - raczej poszukaj stronek typowo o pracy zagranicą i tam jakiegoś forum dla Polaków pracujących w Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana 27
JESZCE jakie składki płacę za ubezpieczenie.czy to jest bardzo dużo...?? ile potrawa załatwienie tych papierów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana 27
właśnie szukałam ale za bardzo nie ma tam tych informacji których potrzebuje : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana 27
czy ktos cos wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana 27
:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idziesz do inland ravenue (ichniejszy urzad skarbowy) i mowisz im co chcesz zalozyc, oni powiedza Ci reszte. na ogol potrzebny jest ID, albo dwa (moze byc paszport i dowod (nowy), albo prawo jazdy). formularze wypelniaja na ogol oni, Ty sie tylko podpisujesz we wlasciwym miejscu. w kazdym razie ich urzad jest super pomocny i najlepiej pytac na miejscu. o NIN mozesz sie starac jak juz masz zalozona firme tzn. jak dostaniesz papiery z inlandu, co trwa raczej krotko. child benefit tak, to nie sa duze pieniadze, ale nalezy sie kasdemu kto sie opiekuje dzieckiem. inne nie wiem, wszystko zalezy juz potem od dochodow. nie wiem jak z rozwodowym, mnie raz byl potrzebny akt urodzenia, mialam przetlumaczony, ale ich interesowal wyjacznie oryginal. na pewno musisz tez miec akty urodzenia dzieci. skladka dla samozatrudnionych jest malutka na poczatku, potem sie placi jeszcze taka od dochodu (raz w roku bodajze), ale na poczatku kilka funtow tygodniowo (chyba 2,5). postaraj poszukac informacji na stronach inlandu i job centre (na tema zasilkow - tym sie zajmuje department of work and pensions bodajze, NIN-em tez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×